Lotyšsko – Nemecko 5:3 (kon.) | USA – Česko 7:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:3 (kon.)
Fínsko – Slovensko 3:0 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 0:5 (kon.)
Lotyšsko
5:3 (3:1, 1:0, 1:2)
Nemecko
cz Štvrtok 23.04.2015, 12:15Majstrovstvá sveta U18

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.
    MS v Praze a Ostravě začíná už za několik dní, bude Jaromír Jágr jeho největší hvězdou?

Je tu! Jaromír Jágr v 19:22 přistál na Letišti Václava Havla, aby se připojil k Česká hokejová reprezentace!

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on Wednesday, April 22, 2015

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům mezinárodního mládežnického hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lotyšsko a Německo.

Lotyšsko
    Odehrálo na tomto turnaji zatím čtyři zápasy. Nevyhrálo ani jeden, trio utkání (Kanada, Česko, Finsko) prohrálo v základní hrací době. Duel se Švýcarskem prohráli Lotyši v prodloužení. Na svém kontě mají skóre 10:21 a jeden vybojovaný bod.

Německo
    I Němci odehráli na tomto turnaji čtyři zápasy. Hned tři utkání (Rusko, Švédsko, USA) prohráli v regulérní hrací době. Souboj se Slovenskem Německo ztratilo v prodloužení. Skóre 5:30 a jeden bod není úplně nejlepší vizitka týmu.

Obě mužstva jsou ve svých skupinách poslední. Lotyšsko ztrácí bod na Švýcary a Německo dva body na Švédy. Týmy, které se umístí na posledním místě tabulky v obou skupinách, sestupují do baráže o setrvání v této skupině.

00:01

00:33
    První útok Němců zlikvidovala obrana soupeře.

01:01
    Německo právě vstřelilo branku!
    Obrovská chyba Eduarda Jansonse, díky které se do šance dostal CHRISTOPH KIEFERSAUER. Ten pro zakončení zvolil bekhendovou střelu, na níž byl brankář Lotyšska krátký. Bez asistence.

01:29
    Domácí celek inkasovaná branka nakopla, nyní hraje aktivněji. Dobrý střela Balcerse byla ovšem zblokovaná.

03:52
    Sledujeme mnoho chyb na obou stranách. Domácí se dostali do brejku dva na jednoho, který ovšem zhatila špatná přehrávka Berhardse.

04:32
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Rychlý útok domácích, křížná přihrávka Buncise na MARTINSE DZIERKALSE, který věděl, jak má zakončit. Skóre je vyrovnané. Asistence: Filips Buncis

06:04
    Hostující celek hraje velmi dobře, nicméně musí si dávat na šance domácích pozor, neboť jsou nebezpečné.

06:43
    První vyloučení utkání. Na trestnou jde hostující Simon Schutz na dvě minuty za držení.

07:30
    Cukste vyzval dobrým pasem od modré čáry ke skórování Buncise, který šanci s díky odmítl.

08:43
    Hosté v plném počtu. Celkem v pohodě ubránili oslabení.

09:08
    Kristaps Zile mohl střílet z dobré pozice, ale místo rány volil přihrávku, která byla zblokovaná.

10:30
    Domácí celek kontroluje hru, ale měl by více střílet.

10:36
    Vyloučen domácí Bruno Priede na dvě minuty za sekání.

11:36
    První minutu oslabení zvládli Lotyši báječně, ke střele soupeře nepustili.

12:27
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Vyloučen Tobias Eder na dvě minuty za krosček. Zbytečný faul.

12:36

13:38
    Dzierkals pálil ihned po vhazování, jeho ránu zastavil brankář Pantowski.

14:27

14:56
    Lotyšsko se dostalo do dobré střelecké pozice, Julians Misjus ovšem minul odkrytou část branky bekhendovou střelou.

15:11
    Philipp Halbauer vyloučen na dvě minuty, šance pro domácí.

15:17
    KARLIS CUKSTE vystřelil od modré čáry, tvrdou střelou překonat brankáře německého celku. Hodně rychle využitá přesilová hra. Asistence: Rudolfs Balcers, Martins Dzierkals.

16:36
    Dlouhou dobu byl hostující tým v útočném pásmu, střela Tobiase Edera minula branku.

17:43
    Domácí Bruno Priede odchází na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

18:20
    Výborné dva zákroky předvedl brankář Mitens, který si poradil s pokusem Daubnera.

19:10
    Napravnik trefil tyčku branky.

19:43

19:59
    Krátce před koncem první třetiny se domácí dostávají do vedení o dvě branky. Prosadil se EDUARDS TRALMAKS. Asistence: Rihards Puide.

20:00

Střely na branku jsou po první třetině vyrovnané – 6:6. Aktivnějším týmem jsou ovšem domácí, kteří hrají hodně kombinačně.

Německý tým mění brankáře, do hry jde Berger.

20:01

20:32
    Nově příchozí muž na hry hned měl prácičku, vyzkoušel ho Ezitis. Hostující brankář v pohodě kryl.

21:30
    Eder zavřel pásmo, vybruslil si do lepší pozice, ze které brankáře nepřekonal.

21:43
    Hra je přerušena vinou zranění hostujícího hráče.

22:01
    V první třetině začali hosté útočnou hrou, ve druhé části je obrázek hry velmi podobný.

23:51
    Klava střílel od modré, jeho pokus byl tečovaný Puidem, a tak musel gólman Berger ukázal dobré reakce, aby kotouč dokázal zastavit.

