KHL
HC Slovan – Nižnekamsk 4:6 (kon.) | Chabarovsk – Novosibirsk 3:5 (kon.) | Vladivostok – Novokuzneck 0:0 (odl.)
Jaroslavľ – A. Mytišči 6:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
6:3 (4:0, 2:2, 0:1)
Atlant Mytišči
Štvrtok 25.12.2014, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Prajem príjemné popoludnie pri sledovaní KHL, kde sa dnes stretnú tímy domáci Lokomotiv Jaroslavl a hostia Atlant Mytišči. Pred zápasom sa pozrieme do kabín oboch mužstiev.

Domáci sa nachádzajú na 6.mieste Západnej konferencie, keď získali dokopy 57bodov. V posledných zápasoch sa im naozaj darí hlavne strelecky, keď za tri zápasy dali 15gólov a všetky tri vyhrali.
    Hostia momentálne okupujú 11.miesto s 51bodmi. Na svojho súpera strácajú teda iba 6bodov a určite sa budú chcieť dotiahnuť na postupové miesta. Posledný zápas vyhrali doma s Omskom v pomere 3:1.

Vzájomné zápasy
    Vzájomné súťažné stretnutia sú na strane hostí z Mytišči, keď triumfovali v štyroch zápasoch, zatiaľ čo Lokomotiv iba v jednom z posledných piatich hraných. V dnešnom zápase je ale mierny favorit domáci tím, tak uvidíme ako sa to nakoniec vyvinie. Všetko sa dozvieme v tomto online prenose, na ktorý Vás všetkých pozývam.

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik)- Holos, Vasiljev, Kronwall, Pašnin, Ljubuškin, Gorochov, Višnevskij- Plotnikov, Averin, Apalkov, Platt, Thornberg, Loktionov, Novotný, Koňkov, Galimov, Kapustn, Gračjov, Korškov, Kartajev

Atlant Mytišči: Engren (Artemjev)- Korobov, Gilroy, Novopašin, Sorokin, Ťjuljapkin, Jarulin, Mironov- Junkov, Černov, Bodrov, Sošnikov, Jašin, Šmeljov, Kozlov, Taraťuchin, Levickij, Aljošin, Voronin, Chlopotov, Šjafodtinov

Rozhodca: Safjullov, Sergejev- Golovljov , Otmachov.

00:01

01:06
    Jaraoslavľ práve strelil gól!
    Tak domáci sa ujímajú vedenia veľmi rýchlo a Engren sa nestihol ani zahriať a už inkasuje. Akciu Apalkova strelou švihom zaknčil STAFFAN KRONWALL a posúva svoj tím do vedenia.
    Asistencie: Apalkov a Plotnikov
    KRONWALL - 1:0

03:30
    Domáci si zahrajú prvú presilovku, keď si za narazenie ide oddýchnuť Junkov(MYT) na 2min.

03:59
    Jaroslavľ práve strelil gól!
    Domáci využívajú veľmi rýchlo presilovku a dostávajú sa do dvojgólového vedenia. SERGEJ PLOTNIKOV sa presadil strelou ponad rameno Engrena a ten zatiaľ vyberá puk zo svoj brány častejšie ako by sa patrilo.
    Asistencie: bez asistencie
    PLOTNIKOV - 2:0

05:16
    A toto je doslova smršť čo postihla Altant. Dostávajú tretí gól za 5minút. Kapustin našiel VLADISLAVA KARTAJEVA a ten strelou pod hornú tyčku upravuje skóre už na 3:0.
    Asistencie: Kapustin
    KARTAJEV - 3:0

05:16
    A toto už bolo príliš na Engrena a rozčúlený odchádza na striedačku a nahradí ho Artemjev.

06:22
    Ďalšia komplikácia pre hostí. Bodrov odchádza na trestnú lavicu za držanie na 2min. a Jaroslavľ má šancu pridať ďalší gól.

