Vítkovice – Polsko U20 5:2 (kon.) | Poruba 2011 – Slovensko U20 4:8 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Polsko U20
cz Štvrtok 13.08.2015, 16:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • O pohár RT TORAX • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Druhý hrací den turnaje "O pohár RT TORAX", který již po čtvrté pořádá domácí tým HC RT TORAX Poruba 2011, zahájí utkání omlazeného kádru týmu HC VÍTKOVICE STEEL a Polska U20.

Polsko U20:
    Hokejisté reprezentace Polska do 20 let se nacházejí po prvním dni na posledním místě tabulky, když jako jediní nezískali ze včerejších utkání ani bod, jelikož podlehli domácí Porubě poměrem 1:4. Jediný čestný úspěch zaznamenal Jaroslaw Sap. Dnes však čeká polskou reprezentaci další těžký oříšek, protože se proti nim od 16 hodin postaví favorizovaný tým z Vítkovic.

HC VÍTKOVICE STEEL:
    Hráči ostravského velkoklubu zahájili včerejší turnaj zápasem proti snad největšímu favoritovi celého turnaje "O pohár RT TORAX" slovenské dvacítce. Vítkovice dokázaly odpovědět na rychlý gól Slováků, držet tempo a dothnout utkání až do samostatných nájezdů, ve kterých byli ovšem úspěšnější naši východní sousedé, když oba nájezdy proměnil Lukáš Hrušík a zpečetil výhru výběru Slovenska 2:1 po samostatných nájezdech.

Výsledky z prvního dne turnaje "O pohár RT TORAX":
    HC VÍTKOVICE STEEL U23 vs. Slovensko U20 1:2 náj.
    HC RT TORAX Poruba 2011 vs. Polsko U20 4:1

Tabulka turnaje "O pohár RT TORAX" po prvním dni:
    1. HC RT TORAX Poruba 2011 3 body
    2. Slovensko U20 2 body
    3. HC VÍTKOVICE STEEL U23 1 bod
    4. Polsko U20 0 bodů

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli zazní polská hymna a bude vhozeno úvodní buly druhého hracího dne turnaje "O pohár RT TORAX".

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrála polská reprezentace a žene se do útoku.

00:34
    Adamík získal kotouč za Mizerou a vyváží ho ven z obranné třetiny.

01:03
    Malinovi střela nesedla a Czernik tak zasahovat nemusel.

01:52
    Kamil Sikora se dostal do samostatného úniku, byl ovšem hákován a sudí nařizuje trestné střílení!

01:52
    Polský útočník sice ostravského gólmana dokázal obelstít a mohl zakončovat do prázdné brány, ale Tomáš Mizera skvěle ještě dokázal zasáhnout na poslední chvíli hokejkou a stav je tak stále vyrovnaný! Výborný zákrok vítkovického brankáře!

02:58
    Paszek zakládá novou útočnou akci ze svého obranného pásma.

03:37
    U kotouče jsou častěji hráči v červeném, žádnou slibnější šanci si však vytvořit zatím nedokázali.

04:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Lukáš Žiak se zmocnil kotouče ve středním pásmu, udělal pár kroků vpřed a našel na modré nikým neatakovaného PETRA ŠENDERU, který nadvakrát dokázal kotouč propálit do branky – 1:0. Asistence: Lukáš Žiak

05:04
    Jeziorski zastavil kotouč na modré a dostal se až za branku domácího gólmana, nikdo ze spoluhráčů mu ale nepřispěchal na pomoc a puku se tak zmocnily Vítkovice.

06:11
    Wrobel vystihl rozehrávku Polska a vyslal dopředu Matouše Stupku, ten byl ale na útočné modré atakován a o kotouč přišel.

07:09
    Polští reprezentanti dostali po několika dorážkách před Mizerou kotouč do branky, bohužel pro hosty až po odpískání!

07:28
    Adamík vypálil od modré, jeho střela však byla zblokovaná jedním z polských obránců.

08:34
    Jeziorski dostal přesnou přihrávku na modrou, odkud dokázal vypálit pouze do Mizerovy výstroje.

