Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 2:3 (po pr.) | Anaheim – Dallas 6:2 (kon.)
Boston – Detroit 4:2 (kon.) | Boston – Detroit 4:2 (kon.)
Boston Bruins
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Detroit Red Wings
cz Sobota 26.04.2014, 21:20 • TD Garden, Boston • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Přeji krásný sobotní večer u sledování pátého utkání série Boston Bruins – Detroit Red Wings, které může být utkáním posledním, protože Boston vede 3:1 na zápasy a dnes může rozhodnout o svém postupu. Hokejisté Detroit tedy před sebou nemají nic lehkého, protože jestli chtějí postoupit do dalšího kola, tak už s Bostonem letos nesmí prohrát. Utkáním Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 21:00.

Čtvrté utkání

Detroit vstoupil do čtvrtého utkání velmi aktivně a vybojoval si vedení 2:0, ale hosté dokázali do konce utkání vyrovnat a poté v prodloužení rozhodli o svém vítězství. Utkání si můžete připomenout zde.

Třetí utkání

O osudu třetího utkání rozhodla první třetina, kdy Detroit svými chybami daroval Bostonu dvoubrankové vedení, které poté dokázali Medvědi po zbytek utkání díky skvěle chytajícímu Raskovi udržet a v závěru pojistil výsledek střelou do prázdné branky Bergeron. Boston tedy vyhrál v Detroitu 3:0. Utkání si můžete připomenout zde.

Druhé utkání

Dle očekávání vstoupil do druhého zápasu Boston velmi aktivně a také se dostal brzo do dvoubrankového vedení. Hokejistům Detroitu se sice povedlo snížit, ale domácí poté svůj náskok navýšili a vyhráli 4:1. Utkání si můžete připomenout zde.

První utkání

První utkání bylo velmi vyrovnané, když Boston měl pouze o jeden střelecký pokus více, než-li hostující celek. Detroit byl však nakonec šťastnějším týmem a vyhrál toto utkání 1:0. Jak utkání probíhalo, si můžete připomenout zde.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Chára, Hamilton, Bartkowski, Boychuk, Miller, Krug – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, R. Smith – Florek, Soderberg, Eriksson – Caron, Campbell, Thornton.

Detroit Red Wings: Gustavsson (Paterson) – Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Ouellet – Abdelkader, Datsyuk, Zetterberg – Alfredsson, Helm, Franzén – Nyquist, Sheahan, Tatar – Legwand, Glendening, Miller.

Začátek dnešního utkání se dále posunuje.

Hráči obou mužstev jsou již na ledové ploše a po americké hymně začne dnešní utkání.

Americká hymna je za námi, a tak za pár okamžiků začne samotné utkání.

00:01

00:18
    Marchand se pokusil najít cestu na bránu Detroitu středem útočného pásma, ale zde jej sevřeli oba hostující obránci.

00:45
    Útok Bruins však nadále pokračoval a domácí se nakonec dostali do zakončení, kde se ještě před Gustavssonem pokoušel dorážet R. Smith, ale hostující brankář má kotouč ve své lapačce.

01:17
    Helm se dostal do zakončení z levého kruhu, ale střelu hostujícího útočníka zblokoval jeden z domácích obránců do ochranné sítě.

01:25
    Z levé strany se následně na druhé straně dostal do zakončení Eriksson, ale Gustavsson jeho pokus vyrazil za svou klec.

01:44
    Domácí vyhodili kotouč ze svého obranného pásma rukou, kde si puk přebíral ve středním třetině Eriksson, a tak je Bostonu odpískána přihrávka rukou.

01:52
    Red Wings vyhráli následné vhazování a kotouč se dostal na modrou ke Quinceymu, jehož střelu dokázal Rask chytit svou lapačkou a připsal si svůj první zákrok v utkání.

02:19
    Bergeron nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej získal Marchand, ale ten byl zcela osamocený v útoku, a tak puk získali hosté.

02:34
    Máme tu první vyloučení v utkání, když je na dvě minuty vyloučen Justin Abdelkader (DET), který si odpyká trest za hákování. Bruins tedy budou hrát první přesilovou hru v zápase.

02:49
    Detroitu se podařilo ihned po vhazování vyhodit kotouč a Bostonu se následně nevydařilo správně přejít přes útočnou modrou, a tak je tu postavení mimo hru domácích.

