Vladivostok – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novgorod 4:2 (kon.)
Ufa – Viťaz 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.) | Nižnekamsk – D. Moskva 2:4 (kon.)
A. Mytišči – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Čerepovec – Omsk 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Dinamo Minsk 3:0 (kon.)
Jaroslavľ – Barys 4:1 (kon.) | Petrohrad – Jugra Chanty-Mansijsk 1:2 (kon.) | Riga – Doneck 0:1 (kon.)
Lev – S.Moskva 2:3 (0:1 po s.n.) | HC Slovan – Záhreb 2:3 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Avangard Omsk
Utorok 04.03.2014, 16:30 • Ľadový dvorec, Čerepovec • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Severstal Čerepovec: Štepánek (Trjaničev) – Andersen, Laakso, Čáslava, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenkov, Kalašnikov – Nikoncev, Stoljarov, Berdnikov – Videll, Černov, Monachov – Kazakovcev, Zemčenko, Bučnevič – Vicharev, Gogolev, Bumagin – Dedunov

Avangard Omsk: Karlsson (Mezin) – Kuljaš, Pivcakin, Nurislamov, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk – Popov, Semin, Kosticyn – Kurjanov, Širokov, Perežogin – Rúžička, Kalinin, Kazionov – Macharovskij, Kazakov, Berdnikov – Ivanov

Rozhodca: Ravodin, Ronn – Misjur, Raming.

00:01

01:00
    V prvej tretine sme videli zakázané uvoľnenie hostí a následne neúspešnú snahu domáceho tímu o udržanie útočného pásma.

02:55
    Domáci hráči sa zatiaľ k strele na bránu nedostali, naopak ich gólman Jakub Štepánek musel zasahovať trikrát. Po strelách Kalinina, Berdnikova a Ivanova zakaždým prerušil hru, ale domáci sa ani po jednom vhadzovaní nedokázali dostať z vlastnej tretiny.

04:30
    Stále sledujeme ofenzívny tlak hosťujúceho Avangardu, ale Kalininov druhý pokus v dnešnom stretnutí sa neujal. Krátko nato bol v šanci slovenský útočník Štefan Rúžička, ale ani on Štepánka neprekonal.

06:15
    Domáci získali po dlhej dobe útočné pásmo, ale hra sa prerušovala a vhadzovanie v ňom uvidíme až po reklamnej prestávke.

07:20
    Nikoncev a Bučnevič vyslali tvrdé strely na Karlssona, pre ktorého to boli prvé dva zásahy v dnešnom meraní síl.

08:19
    Domáci si však dlho svoje ťaženie v útočnom pásme neužili, museli sa brániť a teraz sa budú brániť dokonca vo štvorici, pretože Pavel Černov dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

09:30
    Je za nami viac než polovica presilovej hry Omsku a hoci hostia dlho držali útočné pásmo a dvakrát sa dostal k strele Kuljaš, gól to neprinieslo a domácemu bekovi sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

10:19
    Hostia už počas presilovej hry nič nevymysleli a ich početná výhoda sa končí, pretože Ćernov sa vracia späť na ľadovú plochu.

11:30
    Po dobre odohratom oslabení sa domáci osmelili a k strele sa dostali Videll, Monachov a Nikoncev.

12:48
    Avangard Omsk dal gól!
    Po peknej akcii druhej formácie hosťujúceho tímu sa zásluhou ANTONA KURJANOVA Avangard ujíma vedenia v dnešnom stretnutí. Asistencie: Sergej Širokov, Alexander Perežogin.

16:25
    Bezprostredne po vhadzovaní posiela puk do siete ROMAN BERDNIKOV, ktorý svojou strelou prekvapil domáceho gólmana a posiela Omsk do vedenia 0:2. Asistencia: Pavel Machanovsky.

17:01
    Denis Kuljaš dostáva dve minúty za podrazenie a presilovku si zahrajú domáci.

17:45
    Čerepovec sa drží v útočnom pásme, ale dve strely smerujúce na bránu bez problémov zastavuje ich gólman Karlsson.

18:07
    Domáci budú mať k dispozícii 54sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov, na trestnú smeruje Maxim Gončarov.

18:30
    Nikoncev nebezpečne vypálil, ale nikto už nedokázal jeho strelu doraziť do odkrytej brány.

19:15
    Hostia sa už bránia vo štvorici a bránia sa veľmi dobre, pretože domáci sa nedokážu usadiť v útočnom pásme.

20:00

20:01

20:07
    Hostia v plnom počte.

21:00
    Počas prvej minúty druhej časti sme videli len nepresnú strelu domáceho Stoljarova.

21:37
    Hra sa veľmi často kúskuje, už tretíkrát v tejto tretine sa hostia oslobodzujú len za cenu zakázaného uvoľnenia.

22:40
    Od modrej pálil tvrdo domáci Bumagin, na druhej strane ohrozil Śtepánka Kazionov.

23:38
    Dmitry Semin dostáva trest za hákovanie a presilovku si zahrá domáci Čerepovec.

25:38
    Domáci z tejto presilovej hry vyťažili len jedinú strelu na bránu, ktorú mal na svedomí Černov. Omsk sa bránil veľmi dobre, prečkal oslabenie a hostia sú už v pätici.

