Barys – Vladivostok 4:5 (po pr.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Jekaterinburg 4:0 (kon.) | Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk 2:3 (po pr.)
Dinamo Minsk – Záhreb 4:3 (kon.) | Soči – Novgorod 4:1 (kon.) | Nižnekamsk – Kazaň 1:4 (kon.)
Viťaz – Čerepovec 2:5 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 5:4 (kon.) | D. Moskva – CSKA Moskva 3:4 (0:2 po s.n.)
Riga – Novokuzneck 1:0 (kon.) | HC Slovan – A. Mytišči 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Dynamo Moskva
3:4 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
CSKA Moskva
Sobota 29.11.2014, 15:30 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Príjemné popoludnie Vážení športoví fanúšikovia. Vítam Vás pri sledovaní Kontinentálnej hokejovej ligy, ktorá má dnes na programe mestské derby medzi Dinamom a CSKA. Zápas dvoch tímov z čela tabuľky sa začína o 15:30 hod.

Dinamo Moskva

Domáci hokejisti aktuálne okupujú 4 pozíciu v tabuľke Západnej konferencie, pričom na svojom konte majú doposiaľ 61 bodov. Dinamo zaostáva za svojim mestským rivalom nielen v počte bodov alebo aj v počte strelených a inkasovaných gólov. Domáci hokejisti sa aktuálne môžu pýšiť druhou najlepšou obranou v konferencii, pričom doposiaľ obdržali 64 gólov, ich mestský rival len 52.

CSKA Moskva

Hostia aktuálne kraľujú celej KHL. Na svojom konte majú 78 bodov, čo je neohrozene najviac nielen z mužstiev Západnej konferencie, ale aj z celej KHL, počnúc Východnou konferenciou. Mužstvo sa opiera najmä o bodovú produktivitu ruského reprezentanta Alexandra Radulova, ktorý pred niečo vyše týždňom bol strojcom víťazstva armádneho klubu v súboji so SKA Petrohrad, v zápase kde sa hralo o vedúce postavenie v tabuľke bodovali naplno práve hráči CSKA.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin)- Novák(A), Višnevskij, Snicyn, Jalasvaara, Osipov, Mironov, Solovjov – Daugavins, Gorovikov(C), Pestuško, Karsums, Cvetkov, Karpov, Žerdev, Glazachev, Tereščenko(A), Volkov, Sojin, Kokarev.

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Denisov, Zajcev(A), Jegoršev, Kiselevič, Mišarin, Bondarev, Naumenkov, Panin – Prochorkin, Grigorenko, Radulov(C), Muršak, Arťuchin, Hjalmarsson, Stas, Žarkov, Zhafjarov, Volkov, Ljubimov, Kuzmenko

Rozhodcovia: Bulanov, Jeřábek – Sivov, Šeljanin.

Obe mužstvá už sú nastúpené na hracej ploche, aktuálne sme svedkami hymny Ruskej federácie. Domáci hokejisti nastupujú na dnešný zápas v tmavomdorých dresoch, hostia pre dnešok zvolili biele dresy.

00:01

00:01
    Úvodné vhadzovanie v dnešnom stretnutí vyhrali domáci hokejisti, ktorý sa hneď dostali do útočného pásma, tam však s pukom nedokázali vymyslieť nič a už sú pri ňom hráči CSKA.

00:52
    Hostia hneď v úvode pohrozili, jeden z hráčov v bielom drese teraz z hranice bránkoviska zakončil bekhandom, Jerjomenko vyráža betónom!

03:33
    Hostia sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a hra sa tak presunie pred Galimova.

04:26
    CSKA teraz uzavrelo svojho súpera v obrannom pásme, Jerjomenko zatiaľ však nemusel zasahovať, hostia si navyše zahrajú presilovú hru.

05:11
    Hra je po dlhej dobe prerušená, CSKA si zahraje presilovú hru, na trestnú lavicu odchádza za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou Filip Novák.

05:32
    Úvod presilovej hry sa hosťom nedarí, puk končí až pri ich brankárovi a musia tak začínať s rozohrávkou z vlastnej tretiny.

