Amsterdam – Heracles 2:1 (kon.) | Twente – GA Eagles 2:1 (kon.) | Alkmaar – Heerenveen 0:1 (kon.)
Feyenoord – Willem II 1:2 (kon.) | Zwolle – Eindhoven 3:1 (kon.)
PEC Zwolle
3:1 (1:1)
PSV Eindhoven
cz Sobota 13.09.2014, 20:45 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Holandská Eredivisie

Z mé strany je to pro tento zápas vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera. (22:48:10)

Žluté karty: 2 – 2.

Je dobojováno, ve šlágru pátého kola nizozemské Eredivisie se ze zisku tří bodů raduje tým Zwolle! Do vedení se sice díky pokutovému kopu dostalo PSV, ale domácí srovnali díky šťastné trefě trefě Drosta ještě v prvním poločase. Ten druhý už tolik fotbalové krásy nenabídl, což se ale nedá říct o vstřelených gólech. Vítěznou branku vstřelil krásnou střelou z přímého kopu Broerse a krátce před koncem rozhodl o vítězství Zwolle ben Rienstra.

90+3

90+3
    Fanoušci si poslední vteřiny zápasu užívají, tribuny stadionu ve Zwolle se otřásají v základech!

90+2
    Necid si skvěle zpracoval míč a zakončil z otočky, míč ještě byl tečovaný, a tak následuje roh Zwolle.

90+1
    O exekuci standardní situace se postaral Sefan Nijland, pro jehož střelu byly rozměry branky malé.

90+1
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Jeffrey Bruma dostává žlutou kartu za to, že přihlížel pádu protihráče, kterého se vůbec nedotkl. Tak jako tak mají domácí přímý kop zpoza vápna.

89
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Thomas Lam, přichází Maikel van der Weff.

88
    Dosavadní lídr tabulky v pátém kole s největší pravděpodobností poprvé prohraje a Zwolle se naopak vrátí do boje o první místo.
    Ben RIENSTRA - 3:1

87
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Domácí po krásné akci rozhodují o vítězi zápasu! Necid vybojoval míč pro BENA RIENSTRU, který se zmocnil volného balónu, obešel Hiljemarka a krásnou střelou přehodil vyběhnutého gólmana Eindhovenu.

86
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Florian Jozefzoon.

85
    Bart van Hintum přihrál do běhu Nijlandovi, kterýmu mu míč vrátil. Obránce domácích ještě vysunul Drosta, který z úhlu zaměstnal pozorného Zoeta.

84
    Autor vedoucí branky Joost Broerse si věřil na další parádní branku, střela z pětadvaceti metrů se mu ale tentokrát nepovedla.

83
    Drostovu přihrávku ukořištil obránce hostů, ten ale byl donucen k odkopnutí míče do zámezí. Zwolle tak bude vhazovat z blítzkosti vápna.

82
    Eindhovenu se čas rychle krátí, na vstřelení jedné branky a případného zisku jednoho bodu, má PSV maximálně deset minut.

81
    Guardado lobovanou přihrávkou našel de Jonga, který sice dopravil míč za záda zmatkujícího Hahna, ale ještě předtím byl máván jeho ofsajd.

81
    Necid fauloval a Luciano Narsingh může poslat další centr před branku Warnera Hahna.

80
    Mezitím, co se Willems pomalu zvedá z trávníku, tak PSV pokračuje v nekonečné kombinaci na útočné polovině.

78
    Domácí tým sice ve šlágru zápasu vede 2:1, atmosféra na stadionu však není nijak bouřlivá.

77
    Hosté přenesli hru na pravou stranu, Narsingh centroval na zadní tyč. Tam se k míči dostal Luuk de Jong, jehož hlavička neměla potřebnou razanci na to, aby na ni Hahn nedosáhl.

76
    Po faulu ve středu hřiště rozehrávali hosté, jenže po několika vteřinách a nepřesném nákopu se balón dostal k Hahnovi.

75
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Jody Lukoki, přichází Mustafa Saymak.

