Písek – Olomouc 25:22 (kon.) | Zlín – Most 22:30 (kon.) | Poruba – Partizánske 30:24 (kon.)
Veselí n/M – Michalovce 29:33 (kon.) | Bratislava – Tatran Prešov 16:30 (kon.) | Šaľa – Slavia 27:29 (kon.)
DHC Sokol Poruba
30:24 (16:13)
HK Slavia Partizánske
cz Sobota 04.10.2014, 16:30 • Sportovní hala Bospor, Bohumín • Hádzanárska interliga ženy

I když Poruba vyhrála o šest branek, nerodilo se vítězství ostravského týmu lehce. Tříbrankový náskok Sokol hned po přestávce ztratil a dokonce dovolil Partizánskemu jít ve 40.minutě do vedení. Nakonec ovšem Poruba zabrala a v závěru si už vítězství pohlídala. Příjemný podvečer z Bohumína vám přeje Tomáš Martínek a budu se s vámi těšit u dalších přenosů. (18:48:19)

Hlasy trenérů po utkání:

Ján Beňadík (Poruba): „Já jsem samozřejmě rád, že se nám podařilo zvítězit. Dva týdny jsme nehráli, takže to bylo o to těžší. Bylo vidět, že za ty dva týdny jsme zapracovali na útoku z druhé vlny. Z toho jsme dnes dali hodně branek. Naše hra měla hlavu a patu a holky plnily to, co jsme po nich chtěli. Nepočítal jsem ovšem s tím, že po čtyřiceti minutách budeme muset změnit taktiku. Chyběl nám důraz a aktivita, z čehož jsem byl překvapený. V přípravě jsme těžili z výborné obrany a z toho se dostávali do herní pohody. Dnes to tam chybělo a čtyřicet minut trvalo, než jsme se z toho dostali. Tam se to pak utrhlo, ale asi se i projevilo, že ty naše zraněná děvčata nejsou v tréninkovém procesu, takže nemůžeme postavit trénink šest na šest. Musíme s tím něco udělat a já doufám, že jedna nebo dvě hráčky už budou do příště připraveny.“

Peter Olšavský (Partizánske): „Gratuluji soupeři k vítězství. Co se týká našeho výkonu, tak jsem samozřejmě nespokojený, protože jsme nevyhráli. Utekl nám úvod zápasu, ale s tím bojujeme už delší dobu. Nevycházelo nám to už v přípravě. Bylo tam ale i spousta zahozených šancí, mockrát jsme byli vylučováni, což nevím, jestli se k tomu můžu nebo nemůžu vyjádřit. Každopádně bych ale chtěl děvčatům poděkovat, že to nevzdaly a dokázaly se zpět dostat do zápasu. Ukázaly, že házenou umí hrát, i když ne vždy to byl oku lahodící zápas. Bylo to víceméně bojovné, ale kdybychom se vyvarovali chyb a zlepšili střelbu, mohli bychom uhrát i lepší výsledek. Těší mě jedenáct branek Michnové, ovšem na druhou stranu mě mrzí, že se k ní žádná hráčka střelecky nepřidala.“

60
    Konec zápasu. (30:24)

60
    Nikola Varmužová (POR) se dnes také prosazuje a vypadá to na vítězství Poruby. Do konce je 15 vteřin. (30:24) (30:24)

59
    Hollá (PAR) střílela po odpískání do tváře Dolákové (POR), což se nelíbilo fanouškům Poruby. Následně dostává po dalším slovním výlevu trenéra Olšavského (PAR) tým Partizánskeho dvě minuty. (29:24) (29:24)

58
    Skóre snižuje po odražené střele Lidija Radovanovič (PAR). Následně v útoku Poruba chybovala, ale dlouhá příhrávka Blažekové letěla jen do autu. (29:24) (29:24)

58
    Dvouminutový trest pro Alici Kostelnou (POR), takže Partizánske má asi poslední šanci udělat něco se skóre. (29:23) (29:23)

57
    Barbora Mýlková (POR) zasazuje Partizánskemu další úder. Vypadá to, že hostující tým je již nalomen a na obrat skóre to nevypadá. (29:23) (29:23)

56
    Další dvě minuty pro Selmu Blažekovou (PAR) což neunáší trenér Olšavský. Sudí mu proto uděluje žlutou kartu. (28:23) (28:23)

55
    Dvě minuty za přešlap Silvany Vasič (PAR) při bránění což znamená červenou kartu za třetí dvouminutový trest. (28:23) (28:23)

54
    Tentokrát Kostelná (POR) mířila jen do rukou Škvareninové (PAR). (27:23) (27:23)

53
    Za domácí mířila přesně Alica Kostelná (POR). Navíc Doláková pak předvedla pěkný zákrok, takže Sokol půjde do útoku. (27:23) (27:23)

52
    Ztráta míče a trest. Lidija Radovanovič (PAR) pálí přesně a je tady další snížení skóre. (26:23) (26:23)

52
    Nejlepší střelkyně hostí Klaudia Michnová (PAR) protřeluje Dolákovou. Navíc následně přichází ztráta míče Poruby. (26:22) (26:22)

51
    Opět to napálila Diana Tomašechová (POR) na bránu a Škvareninová loví další míč ze své sítě. (26:21) (26:21)

51
    Natália Szokeová (POR) snižuje, nyní se oběma celkům střelecky daří. (25:21) (25:21)

50
    Opět je to o pět branek, Leona Šviráková (POR) mířila krásně k levé tyči. (25:20) (25:20)

50
    Denisa Krajčovičová (PAR) zaznamenává první gól v zápase, pro Partizánske zásah číslo dvacet. (24:20) (24:20)

49
    A je to o pět branek. Alžběta Rechtorisová (POR) mířila přesně z trháku. (24:19) (24:19)

48
    Opět byla úspěšná Leona Šviráková (POR) a Katarína Škvareninová (PAR) si další úspěšný zákrok nepřipsala. (23:19) (23:19)

Tomáš Martínek

DHC Sokol Poruba: 1 Roháčková Lenka, 2 Doláková Markéta, 16 Bártová Sabina – 3 Varmužová Nikola, 4 Mýlková Barbora, 7 Šviráková Leona, 8 Tomašechová Diana, 9 Maiwaelderová Hana, 14 Rechtorisová Alžběta, 15 Chovancová Tereza, 17 Minarčíková Eva, 18 Marčíková Šárka, 24 Révajová Mária, 27 Kostelná Alica. Trenér: Ján Beňadík
    HK Slavia Partizánske: 12 Súlovská Simona, 16 Škvareninová Katarína – 3 Vasič Silvana, 4 Blažeková Selma, 6 Szokeová Natália, 10 Kankulová Katarína, 11 Horníková Lucia, 15 Radovanovič Lidija, 17 Michnová Klaudia, 21 Bettáková Eliška, 23 Gregušová Patrícia, 27 Krajčovičová Denisa, 33 Hollá Zuzana. Trenér: Peter Olšavský.

Rozhodca: Marek Bečička, Jiří Horák