Vítkovice – Polsko U20 5:2 (kon.) | Poruba 2011 – Slovensko U20 4:8 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Polsko U20
cz Štvrtok 13.08.2015, 16:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • O pohár RT TORAX • 2. kolo

Ode mne je to pro tuto chvíli vše a v 19:15 turnaj pokračuje utkáním mezi mužstvy HC RT TORAX Poruba 2011 a Slovensko U20, na které Vás srdečně zveme přímo na stadion! (18:06:04)

Skončilo utkání mezi týmy HC VÍTKOVICE STEEL a Polsko U20, jehož konečný výsledek je 5:2. Polská reprezentace tak zůstává na chvostu tabulky turnaje "O pohár RT TORAX", zatímco Vítkovice jdou minimálně do večera do čela se čtyřmi body na kontě.

59:34
    Ofsajd domácích.

58:57
    Vítkovickým se přesilovka příliš nedaří, to je ovšem nemusí vůbec mrzet, jelikož si téměř s jistotou připíší do tabulky tři body za dnešní vítězství.

58:05
    Vyloučen Filip Pomianek (POL) na dvě minuty za podražení.

57:25
    Gabrhelík přihrál za sebe Malinovi, ten ale na polské obránce nedokázal vyzrát.

56:40

55:58
    Wsólova střela od modré končí na vítkovickém obránci Charvátovi.

55:19
    Vítkovice se teď natřikrát dokázaly osvobodit.

54:40
    Vyloučen Ondřej Gabrhelík (VIT) na dvě minuty za napadení.

54:04
    Vítkovice dále drží kotouč co nejdále od své branky a utkání si zřejmě již pohlídají.

52:15
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Polský obránce se do kotouče opřel v prostoru mezi kruhy a střelou nad beton k levé tyči se nemýlil – 5:2. Bez asistence.

52:15
    Za faul hráče Vítkovic Petra Šendery na Bartolomieje Jeziorskiho nařízeno druhé trestné střílení pro Polsko!

51:12
    Malinovu sraženou přihrávku mohl nakonec vybojovat Beneš, Berggruen ale povyjel z brány a kotouč odpálil do bezpečí.

50:37
    Vítkovičtí si s obranou hostí pohrávají, na ledě je momentálně pouze jedno mužstvo.

49:51
    Polská reprezentace pod tlakem, nyní pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.

47:56
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Adam Charvát to nejprve zkoušel od modré, s touto střelou si ale polský gólman ještě poradil a vyrazil ji před sebe. Tam už ale stál připravený KAMIL WROBEL, jenž nadvakrát dokázal přehodit ležícího Berggruena v bráně – 5:1. Asistence: Adam Charvát, Daniel Spratek.

47:38
    Lorek vystihl rozehrávku modrobílých a posílá kotouč alespoň do středního pásma.

47:11
    Útočící hráč v brankovišti a Vítkovice jsou vykázány do středního pásma.

47:00
    Ollender nejprve z prostoru mezi kruhy minul, následně pálí Šendera pouze do polského brankáře.

46:12
    Šenderova střela Berggruena nepřekvapila, další vhazování v útočném pásmu domácích.

46:06
    Vyloučen Patryk Matusik (POL) na dvě minuty za hákování.

45:45
    Charvátova střela jen těsně minula branku!

45:33
    Šance Vítkovických, Berggruen má však kotouč v lapačce a vhazovat se bude po jeho levici.

45:23
    Polskou reprezentaci zastavuje ofsajd.

44:57
    Moravčík dostal do pohybu přesnou nahrávku, nenaložil s ní ale podle svých představ.

44:22
    Hra je přerušena, vhazování po pravici Berggruena.

43:37
    Stupkovu střelu ještě tečoval Wrobel, ale ani jeho pokus se neujal.

42:56
    Další nedorozumění v rozehrávce znamená icing Polska.

41:47
    Rozjetého Skrodziuka zastavuje u mantinelu Šendera.

40:49
    Horzelskiho střela z levého kruhu sražená mimo.

40:08
    Zakázané uvolnění Polska.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:35.