74
    PSV se nedaří dostat to žádného tlaku, naopak to jsou domácí, kteří drží míč a soupeře do ničeho nepouští.

73
    A rychlonohý Lukoki ukazuje, že bude muset střídat. To ale domácímu koučovi vadit nemusí, Zwolle má ještě dvě změny k dispozici.

72
    V posledních minutách se příliš nehraje. Nyní je tak tomu kvůli zdravotnímu problému Lukokiho, kterému na nohy pomáhá i hlavní sudí.

70
    Jetro Willems nenápadným centrem hledal ve vápně de Jonga, který měl ale k míči daleko. Následuje odkop od branky Hahna.

69
    Hosté neví co na výborně bránící Zwolle vymyslet, do bránění se poslušně zapojuje také český útočník Tomáš Necid.

68
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Ryan Thomas, přichází Stefan Nijland.

67
    De Jong chtěl protlačit míč na Luciana Narsingha, který však byl mezi třemi obránci a neměl moc šancí, jak zakončit.

66
    Zhruba pětadvacet minut se domácí dostali do překvapivého vedení a až do tohoto utkání vládnoucí Eindhoven zažívá dlouho nepoznané – prohrává.
    Joost BROERSE - 2:1

65
    Tak to byla opravdová fotbalová lahůdka! JOOST BROERSE napřáhl ke střele levou nohou, kterou obstřelil zeď a nedal plachtícímu Zoetovi žádnou šanci!

63
    Thomas klopýtal tak dlouho, až sudí odpískal faul a následně udělil žlutou kartu Oscaru Hiljemarkovi. Zwolle tak má k dispozici přímý kop 24 metrů od branky.

62
    Domácí jsou ve druhé půli slabším týmem a Eindhoven bez potíží diktuje tempo hry.

61
    Thomas Lam zezadu fauloval de Jonga a dostává poměrně přísnou žlutou kartu.

60
    Luciano Narsingh krátkou přihrávkou našel ve vápně de Jonga, který vystřelil hodně slabě a navíc do středu branky, kde byl gólman Zwolle.

59
    Hosté se ubránili a rychle prchali dopředu, unikajícího Narsingha musel takticky faulovat Lukoki.

59
    Lukoki byl faulovaný Jetro Willemsem, který nyní bude muset čelit standardní situaci Zwolle.

58
    Druhý poločas přináší fotbalovou nudu, většina finálních přihrávek je nepřesná a u míče jsou často brankáři.

57
    Po přihrávce Guardada se k míči dostal Willems, jehož střela z ostrého úhlu Hahna nemohla ohrozit.

54
    Thomas šikovně přešel po levé straně hřiště, kde mu ale stopku vystavil Joshua Brenet.

53
    To platilo i o následném rohovém kopu, při kterém se PSV do zakončení nedostalo.

52
    Narsingh přenechal míč Locadiovi, ten ještě posunul míč na levou stranu, ale s centrem si defenzíva Zwolle věděla rady.

51
    Eindhoven se jen ztěžka dostává za půlící čáru, obrana Zwolle je hodně vysunutá.

50
    Oba týmy se střídají v držení míče, jedná se ale pouze o obránce, kteří nikam nespěchají.

49
    O první střelu ve druhé polovině utkání se postaral střídající Hiljemark, který ale branku netrefil.

48
    Začátek druhého poločasu se nese v hodně poklidném tempu, hraje se především ve středu hřiště, odkud branky padají jen málokdy.

47
    Rienstra přihrál na pravou stranu, odkud přilétl hodně nepřesný centr, jenž celou šestnáctku přelétl.

46
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Adam Maher, přichází Oscar Hiljemark.

