K. Vary – Kladno 2:4 (kon.) | Chomutov – Litvínov 1:3 (kon.)
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
HC VERVA Litvínov
cz Nedeľa 16.03.2014, 17:30Play-out extraligy (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Úderem nedělních 17:30 odstartuje další letošní vzájemné střetnutí mezi Chomutovem a Litvínovem. Mužstva se setkají při prvním ze dvou vzájemných střetnutí v rámci skupiny o umístění. Přichystají svěřenci trenéra Becka překvapení pro své fanoušky, budou se s nimi po skončení zítřejšího zápasu společně radovat a naskytnou jim tak krásné zakončení zamračeného víkendu?

Poslední vzájemný zápas

Naposledy Piráti změřili síly s Vervou 28. ledna ve 43. kole Tipsport extraligy, utkání se odehrálo na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky. Zápas dopadl lépe pro Litvínovské, kteří zvítězili nad Piráty o jeden gól těsným výsledkem 2:1 po samostatných nájezdech. Brankáře překonali za Litvínov Kamil Piroš a za Chomutov David Hruška, samostatný nájezd se poté vyvedl litvínovskému Martinu Ručínskému. Poté se obě mužstva střetla ještě v přátelských zápasech během olympijské pauzy, kdy sehrála spravedlivě jedno utkání v Chomutově a druhé v Litvínově. Každému z celků se podařilo uhájit vítězství na domácím ledě.

Piráti Chomutov: Růžička – Malec, Pulpán, Jass, Stehlík, Bartejs Krstev, Lojek – Bartečko, Svoboda, Bomersback, D. Hruška, Straka, Kubinčák, Balej, Račuk, Šagát, Sikora, Kämpf, O. Kaše.

HC Verva Litvínov: Francouz – Zeman, Stříteský, Pavlík, Gula, Chaloupka, Posmyk – Lukeš, Černý, Jánský, Trávníček, Hanzl, Martynek, Jurčík, Piroš, Majdan.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Blümel, Barvíř.

Na led již najíždějí dnešní soupeři.

00:01

00:44
    Začíná se zvolna, soupeři se pouze oťukávají.

01:38
    Šagát se dostal mezi kruhy a bekhendem zakončil. Francouz vyrazil ramenem.

02:20
    Chomutov hezky zakombinoval, na poslední chvíli však před brankářem jeden z obránců vypíchl puk.

02:27
    Jurčík si obešel dva hráče a dostal se před Růžičku. Zakončil však pouze do hrudi chomutovského gólmana.

03:47
    Litvínov se drží v chomutovském pásmu a zaměstnává Růžičku.

04:22
    Jassova střela byla lahůdkou pro Francouzovu lapačku.

05:37
    Chomutov se sice dostal ze třetiny, ale dělá mu velký problém přejít přes střední pásmo.

06:58
    Menší závar před litvínovskou brankou zachránil včas Majdan.

08:21
    Po pravé straně ujel Račuk, Jeho střela ovšem trefila pouze Francouze.

08:55
    Po druhé straně to zkoušel Balej, střelu mu ovšem pokazil litvínovský obránce, který včas do střely strčil hokejku.

10:51
    Ke střele se nyní napřáhl litvínovský Posmyk. Střela se ovšem nedostala skrz hráče až k Růžičkovi.

11:22
    Bude se vylučovat. Na trestnou si jde sednout Straka (CHO) za hákování.

11:45
    Majdan střílel z levé strany, ale Růžička byl připraven.

13:00
    Piráti se zatím úspěšně brání a vyhazuje.

14:24
    Piráti sice drží puk na svých hokejkách, ale zatím se jim nedaří dostat se do útočného pásma.

15:34
    Svoboda nyní napadl rozehrávku hostů, ale bohužel ze zisku puku nic nevytěžil.

16:05
    Posmyk se prosmýkl před růžičku, ale netrefil bránu.

16:49
    Chomutovští se dostávají od zakončení. Nyní střílel Straka. Francouz opět připraven.

19:19
    Kämpf se vydal mezi tři protihráče. Neúspěšně.

20:00

Skončila úvodní třetiny utkání. Nepřinesla moc zajímavé utkání. Hrálo se spíše pomalým tempem, na hráčích je znát, že se hraje pouze o čest. Zatím jsme se tedy nedočkali žádné branky.

20:01

20:20
    Bartečko zkoušel objet bránu, Francouz byl připraven.

21:01
    Kaše měl velkou šanci. Při závaru před Francouzem ovšem netrefil branku.

22:13
    Litvínovští hned natřikrát vyzkoušeli jak Ružičku, tak pevnost jeho brankové konstrukce.

23:00
    Jánský netrefil odkrytou branku.