08:55
    Icing Polska.

09:05
    Naparlo se mohl dostat do slibné šance, než se však k něčemu odhodlal, Vlastimil Malina jej o kotouč dokázal připravit.

10:00
    Další pokus Vítkovických končí v lapačce Czernika.

10:25
    Matusik mohl tečovat střelu svého spoluhráče přímo do branky, Malina byl ale rychlejší a polského útočníka odstavil.

10:34
    Na druhé straně to zkoušel Wrobel, Czernik tento pokus chytá.

10:40
    Vyloučen Chorazyczewski (POL) na 2 minuty za hákování.

11:37
    Hosté se dokázali až po necelé minutě pod tlakem osvobodit, Vítkovice však zatím branku neohrozily.

12:18
    Šenderova střela mířila od modré mimo.

12:35
    Další pokus Šendery ze stejného místa se stejným výsledkem.

12:40

12:55
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Ihned po skončení oslabení se hosté prosazují, zmatku před domácí brankou dokázal využít JAROSLAV LOREK – 1:1. Bez asistence.

14:01
    Polské hráče vyrovnávací gól nakopl a jsou nyní aktivnějším týmem.

14:10
    Nepřesná rozehrávka hostů, píská se zakázané uvolnění.

14:59
    Jáchym se Žiakem bojují v rohu kluziště o kotouč.

15:42
    V obrovské příležitosti se nyní ocitl Adamík, Czernik ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti dokázal vyrazit!

16:35
    Vyloučen Skrodziuk (POL) na dvě minuty za hrubost.

16:49
    Adamíkovu střelu se pokoušel ještě tečovat Jáchym, Czernik chytá.

17:32
    Vojtěch Adamík přihrál na modrou DOMINIKU KAFKOVI, který se trefuje přes všechny obránce přesně nad beton Czernika k levé tyči – 2:1. Asistence: Vojtěch Adamík

18:23
    O rychlé vyrovnání se teď pokoušeli Horzelski a Sap, Mizera je ale nadále pozorný.

19:11
    Spratkovu střelu vyráží Czernik ramenem.

19:22
    Vyloučen Musiol (POL) na dvě minuty za podražení.

19:35
    Adamíkovu střelu od modré Czernik se štěstím vyráží do rohu kluziště.

19:57
    Lorek zachytil kotouč a vyhazuje přes všechny čáry.

20:00

Skončila první třetina, ve které mohli diváci vidět hned tři branky. Už v páté minutě se dokázal prosadit Šendera, aby ve třinácté minutě srovnal po chybě vítkovické obrany Lorek. Dvě a půl minuty před první sirénou pak využil přesilovou hru Dominik Kafka střelou nad beton k levé tyči a Vítkovice tak vkročí do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem, navíc dohrávají přesilovku, která bude trvat ještě 82 vteřin.

Další třetina začne přibližně v 16:48.

20:01

20:14
    Vítkovice hrají v početní výhodě, zatím se ale nedokázaly usadit v útočném pásmu.

20:37
    Adamík pálí znovu od modré, tentokrát však jen do Czernika.

21:22

21:52
    Šendera vybojoval kotouč v rohu kluziště a vyslal na útočný výlet Kryštofa Beneše, jehož střela byla ale zblokována.

22:52
    Wrobel našel volného Spratka, jemuž se střela vůbec nepovedla a Czernik tak bez problémů ukrývá kotouč ve své výstroji.

23:36
    Stupkova střela z levého kruhu sražena Jaskiewiczem mimo.

23:44
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! David Krčmář našel na stejném místě, ze kterého to před chvílí zkoušel Matouš Stupka, ONDŘEJE GABRHELÍKA, který vymetl všechny pavučinky z pravého horního rohu polské svatyně – 3:1. Asistence: David Krčmář.

24:14
    Vyloučen Petr Šendera (VIT) na dvě minuty. První přesilovka pro Polsko.

24:58
    Hostům se přesilovka příliš nedaří, Mizera zatím zasahovat nemusel.

25:42
    A pro Vítkovice bude ještě hůře. Na trestnou usedá Adam Charvát na dvě minuty za nedovolené bránění.