03:05
    Iginla dostal na útočnou modrou dlouhý pas až z obranného pásma Bruins a následně vystřelil ze středu levého kruhu, ale Gustavsson má kotouč na své hrudi.

03:27
    Bruins právě vstřelili branku!
    Bruins využívají přesilovou hru! Hamilton zavezl kotouč do útočného pásma, kde nakonec z pravé strany nahrával před bránu Red Wings, kde se kotouč odrazil od jednoho z hostujících hráčů na LOUIHO ERIKSSONA, který následně uklidil puk za záda Gustavssona. Asistence: Dougie Hamilton. Tuukka Rask.

04:20
    Aktivita domácích hráčů nekončí. Bruins se opět tlačí do svého útočného pásma, kde si Gustavsson musel připsat další důležité zákroky.

04:26
    V útočném pásmu však fauloval vysokou holí Shawn Horcoff (BOS), který tedy dostává dvě minuty.

05:02
    Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale jeho střela byla zblokována za bránu Bruins.

05:29
    Boychuk zašlápnul kotouč v rohu obranného pásma, kde na něj ihned doráží dva hostující hráči.

05:55
    Do velké příležitosti se před Raskem dostal Datsyuk, ale domácí brankář si s jeho zakončením poradil.

06:18
    Boston vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde nakonec v rohu kluziště drží puk Florek.

06:39
    Přesilovka Red Wings je již minulostí, a tak se pokračuje už v klasickém počtu hráčů na ledě.

07:15
    Red Wings dostali kotouč do svého útočného pásma, kde se zatím hostující hokejisté drží za bránou Raska.

07:36
    Bostonu se však podařilo vytlačit Detroit až do střední třetiny, a tak musejí hosté začít od nuly.

07:59
    Hostujícím hokejistům se však nevydařil přechod přes útočnou modrou, a tak je tu offside Detroitu.

07:59
    Následuje komerční přestávka.

08:20
    Red Wings poslali puk za bránu Raska, ale zde se k němu, jako první, dostávají domácí obránci.

08:50
    B. Smith se s kotoučem dostal až za bránu Bruins, ale zde byl hostující obránce nakonec odzbrojen domácími.

09:21
    Domácím se znovu podařilo pouze vyhodit kotouč do středního pásma a Red Wings se teď marně snaží usadit v útočné třetině.

10:01
    Bruins se po delší době dostali do své útočné třetiny, kde nakonec od modré pálil Krug, ale domácí obránce zlomil při svém pokusu svou hůl.

10:43
    Alfredsson si krásně obhodil jednoho z domácích ve středním pásmu a nahodil následně kotouč do útočné třetiny Detroitu.

11:08
    Další útočná rozehrávka Red Wings skončila až na zakázaném uvolnění, a vhazovat se tak bude po pravici Gustavssona.

11:14
    Ihned po buly zalehnul Franzen kotouč a domácí hokejisté se zpod něj snažili puk vydolovat, ale hlavní rozhodčí raději přerušili hru.

11:14
    Následuje reklamní pauza.

11:32
    Red Wings znovu nahodili kotouč do svého útočného pásma, ale Bruins byli opět u puku dříve, a tak je puk v moci domácích.

11:57
    Zpoza modré čáry střílel Tatar a s tímto pokusem nemohl mít Rask žádné problémy. Domácí brankář navíc ihned vytřepal puk z lapačky a rozehrál na své obránce.

12:34
    Do útoku se následně dostali domácí, ale Bruins se nevydařilo vyslat nějakou střelu směrem na Gustavssona.

12:53
    Z pravého kruhu vystřelil Zetterberg a Rask musel jeho střelu zachytit svou lapačkou, protože před ním nebezpečně dotíral Abdelkader.

13:15
    Domácí hokejisté se provinili postavením mimo hru, když byl v útočném pásmu ještě Krejčí.

13:26
    Domácím se nevydařila jejich rozehrávka z obranné třetiny, a tak je tu zakázané uvolnění Bostonu.

13:41
    Thornton vypálil puk ze středního pásma a Gustavsson chtěl nejdříve rozehrát, ale hostující brankáře raději nakonec ukryl puk pod svou lapačkou, když viděl, jak se k němu rychle blíží autor střely.

13:58
    Abdelkader poslal obloučkem puk na Zetterberga, který se pokusil trefit puk ze vzduchu, a to se mu sice povedlo, ale pokus hostujícího útočníka neměl dostatečnou razanci.

