Thajsko – Nemecko 0:4 (kon.) | Pobr. Slonoviny – Nórsko 1:3 (kon.) | Holandsko – Kanada 1:1 (kon.)
Čína – N. Zéland 2:2 (kon.) | Ekvádor – Japonsko 0:1 (kon.) | Švajčiarsko – Kamerun 1:2 (kon.)
Švajčiarsko
1:2 (1:0)
Kamerun
cz Utorok 16.06.2015, 23:00Majstrovstvá sveta žien

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Dobrý večer! Vítám Vás u online přenosu z fotbalového Mistrovství světa žen! Na programu je zápas skupiny C, ve kterém se utká Švýcarsko a Kamerun. Zápasem, jehož výkop je naplánovaný na 23:00, Vás provede Radim Sochor.

Švýcarsko má na svém kontě po dvou zápasech tři body, ke kterým patří výtečné skóre 10:2. Za něj může hlavně vysoká výhra nad Ekvádorem, přesněji 10:1. Utkání s Japonskem ale Švýcarky nezvládly a podlehly mu 1:0.

Kamerun má rovněž 3 body, skóre má však o něco horší – 7:2.
    V prvním zápase Kamerun porazil Ekvádor 6:0, ve druhém, stejně jako Švýcarsko, podlehl Japonsku – 2:1.

Dnešní soupeři se potkají úplně poprvé, mírným favoritem je Švýcarsko. Pohodlně se tedy usaďte, přeji příjemný sportovní zážitek.

Švýcarsko: Thalmannová – Maritzová, Waltiová, Kusterová, Rinastová -Bachmannová, Moserová, Kiwičová, Dickenmannová – Crnogorčevičová, Hummová
    Náhradníci: Abbeová, Aigbogunová, Bernauer, Betschart, Burkiová, Deplazes, Ismaili, Michel, Oehrli, Remund, Schwarz, Zehnder

Kamerun: N. Ngoová – Ejangueová, Awonaová, Manieová, Meffometouová – Feudijová, Yangová – Ongueneová, Zougaová, Nchoutová – Enganamouitová
    Náhradníci: Abenaová, Akabaová, Awachwiová, Bellaová, Enyegueová, Leuková, Mbororová, Ndjouhová, Nganiová, G. Ngová, Ngonová, Sonkengová.

1

1
    Kamerun bude zahrávat zajímavou standardní situaci z levé strany.

2
    Centrovaný míč odvrátila pozorná obrana do bezpečí, Kamerun však nadále drží míč.

4
    Meffometouová se snažila projít po levé straně, ale byla sražena k zemi. Standardní situace.

5
    Kamerunky to rozehrály na krátkou vzdálenost, nic z toho nakonec nebylo.

7
    Bachmannová tancovala u levé strany s míčem, ale nevěděla kudy projít do vápna, tak zvolila zpětný pas.

9
    Ngo Ndomová musela vyběhnout a zachytit míč, jenž směřoval do vápna.

10
    Švýcarky opět drží míč ve své moci a kombinují na polovině soupeře.

11
    Yangová tvrdě srazila soupeřku, rozhodčí však kartu nevytahuje.

12
    Crnogorčevičová si nabíhala na centrovaný míč za obranu, ale chyběl jí krok k tomu, aby na míč skutečně dosáhla.

13
    Rinastová nepropustila rozběhnutou Ongueneovou do vápna, Thalmannová tak byla bez práce.

16
    Kamerun bude zahrávat standardní situaci z dobrých pětatřiceti metrů.

16
    Hned dva centry se snesly do vápna Švýcarska, ani jeden z nich však nepřinesl nebezpečí.

18
    Centr do vápna Kamerunu sbírá Ngo Ndomová bez menších problémů.

19
    Enganamouitová vybojovala rohový kop pro Kamerun.

19
    Manieová se protlačila k hlavičce, ale nasměrovala ji těsně vedle branky! Odkop od svatyně Švýcarska.

19
    Feudijová faulovala za cenu žluté karty, míč pro Švýcarsko.

20
    Z rohu se Švýcarky neprosadily, stále však drží míč.

21
    Bachmannová byla před brankářkou úplně sama, ale nedokázala ji překonat! Další roh pro Švýcarsko.

22
    Ani z něj nepadl první gól zápasu.

24
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko se dostává do vedení! ANA MARIA CRNOGORČEVIČOVÁ dostala přihrávku do vápna a střelou do protipohybu brankářky uspěla.
    Ana Maria CRNOGORČEVIČOVÁ - 1:0

27
    Švýcarsko si vybojovalo rohový kop.

28
    Přetažený centr dolétl až na zadní tyčku, tam však ze Švýcarek nedokázala ani jedna zakončit.

31
    Zougaová se opřela do střely z dobrých dvaceti metrů, ale míč přelétl břevno.

32
    Thalmannová výborně vyběhla a zachytila míč před dotírajícími hráčkami soupeře.

33
    Yangová vyslala z dobrých pětadvaceti metrů zajímavou střelu, kterou ale Thalmannová jistým zákrokem pokryla.

35
    Žlutou kartu dostává Nchoutová (Kamerun).