25:54
    Jaskiewicz pálí od modré mimo.

26:03
    Tomáš Mizera, jenž loni dotáhl porubskou juniorku až do semifinále, se nyní nejlépe zorientoval ve svém brankovišti a po obrovském zmatku ukrývá kotouč do lapačky.

26:24
    Střelu Krzemiena zastavuje vítkovický obránce Tomáš Jáchym.

26:38
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Za katr míří Piotr Naparlo (POL) na pět minut + do konce utkání za faul v útočném pásmu.

27:42

28:27
    Polská reprezentace zatím výborně brání a Vítkovice se do šancí prozatím nedostávají.

29:13
    Jáchym se prokličkoval až před Czernika, zakončit však již nedokázal.

29:29
    Vítkovičtí se nemohou dostat do tempa, rozehrávku zastavuje zakázané uvolnění.

30:30
    Malina přihrál lépe postavenému Ollenderovi, jeho pokus ale polský gólman viděl a neměl s ní tak žádné problémy.

30:45
    Ollender nahrál Šenderovi, ale ani ten nedokázal Czernika překonat.

30:45
    Střídání gólmanů v hostující bráně! Odchází Michal Czernik, jenž je nahrazen Kamilem Berggruenem.

31:38

32:36
    Hraje se zejména ve středním pásmu bez výrazných šancí, tato pasáž hry není určitě pro diváka nikterak atraktivní.

33:51
    Jáchym nedokázal projít mezi třemi obránci Polska a vítkovická akce je tak zmařena.

34:19
    Jáchym nahrál před branku Kafkovi, ten ale místo střely volil ještě nahrávku svému spoluhráči Žiakovi, jenž byl ale nakonec bráněn, a tak se ke kotouči vůbec nedostal.

35:25
    Ani přečíslení dva na jednoho nedokázal ostravský tým využít. Ollender nahrával před branku Benešovi, který ale ve stoprocentní šanci minul.

36:18
    Spratek našel zadovkou Wrobela, kterého zastavuje Horzelski.

36:52
    Jaroslav Sap mohl nabídnout další branku, to by ale od modré musel mířit přesněji.

37:15
    Vyloučen Kamil Wrobel (VIT) na dvě minuty za krosček.

37:27
    V oslabení ujel Tomáš Jáchym, ten byl ale faulován Musiolem, Vítkovice hrají ve výhodě.

37:35
    Vyloučen Dawid Musiol (POL) na dvě minuty za podražení.

37:47
    Dominik Kafka našel krátce po buly volného VOJTĚCHA ADAMÍKA, který překonává přesnou střelou od modré nad beton polského brankáře počtvrté – 4:1. Asistence: Dominik Kafka

38:10
    Snižovat mohl na druhé straně Matusik, Mizera ale odolává.

39:15

39:35

40:00

Druhá třetina přinesla mnoho nepřesností na obou stranách. I přesto ale dokázali hráči v modrobílých dresech navýšit své vedení ještě o dvě branky, o které se postarali Gabrhelík s Adamíkem. Vítkovice jsou velmi blízko tříbodovému vítězství.

Další třetina začne přibližně v 17:35.

40:01

40:08
    Zakázané uvolnění Polska.

40:49
    Horzelskiho střela z levého kruhu sražená mimo.

41:47
    Rozjetého Skrodziuka zastavuje u mantinelu Šendera.

42:56
    Další nedorozumění v rozehrávce znamená icing Polska.

43:37
    Stupkovu střelu ještě tečoval Wrobel, ale ani jeho pokus se neujal.

44:22
    Hra je přerušena, vhazování po pravici Berggruena.

44:57
    Moravčík dostal do pohybu přesnou nahrávku, nenaložil s ní ale podle svých představ.

45:23
    Polskou reprezentaci zastavuje ofsajd.

45:33
    Šance Vítkovických, Berggruen má však kotouč v lapačce a vhazovat se bude po jeho levici.

45:45
    Charvátova střela jen těsně minula branku!

