CSKA Moskva – Bayern 0:1 (kon.) | Manchester City – AS Rím 1:1 (kon.) | Paríž – Barcelona 3:2 (kon.)
APOEL – Amsterdam 1:1 (kon.) | Schalke – Maribor 1:1 (kon.) | Lisabon – Chelsea 0:1 (kon.)
Doneck – Porto 2:2 (kon.) | Borisov – Bilbao 2:1 (kon.)
CSKA Moskva
0:1 (0:1)
Bayern Mníchov
Utorok 30.09.2014, 18:00 • Arena Khimki, Moskva, Rusko • Liga majstrov

Tak a je dobojované. Z víťazstva sa teší hosťujúci tím, ktorý si z Ruska odnáša 3 body za najtesnejšie víťazstvo 1:0. O jediný gól zápasu sa v 22.minúte postaral z pokutového kopu Thomas Muller. Bayern Mníchov sa priebežne posúva na 1.miesto Skupiny E, CSKA na Moskva ostáva na 4.priečke.

To je odo mňa všetko, program Ligy majstrov pokračuje ďalšími 7 zápasmi s výkopmi o 20:45. Prajem Vám teda ešte príjemný futbalový večer. (19:50:25)

90+3

90+2
    Hostia držia loptu čo najďalej od svojej brány a snažia sa ju tam podržať, čo najdlhšie.

90+1
    Nadstavený čas v 2.polčase sú 3 minúty!

90
    Striedanie v tíme Bayernu Mníchov: ihrisko opúšťa Lewandowski, jeho miesto zaujme Pizarro.

88
    Milanov dostal loptu pred pokutovým územím, no jeho strela bola zblokovaná a ako prvý bol pri nej brankár hostí Neuer.

87
    Center Bayernu nebol presný, letel iba do rúk brankára Akinfeeva. Ten už posiela dlhý výkop dopredu.

86
    Shaqiri sa dostal po chybe obrany k lopte pred Akinfeevom, brankár domácich výborne vybehol a Shaqiri len do lopty ťukol a od Akinfeeva sa odrazila tesne vedľa jeho pravej tyčky.

85
    Muller dostal loptu za obranu, ocitol sa sám pre Akinfeevom, ktorý mu výborne zmenšil strelecký uhol. Strelec gólu prihrával vedľa seba, no tam nikto nebol.

84
    Musa teraz dostal loptu do krídla, no jeho následná prihrávka nebola presná. Tak, v posledných minútach sa obraz hry nemení. Pri lopte sú hráči Bayernu Mníchov, ktorí kombinujú na útočnej polovici ihriska.

83
    Lopta sa v pokutovom území dostala na čerstvého Shaqiriho, no bol už vytlačený mimo neho a zo šance tak nič nie je.

82
    CSKA to teraz skúša dlhými loptami za obranu Bayernu, no obrana hostí je stále pozorná a domácich do vážnejších šancí nepúšťa.

81
    Striedanie v tíme Bayernu Mníchov: ihrisko opúšťa Robben, jeho miesto zaujme Rafinha.

80
    CSKA teraz zatlačilo Bayern a čerstvý Doumbia bol hľadaný v pokutovom území, no obrana hostí bola pozorná.

79
    Striedanie v tíme CSKA Moskva: ihrisko opúšťa Tosic, jeho miesto zaujme Jefremov.

79
    Robben sa nedostal k dlhej lopte, ktorá na neho smerovala. Prvý bol pri nej brankár Akinfeev, ktorý ju posiela dopredu.

78
    Tak domáci teraz vystrkujú rohy, no gól z toho zatiaľ nie je. Snáď do konca zápasu ešte nejaký padne.

77
    Striedanie v tíme Bayernu Mníchov: ihrisko opúšťa Götze, jeho miesto zaujme Shaqiri.

76
    Tosicov pokus z veľkej vzdialenosti, no Neuer bol pozorný a prízemnú strelu chytil.

75
    Domáci boli teraz v náznaku šance, no stroskotali na obrane hostí, ktorá si teraz prihráva.

74
    Dlhý odkop domácich a Doumbia sa ocitol mimo hry. Lopta pre Bayern.

73
    V zápase dosiaľ bolo využité iba 1 striedanie. Uvidíme, ktorí hráči ešte zasiahnú do zápasu.

72
    Lahm bol teraz poslaný k zemi, voľný kop pre hostí.

71
    No konečne. Mario Gotze vyskúšal šťastie, no jeho strela mierila mimo domácej brány. Loptu do hry pošle brankár Akinfeev.