07:30
    Strelec posledného gólu Kartajev sa dostal k ohrozeniu Artemjeva, ale proti novému brankárovi Atlantu neuspel.

08:22
    Tak táto presilovka domácim až tak nevyšla a hostia v plnom počte,

09:15
    Prvý zásah v zápase pre domáceho Sanforda. Jašinovu strelu vyrazil a odrazený puk už nikto nestihol doklepnúť.

12:05
    Vasiljev si pekne nakorčuľoval, ale jeho strelu Artemjev vyrazil a nedopustil ďalší gól v sieti hostí.

15:15
    Pozornosť a reflexy Artemjeva tentokrát preveril tvrdou strelou Platt, ale zatiaľ si počína lepšie ako jeho kolega Engren.

16:25
    Plotnikov sa zrejme chcel predviesť, ale jeho krásnej akcií chýbalo už len gólové zakončenie. Škoda, lebo to bola naozaj nádherná individuálna akcia.

17:55
    Gilroy to teraz skúsil na Sanforda, ale to bola skôr propagačná strela, či Sanford je mysľou na ľade, lebo doteraz nemal skoro žiadnu robotu.

18:37
    A prekonaný je už aj druhý brankár Artemjev. Náladu pred odchodom do šatne vylepšil Atlantu IĽJA GOROCHOV, ktorý zúžitkoval prácu Galimova a strieľa štvrtý gól Lokomotivu v tejto tretine.
    Asistencie: Galimov a Koňkov.
    GOROCHOV - 4:0

20:00

Tak prvá tretina je za nami a pre hostí skončila doslova katastrofou, keď inkasovali až štyrikrát a dovolím si tvrdiť, že toto už Atlant nezvráti. Prezentovali sa bezzubým hokejom bez aktivity a šancí. Uvidíme ako bude vyzerať druhá tretina, ktorá začne približne o 17:47.

20:01

20:30
    Pašnin preveril Artemjeva hneď na začiatku tretiny, ale ten si pripisuje úspešný zákrok v tejto tretine.

20:32
    Hostia k nevýraznej hre pridávajú aj nedisciplínovanosť a Junkov ide na 2min. na trestnú lavicu za podrazenie.

22:00
    Veľká čast presilovky ubehla, ale domáci si nevytvorili nič. Naopak Bodrov zahrozil v oslabení, ale jeho strele chýbala presnosť.

22:30
    Atlant v plnom počte.

25:00
    Hostia o čosi aktívnejší, ale Aljošinova strela si miesto do siete nenašla.

25:52
    A presilovku si zahrajú aj hostia. Thornberg(JAR) ide na 2min. za seknutie.

26:58
    Jaroslavľ zvládol prvú polovicu úplne s prehľadom a na Sanforda letela jediná strela, ktorá ho ale neohrozila.

27:52
    Domáci v plnom počte a hostia zahrali presilovku dosť tragicky.

29:02
    Teraz sa však do dobrej pozície dostal Junkov, ale Sanford vyriešil aj túto situáciu.

31:30
    A už je to rozdielom piatich gólov. Koňkov sa pohral s pukom a krásne nabil EMILOVI GALIMOVOVI, ktorý tvrdou strelou z prvej nedal Artemjevovi šancu.
    Asistencie: Koňkov
    GALIMOV - 5:0

32:37
    Mytišči práve strieľa gól!
    A k slovu sa dostávajú aj hostia. VADIM CHLOPOTOV sa dostal k puku po prihrávke Aljošina a dnes prvýkrát prekonáva Sanforda krásnou strelou pod ľavú spojnicu jeho brány.
    Asistencie: Aljošin a Voronin.
    CHLOPOTOV - 5:1

33:03
    No a ani nie po 30sekundách znižujú hostia na rozdiel troch gólov. ARŤJOM ČERNOV tečoval nahodený puk od Junkova a ten sa nejakým spôsobom dostal za chrbát prekvapeného Sanforda.
    Asistnecie: Junkov a Jarullin
    ČERNOV - 5:2

35:17
    Voronin ide na 2min. za hrubosť na trestnú lavicu.

