Waregem – Anderlecht 0:2 (kon.) | Kortrijk – Mouscron 3:0 (kon.) | Mechelen – Waasland-Beveren 2:0 (kon.)
Cercle Bruggy – Westerlo 1:2 (kon.) | Genk – Charleroi 1:1 (kon.)
YR KV Mechelen
2:0 (1:0)
Waasland-Beveren
cz Sobota 27.09.2014, 20:00 • Argos Oil Stadion Achter de Kazerne (Mechelen (Malines)) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den, 9. kolo nejvyšší belgické fotbalové ligy je dnes na programu, mezi pěti zápasy přijde na řadu i mač dvou, v podstatě sousedů v tabulce, Mechelenu a Red Star Waaslandu.

Mechelen

Lépe postavený tým tabulky, patří mu jedenáctá pozice s devíti body za tři výhry, všechny v domácích prostředí. Před svými fanoušky prozatím prohrál v této sezóně jednou a to v druhém utkání s Kortrijkem 1:2. Jeho hráči ale vstřelili na svém trávníku nejvíc branek ze všech týmů, a to dvanáct. O pozici nejlepšího střelce se se dvěma góly dělí hned kvarteto fotbalistů.

Red Star Waasland

O jeden bod a dvě pozice horší než jeho dnešní soupeř a s pasivním skóre 9:10, to je vizitka hostujícího celku. Na cizím hřišti ze čtyř dosavadních duelů vyhrál jednou a jednou dotáhl duel do remízy. Je navíc zajímavé, že střelecky se mu daří více právě v duelech mimo svůj stadión, gól vstřelil v šesti případech. Jediný, kdo dokázal vstřelit dva góly je Brazilec Robson.

Posledních pět vzájemných zápasů

Mechelen – Red Star Waasland 0:0
    Red Star Waasland – Mechelen 0:0
    Mechelen – Red Star Waasland 2:0
    Red Star Waasland – Mechelen 1:0
    Mechelen – Red Star Waasland 0:1

YR KV Mechelen: Biebauw – Bateau, De Witte, Kosanovič, Obradovič, Van Damme, Cordaro, Hanni, Rits, Matthys, Veselinovič.
    Náhradníci: Pacovski, Vandam, Claes, Vanlerberghe, Adesanya, Biset, Cissé.

KV Red Star Waasland: Coosemans – Addy, Blondelle, Corstjens, D´Ulivo, Robson, Destorme, Henkens, Hubert, Balde, Ibou.
    Náhradníci: Steppe, Cale, Vukušič, Marič, Rowell, Rowell, De Pauw, Sousa.

Rozhodčí: F. Geldhof – J. De Weirdt, K. Monteny.

1

2
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Domácí jdou rychle do vedení. Hosté špatně rozehráli, k míči se dostal IVAN OBRADOVIČ a obloukem překonal jejich brankáře.

5
    Mechelen je zatím aktivnějším mužstvem a má míč častěji na kopačkách.

7
    Košanovič může být hodně rád, že po faulu na Henkense nevidí žlutou kartu.

8
    První pokus hostů, Ibou ale nedokázal správně zamířit.

11
    V posledních minutách se žádná akce, jenž by stála za zmínku, neudála.

12
    Domácí zaútočili a soupeř nakonec zblokoval míč na rohový kop.

13
    Hostující tým v rychlém brejku zastavil ofsajd.

15
    Žlutou kartu dostává Miloš Kosanovič (YR KV Mechelen).

19
    Mechelen je nadále aktivnější a tvoří hru, Waasland až na první gól si počíná v obraně velmi jistě.

26
    Nyní se hraje převážně u středové lajny, daleko od obou branek. Fanoušci se v této fázi musí nudit.

30
    Jeden nechce – druhý nemůže. Takto by se dalo shrnout současné dění na trávníku. Mechelenu jednogólový náskok vyhovuje a do útoku se nežene, naopak hosté útočit chtějí, ale doplácí na velké nepřesnosti.

32
    Červenou kartu dostává David Addy (KV Red Star Waasland), jenž udeřil Van Damma do obličeje. Docela velká rána pro Waasland.

36
    Atmosféra začíná houstnout, Destorme srazil k zemi Matthyse, ale tentokrát se karta neuděluje, ani se nepíská faul.

38
    Akce Mechelenu nyní končí špatnou přihrávkou na Hanniho, který už nestačil míč dostihnout.

42
    Znovu se hra uklidnila a odehrává se převážně u středového kruhu.

45+1
    Už běží nastavení, dočkáme se ještě nějaké šance?

45+2

První půle je u konce, příliš pohledný fotbal jsme opravdu neviděli. Domácí se sice dostali do rychlého vedení, ale to jakoby je ukolébalo, víc už toho nepředvedli a raději svůj těsný náskok bránili. To se jim zatím daří, obzvlášť také proto, že hosté hrají jen o deseti. Dočkáme se ve druhé pětačtyřicetiminutovce lepší podívané?

46

48
    Mechelen hned v úvodu druhé půle zahrozil, po Hanniho přímém kopu končí míč na vrchní síti brány.

54
    Hostujícímu celku snaha nechybí, ale jeho hráči naráží na velice pevný obranný val domácího mančaftu.

55
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Soufiane Hanni, přichází Glenn Claes.

60
    Volný kop Matthyse byl zblokován, Cordaro nedokázal míč zasáhnout.

61
    Nyní už se domácí radují. DALIBOR VESELINOVIČ zamířil hlavou do volné části hostující brány a zvýšil náskok svého mužstva už na rozdíl dvou gólů.

64
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Robin Henkens, přichází Jonathan Rowell.

67
    Žlutou kartu dostává Ivan Obradovič (YR KV Mechelen).

68
    Rits hleda před bránou volného Veselinoviče, na kterého už směřovala přihrávka, ale v poslední chvíli zasáhl Robson, který míč odkopl do bezpečné vzdálenosti.

70
    Mechelen nadále pokračuje v útočné snaze a Waasland do ničeho nepouští. Do konce sice zbývá ještě dvacet minut, přesto si troufám říct, že hosté nebudou mít dost síly na to, aby vstřelili dva góly, navíc v oslabení.

72
    Veselinovič v další šanci, tentokrát zasáhl výborný Coosemans.

73
    Žlutou kartu dostává Jonathan Rowell (KV Red Star Waasland).

74
    A opět aktivní Srb, tentokrát obdržel výbornou přihrávku od Claese, jeho lehká rána ale nemohla bránu Waaslandu ohrozit.

77
    Prudká přihrávka Obradoviče na Veselinoviče končí u Coosemanse.

80
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Alessandro Cordaro, přichází Jason Adesanya.

83
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Sawaneh Ibou, přichází Ante Vukušič.

86
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Cédric D´Ulivo, přichází Hrovje Cale.

86
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Mats Rits, přichází Ibrahima Cissé.

88
    Pokus Obradoviče svůj cíl nenašel. Míč končí v zámezí.

90
    Čas nezadržitelně běží, za chvíli už začne nastavení, domácí pravděpodobně dovedou duel do klidného konce.

90+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

90+2

Je konec, domácí ve druhé půli přidali ještě jeden gól a zápas dovedli k zaslouženému vítězství. Waasland, jenž dohrával od 31. minuty jen v deseti hráčích v poli, dnes nepůsobil nebezpečným dojmem, mnoho šancí si nevytvořil a pro brankáře Mechelenu to bylo celkem jednoduše vychytané čisté konto.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek sobotního večera a příště na počtenou. (22:01:13)