70
    Tak obraz hry sa stále nemení. Bayern by už mohol niečo vymyslieť, toto nikoho nebaví.

69
    Robben si teraz netrúfol na pravej strane na súboj 1 na 1 a loptu posiela k svojim obrancom.

68
    Benatia (Bayern) sa teraz prezentoval nedovoleným zákrokom, za ktorý videl žltú kartu.

67
    Bavori si teraz prihrávajú v strede poľa, no vôbec sa neposúva dopredu. Tak toto by nebavilo žiadneho futbalového fanúšika.

66
    Striedanie v tíme CSKA Moskva: ihrisko opúšťa Natcho, jeho miesto zaujme Doumbia.

65
    Moskovčania pozorne bránia a Bayern v týchto chvíľach k ničomu nepúšťajú.

64
    Mullerov center bol nepresný, no pri lopte ostávajú hostia, ktorí obliehajú pokutové územie CSKA.

63
    Lenže hostia im loptu berú a znova kombinujú v strede poľa. Tak je to znova statické. Aby sa to Bayernu v ďalšom priebehu nevypomstilo.

62
    Mario Gotze bol odzbrojený Fernandesom, a domáci sa tak zmocnili lopty a smerujú do protiútoku.

61
    Alaba sa dostal k odrazenej lopte, no jeho strela bola nepresná. Nasledovať bude kop od Akinfeevovej brány.

60
    Mníchovčania majú stále loptu na kopačkách, znovu tomu chýba pohyb. Hosťom jednoznačne chýba zranený Ribéry, ktorý má problémy s kolenom.

59
    Hostia teraz zvierajú CSKA, no gólu sa v 2.polčase zatiaľ nedočkali. Pred zápasom sme pre Vás pripravili tip na výsledok zápasu, a to 0:2 a je možné, že sa tak dnešné stretnutie aj skončí. Uvidíme, ako sa mužstvá popasujú s poslednými 30 minútami.

58
    Robben našiel peknou prihrávkou Gotzeho, ktorý strieľal, lenže jeho pokus bol zblokovaný. Následne po pár sekundách sa k lopte znova dostal Gotze, no tentoraz bol mimo hry. Lopta pre domácich.

57
    Bayern má znova loptu pod kontrolou, už je v tom viac pohybu, no obrana domácich je koncentrovaná a podáva veľmi dobrý výkon.

56
    Tosic sa dostal do pološance, no jeho strela smerovala mimo Neuerovej brány. Tak domáci teraz viac-krát pohrozili, no gólom sa to neskončilo.

55
    Lewandowski teraz dostal loptu za obranu domácich od Gotzeho, už sa dostával k strele, no bol o loptu pripravený Shchennikovom.

54
    Nádejná šanca domácich! Musa sa dostal k lopte za obranou hostí, pohral si s obrancami, no jeho strela bola zblokovaná na roh. Tak konečne nejaké vzrušenie v 2.polčase.

53
    Robben hľadal oblúčikom Lewandowskeho, no bolo to pridlhé a pri lopte bol prvý brankár Akinfeev.

52
    Obrana CSKA teraz bráni veľmi dobre, hostí nepúšťa cez stred a v krídlach ich vytláča. No Bayern by už mal niečo vymyslieť, pripomína mi to hru Barcelony.

51
    Po rohu sa k lopte dostal Robben, ktorý sa preštrikovával do čo najlepšej pozície, no bol o loptu odzbrojený.

50
    Bavori kombinujú v strede poľa. Lewandowski teraz dostal loptu, predral sa až do pokutového územia cez 3 obrancov, no jeho následný center bol zblokovaný na roh.

49
    Z neho nakoniec nič nebolo, bolo tam nepresné zakončenie. Nasledovať bude kop od domácej brány.

48
    Bernat teraz prešiel až do päťky a strieľal, no jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop.

47
    Bayern má loptu pod kontrolou, no teraz sa pokúsil o prechod do útočnej fázy, lenže tam zlyhal.

Červené karty: 0-0

Máme za sebou 1.polčas úvodného zápasu 2.kola Ligy majstrov. V ňom si lepšie počínali hráči Bayernu Mníchov, ktorý vedú 1:0 zásluhou Mullera, no nemuselo to tak ostať. Domáce CSKA malo 2 gólové šance, najprv Musa, o pár minút neskôr Eremenko, no obe neboli premenené. Ku koncu polčasu sa vo veľkých šanciach ocitli traja hráči hostí, no ani tým sa nepodarilo skórovať.

