Lotyšsko – Nemecko 5:3 (kon.) | USA – Česko 7:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:3 (kon.)
Fínsko – Slovensko 3:0 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 0:5 (kon.)
Lotyšsko
5:3 (3:1, 1:0, 1:2)
Nemecko
cz Štvrtok 23.04.2015, 12:15Majstrovstvá sveta U18

Lotyšsko vyhrálo tento duel 5:3, jedná se o výsledek zasloužený. Děkuji za pozornost. (14:28:32)

60:00

59:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:16
    Německo právě vstřelilo branku!
    LUKAS KALBLE tvrdou střelou překonal domácího brankáře, gól v přesilovce znamená ještě možné drama. Asistence: Yannick Drews.

58:08
    Vyloučen Rihards Puide, Němci dohrají utkání v přesilové hře.

57:29
    Domácí v klidu utkání dohrávají, hosté si neumí vytvořit další šance.

56:06
    JAKUB MAYENSCHEIN zůstal před brankou domácího týmu osamocený, a tak mohl v klidu vystřelit. První rána se neujala, ale dorážka už ano. Asistence: Philipp Halbauer.

54:34

53:53
    Příliš mnoho hráčů na ledě na straně domácích. Bude se hrát 4 na 4, pak bude následovat přesilovka Německa.

52:33
    Přesilová hra pro domácí, za katr jde Fohrler na dvě minuty za držení.

51:43

51:05
    Domácí vědí, jak mají hrát v přesilovce, jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

49:43
    S důrazem to teď přehnal Kalble, a tak odchází na trestnou lavici na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Lotyško.

49:06
    Hostující celek hraje aktivně, i když prohrává 1:5.

47:24
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    KRISTAPS ZILE zakončil dlouhé obléhání útočného pásma střelou, která končí v brance Německa. Asistence: Cukste, Dzierkals.

46:24
    Domácí tým nyní nic moc nevymýšlí, hraje takzvanou údržbu.

45:16

44:20
    Domácí se stále dobře brání. Němci se mnoho šancí nevytvořili.

43:16
    Na trestnou lavici usedá Rimants Zeilis, a tak jdou do přesilové hře Němci.

42:18
    Gólové šance, střely, dorážky či teče k vidění nejsou. Pouze icing hostů.

40:35

40:01

Domácí mají za sebou třetinu, ve které skórovali. Němci se nevzdávají, bojují, ale brankář Mitens hraje dnes velký zápas. Střely na branku 17:21.

40:00

39:15
    Eder se znovu dostal do šance, ani tentokrát však nemohl zvednout ruce nad hlavu, anžto jej Mitens vychytal.

38:35
    Menší bitka. Hostující Mayenschein a domácí Cukste míří na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

Dnešní utkání sleduje 276 díváků. Rodiče a pár scoutů...

36:41
    Brejk na druhé straně. Ani Eder obrovskou příležitost nedokázal využít.

35:10
    Do brejku se dostal domácí Baranovskis, který nedává pátý gól Lotyšska, protože ve vyložené pozici selhal.

34:04
    Oba týmy hrají v plném počtu.

32:45
    Elitní obránce domácího celku Ponomarenko předvedl velmi dobrý obranný zákrok, když se položil do střely od modré.

32:04
    Vzájemné vyloučení na dvě minuty za hrubost. Korner (Německo) a Zohovs (Lotyšsko), bude se hrát čtyři na čtyři.

31:40
    Daubner vybojoval puk, a tak postupoval dál do šance. Bekhendová střela neměla nárok na úspěch.

31:33
    Německo se i nyní snaží s výsledkem něco udělat. Brankář Mitens kryje další nahozený kotouč.

30:14

29:50
    Rozhodčí ukázali do branky, tedy domácí vstřelili pátou branku. Následoval průzkum videozáznamu, který celou situaci objasnil. Gól to nebyl, puk trefil pouze tyčku.

28:14
    Naprosto zbytečný faul hostujícího Daubnera, který udeřil soupeře do obličeje. Že by frustrace?

26:50
    Domácí brankář velmi dobře vychytal střeli soupeřů, která byla těsně před ním tečovaná.

26:40
    Hra přerušena, protože domácí Priede leží na ledě. Za pomoci lékaře odchází na ošetřovnu.

26:15
    Lotyšsko vede o tři branky. Nejprve FILIPC BUNCIS minul střelou od modré, pak se k němu puk dostal znovu. Tentokrát od mantinelu vystřelil vší silou. Překvapil tak brankáře Bergera, který nestihl zareagovat. Bez Asistence.

25:36
    Baranovskis ve středním pásmu získal rychlost, přebruslil protihráče, celá akce končí zákrokem brankáře.

24:07
    Mitens se snažil rychle vytřepat puk z rukavice, aby hra pokračovala, nicméně rozhodčí pískli.

23:51
    Klava střílel od modré, jeho pokus byl tečovaný Puidem, a tak musel gólman Berger ukázal dobré reakce, aby kotouč dokázal zastavit.

22:01
    V první třetině začali hosté útočnou hrou, ve druhé části je obrázek hry velmi podobný.

21:43
    Hra je přerušena vinou zranění hostujícího hráče.

21:30
    Eder zavřel pásmo, vybruslil si do lepší pozice, ze které brankáře nepřekonal.

20:32
    Nově příchozí muž na hry hned měl prácičku, vyzkoušel ho Ezitis. Hostující brankář v pohodě kryl.