14:13
    Franzén dostal kotouč mezi kruhy, kde si následně krásně vybruslil, ale jeho střelu zblokovali domácí do ochranné sítě.

14:13
    Následuje poslední komerční přestávka první třetiny.

14:25
    Boston dostal kotouč do svého útočného pásma, kde se zatím domácí hokejisté drží za bránou Detroitu.

14:47
    Marchand se dostal do velmi zajímavé pozice, když nakonec vystřelil z levého kruhu a Gustavsson musel jeho střelu na poslední chvíli vykopnout svým betonem.

15:32
    Hostující hokejisté mají puk ve svém obranném pásmu, odkud musejí Red Wings začít se svou další útočnou akcí.

15:39
    Ta se jim však nevyvedla přesně podle představ, protože se Red Wings provinili postavením mimo hru.

15:56
    Campbell se pokusil po levé straně procpat až před Gustavssona, což se mu nakonec vydařilo, ale jeho zakončení vyrazil hostující brankář za svou klec.

16:40
    Helm se pokoušel z pravé strany nahrát mezi kruhy na Legwanda, ale jeho pas zblokovala domácí obrana.

17:07
    Od modré vystřelil Miller a jeho střelu se ještě pokoušel tečovat Lucic, ale puk stejně nakonec skončil na hrudi Gustavssona.

17:12
    Boston se znovu dopustil faulu ve své útočné třetině, když tentokráte dostává dvě minuty David Krejčí (BOS), který podrazil jednoho z obránců Detroitu.

17:16
    Od modré se dostal do zakončení Smith, ale jeho střela jen těsně minula levou tyč domácí klece.

17:48
    Kronwallovu střelu od modré zblokoval Marchand, který následně uháněl s Bergeronem dva na jednoho a celou akci zakončil prvně jmenovaný svou střelou, kterou dokázal Gustavsson vyrazit mimo tři tyče.

18:38
    Z mezikruží se dostal do zakončení Nyquist, ale jeho střelu vyrazil Rask za svou bránu.

19:02
    Nyquist to teď zkusil z velkého úhlu, ale Rask je u své tyče připravený a kotouč je pod jeho lapačkou.

19:16
    Krejčí je už zpět ve hře a Boston přežil i své druhé oslabení v utkání.

19:39
    Boston drží kotouč ve svém obranném pásmu a domácí hokejisté se už nikam neženou.

20:00

V první třetině utkání mohli přítomní diváci vidět pouze jedinou branku, o kterou se v přesilové hře postarali domácí, když se trefil Eriksson. Red Wings měli v první třetině dvě přesilové hry, ale hostům se jejich početní výhody nevydařili přesně podle představ a ve druhé málem inkasovali, když Bruins jeli dva na jednoho, ale Gustavsson dokázal vychytat Marchanda.

20:25
    Boston se dokázal dostat do svého útočného pásma, kde však byli domácí během chvíle vyklizeni do středního pásma.

20:48
    Od modré se odhodlal ke střele Bartkowski a kotouč se zastavil o padajícího Marchanda před bránou Red Wings, kde nakonec dokázal Gustavsson uchovat kotouč pod svými betony.

21:15
    Boston pokračuje ve svém úvodním tlaku a domácí hokejisté se stále drží v útočném pásmu.

21:30
    Iginla se odhodlal ke střele z levé strany útočné třetiny a jeho pokus byl nakonec zblokován do ochranné sítě.

21:42
    Z levé strany vystřelil Krug a Gustavsson jeho střelu viděl na poslední chvíli, ale i tak dokázal puk vyrazit mimo svou bránu.

22:10
    Na druhé straně se dsotal ke střele od modré Ouellet a jeho pokus byl ještě tečován Glendeningem, ale puk letí za bránu Bruins.

22:39
    Detroit nahodil kotouč do svého útočného pásma, kde se hosté snaží tlačit na domácí obranu.

23:08
    Z pravé strany nahazoval kotouč Sheahan a Rask pouze zkontroloval dráhu letu puk do rohu kluziště.

23:40
    Detroit znovu nahodil kotouč do svého útočného pásma, ale domácí byli opět u puku, jako první.

24:18
    Marchand nahodil kotouč na Gustavssona, jenž rychle rozehrál puk svou holí mimo obrannou třetinu Detroitu.

24:31
    Bostonu se následně nevydařila rozehrávka a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

24:48
    Miller vystřelil bekhendem z pravé strany a Rask jeho pokus srazil svou holí za bránu Bostonu.