46:06
    Vyloučen Patryk Matusik (POL) na dvě minuty za hákování.

46:12
    Šenderova střela Berggruena nepřekvapila, další vhazování v útočném pásmu domácích.

47:00
    Ollender nejprve z prostoru mezi kruhy minul, následně pálí Šendera pouze do polského brankáře.

47:11
    Útočící hráč v brankovišti a Vítkovice jsou vykázány do středního pásma.

47:38
    Lorek vystihl rozehrávku modrobílých a posílá kotouč alespoň do středního pásma.

47:56
    Adam Charvát to nejprve zkoušel od modré, s touto střelou si ale polský gólman ještě poradil a vyrazil ji před sebe. Tam už ale stál připravený KAMIL WROBEL, jenž nadvakrát dokázal přehodit ležícího Berggruena v bráně – 5:1. Asistence: Adam Charvát, Daniel Spratek.

49:51
    Polská reprezentace pod tlakem, nyní pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.

50:37
    Vítkovičtí si s obranou hostí pohrávají, na ledě je momentálně pouze jedno mužstvo.

51:12
    Malinovu sraženou přihrávku mohl nakonec vybojovat Beneš, Berggruen ale povyjel z brány a kotouč odpálil do bezpečí.

52:15
    Za faul hráče Vítkovic Petra Šendery na Bartolomieje Jeziorskiho nařízeno druhé trestné střílení pro Polsko!

52:15
    Polský obránce se do kotouče opřel v prostoru mezi kruhy a střelou nad beton k levé tyči se nemýlil – 5:2. Bez asistence.

54:04
    Vítkovice dále drží kotouč co nejdále od své branky a utkání si zřejmě již pohlídají.

54:40
    Vyloučen Ondřej Gabrhelík (VIT) na dvě minuty za napadení.

55:19
    Vítkovice se teď natřikrát dokázaly osvobodit.

55:58
    Wsólova střela od modré končí na vítkovickém obránci Charvátovi.

56:40

57:25
    Gabrhelík přihrál za sebe Malinovi, ten ale na polské obránce nedokázal vyzrát.

58:05
    Vyloučen Filip Pomianek (POL) na dvě minuty za podražení.

58:57
    Vítkovickým se přesilovka příliš nedaří, to je ovšem nemusí vůbec mrzet, jelikož si téměř s jistotou připíší do tabulky tři body za dnešní vítězství.

59:34
    Ofsajd domácích.

Skončilo utkání mezi týmy HC VÍTKOVICE STEEL a Polsko U20, jehož konečný výsledek je 5:2. Polská reprezentace tak zůstává na chvostu tabulky turnaje "O pohár RT TORAX", zatímco Vítkovice jdou minimálně do večera do čela se čtyřmi body na kontě.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše a v 19:15 turnaj pokračuje utkáním mezi mužstvy HC RT TORAX Poruba 2011 a Slovensko U20, na které Vás srdečně zveme přímo na stadion! (18:06:04)

René Chyla

Góly a asistencie: 5. Šendera (Žiak), 18. Kafka (Adamík), 24. Gabrhelík (Krčmář), 38. Adamík (Kafka), 48. Wrobel (Charvát, Spratek) – 13. Lorek, 53. Jeziorski (t.s.)

HC Vítkovice Ridera: Mizera (Wanecki) – Krčmář, Adamík, Šendera, Charvát, Čechman, Ďurkáč, Ondřej – Malina, Jáchym, Kafka, Beneš, Spratek, Stupka, Moravčík, Žiak, Ollender, Kmošek, Wrobel, Hartmann

Trenér: Pavel Trnka

Polsko U20: Czernik (od 31. Berggruen) – Jaskiewicz, Chorazyczewski, Jeziorski, Krzemien, Paszek, Horzelski, Wsól – Sap, Skrodziuk, Naparlo, Nowotarski, Musiol, Lorek, Sikora, Rajski, Nowak, Matusik, Kuras, Pomianek

Trenér: Torbjnorm Johansson

Rozhodca: Krenželok (Orlová-Lutyně) – Gančarčík (Karviná), Rajnoch (Ostrava)