Toronto – Tampa Bay 3:5 (kon.) | Winnipeg – Colorado 5:4 (po pr.) | Chicago – St. Louis 4:0 (kon.)
Vancouver – Nashville 2:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
St. Louis Blues
cz Štvrtok 20.03.2014, 01:15 • United Center, Chicago • NHL

Z mé strany je to z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu z utkání kanadskoamerické NHL zase někdy na počtenou. (04:08:10)

Dnešní utkání sledoval 21 640 diváků.

Chicago dokázalo ve třetí třetině přidat ještě další dvě branky, když se nejdříve trefil Kruger, který zužitkoval přihrávku před prázdnou bránu od Regina. V přesilové hře ještě následně přidal čtvrtou branku Hawks Smith, a tak domácí tým porazil St. Louis 4:0. Pro domácího kouče Joela Quennevilla to navíc byla jeho 700. výhra v NHL.

Střelec vítězné branky utkání: Duncan Keith.

60:00

59:55
    Puk za bránou Elliota, a tak to vypadá, že si Crawford dnes připíše čisté konto.

59:36
    Chicago opět dostává kotouč pryč ze svého obranného pásma.

59:11
    Co se však nepovedlo Shawovi, tak to za něj napravil Keith, který vyhazuje puk.

58:52
    Shaw nedokázal poslat kotouč pryč, a tak se jej opět chopilo St. Louis.

58:32
    Další vyhozením domácích až za bránu Elliota.

58:07
    Hawks vyhráli následné vhazování a domácí ihned posílají kotouč přes všechny čáry.

58:00
    Michael Handzuš (CHI) si posedí poslední dvě minuty na trestné lavici, kam je poslán na dvě minuty za krosček.

57:36
    Střela Bolliga z levé strany je sražena do ochranné sítě za bránou Elliota.

57:04
    Chicago zatím drží kotouč na svých hokejkách a domácí tým nechce vůbec pustit Blues do jejich útočného pásma.

56:09
    Leddy poslal obloučkem puk do středního pásma.

55:41
    Sharp nahrál na pravou stranu Toewsovi, jehož střelu srazili hosté za svou bránu.

55:01
    Jaškin se pokusil přejít přes obránce Hawks, což se českému hráči povedlo, ale svého spoluhráče dokázal zaskočit Oduya.

54:37
    Tentokráte poslali domácí puk pouze do středního pásma.

54:27
    Další zakázané uvolnění Chicaga, které tak zřejmě chce dohrát zbytek utkání.

Jan Matúš

Góly a asistencie: 20. Keith (Kane, Sharp), 36. Shaw (Leddy, Sharp), 46. Kruger (Regin, Hjalmarsson), 48. Smith (Versteeg, Leddy)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews ''C'', Versteeg – Kane, Smith, Bickell – Shaw, Handzuš, Sharp – Regin, Kruger, Bollig.
    Trenér: Joel Quenneville.

St. Louis Blues: Miller (48. Elliot) – Bouwmeester, Pietrangelo, Shattenkirk, Jackman, Polák, Cole – Backes ''C'', Steen, Schwartz – Oshie, Sobotka, Jaškin – Ott, Roy, Berglund – Reaves, Lapierre, Morrow.
    Trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodca: Kozari, Pochmara – MacPherson, Miller.

Diváci: 21 640