07:11
    Domáci v plnom počte.

07:35
    Tak za túto presilovú hru tréner Kudašov svojich zverencov určite nepochváli, vylúčený Novák je už na hracej ploche a Dinamo tak pokračuje s plným počtom hráčov.

08:42
    Jerjomenko teraz poslal nahodený puk hokejkou do rohu klziska, CSKA ostáva v útočnom pásme.

09:54
    Hra je prerušená po tom čo puk zrejme opustil hraciu plochu, nasleduje reklamná prestávka.

10:07
    Jerjomenko teraz za bránkou zachytil puk a Dinamo začína od vlastnej brány, hráčom v modrých dresoch sa nedarí prechod do útoku.

11:06
    Hneď po vhadzovaní v útočnom pásme sa ku strele dostal Filip Novák, jeho pokus však nebol presný a končí mimo hosťujúcej brány!

11:37
    Rozhodcovia ukazujú aby hráči hrali, Zajcev tak začína s rozohrávkou za vlastnou bránou.

12:07
    Tak toto bol veľmi nepríjemný zákrok! Arťuchin si teraz vybehol na Tereščenka po odohratí puku a domáci hráč ostáva ležať na ľade!

12:07
    Po zákroku Arťuchina mi prebehol mráz po chrbte, odnieslo si to zrejme koleno domáceho hráča, ktorý už odchádza do šatne a zrejme v dnešnom zápase dohral.

12:07
    Zákrok Jevgenija Arťuchina ostáva nepotrestaný, pokračuje sa vhadzovaním v strednom pásme.

13:24
    Strela od modrej čiary, o ktorú sa pokúsil jeden z domácich hokejistov skončila zblokovaná.

13:41
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Gól strelil NOVÁK, Asistencie: Višnevskij, Cvetkov.
    Dinamo sa teraz na dlhú chvíľu dokázalo udržať v útočnom pásme, pričom po strele od jedného z domácich sa puk odrazil do rohu klziska, kde ho vybojoval Višnevskij, ktorý našiel prihrávkou v pravom kruhu FILIPA NOVÁKA, ktorý strelou z prvej vymietol ľavý horný kút hosťujúcej brány!
    Filip NOVÁK - 1:0

14:46
    Až teraz dostáva Jevgenij Arťuchin trest a odchádza na trestnú lavicu, hráč hostí teraz za bránou Dinama poslal k ľadu Solovjova, pričom neváhal hrať ďalej a hokejkou pichnúť do hráča hostí, ktorý už bol v tom čase na ľade.

16:26
    Kokarev to teraz skúšal kolmou prihrávkou z pravej strany, puk si však postrážili obrancovia hostí, ktorý ho upratali do bezpečia.

16:46
    Arťuchin je už na ľade a hostia tak hrajú s plným počtom hráčov.

17:39
    Ani Radulov, ani Arťuchin dnes doposiaľ nenadväzujú na svoj výkon v zápase proti SKA Petrohrad, kde obaja skórovali, Radulov je neviditeľný, Arťuchin zrejme nemá svoj deň a viac sa prezentuje nedovolenou hrou.

18:26
    Karpov si teraz po pravej strane nakorčuľoval do útočného pásma, mal potrebnú rýchlosť, jeho strela však nebola presná.

18:59
    Veľká šanca domácich, s pukom do útočného pásma sa dostal Maxim Pestuško, hráč domácich sa dokázal perfektne uvolniť, pričom k ľadu ho poslal Panin, hráč domácich skončil v bránke a ostáva otrasený, podobne ako brankár hostí Galimov.

18:59
    Panin to teraz urobil šikovne, hostia môžu byť radi že rozhodcovia neodpískali trestné strieľanie.

19:01
    Minúta do konca prvej tretiny.

19:12
    Volkov si teraz pomohol v súboji s hráčom domácich rukami a už odchádza na trestnú lavicu za držanie. Štýl hry CSKA v dnešnom zápase mi pripomína niekdajší Víťaz Čechov.

20:00

Druhá tretina sa začne približne o 15:22 hod.

