Vladivostok – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novgorod 4:2 (kon.)
Ufa – Viťaz 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.) | Nižnekamsk – D. Moskva 2:4 (kon.)
A. Mytišči – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Čerepovec – Omsk 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Dinamo Minsk 3:0 (kon.)
Jaroslavľ – Barys 4:1 (kon.) | Petrohrad – Jugra Chanty-Mansijsk 1:2 (kon.) | Riga – Doneck 0:1 (kon.)
Lev – S.Moskva 2:3 (0:1 po s.n.) | HC Slovan – Záhreb 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Utorok 04.03.2014, 14:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Pre Magnitogorsk a Novgorod sa základná časť skončila. Z výhrý vsa v 54 zápase teší domáci celok po výsledku 4:2. O posledný gól sa postaral v tretej trietine v 55. min. obranca hostí Hietanen. KHL dnes ešte pokračuje ďalšími stretnutiami, ktoré vám onlajny prinášajú. (16:15:34)

60:00

58:50
    Torpedu sa podarilo oslobodiť, ale na vyrovnanie im veľa času nezostáva a to prehrávajú o dva góly.

58:11
    Hostia miesto toho aby sa pokúsili o záverečný nápor robia chyby a faulujú. Dvurečenskij hákoval a ide na dve minúty.

58:07
    Hostia sa vyhodený pukom cez všetky čiary oslobodili.

57:17
    Ani Pare nedokázal pridať piaty domáci gól. Kasutin je pripravený.

56:56
    Osala sa pokúšal prekvapiť pri žrdke Kasutina, ale ten si dal pozor.

56:30
    Presilovka pre domáci celok. Za sekanie dostal 2. min. Galuzin.

56:06
    Na rozdiel troch gólov sa pokúšal znivu dať Kovář, ale jeho strela bola zblokovaná.

54:58
    Torpédo Novgorod dal gól!

Hostia si vytvorili obrovský tlak, ktorý im prináša gólovúm radosť. JUUSO HIETANEN trafil z medzikružia presne a nedal domácemu brakárovi šancu. Torpedo využva presilovú hru.

54:27
    Hostia zavreli domácich pred bránu.

53:51
    Wolski netrafilideálne puk a Pečurskij si všetko ustrážil.

53:18
    Opäť hrajú hostia v šestici proti štyrom.

53:18
    Sergej Mozjakin dotal dve minúty za hákovanie.

52:33
    Obranca Torpeda Hietanen vystrelil od modrej čiary, ale domáci brankár všetko vyriešil.

51:39
    Wolskeho strelu si Pečurskij v pohode ustrážil.

51:12
    Ani v tejto presilovke sa hosťom nedarí usadiť v útočnom pásme.

50:12
    nečakaný ťah hostí, ktorí zariskovali a odvolali brankára a buú hrať 6 an 4.

50:12
    Hra musí byť prerušená potom, čo puk opustil ľadovú plochu. DomácinChabarov za to dostáva dve minúty.

49:57
    Paršin sa pokúšal niečo vymylieť, ale ani on nenachádza recept a Pečurskija.

48:40
    Stav sa nemeníl. Domáci si strážia svoje trogólové vedenie a v pohode kontrolujú hru.

47:47
    Salminen sa pokúšal o skorigovanie výsledku, ale Pečurskij je pripravený. Tento raz nemusel ani zasahovať.

47:16
    Dvojgólový Sergej Mozjakin si tento raz vylámal zuby na Kasutinovi, keď sa natlačil pred neho potom, čo sa zbavil svojho strážcu.

46:55
    Metalurg kontroluje hru s pukom a vlastných hokejkách.

45:48
    Kasutin sa musel mal na pozore po delovke Malinovského. Brankár hostí puk vyráža vyrážačkou.

45:01
    Kazjanov si dokázal spracovať puk a tak je po možnosti.

44:09
    Znovu Osala, keď tento raz samu podarilo aj zakončiť, ale puk skončil vo výstroji brankára hostí.

43:49
    Osala nevedel kde má puk. A tak si mohli hostia vydýchnuť.

43:12
    Kovář nezasiahol puk, ktorý smeroval na neho a ten skončil nakoniec na zakázanom uvoľnení.

42:15
    Domácu bránu minul aj Fín Immonen.

42:00
    Opäť hostia v možnosti, ale ani Bernatki nedokázal prekonať domáceho brankára.

41:00
    Strelu Chomitskeho bezproblémov Pečurskij zneškodnil.

40:38
    Metalurg v oslabení hrá veľmi dobre.

40:25
    Tretia tretina sa začal presilovkou hostí.

40:01

Je za nami druhá tretina strenutia, po ktorej domáci vedú nad úperom 4:1. Tuto časť sa im podarilo vyhrať jednoznačne 3:0.