Druhá třetina přinesla mnoho nepřesností na obou stranách. I přesto ale dokázali hráči v modrobílých dresech navýšit své vedení ještě o dvě branky, o které se postarali Gabrhelík s Adamíkem. Vítkovice jsou velmi blízko tříbodovému vítězství.

40:00

39:35

39:15

38:10
    Snižovat mohl na druhé straně Matusik, Mizera ale odolává.

37:47
    Dominik Kafka našel krátce po buly volného VOJTĚCHA ADAMÍKA, který překonává přesnou střelou od modré nad beton polského brankáře počtvrté – 4:1. Asistence: Dominik Kafka

37:35
    Vyloučen Dawid Musiol (POL) na dvě minuty za podražení.

37:27
    V oslabení ujel Tomáš Jáchym, ten byl ale faulován Musiolem, Vítkovice hrají ve výhodě.

37:15
    Vyloučen Kamil Wrobel (VIT) na dvě minuty za krosček.

36:52
    Jaroslav Sap mohl nabídnout další branku, to by ale od modré musel mířit přesněji.

36:18
    Spratek našel zadovkou Wrobela, kterého zastavuje Horzelski.

35:25
    Ani přečíslení dva na jednoho nedokázal ostravský tým využít. Ollender nahrával před branku Benešovi, který ale ve stoprocentní šanci minul.

34:19
    Jáchym nahrál před branku Kafkovi, ten ale místo střely volil ještě nahrávku svému spoluhráči Žiakovi, jenž byl ale nakonec bráněn, a tak se ke kotouči vůbec nedostal.

33:51
    Jáchym nedokázal projít mezi třemi obránci Polska a vítkovická akce je tak zmařena.

32:36
    Hraje se zejména ve středním pásmu bez výrazných šancí, tato pasáž hry není určitě pro diváka nikterak atraktivní.

31:38

30:45
    Střídání gólmanů v hostující bráně! Odchází Michal Czernik, jenž je nahrazen Kamilem Berggruenem.

30:45
    Ollender nahrál Šenderovi, ale ani ten nedokázal Czernika překonat.

30:30
    Malina přihrál lépe postavenému Ollenderovi, jeho pokus ale polský gólman viděl a neměl s ní tak žádné problémy.

29:29
    Vítkovičtí se nemohou dostat do tempa, rozehrávku zastavuje zakázané uvolnění.

29:13
    Jáchym se prokličkoval až před Czernika, zakončit však již nedokázal.

28:27
    Polská reprezentace zatím výborně brání a Vítkovice se do šancí prozatím nedostávají.

27:42

26:38
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Za katr míří Piotr Naparlo (POL) na pět minut + do konce utkání za faul v útočném pásmu.

26:24
    Střelu Krzemiena zastavuje vítkovický obránce Tomáš Jáchym.

26:03
    Tomáš Mizera, jenž loni dotáhl porubskou juniorku až do semifinále, se nyní nejlépe zorientoval ve svém brankovišti a po obrovském zmatku ukrývá kotouč do lapačky.

25:54
    Jaskiewicz pálí od modré mimo.

25:42
    A pro Vítkovice bude ještě hůře. Na trestnou usedá Adam Charvát na dvě minuty za nedovolené bránění.

24:58
    Hostům se přesilovka příliš nedaří, Mizera zatím zasahovat nemusel.

24:14
    Vyloučen Petr Šendera (VIT) na dvě minuty. První přesilovka pro Polsko.

23:44
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! David Krčmář našel na stejném místě, ze kterého to před chvílí zkoušel Matouš Stupka, ONDŘEJE GABRHELÍKA, který vymetl všechny pavučinky z pravého horního rohu polské svatyně – 3:1. Asistence: David Krčmář.

23:36
    Stupkova střela z levého kruhu sražena Jaskiewiczem mimo.

22:52
    Wrobel našel volného Spratka, jemuž se střela vůbec nepovedla a Czernik tak bez problémů ukrývá kotouč ve své výstroji.

21:52
    Šendera vybojoval kotouč v rohu kluziště a vyslal na útočný výlet Kryštofa Beneše, jehož střela byla ale zblokována.

