Ottawa – Calgary 6:3 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 4:1 (kon.)
Edmonton – NY Rangers 0:5 (kon.) | Nashville – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Chicago Blackhawks
cz Pondelok 31.03.2014, 01:40 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Šlágrem nočního programu je beze sporu utkání mezi Pittsburghem Penguins a Chicagem Blackhawks. Oba celky se snaží dosáhnout na nejvyšší mety ve svých konferencích, bodový zisk potřebují zejména hokejisté Chicaga. Startujeme krátce po půl druhé, přenosem vás bude provázet Petr Dejnožka.

Oba celky mají shodou okolností naprosto stejný počet bodů, Pittsburghu to však v jeho konferenci stačí na druhou pozici. O ní již s největší pravděpodobností nemůže přijít, má obrovskou ztrátu na vedoucí Boston, šestibodový náskok a dva zápasy k dobru by měly na čtvrtý Montreal také stačit. Penguins naposledy porazili Columbus poměrem 2:1.

Chicago v závěru základní části klesá neustále tabulkou, jeho situace před play-off není nikterak růžová. Blackhawks jsou v současné době na pátém místě tabulky, a i přesto, že mají postup do bojů o Stanley Cup zajištěn, není pro obhájce titulu lehké začínat čtvrtfinále konference na půdě soupeře. Dnes potřebuje Chicago bodovat a znovu se vrátit před Colorado na čtvrté místo.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Bortuzzo, Scuderi, Niskanen, Despres, Engelland – Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Jokinen, Bennett – Gibbons, Sutter, Pyatt – Megna, Adams, Glass

Chicago Blackhawks: Crawford (Rääntä) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Versteeg – Shaw, Handzuš, Sharp – Carey, Regin, Saad – Smith, Kruger, Bollig.

Jak to již při zápasech NHL bývá, utkání začne o několik minut později. Oba celky se již chystají na ledovou plochu.

00:01

00:08
    Hned na úvod zde máme nepřesnost ze strany hostí, po Toewsově průniku je pískáno postavení mimo hru.

00:16
    A vzápětí končí nahození těsně před červenou čarou zakázaným uvolněním, vhazování se přesouvá před Crawforda.

00:39
    Zatím se tedy přerušuje opravdu často, ofsajdové postavení si nyní nedokázal pohlídat ani Brandon Saad.

01:15
    Už to vypadalo na první střeleckou příležitost, v protiútoku tři na dva přihrál Bollig na Krugera, jeho rána z první ale trefila pouze dobře postaveného obránce.

01:45
    Jenže nyní se již mohlo měnit skóre! Andrew Shaw dostal kotouč přesně do jízdy a postupoval sám na brankáře! Nakonec se rozhodl pro střelu, kterou ale napálil pravou tyč branky Pittsburghu! Následně útočník Blackhawks zboural Fleuryho, domácí gólman však bude v pořádku.

02:34
    První zákrok zápasu si nakonec připsal Crawford proti střele Benneta.

02:56
    Chicago je v úvodu duelu o poznání aktivnější, Penguins se musí soustavně bránit.

03:35
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, Marc-Andre Fleury odráží střelu Leddyho od modré čáry do rohu obranného pásma Pittsburghu.

04:05
    Hosté mohli znovu postupovat do nadějného protiútoku tři na dva, Hossova přihrávka na rozjetého Saada ale nepatřila mezi ty nejpřesnější.

04:35
    Puk končí na domácí střídačce, vhazovat se bude v neutrální zóně.

05:02
    Niskanenovo prudké nahození od modré čáry skončilo mimo tři tyče, domácí hokejisté však zůstali s kotoučem před brankou Crawforda.

05:47
    Duncan Keith měl na modré čáře spoustu času na střelu, nakonec ještě hledal lépe postaveného Toewse. V tuto chvíli to bylo ze strany Blackhawks poměrně překombinováno.

06:14
    Po hře vysokou holí je na řadě první komerční přestávka dnešního zápasu.

06:46
    Chicago se na dlouhou dobu usadilo v útočné třetině, nějaká výraznější příležitost pro hosty z toho nakonec nebyla.

