Ottawa – Calgary 6:3 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 4:1 (kon.)
Edmonton – NY Rangers 0:5 (kon.) | Nashville – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Edmonton Oilers
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
New York Rangers
cz Pondelok 31.03.2014, 02:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

To už je z dnešního utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji nerušený zbytek noci! (04:48:14)

Tři hvězdy utkání:
    1. Rick Nash (NYR) 2+0
    2. Mats Zuccarello (NYR) 2+1
    3. Cam Talbot (NYR) 26 zák., 0 gólů, 100%

Je konec. Hokejisté New York Rangers dnes snadno přehráli Edmonton 0:5 a zase se o něco více přiblížili vytoužené účasti v play-off. Skóre utkání otevřel v 17. minutě Mats Zuccarello a definitivně pak hosté zápas rozhodli ve druhé třetině, ve které se trefili hned třikrát – Brassard a 2x Nash. Druhý zásah přidal Nash dokonce ve vlastním oslabení. Ve třetí části se už stav měnil pouze jednou a opět se tak stalo při přesilovce Edmontonu, když ve 44. minutě zvýšil na konečných 0:5 Zuccarello, který se stal druhým dvougólovým střelcem večera.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:11, celkem – 26:32

60:00

59:49
    Edmonton v plném počtu.

59:45
    Moore si vyjel až před brankoviště, ale kotouč za Scrivense nedotlačil.

59:12
    Stralman od modré netrefuje branku.

59:01
    Poslední minuta zápasu.

58:31
    Klein na útočné modré ztratil kotouč a domácí tak mohli vyhodit.

57:48
    David Perron se na trestnou lavici zase rychle vrátí. Vyloučen je za sekání.

57:31
    Oba týmy v plném počtu.

57:07
    Alespoň čestný zásah by domácí zaznamenat chtěli. Střelu Larsena však vyrazil Talbot a pohlídal si i následné dorážky. Ještě jedna reklamní přestávka.

56:04
    Nyní se Hall alespoň dostal před brankou k zakončení, ale vše skončilo dobrým zákrokem Talbota, který bojuje o čisté konto.

55:52
    Hall sice zavezl kotouč do útočného pásma, ale už nedokázal přihrát. Domácí se v útoku trápí.

55:30
    Oba hráči vyloučeni na dvě minuty, jelikož ani jeden z nich neodhodil rukavice.

55:30
    David Perron a Daniel Carcillo se dostali do potyčky! Hostující hráč nakonec svého oponenta zalehl a rozhodčí poté oba kohouty odtrhli. Po komerční přestávce uvidíme, jaké tresty sudí rozdají.

54:29
    Diaz od modré vypálil hodně nebezpečně a Scrivens snad ani nevěděl, jak kotouč vyrazil.

54:16
    Domácí kompletní. Dlouhé oslabení tak přestáli.

53:47
    Rick Nash mohl završit hattrick. Hostující kanonýr jel sám na Scrivense. Zkusil bekhendovou kličku, ale Scrivens se roztáhl a puk schoval do lapačky. Krásný zákrok.

53:32
    Hráči Edmontonu se opět osvobozují.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 17. Zuccarello (Stralman, Pouliot), 25. Brassard (Diaz, Zuccarello), 30. Nash (Stepan), 34. Nash (Stepan), 44. Zuccarello (Stepan, Staal)

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Schultz, Klefbom, Petry, Larsen, Bělov, Marinčin – Perron, Gagner, Hall – Eberle, Nugent-Hopkins, Lander – Pitlick, Gordon, Hendricks – Fraser, Smyth, Gazdic
    Trenér: Dallas Eakins

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, Diaz – Carcillo, Stepan, Nash – St. Louis, Richards, Hagelin – Pouliot, Brassard, Zuccarello – Dorsett, Moore, Boyle. Trenér: Alan Vigneault

Rozhodca: Furlatt, St. Pierre – Cameron, Shewchyk

Diváci: 16839