Amsterdam – Heracles 2:1 (kon.) | Twente – GA Eagles 2:1 (kon.) | Alkmaar – Heerenveen 0:1 (kon.)
Feyenoord – Willem II 1:2 (kon.) | Zwolle – Eindhoven 3:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:1 (2:0)
Heracles Almelo
cz Sobota 13.09.2014, 18:30 • Amsterdam Aréna, kapacita: 51 628 diváků • Holandská Eredivisie

Dobrý sobotní večer ve společnosti nizozemské kopané. Dnes Vás budu provázet utkáním mezi domácím obhájcem titul Ajaxem Amsterdam a hostujícími fotbalisty celku Heracles Almelo.

Domácí začali sezónu dobře. V úvodních dvou kolech totiž neztratili ani bod. Porazili 4:1 Vitesse a 3:1 Alkmaar. Zdálo se, že zastavit amsterdamský celek nebude jen tak. PSV Eindhoven ovšem ve třetím kole ukázal, že to není ani zdaleka nemožné. Ač se Ajax dostal proti Eindhovenu do brzkého vedení, zejména vinou špatně zvládnuté druhé půle nakonec prohrál před vlastními fanoušky 1:3. Aura nezdolného protivníka se tak rázem rozplynula. Obhájci ligového zlata navíc podlehli v posledním ligovém kolem před reprezentační přestávkou Groningenu na jeho půdě 2:0 a v tabulce jim aktuálně patří sedmá příčka.

Hostující Almelo je na tom mnohem hůře než domácí, ve čtyřech zápasech vsítilo dva góly a inkasovalo hned desetkrát, což je vskutku tristní bilance. Nejprve se Almelu vůbec nepovedlo domácí vystoupení s Alkmaarem a podlehlo mu 0:3, v dalším střetnutí to nebylo o moc lepší a porážka 1:3 v Groningenu byla ještě milosrdná. Nejblíže k bodovému zisku měl Heracles v souboji s Den Haagem, nicméně ani proti dalšímu konkurentovi v boji o případnou záchranu neuspěl a podlehl mu 0:1. V zatím posledním zápase nestačil Heracles na nováčky z Excelsioru a na jejich hřišti padl 3:1. Tyto výsledky stály místo trenéra Jana de Jongeho.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hlavní rozhodčí Liesveld přivedl oba celky na hrací plochu. Za chvilku zápas začne.

1

1
    Úvodní výkop provedli hráči Almela.

2
    Ajax právě vstřelil branku!
    To je rychlost! Zhruba po sedmdesáti vteřinách hry otevírá skóre ARKADIUSZ MILIK, který dostal balón za obranu a následně vyhrál souboj s Schenkenveldem a svou střelo k zadní tyči nedal Telgenkampovi šanci.
    Arkadiusz MILIK - 1:0

4
    Te Wierik fauloval u půlící čáry Serera, domácí rozehrávají volný přímý kop.

7
    A další faul u půlicí čáry. Tentokrát se na zemi ocitl Boilesen, kterého skluzem fauloval Pelupessy.

9
    Moisander hledal dlouhým pasem na kraji hřiště Schöneho, kterému ale sudí píská útočný faul.

11
    Střelec prvního gólu Milik nyní dostal příhrávku od lajnové čáry, ale ve skluzu nedokázal míč přesně usměrnit, a tak jeho pokus přelétl branku Almela.

12
    Ajax je viditelně aktivnějším mužstvem na hrací ploše.

14
    Viergever fauloval na soupeřově polovině, tudíž hosté rozehrávají.

16
    Cillessen musel na konci šestnácté minuty předvést skvělý zákrok, neboť na jeho bránu vyslal dalekonosnou střelu kapitán Almela Fledderus.

17
    Po rychlém kontru dostal přihrávku do volného prostoru El-Ghazi, ale svou střelou trefil pouze brankáře Telgenkampa.

19
    Schöne trefuje vzádelnější tyčku Telgenkampovy branky!

23
    Domácí fotbalisté mají zatím jednoznačně územní převahu, avšak dokázali to jen jedno gólově zúročit.

27
    El Ghazi nyní napadal tak úspěšně, že brankář Almela Telgenkamp zahrál míč do autu.

29
    Klassen se ocitl osamocen až před brankářem Telgenkampem. Centr z pravé strany však nedokázal usměrnit za jeho záda, ba naopak. Míč trefil nohy gólmana hostů.