36
    Hummová si ve vápně naskočila na zajimavý centr, ale její hlavičku vyrazila pohotovým zákrokem Ngo Ndomová!

38
    Švýcarky nadále tlačí na soupeřovu obranu, ta zatím ale drží.

40
    Ongueneová se prokousala až do vápna, ale její finální přihrávka adresáta nenalezla.

41
    Zoungaová střílela ze střední vzdálenosti nad břevno.

43
    První půle pomalu spěje ke svému konci. Uvidíme, zdali se ještě jednomu z týmů podaří skórovat.

44
    Kamerunky se dostaly do rychlého kontru, ale finální pas Enganamouitové adresáta nenašel.

45
    Ongueneová si naskočila na centr, ale její hlavička končí vysoko nad.

45

Sudí nenastavil ani minutu, a tak je poločas u konce.

První poločas patřil Švýcarkám, i když i Kamerunky dokázaly hrozit z rychlých brejků. Jediný gól dala ve 24. minutě Crnogorčevičová. Uvidíme, jak dopadne druhý poločas, zůstaňte s námi.

46

47
    Kamerun právě vstřelil branku!
    Kamerun vyrovnává! GABRIELLE ONGUENEOVÁ dostala míč do vápna, na nic nečekala a milimetrovou ranou rozvlnila síť.
    Gabrielle ONGUENEOVÁ - 1:1

50
    Naprosto tragicky sehraná standardní situace Švýcarska. Střílený centr Moserové dolétl do zámezí, odkop.

52
    Kamerun se sice dostal před vápno soupeře, tam však nic nevymyslel, a tak míří kupředu Švýcarsko.

55
    Enganamoutiová se dostala do vápna, ale míč si nešťastně ukopla do zámezí.

56
    Kamerun nadále pokračuje v náporu na branku soupeře.

57
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Nchoutová, přichází Ngonová.

58
    Ongueneová vyslala z těžké pozice zajímavou střelu, ta však skončila mimo tři tyče.

60
    Tlak Kamerunu nadále roste, Švýcarsko je nyní tím týmem, který tahá za kratší konec.

61
    Ngonová se dostala k hlavičce, ale nedokázala ji usměrnit mezi tři tyče.

62
    Další rohový kop pro Kamerun.

62
    A je to 2:1 pro Kamerun! MADEIEINE NGONOVÁ si naskočila na milimetrový centr a přesnou hlavičkou prostřelila brankáře.
    Medeieine NGONOVÁ - 1:2

64
    Kamerun i po vstřelené brance pokračuje v náporu.

65
    Švýcarky nyní působí mírně zaskočeně, což by je mohlo v pozdějších minutách také mrzet.

65
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Kiwičová, přichází Bernauerová.

68
    Žlutou kartu dostává Meffometouová.

69
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Hummová, přichází Aigbogunová.

71
    Zougaová dostala ideální přihrávku do vápna, ale ze skvělé pozice nastřelila míč pouze do bránící Švýcarky! Roh.

72
    Mohlo být vyrovnáno! Crnogorčevičová dostala skvělou přihrávku za obranu, ale míč trestuhodně minula, a tak zakončení bylo více než nepovedené.

74
    Akce Švýcarska skončila kvůli nepřesné přihrávce, míč si tak přebraly Kamerunky a míří kupředu.

77

78
    Hodně špatný signál Švýcarek, míč končí u obrany soupeře.

80
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Dickenmannová, přichází Remundová.

82
    Waltiová poslala k zemi soupeřku, trestem je žlutá karta.

84
    Hra je až nyní znovu puštěna, Švýcarsku utíká čas velmi rychle.

85
    Švýcarky se snaží prokousat kupředu, ale Kamerun brání na jedničku a příliš prostoru nenabízí.

87
    Kamerunky se snaží co nejdéle zdržovat, což se jim zatím daří.

88
    Do vápna Kamerunu přilétl zajímavý centr, ale obrana jej odvrátila do bezpečí!

88
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Zougaová, přichází Nganiová.

90
    Nastavovat se bude 5 minut.

90+2
    Žlutou kartu dostává Enganamouitová (Kamerun).

90+2
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Ongueneová, přichází Akabaová.

90+3
    Centrovaný míč do vápna nepřinesl nebezpečí pro branku Kamerunu. Švýcarky to mají těžké, neboť hra je nesmírně rozkouskovaná.

90+4
    Švýcarky se tlačí, jak jen to jde, ale stále ne a ne proklouznout za obranu soupeře.

90+5
    Brankářka Kamerunu si lehla na zem a ukazuje, že nemůže pokračovat. Tohle zdržování je už vážně trapné, neboť z posledních dvaceti minut Kamerunky proležely dobrých sedm, osm.

90+5

Kamerunky hrály v druhé půli lépe, než Švýcarky, a tak po zásluze zápas otočily. Připisují si tak do tabulky velecenné 3 body a postupují ze druhého místa. Naopak Švýcarsko bude čekat na těžšího soupeře, neboť postupuje ze třetí příčky. Já se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost. Na přečtenou. (00:53:48)