D. Moskva – Jaroslavľ 2:0 (kon.) | Viťaz – Soči 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
Utorok 07.10.2014, 17:30 • Arena Lužniki (Moskva) • KHL

Je tu koniec stretnutia ktoré bolo chudobné na góly ale aj také niekedy hokej prináša. Domáci sa tešia zaslúžene, pretože vo väčšej časti zápasu boli lepším tímom. Na konci poslednej tretiny prišiel úvodný gól a potom 7 sekúnd pred koncom ďalší do prázdnej brány.
    Na dnes je to odo mňa všetko, dne boli na programe 2 zápasy KHL zvyšné si môžete pozrieť spolu s nami už zajtra. Prajem Vám ešte príjemný večer. (19:44:54)
    DAUGAVINS - 2:0

60:00

59:53
    Dinamo Moskva dalo gól!
    A je rozhodnuté. 7 sekúnd pred koncom dáva gól do prázdnej brány DAUGAVINS ! Asistencie: Mosaljov a Jalasvaara

59:40
    20 sekúnd do konca a puk majú domáci.

59:00
    Posledná minúta zápasu. Brankár Sanford išiel na striedačku. Brána hostí je prázdna.

58:30
    A už sa hraje. Lokomotiv má poslednú minútu a niekoľko sekúnd na vyrovnanie.

58:20
    Tréner hostí si berie oddychový čas.

58:00
    Posledné 2 minúty tretej tretiny. Presilovka Lokomotivu sa skončila. Diváci kričia Dinamo Dinamo. Vidíme aj menšiu bitku medzi hráčmi pri bráne Dinama.

57:20
    Rušné chvíle pre Dinamo. Hostia nasťahovaní v útočnom pásme. Už sa dokonca zdalo že z toho bude gól ale hráč Lokomotivu sa tešil predčasne. Bola to tyčka !

57:02
    Presilovka hráčov Lokomotivu. Na trestnú lavicu si sadol Soin za hákovanie.

56:55
    Teraz hostia miešajú puk v útočnom pásme ale nedarí sa im vymyslieť rýchlu akciu. Budú však hrať presilovku.

54:55
    Hostia sa snažia vyrovnať. Tlačia sa pred Sharychenkova ale Dinamo dobre bráni.
    PESTUNOV - 1:0

53:35
    Dinamo sa konečne dočkalo gólu. PESTUNOV pretlačil puk do brány za Sanfordov chrbát a je to 1-0 pre domácich.

52:30
    V útočnom pásme Dinamo ktoré mieša puk a nakoniec z toho bola jedna nepresná strela a naopak do útoku sa tlačí Lokomotiv.

50:50
    Puk držia na hokejkách hráči hostí ale nevedia sa presadiť dobrým bránením Dinama a nevedia prejsť cez stredné pásmo. Naopak Dinamo zachytilo puk a bola z toho nebezpečná strela.

49:20
    Útočné snaženie Lokomotivu ktorý sa snažil presadiť od modrej čiary aj dorážkami pred bránou ale domáci sa solobodzujú.

48:50
    Vhadzovalo sa v obrannom pásme Dinama ktoré vhadzovanie vyhralo a zakladá novú akciu.

48:25
    Strela Musatova z ľavej strany ale Sharychenkov chytá. Reklamná prestávka.

46:40
    Puk je už na opačnej strane a v útočnom pásme sa o gól usilujú hráči Lokomotivu ktorí vyslali niekoľko striel na Sharychenkova ale ten ich pokryl a do útoku vyrážajú domáci.

45:55
    Teraz veľká šanca Dinama keď Sanford bol už na zemi a brána bola odkrytá ale hráč Dinama sa nedokázal dostať k puku a zakončiť.

45:32
    Sanford puk prikryl a bude sa vhadzovať pred jeho bránou. 15 minút pred koncom stretnutia je to futbalový výsledok 0-0.

44:28
    K puku sa snaží dostať Dinamo ale nedarí sa im to. Až teraz začínajú svoj útok po dlhom čase domáci.

43:32
    Zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude v obrannom pásme Dinama. Hostia začali tretiu treniu aktívne a sú zatiaľ lepším tímom.

42:00
    Hostia sa rozhodli bojovať aktívnym odporom a tiež sa tlačia dopredu. Puk majú na svojich hokejkách a snažia sa preniknúť obranou Dinama.

40:20
    Začala sa posledná tretina dnešného zápasu. V útočnom snažení pokračuje Dinamo ktoré je od začiatku aktívne.

40:01

Na strely je to 21-16 v prospech domácich. O chvíľu sa začne tretia tretina.

Máme za sebou aj druhú tretinu ktorá opäť gól nepriniesla. V tejto tretine však domáce Dinamo bolo lepším tímom a už len málo im chýbalo aby strelili vedúci gól. Majú ešte poslednú tretinu na to aby prekonali Sanforda v bráne Lokomotivu.

40:00

39:20
    Hrá sa posledná minúta druhej tretiny. V útoku domáci a hostia dúfajú že sa ešte zopár sekúnd ubránia.