07:16
    Dnes již potřetí je hostujícím hráčům odpískán ofsajd. Chicago by si na přechod přes střední pásmo mělo rozhodně dát větší pozor.

08:04
    Regin poslal zpoza branky puk na Careye, jeho střela nadělala Fleurymu nepříjemné potíže. Nakonec však pro domácí všechno dobře dopadlo.

08:43
    Blackhawks jsou nastěhováni před brankářem Penguins, chvílemi to dokonce vypadá jako přesilová hra.

09:11
    Sheldon Brookbank se od modré čáry vydal na výlet, svůj bekhendový pokus ale umístil přímo do náruče Marc-Andre Fleuryho.

09:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté hrají, Penguins se radují. Obrana Chicaga propadla, na útočné modré čáře totiž upadl Seabrook, z čehož vznikl nadějný protiútok Pittsburghu. JAMES NEAL vzal přečíslení na sebe a přesnou ranou k tyči poslal domácí hokejisty do vedení – 1:0! Asistence: Jussi Jokinen a Robert Bortuzzo.

10:05
    A rázem je na stadionu ještě mnoho veseleji! Jednadvacet vteřin po inkasované brance se do úniku na pravé straně dostal LEE STEMPNIAK, který se s ničím nepáral a přesně mířenou ranou zápěstím našel skulinku mezi betony Crawforda – 2:0! Asistence: Matt Niskanen a Chris Kunitz.

10:19
    Hra je znovu přerušena, následuje oddechový čas. Hosté jsou evidentně otřeseni průběhem utkání, doposud totiž byli hokejovějším týmem. Uvidíme, co s nimi dvě inkasované branky vytvoří.

10:35
    Další útočná akce Pittsburghu je ukončena pro postavení mimo hru.

10:48
    Brent Seabrook zatím nezažívá šťastné utkání, nyní se mu nepodařilo udržet puk před modrou čarou – ofsajd.

11:33
    Penguins zkušeně hlídají puk na svých hokejkách, po vstřelených brankách hosté z aktivity naprosto odpadli.

12:36
    Saadovi se podařilo procpat puk alespoň do středního pásma, Pittsburgh je vzápětí nastěhován zpět.

13:30
    Zápas má také zatím velmi slušné tempo, ani jeden z týmů nenechá tomu druhému nic zadarmo.

13:50
    Fleury byl v brankovišti atakován Krugerem, který natřikrát dorážel vlastní střelu. Nakonec ale brankář Penguins kotouč do sítě domácích nepustil.

15:18
    Na tahu jsou pro změnu hráči Pittsburgh, do kotouče se opřel například obránce Orpik. Jeho rána skončila na Crawfordově rameni.

16:39
    Domácí mohli navýšit svůj náskok na tři góly, Beau Bennett dostal přesnou přihrávku na hokejku na prostor mezi kruhy, tvrdou ranou ale nechal vyniknout hostujícího Coreyho Crawforda!

16:50
    A znovu musel zasahovat hostující gólman. Na střely je to v tuto chvíli 7:6 pro domácí hráče.

17:30
    Versteegovi utekl kotouč od hokejky, nakonec zamířil pod lapačku brankáře Chicaga.

18:20
    Úvodní tlak Chicaga postupem času naprosto zmizel do ztracena, domácí mají v tuto chvíli výrazně navrch. Blackhawks posílají puk na icing.

18:39
    Bortuzzo nedokázal udržet útočnou modrou čáru, jeho návrat do obranné části soupeře se nelíbil čárovému rozhodčímu – postavení mimo hru.

19:15
    Běží poslední vteřiny první části, hosté se ještě snaží v obranném pásmu Pittsburghu něco sami vymyslet.

19:26
    Nakonec z toho je alespoň přesilová hra pro hosty, za katr odjždí Deryk Engelland (PIT) za sekání.

19:46
    Penguins vyhazují až ke Crawfordovi, za první část se toho již mnoho nestane.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka přinesla zpočátku slušné příležitosti Chicaga, vzápětí ale taktovku přebrali domácí a rázně si jdou za výhrou. V tuto chvíli mají na kontě dvoubrankové vedení. Druhá část začne asi v 2:37.