20:01

Německý tým mění brankáře, do hry jde Berger.

Střely na branku jsou po první třetině vyrovnané – 6:6. Aktivnějším týmem jsou ovšem domácí, kteří hrají hodně kombinačně.

20:00

19:59
    Krátce před koncem první třetiny se domácí dostávají do vedení o dvě branky. Prosadil se EDUARDS TRALMAKS. Asistence: Rihards Puide.

19:43

19:10
    Napravnik trefil tyčku branky.

18:20
    Výborné dva zákroky předvedl brankář Mitens, který si poradil s pokusem Daubnera.

17:43
    Domácí Bruno Priede odchází na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

16:36
    Dlouhou dobu byl hostující tým v útočném pásmu, střela Tobiase Edera minula branku.

15:17
    KARLIS CUKSTE vystřelil od modré čáry, tvrdou střelou překonat brankáře německého celku. Hodně rychle využitá přesilová hra. Asistence: Rudolfs Balcers, Martins Dzierkals.

15:11
    Philipp Halbauer vyloučen na dvě minuty, šance pro domácí.

14:56
    Lotyšsko se dostalo do dobré střelecké pozice, Julians Misjus ovšem minul odkrytou část branky bekhendovou střelou.

14:27

13:38
    Dzierkals pálil ihned po vhazování, jeho ránu zastavil brankář Pantowski.

12:36

12:27
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Vyloučen Tobias Eder na dvě minuty za krosček. Zbytečný faul.

11:36
    První minutu oslabení zvládli Lotyši báječně, ke střele soupeře nepustili.

10:36
    Vyloučen domácí Bruno Priede na dvě minuty za sekání.

10:30
    Domácí celek kontroluje hru, ale měl by více střílet.

09:08
    Kristaps Zile mohl střílet z dobré pozice, ale místo rány volil přihrávku, která byla zblokovaná.

08:43
    Hosté v plném počtu. Celkem v pohodě ubránili oslabení.

07:30
    Cukste vyzval dobrým pasem od modré čáry ke skórování Buncise, který šanci s díky odmítl.

06:43
    První vyloučení utkání. Na trestnou jde hostující Simon Schutz na dvě minuty za držení.

06:04
    Hostující celek hraje velmi dobře, nicméně musí si dávat na šance domácích pozor, neboť jsou nebezpečné.

04:32
    Rychlý útok domácích, křížná přihrávka Buncise na MARTINSE DZIERKALSE, který věděl, jak má zakončit. Skóre je vyrovnané. Asistence: Filips Buncis

03:52
    Sledujeme mnoho chyb na obou stranách. Domácí se dostali do brejku dva na jednoho, který ovšem zhatila špatná přehrávka Berhardse.

01:29
    Domácí celek inkasovaná branka nakopla, nyní hraje aktivněji. Dobrý střela Balcerse byla ovšem zblokovaná.

01:01
    Obrovská chyba Eduarda Jansonse, díky které se do šance dostal CHRISTOPH KIEFERSAUER. Ten pro zakončení zvolil bekhendovou střelu, na níž byl brankář Lotyšska krátký. Bez asistence.

00:33
    První útok Němců zlikvidovala obrana soupeře.

00:01

Obě mužstva jsou ve svých skupinách poslední. Lotyšsko ztrácí bod na Švýcary a Německo dva body na Švédy. Týmy, které se umístí na posledním místě tabulky v obou skupinách, sestupují do baráže o setrvání v této skupině.

Německo
    I Němci odehráli na tomto turnaji čtyři zápasy. Hned tři utkání (Rusko, Švédsko, USA) prohráli v regulérní hrací době. Souboj se Slovenskem Německo ztratilo v prodloužení. Skóre 5:30 a jeden bod není úplně nejlepší vizitka týmu.

Lotyšsko
    Odehrálo na tomto turnaji zatím čtyři zápasy. Nevyhrálo ani jeden, trio utkání (Kanada, Česko, Finsko) prohrálo v základní hrací době. Duel se Švýcarskem prohráli Lotyši v prodloužení. Na svém kontě mají skóre 10:21 a jeden vybojovaný bod.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům mezinárodního mládežnického hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lotyšsko a Německo.
    MS v Praze a Ostravě začíná už za několik dní, bude Jaromír Jágr jeho největší hvězdou?

Je tu! Jaromír Jágr v 19:22 přistál na Letišti Václava Havla, aby se připojil k Česká hokejová reprezentace!

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on Wednesday, April 22, 2015

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 5. Dzierkals (Buncis), 16. Cukste (Balcers,, Dzierkals), 20. Tralmaks (Puide), 27. Buncis, 48. Zile (Cukste, Dzierkals) – 2. Kiefersauer, 57. Mayenschein (Halbauer), 59. Kalble (Drews)

Lotyšsko: Mitens (Grigals) – Ponomarenko, Zeilis, Jansons E., Rubins, Cukste, Zile, Jansons G., Klava – Bernhards, Blugers, Ezitis – Zohovs, Baranovskis, Misjus – Dzierkals, Balcers, Buncis – Priede, Tralmaks, Puide
    Nemecko: Pantowski (Berger) – Glassl, Schutz, Horschel, Huss, Fohrler, Halbauer, Kalble, Schmitz – Daubler, Korner, Mayennschein – Kirchhofer, Glemser, Kiefarsauer – Berhnard, Napravnik, Spitzner – Kopp, Drews, Eder

Rozhodca: Overson, Pitoscia – Lundgren, Surmunen