21:22

20:37
    Adamík pálí znovu od modré, tentokrát však jen do Czernika.

20:14
    Vítkovice hrají v početní výhodě, zatím se ale nedokázaly usadit v útočném pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:48.

Skončila první třetina, ve které mohli diváci vidět hned tři branky. Už v páté minutě se dokázal prosadit Šendera, aby ve třinácté minutě srovnal po chybě vítkovické obrany Lorek. Dvě a půl minuty před první sirénou pak využil přesilovou hru Dominik Kafka střelou nad beton k levé tyči a Vítkovice tak vkročí do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem, navíc dohrávají přesilovku, která bude trvat ještě 82 vteřin.

20:00

19:57
    Lorek zachytil kotouč a vyhazuje přes všechny čáry.

19:35
    Adamíkovu střelu od modré Czernik se štěstím vyráží do rohu kluziště.

19:22
    Vyloučen Musiol (POL) na dvě minuty za podražení.

19:11
    Spratkovu střelu vyráží Czernik ramenem.

18:23
    O rychlé vyrovnání se teď pokoušeli Horzelski a Sap, Mizera je ale nadále pozorný.

17:32
    Vojtěch Adamík přihrál na modrou DOMINIKU KAFKOVI, který se trefuje přes všechny obránce přesně nad beton Czernika k levé tyči – 2:1. Asistence: Vojtěch Adamík

16:49
    Adamíkovu střelu se pokoušel ještě tečovat Jáchym, Czernik chytá.

16:35
    Vyloučen Skrodziuk (POL) na dvě minuty za hrubost.

15:42
    V obrovské příležitosti se nyní ocitl Adamík, Czernik ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti dokázal vyrazit!

14:59
    Jáchym se Žiakem bojují v rohu kluziště o kotouč.

14:10
    Nepřesná rozehrávka hostů, píská se zakázané uvolnění.

14:01
    Polské hráče vyrovnávací gól nakopl a jsou nyní aktivnějším týmem.

12:55
    Ihned po skončení oslabení se hosté prosazují, zmatku před domácí brankou dokázal využít JAROSLAV LOREK – 1:1. Bez asistence.

12:40

12:35
    Další pokus Šendery ze stejného místa se stejným výsledkem.

12:18
    Šenderova střela mířila od modré mimo.

11:37
    Hosté se dokázali až po necelé minutě pod tlakem osvobodit, Vítkovice však zatím branku neohrozily.

10:40
    Vyloučen Chorazyczewski (POL) na 2 minuty za hákování.

10:34
    Na druhé straně to zkoušel Wrobel, Czernik tento pokus chytá.

10:25
    Matusik mohl tečovat střelu svého spoluhráče přímo do branky, Malina byl ale rychlejší a polského útočníka odstavil.

10:00
    Další pokus Vítkovických končí v lapačce Czernika.

09:05
    Naparlo se mohl dostat do slibné šance, než se však k něčemu odhodlal, Vlastimil Malina jej o kotouč dokázal připravit.

08:55
    Icing Polska.

08:34
    Jeziorski dostal přesnou přihrávku na modrou, odkud dokázal vypálit pouze do Mizerovy výstroje.

07:28
    Adamík vypálil od modré, jeho střela však byla zblokovaná jedním z polských obránců.

07:09
    Polští reprezentanti dostali po několika dorážkách před Mizerou kotouč do branky, bohužel pro hosty až po odpískání!

06:11
    Wrobel vystihl rozehrávku Polska a vyslal dopředu Matouše Stupku, ten byl ale na útočné modré atakován a o kotouč přišel.

05:04
    Jeziorski zastavil kotouč na modré a dostal se až za branku domácího gólmana, nikdo ze spoluhráčů mu ale nepřispěchal na pomoc a puku se tak zmocnily Vítkovice.

04:10
    Lukáš Žiak se zmocnil kotouče ve středním pásmu, udělal pár kroků vpřed a našel na modré nikým neatakovaného PETRA ŠENDERU, který nadvakrát dokázal kotouč propálit do branky – 1:0. Asistence: Lukáš Žiak

03:37
    U kotouče jsou častěji hráči v červeném, žádnou slibnější šanci si však vytvořit zatím nedokázali.