20:39
    Hosté ještě dohrávají přesilovou hru z první části, Pittsburgh se zatím brání s opravdovým přehledem.

21:03
    Blackhawks se zatím ani nedostali do útočné třetiny. Tato početní výhoda je doslova tragická.

21:26
    V době, kdy se vyloučený hráč hostí vrátil na ledovou plochu, je Chicagu odpískáno postavení mimo hru.

22:23
    Domácí již hrají chvíli v pěti a rázem mají znovu herně navrch. Tímto způsobem se Chicago zdramatizování stavu rozhodně nedočká.

23:13
    Ben Smith se statečně pral za brankou Fleuryho, proti přesile ale nakonec o kotouč přišel.

23:46
    Nealova prudká střela zápěstím byla ramenem Crawforda sražena do rohu kluziště.

24:16
    Seabrook se chytře vytočil zpoza branky do slušné příležitosti, Fleury se ale za jeho zakončením pouze ohlédl.

25:06
    Nyní bude mít Pittsburgh šanci vyškolit svého soka v početních výhodách, za sekání na Crosbyho dostává dvouminutový trest Patrick Sharp (CHI).

25:23
    A hned v úvodu přišly slibné šance, střelu Neala vyrazil Crawford pouze ke Kunitzovi, ani jeho dorážka se ale neujala.

25:49
    Chicago se nyní třikrát za sebou rychle osvobodilo.

26:51
    Stempniak byl podražen ve středním pásmu rozhodčí se však tentokrát vylučovat nerozhodli.

27:02
    To již ale také neplatí. Čtyři vteřiny před návratem vyloučeného hráče je za katr poslán také Marián Hossa (CHI), jenž si odpyká dvě minuty za sekání. Domácí budou hrát kratičkou přesilovou hru pět na tři.

27:06
    Hosté velmi rychle ve čtyřech.

27:34
    Rychlé kombinace přenesly hru na Jussiho Jokinena, který tahem vyslal puk z první na branku Chicaga. Corey Crawford se stihl včas přesunout a zabránit třetí inkasované brance!

28:03
    Přesilové hry Pittsburghu jsou opravdu nebezpečné, Crawford je nyní v ohni střel. Rázem se počet jeho úspěšných zákroků vyšplhal na čtrnáct.

29:02
    Dlouhé minuty v oslabení Chicago dokázalo přežít, skóre se tak nezměnilo. Nyní mají hosté ještě zhruba třicet minut na to, aby poslali utkání minimálně do prodloužení.

29:54
    Přečíslení ukončil Adams prudkou střelou do náruče hostujícího brankáře. Následuje reklamní přestávka, hráči dostanou několik málo chvil na oddych.

31:10
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A z ničeho nic máme o zápletku postaráno! Blackhawks si dokázali vytvořit souvislý tlak, který ukončil tvrdou ranou pod břevno od modré čáry SHELDON BROOKBANK – 2:1! Asistence: Patrick Sharp a Nick Leddy.

31:26
    Rázem jsou hosté hodně na koni, jednu z útočných akcí ale znovu zastavuje postavení mimo hru.

32:31
    Dvoubrankové vedení mohl na stranu Penguins vrátit Sidney Crosby, jeho ránu z první z mezikruží ale fantasticky zastavil hrdina posledních okamžiků Corey Crawford!

33:23
    Orpik nyní hodně tvrdě sestřelil u mantinelu Jonathana Toewsa, který se hodně složitě zvedá z ledové plochy. Diváci jeho úder ocenili hlasitým potleskem.

33:59
    Hra nám poněkud přitvrzuje zejména na domácí straně, Chicago má v tuto chvíli drobnou převahu.

35:01
    Kunitzova střela z levého kruhu trefila pouze bránícího Hjalmarssona, odpověď Blackhawks na straně druhé také nepatřila mezi nejúspěšnější.

35:36
    Sheldon Brookbank je evidentně při chuti, jeho další střelu Fleury tentokrát pokryl.