40:00

39:56
    Bekhendový pokus domáceho hráča z trestného strieľania sa nekončí gólom.

39:56
    Junkov v oslabení bol faulovaný a domáci majú výhodu trestného strieľania.

39:40
    Domáci vyhdazujú puk cez všetky čiary.

39:18
    Presilovka pre hostí, keď za krošček odchádza obranca Lee.

38:39
    Jan Kovář sa po návrate z trestnej lavice pokúšal dostať do zakončenia. Lenže pri pokuse mu hráč hostí zablokoval hokejku.

37:11
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!

Kasutin vyrazil strelu Junkova pred seba, kde bol pohotový OSKAR OSALA a bekhendom zakončil puk za brankára hostí a zvýšil domáce vedenie už na rozdiel troch gólov.
    Asistencia: Mikhail Junkov.

36:22
    Kovář a Chomitskij dostali po dve minúty za hrubosť.

35:57
    Po zadovke Kováťa zakončuje Mozjakin, ale jeho strela trafila len betón Kasutina.

35:28
    Potechin zmenil smer puk jemným tečom, ale Kasutin je pripravený.

34:20
    Opäť Igragomov bojoval o puk v rohu klziska. Lenže hostia mu nič nedarujú zadarmo.

33:48
    Strela Ibragimova nenarobila žiadne problémy Kasutinovi.

32:37
    Vylúčený Potapov sa vracia na ľad a hostia mohli aj znížiť, ale Krasnoslobodcev nedokázal prestreliť Pečurskija.

32:27
    V oslabení zakončili aj hostia, ale domáci brankár je pripravený a puk vytlačil nad bránu.

32:00
    Kovář našiel Mozjakyna ako jeho pred tretím gólom jeho spoluhráč, ale domácemu hráčovi puk ideálne nesadol.

31:25
    Kombinácia sa domáci nepodarila a stratili útočné pásmo.

30:37
    Domáci budú hrať v početnej výhode. Potapov dostal dve minúty za držanie.

29:45
    Zakončuje Zaripov ale Kasutin je na mieste.

28:32
    Momentálne sa hrá viacej v strenom pásme. Obrany nepúšťajú útočníkov pred brankárov.

27:59
    Hostia sa dospustili postavenia mimo hry.

26:56
    Hosťujúci brankár Kasutin nemusel zasahovať po strele Junkova. Domáci hráč mieril k vzdialenejšej ždke, ale minul bránu.

26:29
    Strela Birjukova trafila jedného z hosťujúcich hráčov.

25:20
    Baďjukov mohol skorigovať. Jeho strela poskajuje po bránkovisko až ju jeden z domácich hráčov posiela pred z pásma.

24:55
    Hostia sa musia mať na pozore domáci chutí hokej.

25:56
    Striedanie brankárov v tíme Torpéda. Gelašviliho nahradil Kasutin.

23:56

Mozjakin našiel pred Gelašvilim voľného JANA KOVÁŘA, ktorý nedal šancu strelu pomedzi betóny brankárovi hostí. Metalurg sa tak dostáva do dvojgólového vedenia.
    Asistencia: Sergej Mozjakin.

23:13
    Gelahšvili vyráža strelu Kosova mimo bránu.

22:34
    Pri ďalšom pokuse hostí dostať sa do útočného pásma je hra prerušená pre postavenie mimo hry.

22:12
    Po inkasovanom góle sa hostia snažia hneď o vyrovnanie. Immonen však Košečkina nedokázal prekonať.

21:00

Dmácich vôbec nebolo treba dlho prehovárať a dostávajú sa do vedenia! Na Gelašviliho bránku letela tvrdá rana od SERGEJA MOZJAKINA, ktorý ma tak nakročené k titulu hrdina zápasu. Je to už jeho druhá nechytateľná strela v tomto stretnutí. Asistencie: Danis Zaripov, Rinat Ibragimov.

20:50
    Domáci budú mať k dispozícii presilovku! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za hákovanie Valentenko.

20:26
    Košečkin zasahuje aj tentokrát. Bezprostredne po buly ho preveril Wolski, ale domáci gólman si dal pozor a puk do siete nepustil.

20:12
    Domáci gólman má už od úvodu druhej tretiny veľa práce! Vo svojej lapačke schoval nenápadnú strelu takmer od modrej čiary, ktorá ale mohla narobiť po vyrazení ešte veľké problémy. Košečkin teda nič neriskoval.

20:01

Prvá tretina tohto stretnutia je minulosťou. V jej úvode sme síce nevideli veľa zaujímavého, ale s pribúdajúcimi minútami sa herný prejav oboch tímov zlepšil a diváci už môžu byť spokojní. Pomer striel po prvých dvadsiatich minútach 6:10.

Druhá tretina začína približne o 14:45.