46

Prvních pětačtyřicet minut zápasu mezi PEC Zwolle a PSV Eindhoven skončilo nerozhodně. V úvodu zápasu měli více ze hry domácí, kteří ale kvůli Broersově hře rukou inkasovali z pokutového kopu. O osm minut se ale Zwolle dočkalou zaslouženého vyrovnání, prudkou střelu Jespera Drosta si do branky srazil hostující gólman Zoet. O výsledku zápasu rozhodnuto určitě není a doufejme, že nám oba týmy nabídkou ve druhé půli atraktivní fotbal.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Andrés Guardardo napálil pouze jednoho z hráčů v dobře postavené zdi. V první půli se už nic nestane.

45+1
    Eindhoven má po faulu na de Jonga v závěru poločasu k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.

45+1
    První poločas je prodloužen o jednu minutu nastaveného času.

45
    Nyní už to bylo pro PSV klidnější, Jeroen Zoet může vykopávat od vlastní branky.

44
    Na přední tyči se po přihrávce van Hintuma objevil Tomáš Necid, jehož nepředvídatelnou střelu vyrazil Zoet na další rohový kop.

44
    První rohový kop pro Zwolle!

43
    Van Polen neriskoval a přihrál na svého kolegu v obraně Sainsburyho, ten už musel poslat míč na Hahna, jenž odkopl do středu hřiště.

42
    K další šanci se domácí dostat nemohou, jelikož byl odpískán faul na hostujícího kapitána Wijnalduma.

41
    Od čtyřicáté minuty tak začínáme prakticky od nuly, což se velice zamlouvá domácím fanouškům, kteří po inkasované brance byli poměrně tišší.
    Jesper DROST - 1:1

40
    Nesmírně šťastná branka znamená srovnání stavu na 1:1! JESPER DROST vystřelil zpoza velkého vápna a Jeroen Zoet si rukavicemi smolně srazil balón do branky.

39
    Z hlavičkované v pokutovém území vzešlo vítězně Zwolle, jeden z domácích hráčů nekompromisně odkopl míč až před Zoeta.

38
    Hosté byli v pokutovém území ve velkém počtu hráčů, kteří tak neměli moc místa ke kombinaci. Po střele Mahera ale získali rohový kop.

37
    Narsingh obešel van Hintuma, poté přihrál před Hahna, kde zaúřadoval jeden ze stoperů Zwolle.

36
    Oproti první dvacetiminutovce nyní sledujeme spíše průměrné utkání s velkým počtem nepřesností.

35
    Zatím nepříliš viditelný Narsing přihrál na střídajícího Locadiu, ten vystřelil z osy hřiště nepřesně, přízemní rána branku Hahna neohrozila.

34
    Hráči v modrobílých dresech jsou evidentně zaskočení, Zwolle se nepouští do žádných útoku a kombinuje v klidné části hřiště.

33
    Inkasovaná branka je pro Zwolle nesmírně krutá, domácí fotbalisté rozhodně nejsou na hřišti horším týmem.
    Luuk de JONG - 0:1

32
    PSV právě vstřelilo branku!
    Míč si na penaltový puntík postavil Luuk de Jong, který se nemýlil a poslal Eindhoven do vedení 1:0.

32
    Žlutou kartu dostává Broerse (PEC Zwolle).
    Broerse zasáhl v pokutovém území míč rukou

32
    Hosté se lacino dostávají do obrovské šance! Broerse zasáhl ve vápně míč rukou a rozhodčí správně odpískal pokutový kop!

31
    Adam Maher se odhodlal ke střele z dvaceti metrů a Hahn musel vyrazit balón za sebe na rohový kop.

31
    Jody Lukoki ve středu hřiště fauloval, což se mu příliš nelíbilo, ale výrok sudího už nezmění. Míč pro PSV.

30
    Nepříliš vysoký Lukoki se po Necidově přihrávce natahoval marně, ovšem PSV míč rychle vrátilo domácím hráčům.

29
    Trenér Zwolle může být zatím s počínáním svých svěřenců spokojený, mírně favorizovaný Eindhoven se zatím do žádných větších šancí nedostal.

28
    Perfektní Drostova přihrávka uvolnila sprintujícího Thomase, kterému nevyšlo zpracování a míč se dostal do moci gólmana Zoeta.