38:30
    Dinamo nasťahované v útočnom pásme ale chýba tomu nápad. Domáci musia niečo vymyslieť lebo takto gól nestrelia ani do zajtra. Majú jasnú prevahu ale v koncovke je to dosť zlé.

37:50
    Na opačnej strane sa dopredu dostával Soin ale je z toho len vhadzovanie puku v útočnom pásme.

37:25
    Strieľal od modrej čiary Vishnevsky ale brankár Dinama chytá. Lokomotiv sa celkom dlho drží v útočnom pásme.

36:00
    Dinamo drží takmer stále puk a hostia sa viac menej už len bránia a čakajú na protiútoky. Tie sa však končia stratou puku a Dinamo znova vyráža do útoku.

34:36
    Skúšal to aj Pestushko ale míňa bránu a my vidíme reklamnú prestávku.

34:35
    Dinamo naozaj pridalo a sú z toho šance ale útočníci si nevedia nájsť miesto, strely buď chytá Sanford alebo idú mimo bránu.

33:25
    V útoku sa stále držia domáci ktorí zvyšujú obrátky ale gól to zatiaľ neprináša. Už viac ako 30 minút sa hrá bez streleného gólu.

32:40
    V útočnom pásme Dinamo. Vhadzovanie pred Sanfordom.

31:50
    Teraz jeden z hráčov Lokomotívu zrejme dostal puk do tváre a rýchlo odkorčuľoval na striedačku.

30:50
    Brankári na oboch stranách nemajú veľa práce teraz sa hostia snažili presadiť ale je z toho len vhadzovanie v útočnom pásme.

30:00
    Hráči Lokomotívu sú v plnom počte. Bude sa vhadzovať v ich obrannom pásme.

29:10
    Domáci sa nevedia ani len dostať do útočného pásma a táto presilovka im vôbec nevychádza. Naopak výborná práca Lokomotivu.

27:59
    Aj v tejto presilovej hre krásny únik hráčov Lokomotivu ale Sharychenkov všetko zlikvidoval a domáci sa snažia usadiť v útočnom pásme.

27:07
    Vylúčený hráč Lokomotivu Jegor Averin za kroštek a domáci budú mať šancu na otvorenie skóre.

26:00
    Domáce Dinamo sa snaží presadiť aj nahodenými pukmi ale potom len bojuje v rohoch klziska a prihrávky pred bránu neprichádzajú.

25:20
    Na chvíľu zavítali do útočného pásma aj domáci ale nič z toho nebolo a na opačnej strane strieľal Konkov. Vhadzuje sa v obrannom pásme domácich.

23:50
    V útoku sa konečne zdrží dlhšie aj hostujúci Lokomotiv. Teraz držia domácich vo vlastnom obrannom pásme strelu Kruchinina chytá Sharychenkov. Vhadzuje sa v pásme Dinama.

22:32
    V útočnom pásme opäť domáce Dinamo ktoré zachytilo úvod druhej tretiny lepšie ako hostia ale gól streliť nedokázali. Začínajú z poza vlastnej brány ďalší útok.

21:07
    Dopredu sa predral Sojn ale obrana hostí bola pozorná.

20:49
    Puk sa bude vhadzovať v obrannom pásme Dinama Moskva. Po rozohratí sú ale domáci okamžite v útoku.

20:09
    Druhá tretina začala strelou Daugavinska z domáceho Dinama.

20:01

Tesne pred druhou tretinou informácia o strelách na bránu, je to 10-8 v prospech domáceho Dinama.

Prvá tretina priniesla atraktívny hokej a oba tímy mali svoje lepšie aj horšie chvíle. Snáď sa prvého gólu dočkáme už v druhej tretine.

20:00

19:45
    Posledné chvíľe patria domácim ktorý majú puk na hokejkách.

18:55
    Teraz obliehanie brány Lokomotivu ale hostia sa bránia. Do konca posledná minúta.

18:15
    Posledné necelú dve minúty do konca prvej tretiny. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

17:20
    Puk majú na hokejkách hostia nahadzovali do útočného pásma ale nič z toho nebolo. V útoku Dinamo ktoré je už rozostavené v útočnej tretine.

16:30
    Tomuto zápasu chýbajú len góly. Inak je to atraktívny zápas v ktorom sú oba tímy aktívne a vidieť že chcú dať prvý gól. Brankár Dinama Sharychenkov mal zatiaľ viac práce.

15:32
    Domáci začínajú ďalší útok z poza svojej brány. Naopak z protiútoku Galimov išiel na brankára ale bude sa vhadzovať len buly v obrannom pásme domácich.

14:50
    Opäť sa hraje. Puk sa vhadzuje v strednom pásme.

14:30
    Je to veľmi rýchly zápas akcie sa striedajú z jednej strany na druhú. Je tu druhá reklamná prestávka.

13:55
    Domáci v plnom počte a vo vlastnom oslabení mali snáď viac šancí ako hostia ktorí hrali presilovku.