25:11
    Boston poslal kotouč do útočné třetiny, ale zde jsou pouze hráči v bílých dresech.

25:35
    Nyquist pouze nahodil z levé strany puk na Raska, pro kterého byl tento pokus hostů lehkým soustem.

25:42
    Eriksson si následně vzal puk ve svém obranném pásmu a protože před ním upadnul Lashoff, tak se domácí hnali dva na jednoho a švédský útočník nakonec zvolil střelu, ale puk nemířil na bránu Red Wings.

26:32
    Boston pouze poslal kotouč do středního pásma, kde se k puku dostávají Red Wings.

26:53
    R. Smith poslal kotouč na modrou Hamiltonovi, který se následně pokusil vystřelit, ale jeho střela mířila za bránu Detroitu.

27:02
    Boston se následně dostal mimo své útočné pásma a navíc se ještě poté domácí provinili postavením mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

27:02
    Hra však bude pokračovat až po komerční přestávce.

27:14
    Alfredsson chtěl nahrát na střed útočného pásma najíždějícímu DeKeyserovi, ale tomu puk přeskočil přes jeho hokejku.

27:50
    Krug si od modré vybruslil až před Gustavssona, kde se křižným pasem pokusil najít Lucice, jenž už měl před sebou odkrytou bránu Detroitu, ale domácí útočník trefil blokujícího obránce.

28:20
    Detroitu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma, a tak mohou hosté odejít vystřídat.

28:52
    Kotouč je opět až v obranné třetině Bostonu, odkud musejí domácí začínat se svou další útočnou akcí.

29:21
    Sheahan se pokusil zpoza brány nahrát před Raska, kde hlídkoval Tatar, ale puk se ke slovenskému útočníkovi nedostal.

29:53
    Sheahan poslal puk o mantinel do útočného pásma, kde se nakonec odrazil až k Raskovi, který jej ukryl pod svou lapačkou.

29:55
    Ihned po buly se kotouč dostal mezi kruhy, kde byl Zetterberg a Rask musel proti jeho střele předvést parádní zákrok lapačkou.

30:34
    Z pravé strany útočného pásma vystřelil R. Smith a Gustavsson jeho střelu vyrazil za svou bránu.

30:57
    Detroit protečoval kotouč do útočné třetiny, kde se k puku dostávají domácí.

31:15
    Franzén však ukořistil puk na pravé straně a nahrál následně před Raska, kde byl najetý Alfredsson, ale domácí brankář jeho pohotové zakončení dokázal vyrazit mimo svou bránu.

32:07
    Legwand nahrál na okraj pravého kruhu Glendeningovi, jenž se ještě pokusil nahrát mezi kruhy, ale jeho pas byl zblokován.

32:22
    Detroit se provinil postavením mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

32:22
    Následuje však reklamní pauza.

32:41
    Detroit se dostal do svého útočného pásma, ale domácí hokejisté je dokázali velice rychle vyhnat.

32:57
    Z levé strany se do zakončení prodral Tatar, ale jistý Rask má puk ve své výstroji.

33:24
    Zetterberg tečoval puk na svou střídačku, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

33:35
    Kotouč se dostal na modrou čáru, kde se ke střele odhodlal B. Smith, ale jeho tvrdá rána mířila hodně mimo bránu Bostonu.

34:00
    Z pravé strany dokázal vystřelit Krejčí, ale jeho střela nemohla Gustavssona nijak ohrozit.

34:29
    Boston bude hrát své třetí oslabení v utkání, protože domácí hokejisté opět faulovali ve své útočné třetině, kde se vysokou holí provinil Milan Lucic (BOS), a dostává tak dvě minuty.

34:29
    Třetí přesilová hra Detroitu začne až po poslední komerční přestávce druhé třetiny.

34:31
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Kronwall a Rask jeho pokus vyrazil za svou bránu.

34:49
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings využívají přesilovou hru! Hosté se udrželi ve svém útočném pásmu, kde nakonec vystřelil od modré Zetterberg a jeho střelu vyrazil Rask na levou stranu, kde byl zcela volný PAVEL DACJUK, jenž uklidil puk do odkryté brány Bostonu. Asistence: Henrik Zetterberg, Daniel Alfredsson.

35:28
    Z levé strany se dostal do zakončení Florek a jeho střelu vyrazil Gustavsson pod sebe, kde se puk snažil zasáhnout Soderberg, ale kotouč nakonec skončil v rohu kluziště.