36:08
    Lokomotiv využíva presilovú hru a na ľade je to ako na strelnici. Máme tu osem gólov za necelé dve tretiny, ale sieť hostí je napnutá šiesty raz. JONAS HOLOS sa dostal k puku na modrej čiare, dlho nerozmýšľal a poslal tvrdú strelu na Artemjeva a tá prešla až do jeho sieti.
    Asistencie: Averin a Vasiljev.
    HOLOS - 6:2

38:20
    Ale diváci sa určite tešia týmto gólovým hodom, hlavne keď vyhráva domáci Lokomtiv

40:00

Je za nami druhá tretina, ktorá divákom dopriala naozaj gólové hody. Lokomotiv kontroluje priebeh zápasu a aj napriek dvom inkasovaným gólom sú lepším tímom. Sám som zvedavý či aj v tretej tretine uvidíme štyri góly tak ako v prvých dvoch ..Tretia tretina začne približne o 18:34.

40:01

41:00
    Prvá minútka bez striel na bránu. Hrá sa viacmenej na náhodu, ale pri tomto skóre to už je prakticky jedno pre obe mužstvá.

43:02
    Chlopotovovi sa uvoľnil priestor a využil to na strelu, ale Sanfordova vyrážačka bola na mieste.

44:35
    Plotnikov sa predieral pri mantineli do pásma, ale tam bol zdvojený a jeho snaha vyšla naprázdno.

45:00
    Prvých päť minút bez akéhokoľvek nápadu, akcie, čohokoľvek, čo by znamenalo aspoň šancu.

46:38
    Averin vo veľkej šanci. Išiel sám na brankára, ale nezvolil najlepšie zakončenie a stav je nezmenený.

48:29
    Vasiljev to teraz skúšal takou polostrelou, či poloprihrávkou, ale nikto puk netečoval a Artemjev si s ním poradil.

50:00
    Začala sa posledná desaťminútovka tohto zápasu, keďže je jasné, že predĺženie neuvidíme, zápas sa zrejme dohrá v kľudnom tempe.

52:43
    Ale hostia predsa len znižujú a majú nejakú tú iskierku nádeje. NIKITA SOŠNIKOV sa zmocnil puku pri mantineli, potiahol si ho a strelou spoza obrancu a ponad rameno Sanforda znižuje na rozdiel troch gólov.
    Asistencie:

55:00
    Hra sa ale nezmenila a viac sa bojuje medzi útočnými pásmami a pri mantineloch.

56:20
    Mytišči však žiadny tlak nevyvíja a vyzerá to tak, že už ani nebudú a budú chcieť dohrať hlavne bez ďalšieho inkasovaného gólu.

58:00
    Plotnikov sa ale snažil vystreliť takisto spoza obrancu, ale jeho strela bola zblokovaná mimo brány.

58:45
    Artemjev ešte zlikvidoval strelu Holosa a puk sa nachádza v strednom pásme.

60:00

Tak skončil sa nám dnešný zápas. V tretej tretine sme videli iba jediný gól, ktorý kozmeticky upravil výsledok zápasu, v ktorom boli jasne lepší domáci a pripisujú si 3body. Ďakujem za sledovanie tohto online prenosu a teším sa na ďalšie zápasy. (19:01:43)

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 2. Kronwall (Apalkov, Plotnikov), 4. Plotnikov, 6. Kartajev (Kapustin), 19. Gorochov (Galimov, Koňkov), 32. Galimov (Koňkov), 37. Holos (Averin, Vasiljev) – 33. Chlopotov (Aljošin, Voronin), 34. Černov (Junkov, Jarullin), 53. Sošnikov

Rozhodca: Safjullov, Sergejev- Golovljov , Otmachov