2.polčas sa začne približne o 19:02.

45+1

45+1
    Eremenko (CSKA) videl žltú kartu od hlavného rozhodcu.

45
    Nadstavený čas v 2.polčase je 1 minúta!

44
    Tak hostia teraz zahodili nemožné! Robben potiahol loptu cez pokutové územie, vystrelil, no jeho strela bola zblokovaná. K lopte sa dostal Lewandowski, no aj jeho strela bola zblokovaná a ďalšia strela sa skončila opäť zblokovaním. Tak hostia sa teraz ponúkali, že kto dá gól a nakoniec z toho nič nebolo.

43
    Bayern stále pri lopte, no v posledných minútach to vôbec nie je optimálny výkon. Hostia po strelenom góle zaspali, dostali hneď 2 varovania. Žeby to domácim do tretice vyšlo?

42
    Hostia teraz zatlačili súpera, no nevie sa predrať cez obranu domácich.

41
    Brvno! Tak hostia mali druhý-krát šťastie v priebehu niekoľkých minút. O odrazenej lopte sa dostal Eremenko, lenže jeho strela skončila na brvno Neuerovej brány. Tak pri hosťoch teraz stálo šťastie hneď v dvoch gólových šanciach CSKA.

40
    Kapitán Lahm (Bayern) teraz zastavil protiútok domácich za cenu žltej karty. Bolo to tesne pred pokutovým územím. Tak toto bude veľká šanca pre CSKA.

38
    Po tom čo hostia uspávali domácich krátkymi prihrávkami, sa do šance dostali domáci, no Musa zlyhal. Aby to domácich nemrzelo.

37
    Tak toto bola obrovská šanca CSKA! Musa prešprintoval Benatiu a rútil sa sám na Neuera, no útočník domácich mieril iba do Nemeckého brankára. Následne sa k lopte dostal pravdepodobne Tosic, ktorý mieril vysoko nad. Tak teraz nechýbalo veľa a mohlo byť vyrovnané.

36
    Domáci v útočnej akcii, no ich rozohrávka nie je vôbec presná a hneď po strate lopte sa vracajú na vlastnú polovicu ihriska, kde vytvárajú obranný blok.

34
    Strelec gólu Muller teraz nebezpečne vystrelil na bránu Akinfeeva, no jeho razantný pokus letel len do stredu brány. Lenže domáci brankár si neveril na chytenie tejto lopty, a tak ju radšej vyboxoval.

33
    Mníchovčania si teraz prihrávajú na útočnej polovici ihriska, no je to príliš statické. Chcelo by to viac rozhýbať, aby sa lopta dostala aj k útočníkom.

32
    Gotze sa nepredral cez obranu domácich, a CSKA sa tak zmocnilo lopty.

31
    Držanie lopty
    25% – 75%
    Prehava hostí vyjadrená v číslach.

30
    Domáci Musa sa ocitol mimo hry. Lopta pre Bayern.

29
    Ten už rozohral a CSKA sa rútilo do rýchleho protiútoku, vyzeralo to nádejne, no hostia sa veľmi dobre vrátili a domácim hráčom zobrali loptu.

28
    Húština tiel pred pokutovým územím. Hostia to skúšajú po krídlach, no neveria si v súbojoch 1 na 1. Tak teraz Alaba sa dostal k centru zľava, no trafil iba rukavice brankára Akinfeeva.

27
    Bayern má znova loptu pod kontrolou, no nevie sa presadiť cez obranu domácich, ktorá je teraz pozorná.

26
    Tak hostia strelili ďalší gól! Robert Lewandowski dostal výbornú loptu za obranu a prekonal Akinfeev, no bol v tesnom offside. Tak teraz to asistent rozhodcu videl správne. Vzrušenie tak bolo zbytočné.

