Dubnica – Šaľa 4:1 (kon.) | Skalica – Nové Mesto n/V 3:0 (kon.) | L. Mikuláš – Poprad 4:1 (kon.)
Dolný Kubín – Moldava 2:4 (kon.) | Prešov – MFK Zvolen 0:2 (kon.) | Bardejov – R. Sobota 1:1 (kon.)
Žilina B – Šamorín 2:1 (kon.) | Nitra – Slovan Bratislava U21 0:1 (kon.) | Michalovce – Lok. Košice 3:0 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
4:1 (1:0)
FK Poprad
Sobota 13.09.2014, 15:30 • MFK Tatran Liptovský Mikuláš • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

V porcii stretnutí ôsmeho kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže je aj podtatranské derby medzi MFK Tatran Liptovský Mikuláš a FK Poprad.

Domáci hráči sa v uplynulom kole predstavili v Bardejove. Ten zaslúžene vyhral 3:0 a dal tak stopku úspešnej sérii Liptovského Mikuláša, ktorý dovtedy vyhral štyri stretnutia v rade.

„Prvých desať minút sme zápas mali vo svojich rukách. Po prvej strele sme inkasovali. V snahe o zvrátenie nepriaznivého výsledku sme otvorili hru. Vyrovnať sa nám nepodarilo, naopak, súper strelil ďalšie dva góly a zaslúžene vyhral,“ priznal domáci tréner Karol Praženica.

Derby by mohlo priniesť kvalitné zápolenie. Tímy sa dobre poznajú aj z prípravných duelov, ktoré, určite aj pre blízku geografickú vzdialenosť, často hrávajú. Liptovský Mikuláš je aktuálne s tuctom bodom štvrtý, 11 bodov stačí Popradu na piate miesto.

Popradčania sa v uplynulom kole vracali bez bodu z Moldavy nad Bodvu. Tá vyhrala 3:2, hoci Poprad išiel do vedenia v 26. minúte po góle Ujčíka. Druhým úspešným strelcom popradského celku bol Janigoš.

Príjemné sobotné popoludnie zo štadiónu MFK Tatran v Liptovskom Mikuláši.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Macík – Kubena, Papaj, Jánošík, Válovčan, Kostúrik, Staš, Lišivka, Hoferica, Pastva, Kurák.
    Náhradníci: Bréda – Kucharčík, Mizerák, Laco, Čekan, Chomístek.

FK Poprad: Huszárik – Ondruš, Bendík, J. Tropp, Ferenc, Rams, Palutka, Janigloš, Kubus, Ujčík, Maliňák.
    Náhradníci: Ilavský – Pilát, Šuľa, A. Tropp, Galovič, Pristač.

Rozhodca: Kráľovič – Vorel, Bednár..

Loptu zo stredového kruhu rozohrajú Popradčania.

Klubová hymna MFK Tatran doznieva, to je neklamný znak toho, že duel začína.

1

1
    Lopta na kopačkách domáceho celku, no akcia z toho nebude.

2
    Na zemi leží jeden z domácich hráčov – Kostúrik, lopta končí v aute.

3
    Kostúrik pokračuje v hre, hrá sa ďalej.

4
    Center Kuráka z pravej strany pred bránkou Popradu nenachádza adresáta.

5
    Tatran na polovici súpera, uvidíme, čo domáci vymyslia.

5
    Po centri Lišivku sa kope roh, loptu mimo ihriska poslal obranca hostí.

6
    Staš zahral roh nakrátko, lopta sa dostala ku Kubenovi, no jeho hlavička mieri nad bránku.

7
    Na štadióne počuť aj fanúšikov hosťujúceho celku, z Popradu to do Liptovského Mikuláša veru nie je ďaleko.

8
    Jánošík v rohu ihriska skúšal prihrať, no prišiel o loptu.

9
    Pastva skúšal nahrať z pravej strany, na roh loptu vyráža Rams.

9
    Domáci sa tešia z gólu! Po rohovom kope Staša IVAN LIŠIVKA vyskočil najvyššie a lopta z jeho hlavy končí v sieti.

12
    Kurák sa dostal k lopte no v pokutovom území zbytočne miesto streľby prihrával. Prihrávku vystihol hráč Popradu.

13
    Papaj pekne unikol, zacentroval, no viac z toho nebude, lopta je v moci Popradu.

14
    Liptovský Mikuláš zahrá ďalší rohový kop.

15
    Popradčania loptu poslali do bezpečia.

16
    Kubus, bývalý hráč MFK Tatran, sa snažil dobehnúť loptu, situácia končí odkopom od domácej bránky.

18
    Jasný ofsajd v podaní Popradu.

21
    Séria niekoľkých prihrávok hráčov Tatranu ku šanci nevedie.

23
    Domáca obrana teraz ustrážila situáciu, Poprad prišiel o loptu, rozohráva ju domáci gólman Macík.

25
    Kubusovi pri autovej čiare skĺzla lopta, domáci rýchlo rozohrávajú.

26
    Hostia zahrajú prvý rohový kop.

27
    Hlavičku Jozefa Troppu Macík v bránke MFK Tatran chytá bez problémov do rúk.

29
    Do týchto chvíľ sme svedkami vzácne férového stretnutia.

30
    Brankár Popradu bol pri lopte skôr ako Kurák, ktorý sa snažil využiť centrovanú loptu.

31
    Domáci si teraz nerozumeli v pokutovom území Popradu. Nasleduje odkop od bránky hostí.

32
    Hrá sa na polovici Popradu.

33
    Maliňák mal teraz zrejme iné plány, ako prísť o loptu pri autovej čiare na hranici pokutového územia.

34
    Poprad teraz pohrozil. Po chybe Jánošíka v strede poľa sa Popradčania dostali k zakončeniu, Ujčík z boku vystrelil, Macík vyrazil nohou reflexívne na rohový kop.