24:07
    Mitens se snažil rychle vytřepat puk z rukavice, aby hra pokračovala, nicméně rozhodčí pískli.

25:36
    Baranovskis ve středním pásmu získal rychlost, přebruslil protihráče, celá akce končí zákrokem brankáře.

26:15
    Lotyšsko vede o tři branky. Nejprve FILIPC BUNCIS minul střelou od modré, pak se k němu puk dostal znovu. Tentokrát od mantinelu vystřelil vší silou. Překvapil tak brankáře Bergera, který nestihl zareagovat. Bez Asistence.

26:40
    Hra přerušena, protože domácí Priede leží na ledě. Za pomoci lékaře odchází na ošetřovnu.

26:50
    Domácí brankář velmi dobře vychytal střeli soupeřů, která byla těsně před ním tečovaná.

28:14
    Naprosto zbytečný faul hostujícího Daubnera, který udeřil soupeře do obličeje. Že by frustrace?

29:50
    Rozhodčí ukázali do branky, tedy domácí vstřelili pátou branku. Následoval průzkum videozáznamu, který celou situaci objasnil. Gól to nebyl, puk trefil pouze tyčku.

30:14

31:33
    Německo se i nyní snaží s výsledkem něco udělat. Brankář Mitens kryje další nahozený kotouč.

31:40
    Daubner vybojoval puk, a tak postupoval dál do šance. Bekhendová střela neměla nárok na úspěch.

32:04
    Vzájemné vyloučení na dvě minuty za hrubost. Korner (Německo) a Zohovs (Lotyšsko), bude se hrát čtyři na čtyři.

32:45
    Elitní obránce domácího celku Ponomarenko předvedl velmi dobrý obranný zákrok, když se položil do střely od modré.

34:04
    Oba týmy hrají v plném počtu.

35:10
    Do brejku se dostal domácí Baranovskis, který nedává pátý gól Lotyšska, protože ve vyložené pozici selhal.

36:41
    Brejk na druhé straně. Ani Eder obrovskou příležitost nedokázal využít.

Dnešní utkání sleduje 276 díváků. Rodiče a pár scoutů...

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

38:35
    Menší bitka. Hostující Mayenschein a domácí Cukste míří na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

39:15
    Eder se znovu dostal do šance, ani tentokrát však nemohl zvednout ruce nad hlavu, anžto jej Mitens vychytal.

40:00

Domácí mají za sebou třetinu, ve které skórovali. Němci se nevzdávají, bojují, ale brankář Mitens hraje dnes velký zápas. Střely na branku 17:21.

40:01

40:35

42:18
    Gólové šance, střely, dorážky či teče k vidění nejsou. Pouze icing hostů.

43:16
    Na trestnou lavici usedá Rimants Zeilis, a tak jdou do přesilové hře Němci.

44:20
    Domácí se stále dobře brání. Němci se mnoho šancí nevytvořili.

45:16

46:24
    Domácí tým nyní nic moc nevymýšlí, hraje takzvanou údržbu.

47:24
    KRISTAPS ZILE zakončil dlouhé obléhání útočného pásma střelou, která končí v brance Německa. Asistence: Cukste, Dzierkals.

49:06
    Hostující celek hraje aktivně, i když prohrává 1:5.

49:43
    S důrazem to teď přehnal Kalble, a tak odchází na trestnou lavici na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Lotyško.

51:05
    Domácí vědí, jak mají hrát v přesilovce, jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

51:43

52:33
    Přesilová hra pro domácí, za katr jde Fohrler na dvě minuty za držení.

53:53
    Příliš mnoho hráčů na ledě na straně domácích. Bude se hrát 4 na 4, pak bude následovat přesilovka Německa.

54:34

56:06
    JAKUB MAYENSCHEIN zůstal před brankou domácího týmu osamocený, a tak mohl v klidu vystřelit. První rána se neujala, ale dorážka už ano. Asistence: Philipp Halbauer.

57:29
    Domácí v klidu utkání dohrávají, hosté si neumí vytvořit další šance.

58:08
    Vyloučen Rihards Puide, Němci dohrají utkání v přesilové hře.

58:16
    LUKAS KALBLE tvrdou střelou překonal domácího brankáře, gól v přesilovce znamená ještě možné drama. Asistence: Yannick Drews.

59:35
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Lotyšsko vyhrálo tento duel 5:3, jedná se o výsledek zasloužený. Děkuji za pozornost. (14:28:32)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 5. Dzierkals (Buncis), 16. Cukste (Balcers,, Dzierkals), 20. Tralmaks (Puide), 27. Buncis, 48. Zile (Cukste, Dzierkals) – 2. Kiefersauer, 57. Mayenschein (Halbauer), 59. Kalble (Drews)

Lotyšsko: Mitens (Grigals) – Ponomarenko, Zeilis, Jansons E., Rubins, Cukste, Zile, Jansons G., Klava – Bernhards, Blugers, Ezitis – Zohovs, Baranovskis, Misjus – Dzierkals, Balcers, Buncis – Priede, Tralmaks, Puide
    Nemecko: Pantowski (Berger) – Glassl, Schutz, Horschel, Huss, Fohrler, Halbauer, Kalble, Schmitz – Daubler, Korner, Mayennschein – Kirchhofer, Glemser, Kiefarsauer – Berhnard, Napravnik, Spitzner – Kopp, Drews, Eder

Rozhodca: Overson, Pitoscia – Lundgren, Surmunen