Rayo Vallecano – Bilbao 0:3 (kon.)
Rayo Vallecano
0:3 (0:2)
Athletic Club Bilbao
Piatok 02.05.2014, 21:00 • Estadio del Rayo Vallecano, Madrid • Španielska LaLiga

Je teda dobojované, Bilbao si nielen ustrážilo vedenie z prvého polčasu, ale navyše si ho poistilo gólom z peknej technickej strely Herreru. Bilbao malo dnes jednoznačne navrch, cely´druhý polčas kontrolovalo hru a súpera v podstate k ničomu nepustilo.

Po dnešnom zápase si tak Bilbao udrží post na štvrtej priečke, ktorý znamená účasť v Lige Majstrov. Rayo Vallecano ešte zotrvá na 9. priečke, no predbehnúť ho môže viacero tímov, ktoré hrajú svoje zápasy cez víkend a v pondelok.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok dňa. (23:09:27)

90+2
    Rayo Vallecano odvrátilo hrozbu z rohového kopu, čakáme už len na záverečný hvizd rozhodcovej píšťalky.

90+2
    Hostia ešte získavajú jeden rohový kop, v záverečných sekundách sa tak bude musieť Vallecano brániť.

90+1
    Priaznivci Bilbaa na tribúnach predčasne oslavujú víťazstvo, hráči sa púšťajú zrejme do poslednej útočnej akcie v zápase.

90+1
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadnej hracej doby sa budú hrať ešte 2 minúty.

90
    V samom závere riadneho hracieho času sa nám peknou strelou predviedol Adri Embarba, ale ani v tomto prípade s vyrazením strely nemal Iraizoz väčšie problémy.

89
    To ale príde až po poslednom striedaní Bilbaa, ktoré znamená, že na posledné minúty si zahrá aj Guillermo, naopak dnes predčasne končí Susaeta.

88
    Bilbao sa vydalo ešte na jeden útok, De Marcos síce stratil loptu na krídle, no jeho tím bude zahrávať aspoň vhadzovanie.

87
    Rohový kop opäť nebol nebezpečný, čas nám plynie, čoskoro sa dočkáme záveru riadnej hracej doby.

87
    Šancu na to budú mať po rohovom kope, ktorý bude zahrávať Iago Falqué.

86
    Je sympatické sledovať, že domáci hráči sa aj napriek nepriaznivému stavu stále snažia o strelenie gólu, aj keď k tomu stále nemajú blízko.

85
    Pokus o vysunutie Larriveya sa skončil zdvihnutou zástavkou postranného rozhodcu, ktorý signalizuje postavenie mimo hry.

84
    Nasleduje druhé striedanie na strane Athletic Clubu, zápas končí pre Aduriza, na ihrisko vybieha čerstvý Toquero.

84
    Ten ale nebol nebezpečný, naopak Bilbao zahrozilo rýchlym protiútokom, ktorý sa hráčom takisto nevydaril.

83
    Zrejme k vôbec prvej strele zvnútra šestnástky súpera domáceho tímu s dostal Larrivey, jeho pokus bol ale zablokovaný a Vallecano bude zahrávať rohový kop.

82
    Nasleduje vôbec prvé striedanie na strane Bilbaa, z ihriska odišiel strelec posledného gólu hostí Ander Herrera, toho vymenil Erik Morán.

81
    Navyše si domáci tím musí dať pozor aj na obranu, nakoľko súper hrozí protiútokmi. Ten tentokrát stroskotal na nepresnej prihrávke Aduriza.