36:12
    Sheahan dokázal najít křižnou přihrávkou Nyquista, kterého však vychytal vyjetý Rask.

36:36
    Boston se následně dostal do útoku, kde nakonec z pravé strany vystřelil Caron a Gustavsson má nakonec puk ve své lapačce.

36:48
    Je tu druhé vyloučení na straně hostů. Dvě minuty za držení hole dostává Denny DeKeyser (DET).

36:52
    Detroit vyhrál následné vhazování a hostům se ihned povedlo vyhodit puk přes celé kluziště.

37:15
    Krug vystřelil z pravé strany, ale jeho pokus zblokoval Quincey.

37:40
    Detroitu se nakonec podařilo vykopnout kotouč do středního pásma.

37:52
    Red Wings zastavili i další útok domácích a poté vyhodili puk až za bránu Raska.

38:15
    Soderberg si vybruslil z pravé strany a snažil se ještě přihrát na R. Smitha, kterému však směřoval pas za brusle.

38:40
    Bergeron dostal kotouč na střed útočného pásma, ale Gustavsson jeho pohotovou střelu dokázal vyrazit mimo tři tyče.

38:40
    Loui Eriksson (BOS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění Gustavssona, a tak je přesilovka Bruins u konce.

38:54
    Detroit je už kompletní a hostující hrají svou další přesilovou hru.

39:21
    Datsyuk se dostal do zakončení ze středu útočného pásma, ale jeho pokus je sražen do rohu kluziště.

39:21
    Také přesilovka Detroit končí předčasně, protože Johan Franzén (DET) dostává dvě minuty za držení Boychuka.

39:46
    A je tu další vyloučení! Brandon Smith (DET) krosčekoval Iginlu, a tak dostává dvě minuty. Boston bude hrát 55 vteřin ve čtyřech proti třem.

39:52
    Krug vystřelil od modré a Gustavsson jeho střelu dokázal vyrazit.

39:57
    Boston využívá přesilovou hru! K puku se v rohu kluziště dostal Bergeron, který dokázal najít svým křižným pasem ZDENA CHÁRU, jenž se svou pumelicí prostřelil Gustavssona. Asistence: Patrice Bergeron, Torey Krug.

40:00

V dnešním utkání zatím rozhodují využité přesilové hry. Nejdříve se podařilo využít svou přesilovku Detroitu, který se díky dorážce Dacjuka dotáhnul na svého soka, ale v závěru druhé části hráli Bruins početní výhodu čtyř proti třem a tři sekundy před sirénou vstřelil druhý gól Bostonu Chára. Podaří se Detroitu ve třetí třetině otočit vývoj utkání nebo to bude posledních dvacet minut pro Red Wings v letošní sezóně? To vše se dozvíte, když budete sledovat dál tento on-line přenos.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 24:20
    Vhazování: 21:21
    Zblokované střely: 9:10
    Hity: 24:16

Třetí třetina utkání začne přibližně v 23:14.

40:01

40:27
    Teď už to možná domácí trochu se svou kombinací přehnali, když Chára mohl střílet od modré, ale nakonec nahrál na pravou stranu Bergeronovi, jenž se s pukem dostal až do velkého úhlu, ze kterého už Gustavssona neohrozil.

41:11
    Máme tu další vyloučení na domácí straně, když dvě minuty za hrubost dostává Brad Marchand (BOS).

41:28
    Quincey vystřelil od modré čáry a Rask jeho pokus vyrazil na pravou stranu obranného pásma.

41:53
    Alfredsson vystřelil od modré a jeho střela byla zblokována za bránu Bostonu.

42:15
    Bostonu se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.

42:34
    Bruins znovu dokázali dostat puk přes celé kluziště a získat cenné vteřiny z oslabení.

42:55
    Detroit kombinuje ve svém útočném pásmu, kde však zatím hosté nevyslali žádnou střelu na Raska.

43:07
    Od modré nakonec vystřelil Franzén a jeho střela byla o mantinel sražena až mimo kluziště.

43:29
    Boston nahodil kotouč do svého útočného pásma, kde se však puku dostávají hostující obránci.

43:57
    Detroit drží kotouč ve svém obranném pásmu, odkud se hosté musí pokusit rozjet svou další útočnou akci.

44:20
    Tak to byl parádní zákrok Gustavssona! Boston ujížděl ve třech proti dvoum a Lucic nahrál mezi kruhy Soderbergovi, jehož střelu vyrazil přesunující se Gustavsson.