20:01

20:02
    Úvodné vhadzovanie v druhej tretine vyhrali domáci hokejisti, ktorý majú k dispozícii ešte niečo vyše minútovú výhodu o jedného hráča.

20:38
    Dinamo teraz uzavrelo svojho súpera v obrannom pásme, svoju výhodu však domáci nedokázali zúžitkovať a Volkov už je pripravenýž naskočiť na hraciu plochu.

21:12
    Hostia v plnom počte.

22:10
    Vhadzovanie v strednom pásme teraz vyšlo lepšie domácim, Dinamo sa tak môže pustiť do útoku.

22:48
    Osipov teraz dostal úder hokejkou do tváre a Stas už odchádza na trestnú lavicu. Presilová hra pre Dinamo.

23:35
    V úvode presilovej hry sa domácim nedarí prechod do útoku, hráči v tmavomodrom si nevedia vybojovať útočné pásmo.

24:34
    Hra je prerušená, obe mužstvá striedajú, presilová hra domácich hokejistov sa kráti.

24:48

25:15
    Domáci sa previnili zakázaným uvoľnení a hra sa tak presunie pred Jerjomenka.

25:24
    Blíži sa polovica stretnutia, podarí sa hosťom konečne udržať sa dlhšiu dobu v plnom počte a hrať disciplinovanejšie ako doposiaľ? Líder tabuľky KHL zatiaľ zaostáva za očakávaniami.

26:10
    Ďalšie vylúčenie! Na trestnú lavicu odchádza za držanie Andrej Mironov. Presilová hra pre CSKA.

26:24
    Domáci ihneď po vhadzovaní vo vlastnom obrannom pásme vyhadzujú puk cez všetky čiary.

27:02
    Grigorenko teraz vyhral vhadzovanie v tretine Dinama a hráči CSKA ostávajú v útočnom pásme.

27:20
    CSKA Moska dala gól!
    Gól strelil GRIGORENKO, Asistencia: Radulov.
    A je vyrovnané! CSKA využíva presilovú hru, po prihrávke od Radulova sa krásnym blafákom presadil GRIGORENKO, hráč hostí si položil domáceho brankára a zakončil do prázdnej brány.
    Igor GRIGORENKO - 1:1

28:44
    Gól strelil LJUBIMOV, Asistencia: Kuzmenko.
    Domáci hokejisti teraz chybili v rozohrávke, čo dokonale využil LJUBIMOV, ktorý dokázal získať puk v blizkosti bránkoviska a na dvakrát sa mu podarilo dostať ho až do brány! Hráč hostí teraz dobre čítal hru, čo sa mu vyplatilo.
    Roman LJUBIMOV - 1:2

31:03
    A mohlo byť 1:3. Jerjomenko teraz pokazil rozohrávku, čo dokonale využil Kuzmenko, ktorý obkorčuľoval bránu a zakončil, domáci brankár však svoju chybu napravil a puk chytá!

31:45
    Hostia majú momentálne viac z hry a aj teraz sú s pukom na hokejkách v útočnom pásme.

32:29
    Na trestnú lavicu odchádza za hákovanie Hjalmarsson. Presilová hra pre Dinamo, ktoré má ideálnu šancu vyrovnať.

33:40
    Hostia vyhadzujú až ku Jerjomenkovi, ktorý rozohráva na svojich spoluhráčov. Dinamu sa doposiaľ presilová hra nedarí.

34:18
    Domáci hokejisti sa teraz nepresnou prihrávkou vyhnali z útočného pásma.

34:29

34:54
    Hostia sa teraz dopustili offsidu, čo sa nevyhlo komentáru Alexandra Radulova, ktorý celú situáciu zhodnotil negatívne.

35:17
    Presilová hra pre Dinamo. Na trestnú lavicu odchádza za nedovolené bránenie v hre Zhafjarov.

36:20
    Domáci sa nedokážu ani v tejto presilovej hre usadiť na dlhšiu dobu v útočnom pásme, hostia majú naopak skvele pokryté stredné pásmo.

37:09
    Až na konci presilovej hry sa podarilo domácim usadiť sa v útočnom pásme, strela od jedného z nich, ktorá smerovala z ľavej strany však končí len na zadnom mantineli, odkiaľ sa odráža do stredného pásma.