12:40
    Lokomotiv páli od modrej čiary ale domáci sa oslobodzujú a hostia musia začínať od vlastnej bránky.

11:57
    Na trestnú lavicu odchádza Solovjov za držanie. Ale domáci mohli dať gól v oslabení z rýchleho protiútoku.

11:50
    Hostia pridali a je tu ďalšie vylúčenie hráča Dinama Moskva.

11:15
    Pekná strela Plotnikova ale brankár domácich chytá.

10:00
    Prvých 10 minút zápasu nám gól neprinieslo. Opäť v útoku domáci.

9:30
    Útoční domáce Dinamo. Bojuje sa pri mantineloch ale šance to neprináša.

8:50
    Zápas je rýchly. Zatiaľ dve presilovky ktoré ale ostali nevyužité. Prvá reklamná prestávka.

8:30
    Počet hráčov je vyrovnaný. Ani hostia svoju početnú výhodu nevyužili.

7:40
    Hostia bojujú v útočnom pásme ale zatiaľ to do brány nepadá. Puk však stále držia na hokejke.

5:59
    Vylúčenie hráča Dinama Moskva. Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Kaspars Daugavinš. Presilovka pre hostí z Jaroslavľu.

5:50
    Avizované vylúčenie Dinama.

5:01
    Odohraných prvých 5 minút prvej tretiny. Domáci sú aktívnejší ale zatiaľ im akcie nevychádzajú a hostia sú momentálne v útoku.

3:40
    Prvá presilovka Dinama sa skončila. Hostia sa ubránili.

3:05
    Dinamo nehrá prvú presilovku dobre a prakticky nič nebezpečné nevymysleli. Naopak hostia nasťahovaní v obrannom pásme Dinama.

2:07
    Presilovku začali domáci aktívne a prinieslo to aj prvú strelu ktorá letela mimo brány hostí.

1:33
    Vylúčený hráč Lokomotivu Jaroslavľ Thornberg M,ktorý narazil do brankára Dinama v jeho bránkovisku.

0:30
    V prvom útoku Dinamo ale hostia sa oslobodzujú a domáci začínajú opäť od svojho obranného pásma.

00:01

Hráči stoja na modrých čiarach a znie ruská hymna.

Hráči už prichádzajú na ľad. O chvíľu sa začne zápas.

Dinamo Moskva: Sharychenkov A.- Novak F.,Vishnevsky D.,Daugavins K.,Gorovikov K.,Pestushko M-Jalasvaara J.,Solovyov M,Tsvetkov A,Karsums M.,Karpov M.-Robinson M,Mironov A,Soin S. ,Babenko Y,Glazachev K-Osipov A,Kokarev D,Pestunov D,Mosalyov D

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford C.- Kronwall S,Yakovlev Y.,Plotnikov S. ,Averin Y,Apalkov D-Holos J.,Vasilyev A,Novotny J,Thornberg M,Kruchinin A-Vishnevsky V. ,Lyubushkin I,Konkov S.,Galimov E.,Kartayev V,Gorokhov I. ,Platt G,Musatov I,Grachyov Y.

Dinamo Moskva

Domáci sa prednedávnom prezentovali peknou sériou šiestich zápasov s plným bodovým ziskom. Nastal však útlm a v posledných dvoch zápasoch Dinamo nepodalo príliš presvedčivý výkon.Naposledy doma s najslabším tímom západu – nováčikom zo Soči vyhralo len tesne 2:1 pp. Pred piatimi dňami hralo na ľade práve Lokomotivu Jaroslavľ, kde prehralo 2:4. Lokomotiv je pre Dinamo zjavne neobľúbeným súperom. Vo vzájomnom zápase totiž prehralo už tretíkrát v rade.

Hostia figurujú na deviatej priečke tabuľky Západnej konferencie. Po dvoch domácich výhrach (Soči 4:1, Din.Moskva 4:2) prehralo vo svojom zatiaľ poslednom vystúpení tesne 2:3 na ľade Podolsku. Lokomotiv táto porážka môže poriadne mrzieť. Rozhodujúci gól totiž inkasoval 47 sekúnd pred záverečným klaksónom.

Môžeme teda očakávať zaujímavý zápas ktorý Vás pozývam sledovať v utorok, 7.10.2014 o 17:30.

Zápas sa odohrá na štadióne Arena Lužniki v Moskve, ktorý má celkovú kapacitu 8512 miest na sedenie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Patrik Saloky

Góly a asistencie: 54. Pestunov, 60. Daugavins (Denis Mosaljov, Janne Jalasvaara)

Dynamo Moskva: Sharychenkov A.- Novak F.,Vishnevsky D.,Daugavins K.,Gorovikov K.,Pestushko M-Jalasvaara J.,Solovyov M,Tsvetkov A,Karsums M.,Karpov M.-Robinson M,Mironov A,Soin S. ,Babenko Y,Glazachev K-Osipov A,Kokarev D,Pestunov D,Mosalyov D

Rozhodca: Anisimov, Zacharov – Golovljov, Lazarev