Lipt. Mikuláš – Martin 1:4 (kon.) | Olomouc – Poprad 0:0 (zruš.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (2:1 po s.n.)
Litvínov – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Skalica – Piešťany 1:2 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan 5:1 (kon.)
Detva – Nové Zámky 7:6 (3:1 po s.n.)
HC Kometa Brno
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
HC Slovan Bratislava
Utorok 11.08.2015, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Prípravný zápas

Hruška strelou medzi betóny prekonáva Brusta, 2:0.

Zohorna bekhendovým blafákom prekonáva Brusta, 1:0.

58:53
    Slovan Bratislava dal gól!
    Hostia zaznamenali v dnešnom nevydarenom zápase predsa len čestný úspech, Švarný našiel na modrej TOMÁŠA STAROSTU, ktorý tvrdou strelou umiestnil puk do bránky domácich. Asistencia: Ivan Švarný.

55:59
    Brust vytiahol ďalší zákrok zo svojho brankárského umenia, Vondráček tečoval pred bránkou puk z hokejky Buriana, pohotový betón gólmana bol ale proti.

52:47
    Kozák dostal dve minúty za hrubosť a oslabuje svoj tím, presilovka pre Kometu.

52:12
    Brno dáva gól!
    Kometa školí hostí naďalej, po osi Čermák – Káňa – Zohorna sa puk dostal medzi kruhy a HYNEK ZOHORNA príklepom prestrelil Brustove betóny. Asistencie: jan Káňa a Leoš Čermák.

49:20
    Kometa využíva dnes svoju druhú presilovku o dvoch hráčov. Čermák našiel nezištným pukom voľného HYNKA ZOHORNU, ktorý zakončil pod brvno Brustovej bránky. Asistencia: Leoš Čermák.

48:37
    Frolo vylúčený na dve minúty za vyhodenie puku a Slovan ide dnes opäť do troch.

48:10
    Brust dostal trest dve + desať minút za hákovanie, presilovú hru si opäť zahrá domáca Kometa.

43:40
    Bitku pred bránkou Brusta arbitri trestajú: na domácej strane dostal dve minúty Čermák, na strane hostí Sersen a aj gólman Brust – všetci traja za hrubosť. Kometa tak bude hrať presilovú hru.

43:08
    Kometa predsa len využíva presilovú hru a odskakuje hosťom už na tri góly. Domáci vyrobili peknú kombinačnú akciu, Stehlik poslal puk medzi kruhy Hruškovi, ktorý sa ale neunáhlil so strelou, všimol si pred bránkoviskom voľného VOJTĚCHA NĚMCA, naservíroval mu puk a Němec pohodlne vsietil. Asistencie: Jan Hruška a Richard Stehlík.

41:09
    Dlho sme s plným počtom hráčov nehrali, Tičar dostal dve minúty za krosček, presilovka pre Kometu.

38:33
    Domáci Koreis oslabuje svoj tím a za nedovolené bránenie dostal trest v trvaní dvoch minút.

37:55
    Slovan hrá tvrdo a teraz si na trestnú usadá Frolo, dve minúty za vrazenie na mantinel.

35:14
    Jeglič za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou vykázaný na lavicu hanby.

31:01
    Skrumáž pred domácou bránkou odmenili arbitri trestom pre Dlapu – hrubosť. Presilovku si zahrá Slovan.

30:01
    Do brejku sa dostal Žiga Jeglič, zoči-voči Falterovi však neuspel a svoj blafák dobre nezakončil.

27:48
    Kometa využíva presilovú hru o dvoch mužov. Kaberle od modrej poslal puk na pravý kruh Němcovi, ktorý ho posunul medzi kruhy voľnému DAVIDOVI OSTŘÍŽKOVI, a ten po ľade medzi betóny Brusta zakončil. Asistencie: Vojtěch Němec a Tomáš Kaberle.

27:13
    Švarný poslal puk mimo ľadovú plochu a za zdržiavanie hry odmenený trestom v trvaní dvoch minút, presilovka domácich päť na tri.

26:51
    Skokan dostal dve minúty za krošček a presilovú hru si zahrá domáca Kometa.

24:39
    Ostřížek sa dokázal presadiť na pravej strane, zbavil sa obrancu hostí, nakorčuľoval s pukom až pred Brusta a vystralil, gólman hostí svojimi betónmi strelu Ostřížka zneškodnil.

21:08
    Šťastný za hákovanie opustil na dve minúty hraciu plochu.

18:35
    Domáci fans sa už už radovali z úspechu, Čermák si nakorčuľoval medzi kruhy, dostal puk na hokejku a z prvej vystrelil, Brust ho však ľavým betónom vychytal a zmenu skóre nepripustil.

18:09
    Valach za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou dostal trest v dĺžke dvoch minút, je po presilovke belasých.

17:36
    Tičar diagonálnou prihrávkou v pásme našiel voľného Šťastného, ktorý vypálil. Falter vyrazil puk len pred seba, k dorážke sa dostal voľný Jeglič, Žiga však puk poslal vysoko nad domácu bránku.

16:51
    Dlapa dostal dve minúty za nedovolené bránenie, skráti mu pobyt na trestnej niektorý z hráčov v modrom drese?

15:16
    Brust teraz podržal svoj tím, po pravej strane sa do úniku dostal s pukom Zohorna, efektne vystrelil, Brust stihol dať betóny k sebe a priestor vytesniť, domáci sa ani po tejto akcii z gólu radovať nebudú.

12:33
    Zohorna za seknutie dostal dve minúty a sily sa na ľadovej ploche na čas vyrovnajú.

11:11
    Šťastný dostal dve minúty za držanie a presilovku si zahrá opäť domáci tím.

03:07
    Domáca Kometa rozjasala svojich fans, Ostřížek poslal puk medzi kruhy na hokejku Kaberleho, ktorý sa neulakomil, aj keď bol úplne voľný, na strelu. Všimol si na pravej strane voľného JANA HRUŠKU, posunul mu puk a kanonier domácih trafil odkrytú časť bránky hostí. Asistencie: Tomáš Kaberle a David Ostřižek.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 4. Hruška (Kaberle, Ostřížek), 28. Ostřížek (Němec, Kaberle), 44. Němec (Hruška, Stehlík), 50. Zohorna (Čermák), 53. Zohorna (Káňa, Čermák) – 59. Starosta (Švarný)

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Stehlík, Kaberle (A), Kuboš, Malec, Kováčik, Hanzlík, Ptáček, Dlapa – Mrázek, Hruška (A), Ostřížek – Vondráček, Koreis, Burian – Zohorna, Čermák (C), Káňa – Svoboda, Němec, Dočekal – Raška
    HC Slovan Bratislava: Brust (Pavlas) – Starosta, Švarný, Mihalik, Luža, Frolo, Kozák, Valach, Sersen – Jeglič, Tičar, Šťastný – Puliš, Murley, Bartovič – Viedenský, Skalický, Lušňák – Bulík, Protasenja, Skokan – Petráš, Rosandič

Rozhodca: Čech, Polák – Reich, Skopal

Diváci: 5.431