27
    Míč z pravé strany odcentroval mexický záložník Guardardo, domácí obrana si ale s celou situaci poradila, Lukoki odkopl míč do bezpečí.

26
    Necid dlouho váhal co udělá s míčem, nakonec ho vrátil za sebe na Thomase, který se uvolnit nedokázal. Z následného rychlého kontru PSV vytěžilo rohový kop.

25
    Zwolle kombinuje mezi obránci na vlastní polovině hřiště, PSV ho nijak nenapadá.

24
    Levý obránce hostů Jetro Willems už poněkolikáté centroval z hloubi pole, přičemž poslal míč do dlaní domácího gólmana Hahna.

23
    Necid si v souboji s obráncem Eindhovenu pomohl útočným faulem, míč tak má k dispozici PSV.

22
    Warner Hahn trošku podcenil centr Willemse, naštěstí pro něj ale v těsné blízkosti nebyl ani jeden z hráčů PSV.

21
    Tomáš Necid přiťuknul balón na van Hintuma, tomu se ale míč zamotal mezi nohama a nakonec o něj přišel.

20
    Thomas Lam zůstal na chvíli sedět na trávníku, při jednom ze soubojů si pravděpodobně poranil zápěstí.

19
    Na první dotek bude Locadia chtít asi co nejdříve zapomenout, svým centrem z levé strany totiž poslal míč až za branku Hahna.

18
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Jurgen Locadia.

18
    Z třiadvaceti metrů vystřelil Drost, ten sice měl okolo sebe dost prostoru, ovšem mezi tři tyče nezamířil.

17
    Z ničeho nic se Zwolle zjevilo ve skvělé šanci! Bart van Hintum centroval k zadní tyči, kde byl zapomenutý Drost, jehož hlavička branku o metr netrefila.

16
    Depay odchází přímo do kabiny a jeho účinkování v zápase je u konce!

15
    Nějaké zdravotní komplikace trápí Memphise Depaye, který zůstal ležet na útočné polovině a nyní musí být ošetřován.

14
    Lukoki si navedl míč na levou nohu, kterou z hranice pokutového území trefil předním stojícího obránce.

14
    Depay elegantně obešel van Polena i Sainsburyho, následné zakončení mu ovšem nevyšlo a Hahn zasahovat nemusel.

13
    PSV po hektických minutách trochu uklidnilo hru přihrávkami na vlastní polovině.

12
    Lukoki roztáhl hru doprava na van Polena, jeho centr však zlikvidoval hostující kapitán Wijnaldum.

12
    Ten střílel pravou nohou a Hahn reagoval na poslední chvíli poté, co mu jeden z hráčů hostů skvěle clonil ve výhledu.

11
    PSV může zahrozit z přímého kopu, 31.6 metrů od branky si míč důkladně postavil Memphis Depay.

11
    Domácí hráči často hledají Lukokiho, ten se znovu ocitl u míče, jenže nepřešel přes neprostupného Jetra Willemse.

10
    Od první minuty se hraje ve fantastickém tempu, čemuž odpovídá výborná atmosféra na vyprodaném stadionu.

10
    Necid se štěstím propasíroval míč k Lukokimu, ten se zjevil sám před Zoetem, který ale jeho skvělou šanci zlikvidoval.

9
    Depay kolmou přihrávkou hledal Willemse, před kterým ale včas zakročil vyběhnuvší Warner Hahn.

9
    Thomas si chtěl narazit se spoluhráčem, což se ale vůbec nepovedlo a dopředu už pádí hosté z Eindhovenu.

8
    Centr z levé strany směřoval na Depaye, ten ale nedokázal pořádně zakončit a pro míč si tak došel Hahn.

8
    Rychlá akce domácích gólem neskončila, ale diváky určitě potěšila. Přes Rienstru a Lama se míč dostal k Lukokimu, jehož první střela na branku směřovala nad horní tyč Zoetovy branky.

