Lotyšsko – Nemecko 5:3 (kon.) | USA – Česko 7:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:3 (kon.)
Fínsko – Slovensko 3:0 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 0:5 (kon.)
Fínsko
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Slovensko
Štvrtok 23.04.2015, 18:45 • Arena Lucerne • Majstrovstvá sveta U18 • Štvrťfinále

57:54
    Sádecký sa snažil predrať po ľavom krídle a neprešiel len za cenu faulu. Juuso Valimäki dostáva dve minúty za držanie.

54:42
    Bondra vo veľkej šanci na zníženie! Ocitol sa na vrchole kruhu a snažil sa mieriť pod hornú žrď. Vehviläinen sa ale predviedol lapačkou.

50:06
    Filip Lešťan dostáva dve minúty za podrazenie, Fínov čaká 34 sekúnd presilovky piatich proti trom!

48:40
    A máme tu ďalšie oslabenie Slovákov... Martin Bodák dostáva dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

48:01
    Fínsko dalo gól!
    Severania vedú už o tri góly. SAMI TAVERNIER poslal puk Ruotsalainenovi, ktorý mu ho ale vrátil a Tavernier tak mohol zakončiť do prázdnej brány.
    Asistencia: Arttu Ruotsalainen.

45:27
    SAMI TAVARNIER sa dostal k puku na pravej strane a z hranice bránkoviska prekonal Húsku a zvyšuje vedenie svojho tímu.

35:21
    Fíni sú späť v pásme. A pekne zhurta. Tammela nechal puk na druhú vlnu Puljujärvimu, jeho strele z pravého kruhu chýbala presnosť.

32:48
    Marek Sloboda strážil Saarijärviho až príliš a pomohol si pri tom rukami. Dve minúty za držanie.

25:15
    Prvé vylúčenie v zápase, Fínov bolo na ľade priveľa. Trest si odsedí Patrik Laine.

21:47
    Prvá naša vážna šanca. Dvaja hráči sa dostali cez fínsku obranu a mali pred sebou posledného hráča. Murín sa snažil cez neho prestrčiť prihrávku, ale hokejkou mu ju zablokoval.

06:39
    PATRIK LAINE dostal priestor na pravom krídle a namiesto prihrávky na spoluhráča zvolil strelu. Z ostrého uhla tak puk umiestnil pod hornú žrď a posiela svoj tím do vedenia!
    Bez asistencie.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 7. Laine, 46. Tavernier (Ruotsalainen), 49. Tavernier (Ruotsalainen)

Fínsko: Vehviläinen – Leskinen, Saarijärvi, Niemelainen, Vainio, Je. Mattila, Välimäki, Robin Salo – Palmu, Tammela, Julius Nättinen – A. Saarela, Puljujärvi, Laine – Björkqvist, Niemelä, Ju. Mattila – Ruotsalainen, Tavernier, Piipponen.
    Slovensko: A. Húska – Vadovič, Hatala, Michal Roman, Má. Grman, D. Trška, Bodák, O. Košecký, P. Kolesár – R. Bondra, Pe. Valent, Andrisík – M. Murín, P. Oško, Lešťan – P. Horváth, R. Žitný, Solenský – Sádecký, Marek Sloboda, M. Hecl.

Rozhodca: Harnebring (SWE), Oskirko (RUS) – Espinoza (SUI), Piche (CAN)