36
    Rohový kop hostí hlavičkuje do bezpečia strelec zatiaľ jediného gólu Lišivka.

37
    Ujčík teraz v pokutovom území pekne odzbrojil Kostúrika.

39
    Po faule na zemi domáci Jánošík, bude to bez karty.

40
    Po faule Hoferica zahral priamy kop, Kostúrik v pokutovom území na loptu nedotiahol.

42
    Ramsov center zakončuje zo šestnástky strelou Ferenc, lopta ale letí nad bránku MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

44
    Rams zakladá útočnú akciu hostí, k zakončeniu ale neprišlo.

45+0

Prvý polčas podtatranského derby je za nami, domáci Liptovský Mikuláš vyhráva nad Popradom najtesnejším rozdielom.

Už v 9. minúte otvoril skóre Lišivka, ktorý po rohovom kope vyskočil najvyššie a loptu umiestnil do siete.

Hostia mali príležitosť na vyrovnanie v 34. minúte. Ujčík z boku vystrelil, brankár Macík reflexívne vyrazil nohou.

46

46
    Loptu zo stredového kruhu rozohrali hráči MFK Tatran.

Tréneri cez prestávku nevyužili možnosť striedať.

47
    LUKÁŠ KUBUS vyrovnáva, keď blízko bránky využíva center Maliňáka a prekonáva domáceho brankára.

48
    Ofsajd domáceho celku.

50
    "Poďme Tatran, poďme do toho!," povzbudzuje domáci fanklub pod vedením Jozefa Laučíka a Richarda Kunu.

51
    Poprad zahrá rohový kop.

52
    Lišivka po rohovom kope loptu odhlavičkoval za pokutové územie.

54
    Domáci zachytili rozohrávku hostí,no ku Kurákovi sa lopta nedostala.

56
    Ramsova strela spoza šestnástky končí na Kubenovi.

59
    Kurák v päťke nedotiahol na loptu, ktorú centroval Jánošík.

60
    Priamy kop zahral Ferenc, no k ohrozeniu bránky Liptovského Mikuláša neprišlo.

61
    Domáci tím bude kopať roh.

61
    Roh zahral mladík Staš, Huszárik v bránke Popradu loptu vyboxoval za pokutové územie.

62
    Na zemi leží Kurák.

64
    Žltú kartu dostává Palutka (FK Poprad).

65
    Kostútik bol v pokutovom území krátky na center Papaja.

66
    Dnešný duel sleduje 580 divákov, oznámil hlásateľ Pavol Tomčík.

68
    Kubus sa v päťke nedostal k zakončeniu potom, čo vypichol loptu Papajovi.

70
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Kostúrik, prichádza Chomístek.

70
    Žltú kartu dostává Kubus (FK Poprad).

72
    Bendík odzbrojil Chomisteka, ktorý sa dral do šestnástky.

74
    Pastva pred Ramsom loptu posiela na rohový kop.

75
    Bendík po rohu zo šestnástke trafil len do hradby domácich tiel.

76
    Faul Bendíka v pokutovom území na Kuráka, ide sa kopať penalta!

77
    MÁRIO KURÁK pokutový kop bezpečne premenil.

79
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Staš, prichádza Čekan.

80
    Striedajúci Čekan mal v snahu v šestnástke hostí, no k zakončeniu sa nedostal.

81
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Palutka, prichádza A. Tropp.

83
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Jánošík, prichádza Kucharčík.

85
    Center Ferenca zakončením neskončil, faulovaný bol domáci obranca.

85
    Žltú kartu dostává Ujčík (FK Poprad).

86
    IVAN LIŠIVKA strieľa svoj druhý gól v zápase. Po centri z priameho kopu sa na päťke dostal k lopte a strelou nekompromisne zakončil.

89
    Po centri Čekana DUŠAN KUCHARČÍK zvyšuje. Lopta z jeho hlavy sa dokotúľala do bránky.

90
    Nadstavovať sa budú dve minúty.

90
    Po rohu hlavičkuje Kucharčík do brankára Popradu!

90
    V samom závere strela Pastvu mieri nad bránku.

90+2

Domáci hráči vyhrávajú 4:1 v derby nad Popradom. Hoci hostia v úvode druhého polčasu vyrovnali vďaka Kubusovi, potom loptu zo svojej siete vyťahoval už len brankár Popradu.

Najskôr v 77. minúte Kurák premenil pokutový kop, keď bol faulovaný kapitánom hostí. Svoj druhý gól v zápase vsietil Lišivka v 86. minúte. Víťazstvo spečatil v závere striedajúci Kucharčík.

Pre hostí je vysoká prehra krutá. (17:21:16)