25
    Hostia sa prezentujú opäť ich tradičnou hrou. Bavori majú značnú prevahu.

24
    Domáci vybojovali rohový kop, ten už bol rozohraný nakrátko, no nič z neho nebolo. Lenže k odrazenej lopte sa dostal Eremenko, ktorého strela minula Neuerovu bránu len o pár centimetrov. Tak po 2 minútach už mohlo byť vyrovnané!
    MüLLER - 0:1

22
    Bayern dal gól!
    Loptu si na biely bod postavil THOMAS MULLER, ktorý brankára poslal k jeho pravej žrdi, zatiaľ čo on loptu do opačného smeru. Bavori sa dostávajú do jednogólového vedenia.

21
    Pokutový kop pre Bayern! Fernandes poslal k zemi Gotzeho a hostia si tak v 22.minúte kopnú penaltu.

20
    Nič z toho nebolo, následne Alonso fauloval domáceho Fernandesa. Voľný kop pre Moskovčanov.

19
    Hostia teraz oblieha obranný blok CSKA, ktorý do týchto chvíľ odoláva. Teraz prišiel center zprava a brankár Akinfeev vyráža loptu na rohový kop.

18
    Napokon vystrelil Xabi Alonso, no jeho technický pokus mieril iba do stredu brány a Ankinfeev s loptou nemal najmenší problém.

17
    Berezutskiy sa dopustil nedovoleného zákroku na Gotzeho. Tak toto bude zaujímavý priamy kop z dobrých 22 metrov. Exekútor bude pravdepodobne Alaba.

16
    Gotze sa dostal k lopte v pokutovom území, hľadal Robbena, ktorý si nespracoval loptu práve najlepšie.

15
    Pekná akcia domácich! Milanov sa dostal k odrazenej lopte na hranici pokutového územia a aj vystrelil z prvej, no jeho pokus nemal dostatočnú razanciu a mieril iba presne do rúk brankára Neuera. Tak CSKA teraz pohrozilo, no stav sa znova nemenil.

14
    Bayern má opäť loptu v moci a prezentuje sa novým štýlom hry, ktorý doniesol Pep Guardiola. Krátke prihrávky, obliehanie pokutového územia a streľba z každej dobrej pozície.

13
    Hostia mali výhodu ďalšieho rohového kopu. Lewandowski si dobre nabehol, no jeho zakončenie bolo nepresné. Nasledovať bude kop od domácej brány.

12
    Thomas Muller teraz vybojoval rohový kop. Ten už bol rozohraný nakrátko a Robben sa typickou kľučkou dostal do pokutového územia a ľavačkou mieril na prednú žrď, no Akinfeev vyrazil loptu na roh. Tak v rozpätí 2 minút, 2 nádejné šanca hostí na otvorenie skóre.

11
    Bayern teraz výborne zakombinoval a mohol byť z toho prvý gól! Xabi Alonso našiel na krídle Bernata, ten z prvej odcentroval a Mario Gotze half-volejom namieril dobrých 4-5 metrov vedľa Akinfeevovej brány. Tak s touto šancou sa dalo lepšie naložiť.

10
    Domáci teraz ukázali, že nie sú do počtu. Útočník Musa si výborne nabehol na oblúčik od spoluhráča, no tiesnený mieril mimo brány Neuera. Nasledovať bude kop od brány hostí.

9
    Dlhý center hostí do pokutového územia, lenže tam kraľoval brankár Akinfeev. Ten už aj rozohral a loptu si na chvíľu užijú aj Moskovčania.

8
    Hostia sú od úvodných minút viditeľne aktívnejším tímom. Majú loptu viac pod kontrolou, vyprodukovali viac prihrávok a mali aj výhodu dvoch rohových kopov, lenže stav sa dosiaľ nemenil.

7
    Muller hľadal Lewandowskeho, no Berezutskiy loptu zrazil na ďalší rohový kop pre hostí. Ten už bol aj rozohraný, no opäť výborný Berezutskiy, ktorý loptu odhlavičkoval do bezpečia.

6
    Z rohu nakoniec nič nebolo. Lopta smerovala na Danteho, no obrana domácich loptu poslala do bezpečia. Tam sa k nej dostali hostia, ktorí kombinujú v strede poľa.

5
    Bavori teraz vybojovali rohový kop. Exekútor bude Xabi Alonso.

4
    Robben prihral Lewandowskemu, ktorý mu loptu vrátil a Holanďan následne strieľal, no jeho pokus bol zblokovaný. Pri lopte ostávajú hostia.

3
    Bayern má opäť loptu na svojich kopačkách a prihráva si na útočnej polovici ihriska. Čaká sa na finálnu prihrávku, no tá zatiaľ neprichádza.