20:00

19:40
    Hostia sa ešte nasťahovali do útočnej tretiny a skúšajú získať vedenie späť na svoje hokejky. Zatiaľ bez úspechu.

19:15
    Medzičasom sa nám už začala posledná minúta prvej tretiny. Domáci chceli rýchlo zaútočiť, ale puk vyhodili iba cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie.

18:36
    Hostia takto v defenzíve prepadávať nemôžu. Okamžite si to už uvedomili a natlačili sa do zakončenia na opačnej polovici ľadovej plochy, ale tam ich čakal iba pozorný Košečkin.

18:05
    Mozjakin mohol ešte v tejto tretine zabezpečiť dokonalý obrat! Tentokrát sa opäť dostal do skvelej streleckej pozície, no Gelašvili si už naňho dal pozor a puk vyrazil vlastným ramenom.

17:30
    Hostia sa ani nepokúšali príliš hrnúť do útoku po vysunutí puku. Pri defenzívnej činnosti stratili veľa síl a radšej odišli striedať.

16:48
    Domácim to napokon vôbec nevyšlo podľa predstáv. Novgorod puk iba vytlačil do stredu klziska, čím uvoľnil tlak na svojho gólmana.

16:03
    Magnitogorsk sa usadil v pásme a pokúša sa niečo vymyslieť. Domáci hráči sú ale zatlačení iba k mantinelom, odkiaľ príliš strieľať nemôžu.

15:28
    Z pomerne nezaujímavého úvodu sa napokon vykľul zápas slušnej úrovne. Domáci bojovníci vyrovnali a to im zjavne nestačí.

14:55

Je vyrovnané! Domáci hokejisti sa veľmi rýchlo vracajú späť do hry, keď si do medzikružia nakorčuľoval SERGEJ MOZJAKIN a nekompromisnou ranou prepálil Gelašviliho. Asistencie: Danis Zaripov, Jan Kovář.

13:34
    Hokejisti Novgorodu to teda skúšajú apsoň vysokým napádaním rozohrávky súper. Domáci ale nič neriskujú a radšej sa stiahli až za vlastnú bránku.

12:59
    Novgorod by chcel pridať ďalší presný zásah. Hostia sa hrnú do útoku, ale husto prehustený stred ich nikam nepúšťa.

12:26
    Hostia sa teda dostali do dôležitého vedenia. Pre domácich hokejistov ešte určite nič nie je stratené a snáď konečne uvidíme aj bojovnú hru.

11:58
    Vzápätí mohlo byť vyrovnané! Domáci sa nahrnuli do pásma, ale Zaripov v tutovke nepochodil. Gelašvili mal veľmi ťažkú pozíciu a ležal na zemi, no popri jeho betónoch spomínaný útočník puk do bránky nedostal.

11:36

Konečne! Nenápadná akcia sa skončila gólom. V útoku si puk zobral na hokejku VLADIMÍR GALUZIN a z veľmi veľkého uhla dokonale zaskočil súperovho gólmana. Bez asiste.ncií

10:02
    Košečkin prerušil hru a po vhadzovaní sa snáď začne diať niečo zajímave. Po strele Grigorjeva nemal domáci brankár žiadne problémy so zákrokom, ale menšiu pauzu už potrebovali nie len hráči, ale aj diváci.

09:21
    Domácim sa takto skórovať určite nepodarí. Po dlhom predávaní si puku z hokejky na hokejku v strede klziska kus čiernej gumy iba nahodili do útoku a odišli striedať.

08:59
    V úvode zápasu boli o niečo aktívnejšími hostia, ale ani to už neplatí. Novgorod sa nedokáže ani len usadiť v pásme. Podobne je to aj na opačnej polovici ľadovej plochy.

08:26
    Opisy diania na ľadovej ploche už musia pôsobiť veľmi nudne, ale o nič zaujímavejšia nie je ani samotná hra. Stále nie sme svedkami ničoho nebezpečného.

07:50
    Hra sa presunula do okolia stredového kruhu. Odkiaľ nemôže nikto strieľať, a tak si na otvárací gól ešte budeme musieť počkať.

07:15
    Diváci doposiaľ veľa vzrušenia na ľadovej ploche nevideli. Tímy hrajú stále akosi necelistvo a my nevidíme žiadnu vyloženú šancu, ba priam ani strelecký pokus.

06:28
    Domáci by takisto radi pohrozili po víťaznom buly, ale nedarí sa im. Gelašvili vystihol pokus o zasunutie puku popri žrdi až za čiaru a zmaril ho.

06:08
    Hostia to chceli skúsiť rýchlym prechodom, z ktorého ale nič nebola. Dlhá prihrávka napokon skončila iba ako zakázané uvoľnenie.