44:27
    Domácí hokejisté se však přece jenom dočkávají, když Boston udržel puk ve své útočné třetině a z levé strany nakonec nahrával Krug před Gustavssona, kde byl nikým nehlídaný MILAN LUCIC, jenž vstřelil puk do brány Detroitu. Asistence: Torey Krug.

45:31
    Boston vyhodil kotouč až na zakázané uvolnění, a tak se hra přesune před bránu Bostonu.

45:40
    Boston znovu vyhodil kotouč přes celé kluziště, ale tentokrát není odpískáno zakázané uvolnění.

45:48
    Jeden z hlavních rozhodčích byl zasažen pukem přímo do obličeje a Kozari je odvážen až do šaten.

45:48

45:48
    Kozari je nakonec v pořádku, a tak může pokračovat utkání.

46:02
    Kotouč je za bránou Bostonu, kam jej nahodili hostující hokejisté až ze svého obranného pásma.

46:26
    Dacjuk vystřelil až od modré čáry a jeho střelu zachytil Rask svou lapačkou.

46:33
    Franzen se dostal do zakončení z velkého úhlu a Rask musel být u své tyče pozorný.

46:59
    Daniel Alfredsson (DET) dostává dvě minuty za podražení, a tak budou hrát Bruins další přesilovou hru v tomto utkání.

46:59
    Přesilovka Bostonu však začne až po komerční přestávce.

47:13
    Kotouč se teď i s trochou štěstí dostal až před Gustavssona, kde stál Chára, jenž z bezprostřední blízkosti neprostřelil hostujícího brankáře.

47:44
    Krejčí neudržel kotouč před útočnou modrou, a tak musejí Bruins vyklidit útočné pásmo.

48:10
    Detroitu se hned dvakrát v krátkém časovém rozmezí podařilo vyhodit puk z obranné třetiny.

48:27
    Je tu další vyloučení. Tentokráte dostává dvě minuty za hákování Patrice Bergeron (BOS), jenž se opět provinil faulem v útočném pásmu.

48:42
    Krejčí posunul kotouč na levou stranu, kde si najížděl Marchand a jeho střelu přizvednul Quincey až do ochranné sítě.

48:53
    Tatar nahodil ze středního pásma puk na Raska, který jej vytřepal z lapačky a předal svému obráncovi.

49:09
    Už v oslabení se dostal do zakončen z pravé strany Eriksson a Gustavsson si připisuje další úspěšný zákrok lapačkou.

49:35
    Detroitu se nepodařila kombinace v útočném pásmu, a tak se k puku dostávají domácí, kteří jej ihned vyhazují.

50:05
    K levé tyči dostal přihrávku Franzén, jenž si s pukem ještě vybruslil, ale ani na dvakrát neprocpal kotouč za záda Raska.

50:25
    Ze středu levého kruhu se odhodlal ke střele Alfredsson a Rask jeho střelu dokázal utlumit na své hrudi.

50:45
    Bruins poslali kotouč do středního pásma, kde se k puku dostávají hráči Detroitu.

51:17
    DeKeyser poslal kotouč až za bránu Bostonu, ale zde si pro něj sjel jeden z domácích obránců.

51:36
    Z levé strany se dostal ke střele Alfredsson, ale jeho střelu zblokovali domácí do rohu kluziště.

51:46
    V následném protiútoku se do zakončení z pravého kruhu prodral Soderberg, jehož střelu dokázal Gustavsson chytit svou lapačkou.

52:01
    Puk se odrazil mezi kruhy, kde se k němu dostal Glendening, jenže hostující útočník se svou střelou trefil beton domácího brankáře.

52:42
    Je tu další vyloučení na domácí straně. Brad Marchand (BOS) putuje dnes podruhé na trestnou lavici, když dostává znovu dvě minuty za hrubost.

53:00
    Franzén vystřelil z pravého kruhu, ale hostující útočník trefil před bránou stojícího hráče.

53:20
    Kotouč se teď po střele Zetterberga dostal k Raskovi, kde nakonec vzniknula menší skrumáž a hlavní rozhodčí raději přerušují hru.

53:39
    Kronwall vystřelil od modré a Rask jeho pokus vyrazil na levou stranu, kde se málem dostal k zakončení Dacjuk, ale tentokrát jej domácí obrana pokryla.