24:37
    Růžička vyjel z branky, aby se zapojil do kombinace. Jeho snaha nevyšla, tak jak si představoval, ale puk už je mimo nebezpečí.

25:12
    Majdan tečuje těsně mimo.

26:01
    Sikora (CHO) je vyloučen za vysokou hůl.

26:22
    Krstev si udělal místo ke střele, ale ta postrádala patřičnou razanci.

26:53
    Bartečko se šikovně uvolnil a poslal prudkou přihrávku před Francouze, chomutovským hokejistům se ovšem nepodařilo dostat ji za Francouze.

26:33
    Za sekání je vyloučen Zeman (LIT).

28:01

29:19
    Kämpf se prosmýkl před Francouze téměř neatakován, ale jeho střela mířila nad břevno.

29:59
    Račuk se doatl až k Francouzovi, přestože se mu na paty přilepili dva obránci. Střela neměla razanci.

30:34
    Litvínovští mohli do přečíslení, ale nepohodli se na modré čáře.

31:35
    Prudkou střelou zahrozil Piroš, Růžička vytěsnil ramenem.

32:46
    Sám před Růžičkou se zničeho nic objevil Lukeš a střelou vyzkoušel tvrdost Růžičkova hrudníku.

33:19
    Sikora přebral přihrávku od Kämpfa. Jeho střela byla zblokována do sítě.

34:15
    Račuk se pokoušel dostat všemi možnými způsoby, ale nepodařilo se.

35:12
    Hruška zazdil tutovou šanci, když se mu nepodařil blafák tváří tvář před brankářem.

35:45
    Litvínov právě vstřelil branku!
    JURAJ MAJDAN přebral mezi kruhy puk a střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu. Asistence: Kamil Piroš.

36:12
    Piráti právě vstřelili branku!
    A Chomutov jasně odpovídá. MARTIN LOJEK před modrou brankou napřáhl a poslal puk až za záda brankáře Francouze. Bez Asistence.

37:29
    Piráti půjdou do přečíslení. Chaloupka (LIT) je vyloučen za hákování.

38:27
    Trávníček z dálky vyzkoušel Růžičku.

38:57
    Hruškova prudká střela mířila těsně nad.

39:00

39:26
    Piráti se vlastní chybou dostávají mimo třetinu.

40:00

Ani druhá třetiny nepřinesla ofenzivní smršť, hrál se tedy podobný hokej jako v minulé třetině. Skóre zápasu otevřel čtyři minuty před sirénou litvínovský Majdan. Chomutov nečekal na odpověď nijak dlouho a hned o minutu později vyrovnal Martin Lojek. Skóre je tedy nerozhodné 1:1.

40:01

41:26
    Hanzl si projel všemi pásmy, ale nepodařilo se mu správně zakončit.

41:40
    A Hanzl ještě jednou netrefil odkrytou branku.

42:22
    Po chybě chomutovského obránce se k puku v klidu dostal KAMIL PIROŠ a bez problémů prostřelil Růžičku. Bez asistence.

43:15
    Svoboda přebral přihrávku od Bartečka, ale Francouze nepřekonal.

45:46
    Piráti stále mají problémy dostat se přes sřední pásmo.

46:04
    Icing domácí.

46:35
    Balej neprocedil puk zpoza branky.

47:26
    Piráti ztrácejí puk ve středním pásmu, Litvínov muže jít dopředu.

47:51
    JURAJ MAJDAN střílí svou druhou branku v utkání. Dal ji ze stejné pozice jako před tím, nikým neatakován stál mezi kruhy a vystřelil. Asistence: Filip Pavlík, Matěj Skřítekský.

49:21
    Vyloučen Bartejs (CHO) za podražení.

50:12
    Útok Vervy ukončuje odpískaný ofsajd.

Dnešní utkání sleduje 2815 diváků.

51:15
    Závar před Růžičkou, puk se za jeho záda nepodařilo ani jednomu ze tří litvínovských hráčů.

51:22
    Další vyloučení pro Chomutov. Vyloučen je Malec (CHO) za hákování.

52:40
    Posmyk střílel od modré, ale trefil pouze svého spoluhráče.

53:10
    Posmyk ještě jednou, Bartejs zlomil hokejku.

53:22

53:44
    A vyloučení na druhé straně, za nedovolené bránění si jde sednout Zeman (LIT(

54:12
    Hruška sám z přímé blízkosti trefil pouze Francouze.

55:01
    Pulpán od modré vyslal tvrdou střelu, Francouz vyrazil.

56:31
    Piráti drží puk, ale nedostávají se ke střele.

57:10
    Francouz vytáhl další ze svých dobrých zákroků.

57:30
    Majdan vyslal další střelu, tentokrát vedle.