36:13
    Domácí hráči se dostávají pod silný tlak svého soupeře a raději odpalují kotouč dalekonosně přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

37:03
    Závěrečné minuty druhé části se zřejmě odehrají před brankou Pittsburghu, domácí se do útočných akcí vůbec nezapojují.

37:39
    Bolligova střela byla několikrát tečována, nakonec skončila na pravém betonu Fleuryho.

38:23
    Viděli jsme vynikající zákrok Marca-Andre Fleuryho! Brankář Pittsburghu nyní vychytal nepříjemné nahození Keith a také dorážky Krise Versteega, který se snažil snad natřikrát procpat puk do sítě! Marně!

38:53
    Handzuš přiklepl kotouč na Sheldona Brookbanka, jeho rána z voleje skončila v připravené rukavici jistého Fleuryho.

39:28
    Saad už byl dlouho na ledě a nevěděl, co s kotoučem, a tak ho z ostrého úhlu plácl na branku Pittsburghu. Na pozorného brankáře Fleuryho si ale nepřišel.

39:56
    V závěru ještě došlo na zakázané uvolnění v podání Penguins.

40:00

Prostřední dějství nám trochu zdramatizovalo současný stav, před třetí částí se tak máme rozhodně na co těšit. Naději pro hosty vykřesal přesnou ranou Brookbank, navíc mělo Chicago poté silný tlak. Možná rozhodující dvacetiminutovka odstartuje v 3:35.

40:39
    Uvidíme, co nám bude přinášet třetí část. Její začátek vychází o poznání lépe domácím, kteří se usadili za brankou Crawforda.

41:20
    Nepřesnost v přihrávce Orpika vyhnala Penguins z útočné třetiny, domácí se tam však vrátili velmi rychle.

42:06
    Smith se parádně vytočil z rohu kluziště až do brankoviště, jeho bekhendové zakončení vyrazil Fleury přímo na hokejku Marcuse Krugera, který z bezprostřední blízkosti puk do sítě propasírovat nedokázal! Dnes již poněkolikáté podržel Pittsburgh jejich brankář!

42:45
    Na druhé straně se postaral o první přerušení Corey Crawford, který ukryl do své lapačky prudkou ránu zápěstím v podání Jaysona Megny.

43:36
    Hostům se nedaří přechod přes střední pásmo, Pittsburgh ho brání velmi jistě a svědomitě.

43:51
    Už to navíc vypadalo, že bude moci Sidney Crosby postupovat do šance, o centimetry si ale nepohlídal postavení před modrou čarou – ofsajd.

44:09
    Patrick Sharp zpoza branky zametl puk do brankoviště, Fleury se ale namáčkl na levou tyčku včas a kotouč ukryl pod svojí lapačku.

45:03
    Opět se hraje hodně rozpačitě, rozehrávku Chicaga doprovází řada nepřesností.

45:38
    Keithova rána od modré čáry příklepem mířila do skrumáže hráčů před brankou, od nich nakonec skončila sražena mimo branku Pittsburghu.

46:12
    Hosté se usadili před Fleurym, výraznější střelecký pokus z toho však nevyplynul.

46:43
    Leddyho rána od modré čáry se o mantinel vrátil na hokejku Kris Versteega, útočník Chicaga z bezprostřední blízkosti nedokázal dorazit puk do sítě domácích!

47:28
    Třetí část zatím plyne hodně rychle, nedochází ke zbytečnému přerušování. Chicago je navezeno v útočné třetině a připravuje si střelecké příležitosti.

48:00
    Po jedné takové kombinaci pálí Duncan Keith příklepem na vzdálenější tyč, puk se zastavil až o zadní plexisklo.

48:23
    A další zákrok domácího gólmana, tentokrát ho prověřil Hjalmarsson. Pittsburgh se stále nemůže vymanit ze vzrůstajícího tlaku soupeře.

48:46
    Patrick Sharp se objevil úplně sám na mezikruží, pokusil se zamířit do pravé šibenice! Tam se však zjevil Marc-Andre Fleury, který dalším vynikajícím zákrokem zabránil vyrovnání!