02:58
    Paszek zakládá novou útočnou akci ze svého obranného pásma.

01:52
    Polský útočník sice ostravského gólmana dokázal obelstít a mohl zakončovat do prázdné brány, ale Tomáš Mizera skvěle ještě dokázal zasáhnout na poslední chvíli hokejkou a stav je tak stále vyrovnaný! Výborný zákrok vítkovického brankáře!

01:52
    Kamil Sikora se dostal do samostatného úniku, byl ovšem hákován a sudí nařizuje trestné střílení!

01:03
    Malinovi střela nesedla a Czernik tak zasahovat nemusel.

00:34
    Adamík získal kotouč za Mizerou a vyváží ho ven z obranné třetiny.

00:01
    Úvodní buly vyhrála polská reprezentace a žene se do útoku.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli zazní polská hymna a bude vhozeno úvodní buly druhého hracího dne turnaje "O pohár RT TORAX".

Tabulka turnaje "O pohár RT TORAX" po prvním dni:
    1. HC RT TORAX Poruba 2011 3 body
    2. Slovensko U20 2 body
    3. HC VÍTKOVICE STEEL U23 1 bod
    4. Polsko U20 0 bodů

Výsledky z prvního dne turnaje "O pohár RT TORAX":
    HC VÍTKOVICE STEEL U23 vs. Slovensko U20 1:2 náj.
    HC RT TORAX Poruba 2011 vs. Polsko U20 4:1

HC VÍTKOVICE STEEL:
    Hráči ostravského velkoklubu zahájili včerejší turnaj zápasem proti snad největšímu favoritovi celého turnaje "O pohár RT TORAX" slovenské dvacítce. Vítkovice dokázaly odpovědět na rychlý gól Slováků, držet tempo a dothnout utkání až do samostatných nájezdů, ve kterých byli ovšem úspěšnější naši východní sousedé, když oba nájezdy proměnil Lukáš Hrušík a zpečetil výhru výběru Slovenska 2:1 po samostatných nájezdech.

Polsko U20:
    Hokejisté reprezentace Polska do 20 let se nacházejí po prvním dni na posledním místě tabulky, když jako jediní nezískali ze včerejších utkání ani bod, jelikož podlehli domácí Porubě poměrem 1:4. Jediný čestný úspěch zaznamenal Jaroslaw Sap. Dnes však čeká polskou reprezentaci další těžký oříšek, protože se proti nim od 16 hodin postaví favorizovaný tým z Vítkovic.

Druhý hrací den turnaje "O pohár RT TORAX", který již po čtvrté pořádá domácí tým HC RT TORAX Poruba 2011, zahájí utkání omlazeného kádru týmu HC VÍTKOVICE STEEL a Polska U20.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

René Chyla

Góly a asistencie: 5. Šendera (Žiak), 18. Kafka (Adamík), 24. Gabrhelík (Krčmář), 38. Adamík (Kafka), 48. Wrobel (Charvát, Spratek) – 13. Lorek, 53. Jeziorski (t.s.)

HC Vítkovice Ridera: Mizera (Wanecki) – Krčmář, Adamík, Šendera, Charvát, Čechman, Ďurkáč, Ondřej – Malina, Jáchym, Kafka, Beneš, Spratek, Stupka, Moravčík, Žiak, Ollender, Kmošek, Wrobel, Hartmann

Trenér: Pavel Trnka

Polsko U20: Czernik (od 31. Berggruen) – Jaskiewicz, Chorazyczewski, Jeziorski, Krzemien, Paszek, Horzelski, Wsól – Sap, Skrodziuk, Naparlo, Nowotarski, Musiol, Lorek, Sikora, Rajski, Nowak, Matusik, Kuras, Pomianek

Trenér: Torbjnorm Johansson

Rozhodca: Krenželok (Orlová-Lutyně) – Gančarčík (Karviná), Rajnoch (Ostrava)