37:17

37:28
    Karpov teraz preveril Galimova! Brankár hostí jeho strelu likviduje a prerušuje hru, nasledovať bude vhadzovanie v tretine hostí.

38:26
    Do konca druhej tretiny už veľa času neostáva, podarí sa domácim vyrovnať?

38:53
    Jan Muršak teraz skvele napádal domácich pri rozohrávke, podarilo sa mu získať puk a zaviesť ho do útočného pásma, skvelá práca slovinského hokejistu v službách CSKA.

39:01
    Minúta do konca druhej tretiny.

39:48
    Domáci odpaľujú puk len do stredného pásma a v druhom dejstve sa už zrejme nič neudeje.

39:59
    Radulov ešte v súboji s jedným z domácich hráčov ukázal nervy, rozhodcovia však oboch hráčov oddelili a zaobišlo sa to bez ďalších provokácii a invektívov.

40:00

Tretia tretina sa začne približne o 17:15 hod.

40:01

40:02
    Úvodné vhadzovanie v tretej tretine patrilo hosťom, ktorý sa hneď od úvodu tlačia do útoku.

40:35
    Domáci strácajú puk pri prechode do útoku a hostia tak môžu s kľudom na hokejkách začať rozohrávku.

40:48
    Gól strelil CVETKOV.
    Stretnutie dostáva vyrovnávajúcim gólom domácich ten správny náboj! CVETKOV teraz číhal na odrazený puk pred hosťujúcou bránkou, čo sa mu vyplatilo, pretože puk sa po strele od jedného z hráčov v tmavomodrom odrazil od zadného mantinelu a práve Cvetkov bol tým hráčom, ktorý ho umietnil za chrbát bezmocného Galimova.
    Alexei CVETKOV - 2:2

42:14
    Domáci majú razantný nástup do tretej tretiny, majú prevahu, sú častejšie pri puku a sú nebezpečnejší.

43:13
    Dinamo začína s rozohrávkou vo vlastnej tretine, domáci hráči sú pri chuti a sú odhodlanný streliť svojmu súperovi tretí gól.

43:38
    Galimov likviduje strelu od jedného z domácich hráčov, ktorý mal výhodné postavenie medzi kruhmi, ktoré však nedokázal pretaviť v gól.

45:03
    Jeden z hostí teraz za vlastnou bránkou upokojuje hru a necháva svojich spoluhráčov prestriedať.

45:23
    Ani jednému z mužstiev sa v tejto chvíli nedarí prechod do útoku, obe tímy si len vymieňajú puk, ktorý nahodia alebo odovzdajú.

46:36
    Veľká šanca domácich! Do samostneného úniku sa teraz rútil Nikolaj Žerdev, ktorého však dokázal Galimov vychytať a pokračuje sa tak za vyrovnaného stavu!

47:57
    Záver stretnutia sľubuje za daného stavu zaujímavú zápletku, nepriedbiehajme však, pred sebou máme ešte niečo okolo 11 minút riadneho hracieho času.

49:01
    Po vhadzovaní pred Jerjomenkom nastal veľký boj o puk, ktorý vyhrali domáci, tí však pri prechode do útoku puk strácajú v prospech hráčov v bielych dresoch.

50:41
    Veľký závar pred bránkou domácich sa nekončí gólom! Jerjomenko teraz nevedel kde má puk, ten nakoniec po krátkej chvíli vyplával na povrch a domáci obrancovia ho upratali do bezpečia.

51:03
    Domáci si zahrajú presilovú hru! Na trestnú lavicu odchádza za seknutie Arťuchin. Hráč hostí sa však dnes dopustil aj väčšieho faulu, ktorý ostal nepotrestaný a po ktorom dohral domáci Tereščenko. Rozhodcovia dnes zvolili veľmi zvláštny meter.

52:53
    Domácim sa presilová hra veľmi nedarí a momentálne začínajú po tretíkrát v krátkom časovom úseku s rozohrávkou za vlastnou bránkou.

53:03

53:30
    Ďalšie vylúčenie a opäť na strane hostí! Na trestnú lavicu odchádza Grigorenko.