54:10
    Bostonu se následně podařilo hned dvakrát poslat kotouč až do svého útočného pásma.

54:35
    Tatar se svou střelou netrefil bránu domácích a navíc se ještě kotouč odrazil o mantinel mimo útočné pásmo Red Wings.

55:09
    Glendening zavezl puk do útočného pásma Detroitu, ale domácí obrana si s útokem hostů dokázala rychle poradit.

55:40
    Kotouč je za bránou Gustavssona, kde jej rozehrává právě hostující brankář na své obránce.

56:08
    Red Wings snižují! Kronwall nahrál na pravé křídlo Dacjukovi, jehož střelu zblokoval Hamilton před bránu Bostonu, kde se k němu dostal Abdelkader, ale jeho ještě Rask parádním zákrokem vychytal, ale puk se odrazil na HENRIKA ZETTERBERGA, jenž už se z velkého úhlu nemýlil. Asistence: Abdelkader, Pavel Dacjuk.

56:56
    Hostující hokejisté však zřejmě přicházejí o dvě minuty ze svého zbývajícího času, protože teď hráli v šesti, a tak dostává střídačka Red Wings dvě minuty.

56:56
    Přesilovka Bostonu začne až po komerční přestávce. Budou tohle poslední minuty Detroitu v letošní sezóně nebo se Red Wings podaří ubránit oslabení a následně vyrovnat? To se dozvíme už za pár okamžiků.

57:01
    Detroit vyhrál následné vhazování a hosté ihned vyhazují puk přes celé kluziště.

57:22
    Krug nahrál na pravou stranu Chárovi, jehož pohotovou střelu dokázal Gustavsson vyrazit za svou klec.

57:48
    Abdelkader vyhodil puk až do obranného pásma Bostonu.

58:04
    Detroitu se znovu podařilo dostat puk přes všechny čáry.

58:27
    Další vyhození hostujících.

58:48
    Alfredsson vystřelil od modré čáry a jeho střelu srazil jeden z domácích hráčů.

58:57
    Marchand v následném protiútoku skončil až v bráně Detroitu, a tak hostující brána vykotvila ze své pozice.

59:02
    Boychuk vystřelil od modré a Gustavsson následně ihned předal puk svým spoluhráčům.

59:17
    Gustavsson už je na své střídačce.

59:38
    Boston vyhodil kotouč až na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před bránou Bruins.

59:38
    A Mike Babcock (DET) si samozřejmě bere svůj oddechový čas.

59:45
    Lucic však dokázal po vhazování získak puk pod svou kontrolu a ve středním pásmu jej ještě nahrál JEROME IGINLOVI, jenž se ihned po přejetí středové čáry pokusil trefit opuštěnou klec, a to se mu nakonec podařilo, a rozhodnul tak o tom, že Boston postupuje v play-off do dalšího kola. Asistence: Milan Lucic, David Krejčí.

60:00

Bostonu se podařilo ve třetí třetině odskočit na rozdíl dvou branek, když za domácí zvyšoval Lucic. Detroitu se však ještě podařilo snížit díky brance Zettergerba. Red Wings to v závěru zkusili v šesti hráčích v poli, ale Bruins dokázali vstřelit kotouč do opuštěné klece, když se o čtvrtý gól domácích postaral Iginla. Boston tedy využil hned svůj první matchball a postupuje do semifinále východní konference, kde se Bruins střetnou s Montreálem Canadiens. Naopak pro Detroit letošní sezóna končí.

Autor vítězné branky utkání: Milan Lucic.

3. Torey Krug (BOS) – 0+2, +1, 2 střely, čas na ledě 20:02

Z posledního utkání mezi Bostonem a Detroitem je to tedy už vše. Já se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc a u některého z dalších zápasů NHL zase někdy na počtenou. (00:08:08)

Jan Matúš

Góly a asistencie: 4. Eriksson (Hamilton, Rask), 40. Chára (Bergeron, Krug), 45. Lucic (Krug), 60. Iginla (Lucic, Krejčí) – 35. Dacjuk (Zetterberg, Alfredsson), 57. Zetterberg (Abdelkader, Dacjuk.)

Trenér: Claude Julien.

Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Ouellet – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Alfredsson, Helm, Franzén – Nyquist, Sheahan, Tatar – Legwand, Glendening, Miller.
    Trenér: Mike Babcock.

Rozhodca: Kozari, Morton – Cameron, Murphy

Diváci: 17 565