32
    Střelu levou nohou od Tannaneho skryl Cillessen ve své náruči.

35
    Moisander si pomohl rukama v hlavičkovém souboji s Weghorstem a sudí Lieseveld odpískal faul.

39
    Hráči Ajaxu jsou s míčem na soupeřově polovině a krátkými přihrávkami se pomalu dostávájí na dostřel Telgenkampovy branky.

41
    Fledderusovu střelu z hranice šestnáctký, která následovala po autovém vhazování, drží v rukavicích Cillessen.

44
    Po Van Rhijnově centru z pravé strany se do vzuchu pověsil Schöne, avšak jeho hlavička šla nad branku Almela.

45+1
    Domácím se v závěru poločasu podařilo zužitkovat územní převahu, kterou měl po celý první poločas. Střelou z hranice velkého vápna se prosadil ARKADIUSZ MILIK.
    Arkadiusz MILIK - 2:0

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Oba celky přicházejí na hrací plochu. Za moment začne druhý poločas.

46

49
    Výkop Cillessena končí až u druhého brankáře.

52
    Schöne dostal pas přes celou šířku hřiště. Míč si zpracoval, zavedl ke středu a střelou z hranice šestnáctky trefuje tyč branky, kterou stráží Telgenkamp.

55
    Fledderusův centr odvrátila obrana Ajaxu do bezpečí.

59
    Domácí trenér se rozhodl okysličit základní jedenáctku. Ze hry stahuje Boiliesena a Schöneho. Na jejich místa přicházejí Zimling s Andersenem.

62
    Engberink fauloval El Ghaziho, a tak mohou domácí rozehrát standartku skoro od pomezní čáry.

66
    V krátkém sledu další příležitost pro Ajax, avšak El Ghaziho tresný kop z více jak 30 metrů mířil mimo tři tyče.

68
    Engberink se ve vzdušném souboji srazil hlavou s Klassenem. Obránce hostů je mírně otřesen a ošetřován přímo na hrací ploše.

70
    Střídají i hosté. Hřiště opouští Bruns, místo něho přichází Bel Hassani.

74
    Jediný dnešní střele Arkadiusz Milik fauloval a vidí od sudího žlutou kartu. Je tedy prvním napomínaným hráčem utkání.

74
    Pro dnešek dohrál Tannane. Jeho pozici zaujme Navrátil.

74
    Klassena už začali chytat křeče, a tak ho domácí trenér stahuje ze hry. Místo něj přichází Duarte.

77
    Dalším hráčem, kterého chytají křeče je hostující Pelupessy.

80
    Serero si narazil míč s Milikem, běžel mezi dvojící obránců, ale ve finální fázi nedokázal dobře zakončit, a tak má míč ve své moci brankář Telgenkamp.

81
    Z trávníku odchází Pelupessy. Na něj vbíhá Sibum.

82
    Milik dostal od spoluhráčů pas za obranu Almela, ale bohužel si nepohlídal ofsajdovou hranici, tudíž akce neměla dlouhého trvání.

85
    V posledních minutách mají míč více na kopačkách hosté, kteří se snaží o vstřelení kontaktní branky.

86
    Heracles právě vstřelil branku!
    A je to tady! Hlavičkou se prosazuje WOUTER WEGHORST. Možná nás čeká ještě napínavý závěr dnešního zápasu.
    Wouter WEGHORST - 2:1

89
    Almelo po snižující brance přidalo a snaží se o vstřelení i druhého gólu.

90
    Rozhodčí Liesveld nastaví nad rámec hrací doby ještě 4 minuty.

90+1
    Střela Veldmata končí úplně mimo.

90+3
    V závěru utkání je potrestán žlutým kartónkem Duarte.

90+4

Ajax udržel dvoubrankové vedení, které získal v prvním poločase. Almelo dokázalo v závěru utkání pouze snížit, a to když se prosadil Weghorst.

Toto je ode mne vše, zase někdy při sledování onlajnu z nizozemské nejvyšší soutěže na počtenou. (20:29:53)