MŠK Žilina
5:3 (2:2)
Piast Gliwice
Piatok 19.06.2015, 17:00Prípravný zápas

Je za nami prvé prípravné stretnutie na nadchádzajúcu sezónu, v ktorom si merali sily MŠK Žilina – Piast Gliwice. Do druhého polčasu nastúpili celky za stavu 2:2. Druhý polčas priniesol taktiež veľa gólov, no napokon sa skončil výhrou domácich 5:3. Do streleckej listiny Žiliny sa zapísali postupne Jelić, Lučič a 3x Paur. Za hostí si presné zásahy pripísali: Dytko, Pietrowski a Ciechaňski.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prejm príjemný zvyšok dňa. (18:47:45)

90

90
    Krásny center Michala Kleca padol na hlavu Williama.Ten síce zakončuje, no len kúsok od pravého horného rohu.

89
    Tak predsa len nie. V závere zápasu sme sa dočkali ešte streleckého pokusu z kopačky Ernesta Mabouku Ten pálil tvrdo, no nepresne.

88
    Bežia posledné minútky prvého prípravného stretnutia. Lopta je na kopačkách domácich, ktorí už len vyčkávajú na koniec zápasu.

87
    Piast Gliwice dal gól!

Hosťom sa napokon podarilo aspoň ako tak stiahnúť stav stretnutia. Po chybnej rozohrávke sa k lopte dostal Gerard Badia. Gerard poslal center na zadnú tyč, kde si loptu jedným dotykom pripravil a druhým zasunul za chrbát Volešáka DANIEL CIECHAŇSKI.

86
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Káčer, prichádza Klec.

85
    Rohový kop mali k dispozícii aj hostia po zákroku Volešáka, no gól sme nevideli ani na tejto strane.
    Takto to vyzerá v Žiline

84
    Center od vlajočky posielal Škvarka. Lopta sa dostala na hlavu Tomáša Hučka, no ten zakončuje len nad.

83
    Center prišiel aj z opačnej strany. Do lopty sa oprel Mabouka po výmene lopty zo Škvarkom. Pokus zblokovaný a tak uvidíme len rohový kop.

82
    Pridať gól mohli aj domáci futbalisti. Z ľavého krídla centroval rozbehnutý William. Jeho lopta našla Kwona, no prízemný center mu smeroval len na päty a tak sme gól a ani presnú koncovku nevideli.

82
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Paur, prichádza Kopičár.

80
    Ajajaáj. Tak tomuto sa vraví naozaj smola na kopačkách. Ďalšia obrovská šanca. Tentokrát sa v nej ocitol Ciechaňski, ktorý z gólovej pozície prepálil bránku Žiliny.

79
    Po zaváhaní Denisa Vavra sme takmer videli kontaktný gól na 5:3 Lopty sa zmocnil Adam Setla, ktorý ju bez váhania posunul striedajúcemu Presdagovićovi. Ten síce prepálil Volešáka, no jeho strela končí len na tyčke.

78
    Striedanie v tíme Piast Gliwice: z ihriska odchádza Klepczyňski, prichádza Presdagović.

77
    Domáci držia loptu na vlastnej polovičke. Loptu si vymieňa dvojica Káčer-Vavro.

76
    Žilina dala gól!

V druhom polčase akoby sa nám roztrhlo vrece s gólmi. Po brejku domáceho celku sa k lopte dostal Michal Škvarka. Tomu sa podarilo v polopáde poslať loptu na JAKUBA PAURA a ten pridáva svoj druhý gól v zápase.

74
    Krásna strela a ešte krajší zákrok na opačnej strane. Tvrdou strelou z hranice vápna sa prezentoval Adam Setla, no jeho projektil skvelo vytlačil Volešák.

73

A Žilina odskakuje Piastu o dva góly. Po rohovom kope sa lopta prepadla na zadnú tyč. V tomto chaose sa dokázal zorientovať JAKUB PAUR, ktorý loptu doslova prešťuchol za chrbát Leszczyňskiho.

Patrik Ondrovič

Góly: 29. Jelić, 45. Paur, 63. Lučič, 73. Paur, 76. Paur – 7. Dytko, 41. Pietrowski (pen.), 87. Ciechaňski

Karty:   40. Vavro (ZIL)

MŠK Žilina: Volešák – Michlík, Káčer, Paur, Jelić, Špalek, Vavro, Škvarka, Letić, Králik, Kadlec.
    Náhradníci: Lé Giang – Hučko, Lučič, William, Kopičár, Kwon, Klec, Mabouka.

Piast Gliwice: Rusov – Klepczyňski, Dlugolecki, Sivsic, Pietrowski, Murawski, Dytko, Presdagović, Moskwyk, Szeliga, Szarek
    Náhradníci: Szmatula – Leszczyňski, Ciechaňski, Setla, Badia, Liskowski, Kuzdra, Mokwa, Bodzioch, Osyra.