26:14
    Tentokrát si zahrajú presilovku hostia, pretože domáci Anatoly Nikoncev dostáva dve minúty za hákovanie.

27:20
    Hostia hrajú presilovku dobre, majú útočné pásmo. Strely Rúžičku ani Kalinian však nemali potrebnú razanciu.

28:14
    Domáci v plnom počte.

30:00
    Je za nami polovica stretnutia, sledujeme rýchly hokej zo strany na stranu, ale domácemu Čerepovcu sa nedarí vsietiť kontaktný gól.

31:30
    Domáci Kazakovcev a Jevsejenko sa dostali k strele na Karlssona, hosťujúci Ivanov a Pivstakin pálili na druhej strane klziska na Štepánka. Stav sa však nemenil.

34:00
    Nevýrazný úsek hry, v ktorom sledujeme ofenzívne snahy hosťujúceho celku, ale bez výraznejšej šance.

35:07
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Domácim sa predsa len podarilo znížiť necelých 5 minút pred zaznením druhej sirény. Strela z hokejky NIKOLAJA KAZAKOVCEVA končí v sieti a Čerepovec prehráva už len o gól. Asistencie: Denis Vicharev, Alexander Bumagin.

36:50
    Po kontaktnom góle Severstalu sa hra veľmi často kúskuje.

37:01
    Alexander Jevsejenkov dostáva dve minúty za držanie, nasleduje presilová hra hosťujúceho Avangardu.

38:00
    V úvode presilovej hry sa hra prerušovala pre ofsajd, ani následne sa však hráči Omsku nedokázali dostať do výraznejšieho tlaku.

39:01
    Domáci v plnom počte, je pred nami posledná minúta prostrednej časti.

39:45
    Bučnevič bol pri svojom brejku faulovaný Sergejom Kalininom a pre domáci Čerepovec sa naskytá obrovská šanca na vyrovnanie, keďže arbiter tento faul posúdil správne a nariaďuje trestné strieľanie.

39:45
    Domáci hráč Pavel Bučnevič svojou strelou zo samostatného nájazdu triafa len betón gólmana hostí a stav sa nemení.

40:00

Pomer striel po druhej tretine je 23:17 a z tesného vedenia 1:2 sa môžu tešiť hráči Omsku. Tretia tretina začne približne 18:11.

40:01

41:00
    O prvú strelu tretej tretiny sa postaral hosťujúci Dmitry Semin.

42:50
    Tretia tretina začala opatrne, na Štepánka páli Perežogin, ale český gólman si poradil. Domáci rozohrávajú spoza vlastnej brány.

44:00
    Prvú strelu z domáceho tábora vyslal na bránu Vicharev, na druhej strane ohrozili českého gólmana Semin a Kosticyn.

46:00
    Nevýrazný úsek hry, ani jeden z celkov sa výraznejšie nepúšťa do útočenia.

46:25
    Hra prerušená potom, čo jeden z hráčov Omsku vyhodil puk cez všetky čiary.

47:30
    Stále sledujeme hru prevažne v strednom pásme, videli sme po strele na každej strane. Za domácich to skúšal Bumagin, za hostí Semin.

50:00
    Omsk sa dlho držal v útočnej tretine, na bránu smerovali strely Blaťáka, Kurjanova a Širokova. Domácim sa napokon predsa len podarilo dostať k puku a zakončiť svoju akciu strelou Zemčenka, tej ale chýbala razancia.

51:12
    Na bránu hostí strieľal Monachov, krátko potom ohrozil domácu svätyňu Sergej Kalinin.

52:30
    Hre chýba spád a znovu sledujeme len súperenie o puk v strednom pásme, kedy si ani jedne z tímov nedokáže dlhšie udržať puk.

57:00
    Ospravedlňujem sa za výpadok internetového pripojenia, zápas pokračuje za stavu 1:2 pre Omsk a do konca zostávajú necelé tri minútky.

57:34
    Oddychový čas domácich.

57:34
    Domáci skúšajú šťastie v šestici a hrajú s prázdnou bránou.

57:55
    Omsk vyhadzuje puk cez všetky čiary.

58:44
    Hra sa presunula do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať a Jakub Štepánek je tak opäť na ľade, v bránke Ćerepovca.

59:02
    Domáci získali útočné pásmo a opäť hrajú v šestici.

59:35
    Alexander Perežogin mal na hokejke definitívne potvrdenie výsledku, ale minul prázdnu domácu bránu.

60:00

V tretej tretine sme už gól nevideli, stav sa nemenil a Avangard Omsku si z Čerepovca odnáša tesnú, no zaslúženú výhru 1:2. Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (18:55:35)

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 36. Kazakovcev (Vicharev, Bumagin) – 13. Kurjanov (Širokov, Perežogin), 17. Berdnikov (Machanovsky)

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Trjaničev) – Andersen, Laakso, Čáslava, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenkov, Kalašnikov – Nikoncev, Stoljarov, Berdnikov – Videll, Černov, Monachov – Kazakovcev, Zemčenko, Bučnevič – Vicharev, Gogolev, Bumagin – Dedunov

Rozhodca: Ravodin, Ronn – Misjur, Raming