7
    K Tomáši Necidovi se ne hranici velkého vápna rychle stáhli dva obránci, kteří českému útočníkovi nepovolili vystřelit.

6
    Zwolle se s míčem dostalo až do blízkosti pokutového území, ovšem sami se vrátili až k půlící čáře.

5
    Rekikovi se přihrávka vůbec nepodařila a poprvé se tak míče dotkl i brankář Warner Hahn, což publikum doprovodilo hlasitým aplausem.

5
    Adam Maher dostal od domácích dost prostoru k postupu do útoku, jenže přihrávku do šestnáctky přečetl stoper Broerse.

4
    Finský legionář Thomas Lam si navedl míč na střelu, která se mu ale vůbec nepovedla, balón se sotva došoural do rukavic Jeroena Zoeta.

3
    Thomas přihrál Necidovi, který se dostal mezi několik soupeřů, a tak vrátil míč na van Hintuma, jenž ho raději odkopl do zámezí.

2
    Zwolle od první minuty vsadilo na vysoký presing, který dělá rozehrávajícímu Eindhovenu velké potíže.

1
    Rienstra obral o míč Wijnalduma a okamžitě vystřelil z dvaceti metrů, balón však šel do středu branky, kde byl připravený Zoet.

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří hrají v červenobílých dresech a černých trenýrkách. Domácí Zwolle v tradiční modrobílé kombinaci.

1

Obě základní jedenáctky už jsou na hrací ploše beznadějně vyprodaného stadionu. Utkání začne za několik málo minut.
    Warner Hahn, jenž po odchodu Diederika Boera přišel na hostování z Feyenoordu, má před sebou ostrou premiéru v dresu Zwolle.

PEC Zwolle: Hahn – Van Polen (C), Sainsbury, Broerse, Van Hintum – Rienstra, Lam – Thomas, Drost, Lukoki – Necid.
    Náhradníci: De Jong – Van der Werff, Saymak, Ioannidis, Nijland, Dekker, Moro.

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Rekik, Bruma, Willems – Guardado, Wijnaldum (C), Maher – Narsingh, De Jong, Depay.
    Náhradníci: Pasveer – Isimat-Mirin, Jozefzoon, Locadia, Brenet, Hiljemark, Hendrix.

Rozhodčí: Makkelie – Van Zuilen, De Vries.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Předzápasový trénink Zwolle se odehrál před prázdnými tribunami, ovšem při zápase by mělo být všech 12 500 sedaček obsazených.

Vzájemné zápasy

O něco lepší bilanci má ze vzájemných zápasů Eindhoven, který v minulé sezóně nejprve uhrál domácí remízu 1:1 a v dubnu letošního roku přivezl ze hřiště Zwolle všechny tři body po výhře 2:1.

Čtvrtý tým minulého ročníku nejvyšší nizozemské soutěže se nachází ve výborné herní pohodě. Tým z Eindhovenu naposledy prohrál v přátelském duelu se Suwonem, ale od té doby odehrál dalších patnáct zápasů, ve kterých PSV zaznamenalo čtrnáct výher a jedinou remízu. V ligové soutěži PSV prozatím vládne, svěřenci Phillipa Cocua postupně porazili Willem, Bredu, Ajax a naposledy také trápící se Vitesse.

PEC Zwolle

Zwolle, ve kterém působí také český útočník Tomáš Necid, napodobilo úspěšný vstup do sezóny z ročníku 2013/14 a pohybuje se v horní části tabulky, konkrétně na třetím místě. V prvních třech zápasech svěřenci Rona Janse neztratili ani bod, jenže po vypadnutí ve čtvrtém předkole Evropské ligy, přišlo zaváhání také v ligové soutěži. Zwolle před reprezentační přestávkou na hřišti Bredy nepředvedlo příliš dobrý výkon a prohrálo 1:3.

Příjemný pondělní večer při sledování textového přenosu ze zápasu nizozemské Eredivisie, ve šlágru pátého kola se můžeme těšit na zápas mezi PEC Zwolle a PSV Eindhoven.