53:45
    Gól strelil KARPOV.
    Domáci idú do vedenia a využívajú presilovú hru! Dinamo teraz rozkrútilo v útočnom pásme presilovkový kolotoč a následne sa k puku v pravom kruhu dostal KARPOV, ktorý strelou švihom prekonáva Galimova a domáci tak idú do vedenia!
    Maxim KARPOV - 3:2

53:45
    Alexander Radulov dostáva osobný trest 10 min. za nešportové správanie a odchádza do šatní, ešte predtým však polámal hokejku o domácu bránu!

54:19
    Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Brjukvin. Presilová hra pre CSKA.

55:59
    Gól strelil ZAJCEV.
    Vyrovnané! CSKA využíva presilovú hru, presadil sa NIKITA ZAJCEV, ktorý dostal skvelú prihrávku medzi kruhy a prepálil všetko čo mu stálo v ceste, najmä však lapačku Jerjomenka, ktorý na prudkú strelu hráča hostí nestihol zareagovať!
    Nikita ZAJCEV - 3:3

57:33
    Záver stretnutia je naozaj dramatický a má čo divákom ponúknuť, dočkáme sa rozhodnutia v riadnom hracom čase?

58:20
    V závere vidíme veľký boj, ani jedno z mužstiev nechce prehrať, hostia prišli o svojho najproduktívnejšieho hráča, ktorý by sa relatívne po treste na 10 min mohol vrátiť v závere predĺženia.

59:40
    Radulov však je už prezlečený z výstroja a aktuálne komunikuje so svojim trénerom, vráti sa ešte ruský reprezentant v dnešnom stretnutí na ľad?

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Riadny hrací čas sa naplnil, o malú chvíľu budeme svedkami predĺženia!

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:31
    Hneď v úvode predĺženia sa domáci nasťahovali do útočného pásma, tam sa však nedovolením bránením v hre previnil Filip Novák, ktorý už odchádza na trestnú lavicu. Presilová hra pre CSKA!

61:28
    Domáci sa zamerali výlučne na defenzívu, nič iné im ani neostáva, hostia sú nasťahovaní v útočnom pásme.

62:13
    Tvrdá strela od jedného z hostí končí len na zadnom mantineli a Novák sa už pomaly pripravuje na návrat na ľad.

62:31

63:20
    Hostia majú v predĺžení viac z hry a to aj vďaka presilovej hre, ktorá výrazne narušila plány domácich v predĺžení.

63:39
    Krásny hit Mironova na Hjalmarssona, hráč hostí končí na ľade.

63:59
    Jegoršev odchádza na trestnú lavicu za hákovanie a domáci majú k dispozícii presilovú hru, do konca predĺženia!

63:59
    Oddychový čas domácich.

64:16
    Dinamo nasťahované v útočnom pásme, Osipov teraz strelou od modrej prevetral lapačku Galimova!

64:20
    Hostia hneď po vhadzovaní odpaľujú puk cez všetky čiary.

64:46
    Nepodarená prihrávka domácich v útočnom pásme pravdepodobne ukončuje predĺženie.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Po úprave hracej plochy budú nasledovať samostatné nájazdy!

DMS: Pestuško nepremieňa – 0:2.

Dobojované! CSKA Moskva víťazí na ľade svojho mestského rivala, Dinama Moskva, po nájazdoch, keď si najprv v prvej sérii Muršak počkal na pohyb brankára a umiestnil puk do pravého horného kútu, aby v druhej sérii víťazstvo armádneho klubu spečatil Hjalmarsson, ktorý prekonal Jarjomenka blafákom. Z víťazstva svojich sa teší za mantinelom aj Alexander Radulov, ktorý inkasoval v závere stretnutia osobný trest. Na dnes je to odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný zvyšok dňa. (18:16:59)

Jakub Bobovič

Góly a asistencie: 14. Novák (Višnevskij, Cvetkov), 41. Cvetkov (Karpov, Karsums), 54. Karpov – 28. Grigorenko (Radulov), 29. Ljubimov (Kuzmenko), 56. Zajcev