49:29
    Crawford ve třetí části posbíral zatím jen dva zákroky. Troufnu si ale odhadnout, že o moc více jich nezíská.

50:08
    Versteeg tečoval Leddyho střelu na bližší tyči, i na tuto změnu směru dokázal domácí gólman zareagovat.

50:57
    Niskanen vyvezl puk z obranné třetiny a po přejetí červené čáry nahodil. Dal tím příležitost svým spoluhráčům alespoň vystřídat.

51:12
    Crawford se po delší době znovu seznámil s kotoučem, do lapačky ukryl střelu příklepem od Taylora Pyatta.

52:04
    Sharpovi se znovu povedlo dostat puk zpoza branky do brankoviště, tam ale nebyl nikdo v barvách Chicaga, kdo by ho poslal za Fleuryho.

52:16
    Crawford drží naděje Chicaga na body! Sidney Crosby postupoval se Stempiakem do protiútoku dva na jednoho, kapitán to nakonec zal na sebe a ani nadvakrát neuspěl!

52:39
    Marc-Andre Fleury si nyní nadělal trochu starostí s rozehrávkou, nakonec to ale zvládl s přehledem.

53:28
    Regin proti třem protihráčům vybojoval puk za brankou a z otočky ho posílal na Mariána Hossu. Ten jeho pas ale ani náhodou nečekal, a tak nedokázal ani zakončit.

54:02
    Necelých šest minut před koncem je na řadě poslední reklamní přestávka, po níž půjde zápas do finále. Chicago má ve třetí části silný tlak a hlasitě si říká o vyrovnání, před Pittsburghem se skvěle chytajícím Fleurym je ještě spoustu práce.

54:41
    Obrana Penguins zatím pracuje vcelku dobře, Chicago se musí snažit znovu od vlastní branky.

55:09
    Tak to je zřejmě definitivní rána do snažení Chicaga! Obrana hostí již poněkolikáté ve třetí třetině propadla, puk si ve středním pásmu vzal SIDNEY CROSBY, který opět táhl protiútok dva na jednoho. Stejně jako před několika minutami kapitán Pittsburghu střílel, nyní však již vymetl pavučinky v Crawfordově brance – 3:1! Asistence: Chris Kunitz.

56:09
    Chicago to jistě ještě nevzdává, příliš času na srovnání dvoubrankového manka však již hostům nezbývá.

56:56
    Deryk Engelland se tvrdě opřel do odraženého puku, Crawford dokázal betony sklapnout k sobě včas.

57:08
    Icing vrací hru do obranné třetiny Chicaga.

57:35
    Versteegova střela donutila domácího gólmana k dalšímu zákroku, ani tentokrát se hosté neradovali. Fleury má nakročeno k první hvězdě zápasu.

58:11
    Crawford je na střídačce, hosté to zkouší v šesti!

58:31
    Kunitz s Nealem měli šanci rozhodnout, prázdnou branku ale trefit nedokázali.

58:44
    S tím již neměl sebemenší potíž kapitán Penguins SIDNEY CROSBY, který od červené čáry trefil prostředek prázdné branky Chicaga a upravil na tříbrankový rozdíl – 4:1! Asistence: Olli Määttä Beau Bennett.

60:00

Duel je u konce, Pittsburgh poráží Chicago 4:1 a znovu si pojišťuje zisk druhé pozice ve své konferenci. Naopak krize Blackhawks se znovu prohlubuje, třetí porážka v řadě již musí s obhájci titulu udělat své.

3. James Neal (PIT) 1+0

S přáním příjemného pondělního rána se s vámi loučí Petr Dejnožka. (04:13:40)

Petr Dejnožka

Góly a asistencie: 10. Neal (Jokinen, Bortuzzo), 11. Stempniak (Niskanen, Kunitz), 56. Crosby (Kunitz), 59. Crosby (Määttä, Bennett) – 32. Brookbank (Sharp, Leddy)

Rozhodca: O´Rourke, Walsh – Barton, Murchison

Diváci: 18655