05:39
    V plnom počte na oboch stranách sa na ľadovej ploche nedeje vôbec nič zaujímavé. Puk si hráči iba vymieňajú medzi sebou a my nie sme svedkami žiadnej útočnej akcie.

04:59
    Presilovka hostí je už pár sekúnd minulosťou. Novgorod síce jej úvodnú časť strávil v útočnom pásme, ale k výraznejšej šanci ho domáci nepustili.

04:20
    Metallurg už súpera počas tejto početnej nevýhody do útoku pustiť nechce. Domáci obsadili stred klziska a Novgorod má veľké problémy s prechodom.

03:56
    Domácim hráčom sa podarilo puk vyhodiť cez všetky čiary a môžu odísť v pokoji striedať.

03:27
    Košečkin pracuje zatiaľ veľmi spoľahlivo. Jeho súperi sa síce nahrnuli priamo pred jeho bránku, ale v zmätku si domáci gólman dal veľký pozor a puk si postrážil.

02:59
    Hostia sa síce usadili v útočnej tretine, ale nič výnimočnejšie zatiaľ nevymysleli. Od útočnej modrej čiary to skúsil Valentenko, ale jeho tvrdý pokus nebol príliš nebezpečný.

02:31
    Domáci Chabarov odchádza na trestnú lavicu. Svoj tím oslabí za seknutie.

02:18
    Takmer sme to zakríkli! Hosťujúci Paršin konečne oživil dianie na ľadovej ploche, keď si v útočnom pásme prebral puk, zaviezol si ho do medzikružia, ale napokon bol faulovaný a v dobrej pozícii teda nemohol páliť stopercentne.

01:49
    Ale v doterajšom priebehu hry sa absolútne nič zaujímavé neudialo. Nesledujeme ani jeden presný strelecký pokus, ani žiadne prerušenie. Hra pripomína akési tréningové korčuľovanie.

01:16
    Hostia nenechávajú nič na náhodu. Gelašvili si vykorčuľoval z bránky a pomohol svojim s rozohrávkou. Novgorod teda môže ísť do útoku.

00:49
    Domáci Kazjonov získal kus čiernej gumy na svoju hokejku a okamžite sa ho pokúsil zaviesť na opačnú polovicu ľadovej plochy. To sa mu síce podarilo, ale bez strely.

00:20
    Stretnutie sa začalo výherným buly pre hosťujúci celok. Novgorod sa puk okamžite pokúsil nahodiť na súperovu bránku, ale pri zadnom mantineli ho nedokorčuľoval.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Chabarov, Lee, Metljuk, Malenkich, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Timkin, Kazjonov – Platonov, Kosov, Junkov – Osala, Malinovskij, Potechin

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili – Hietanen, Chomitskij, Valentenko, Belochvostikov, Grigorjev, Bernatskij, Osipov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Krasnoslobodcev, Skačkov – Paršin, Potapov, Kuljomin – Baďjukov, Konkov, Dvurčenskij, Potapov

Rozhodca: Gofman, Čerenkov – Zacharenkov, Sadovniko.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja, ktorý nám ponúka Kontinentálna hokejová liga. Dnes končí základná časť druháej najlepšej ligy sveta viacerými zápasmi. Moje meno je Marek Antalík a ja Vás budem sprevádzať zápasom medzi Metallurgom Magnitogorsk a Torpedo Nižnij Novgorod. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť oboch aktérov tohto stretnutia.

Domácim to majú pred playoff výbornú formu. V tabuľke Východnej konferencie im patrí 1.miesto so ziskom 105 bodov pri skóre 162:111. Celkovo dosiahli 34 víťazstiev a len 19 prehier. V poslednom stretnutí na domácom ľade porazili silné Kazaň 1:0.

Torpedo Nižnij Novgorod

Aj hostia sa predstavoa v play – off. Torpedo sídli štvrtej priečke východnej konferencie so ziskom 94 bodov a gólovým skóre 151:117. V poslednom stretnutí vyhralu na ľade Čeljabisku najtesnejšie 1:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Veronika Pancuráková

Marek Antalík

Góly a asistencie: 15. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 21. Mozjakin (Zaripov, Ibragimov), 24. Kovář (Mozjakin), 38. Osala (Junkov) – 12. Galuzin, 55. Hietanen

Metallurg Magnitogorsk: Pečurskij – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Chabarov, Lee, Metljuk, Malenkich, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Timkin, Kazjonov – Platonov, Kosov, Junkov – Osala, Malinovskij, Potechin
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (24. Kasutin) – Hietanen, Chomitskij, Valentenko, Belochvostikov, Grigorjev, Bernatskij, Osipov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Krasnoslobodcev, Skačkov – Paršin, Potapov, Kuljomin – Baďjukov, Konkov, Dvurčenskij, Potapov

Rozhodca: Gofman, Čerenkov – Zacharenkov, Sadovniko