2
    Pri lopte sú aktuálne hostia, ktorí kombinujú v strede poľa a pomaly sa presúvajú dopredu. Bavorom teraz nevyšla útočná akcia, loptu získali domáci, no tých zastavil nedovoleným zákrokok Gotze. Lopta pre CSKA.

1

-1
    O výkop sa postarajú hostia. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

-3
    V Arene Khimki je prázdno, pretože domáce CSKA má trest a dnešné stretnutie sa tak odohrá bez divákov.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v červeno-modrej kombinácii dresov, hostia v bielych farbách.

-40

CSKA Moskva: Akinfeev – Fernandes, Ignashevich, V. Berezutskiy, Shchennikov – A. Berezutskiy, Natcho, Tosic, Eremenko, Milanov – Musa
    Náhradníci: Bazelyuk, Doumbia, Chepchugov, Jefremov, Nababkin
    Manažér: Leonid Slutsky

FC Bayern Mníchov: Neuer – Benatia, Dante, Alaba – Robben, Lahm, Alonso, Götze, Bernat – Müller, Lewandowski
    Náhradníci: Reina – Shaqiri, Rafinha, Pizarro, Boateng, Rode, Hojbjerg
    Manažér: Pep Guardiola

Rozhodca: William Collum – William Conquer, Graham Chambers (Všetci Škótsko).

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 2.kola Ligy majstrov medzi CSKA Moskva a FC Bayern Mníchov. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    _____________________________________________

CSKA Moskva
    Zverenci Leonida Slutskyho vstúpili do najprestížnejšej súťaže vysokou prehrou. Pred 13 dňami odohrali svoj 1.zápas v novom ročníku na pôde AS Rím, ktorému podľahol vysoko 1:5. Za hostí sa v 82.minúte presadil Musa, ktorý už len korigoval stav stretnutia. Veľmi zlý výkon podal brankár Akinfeev, najbojovnejší z hostí bol útočník Doumbia.
    Tento výsledok sa odrazil aj v tabuľke, keď tímu Moskvy patrí aktuálne posledná 4.priečka.
    V domácej súťaži sa CSKA nachádza na 2.mieste, keď v 9 zápasoch získalo 21 bodov za 7 výhier a 2 prehry. Moskovčania majú skóre 20:8, no stále to nestačí na Zenit Petrohrad, ktorý s 25 bodmi kraľuje Ruskej Premier League.

Predpokladaná zostava: Akinfeev – Fernandes, Ignashevitc, Berezoutski, Schennikov – Milanov, Natkho – Tosic, Eremenko, Musa – Doumbia

FC Bayern Mníchov
    Tím okolo Pepa Guardiolu vstúpil do Ligy majstrov lepšie ako jeho súper. V úvodnom zápase si v Allianz Arene poradil najtesnejším rozdielom 1:0 s Manchestrom City. O jediný gól zápasu sa postaral v 90.minúte Boateng, ktorý v posledných minútach zápasu dokonale zmrazil modrú časť Manchestru. Medzi najlepších hráčov v drese domácich podľa viacerých portálov patrili práve strelec gólu Boateng a stredopoliar Götze.
    V skupina E sa Bavori nachádzajú na 2.mieste, keď ich predbehol dnešný súper AS Rím, ktorý si pripísal v 1.kole vysoké víťazstvo.
    V lige sa Bayernu darí celkom dobre. Po 6 kolách sa nachádza na čele Nemeckej Bundesligy, keď získal 14 bodov za 4 víťazstvá a 2 remízy.

Predpokladaná zostava: Neuer – Benatia, Dante, Alaba – Robben, Lahm, Alonso, Götze, Bernat – Müller, Lewandowski

Zaujímavosti
    V posledných 8 zápasoch CSKA Moskva v Lige majstrov padlo 3 a viac gólov.
    CSKA Moskva inkasovala aspoň 2 góly z posledných 8 zápasoch v Lige majstrov.
    Moskva prehrala posledných 5 zápasov v najprestížnejšej súťaži.

Arena Khimki
    Dnešné stretnutie sa odohrá v Arene Khimki, ktorej kapacita je 18636 miest.

Stávkové kandelárie
    Na víťazstvo domácich sa kurz pohybuje na hranici 10.00, na remízu okolo 5.50 a na výhru hostí približne 1.30.