Topoľčany – HC Slovan 1:5 (kon.) | Žilina – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.) | Trenčín – Košice 5:6 (kon.)
Nitra – Skalica 4:6 (kon.) | Zvolen – Spišská N. Ves 2:5 (kon.) | B. Bystrica – Poprad 3:2 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
5:6 (1:1, 1:3, 3:2)
HC Košice
Nedeľa 16.02.2014, 11:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Extraliga juniorov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:00.

Vážení hokejoví fanúšikovia, vitajte pri prenose z posledného kola základnej časti juniorskej extraligy. V ňom narazia na seba aj tímy, ktoré si to v tomto poslednom 44.kole rozdajú o druhé miesto.

Ako sme už spomenuli, bude to boj o druhé miesto! To momentálne patrí Košičanom, no po prípadnej výhre Trenčína v tomto zápase sa to zmení. Košičania majú totiž len o 2 bodíky viac ako Trenčania. Ak by náhodou zápas dospel do predĺženia alebo nájazdov a náhodou by vyhral Trenčín, oba tímy by mali v tabuľke 83 bodov. Potom by sa bralo do úvahy skóre. My sa necháme prekvapiť, kto teda na konci základnej časti skončí na druhej pozícií, z ktorej bude postupovať do play-off.

.

Dukla Trenčín: Kompas – Hatala, Holenda – Ryzák, Matejka – Plško, Palovič – Hrehuš – Briestenský, Švec, Novák – Ryzák, Sádecký, Pardavý – Berák, Pataky, Záborský – Gális, Minárik.

HC Košice: Rusňák – Briják, Lenďák – Pavúk, Varga – Buraľ, Černák – Markuš, Zikmund – Socha, Stupeň, Dimun – Kaszonyi, Drábik, Mikula.

Rozhodca: Krist – Tvrdoň, Nosek.

00:01

06:00
    Vylúčenie na strane Košíc, dve minúty si odpyká Branislav Pavúk za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

06:39
    Trenčín dal gól!
    Trenčín využíva presilovú hru, po prihrávke Paloviča sa strelecky presadil OLIVER PATAKY. Asistencie: Patrik Palovič, Matúš Záborský.

10:04
    Košice dali gól!
    Košice vyrovnávajú na 1:1. Po prihrávke Petra Kaszonyiho sa strelecky presadil FILIP STUPEŇ. Asistencie: Peter Kaszonyi, Martin Lenďák.

10:12
    Vylúčenie na strane Trenčína, menší trest dostáva Marek Ryzák za faul kolenom.

15:01
    V začínajúcej šestnástej minúte stretnutia máme v Trenčíne vyrovnaný stav 1:1.

16:28
    Vylúčenie Košice, menší trest za hákovanie si odpyká Peter Kaszonyi.

18:28
    Hostia v plnom počte.

20:00

Po prvej tretine je v Trenčíne stav vyrovnaný 1:1. O úvodný gól sa postaral domáci Oliver Pataky v siedmej minúte, hostia kontrovali v 11. minúte presným zásahom z hokejky Filipa Stupeňa. Druhá tretina sa začne približne o 11:43.

Vážení čitatelia, od druhej tretiny budete môcť sledovať plný online, nie len zmeny stavu.

20:01

20:04
    Buly druhej tretiny patrí hosťujúcim hokejistom.

20:55
    Švec vo veľkej šanci, s jeho blafákom si ale Rusňák poradil.

21:07
    Buly pred Kompasom.

21:29
    Dimun to myslel dobre, jeho strela z otočky ale trafila obrancu Dukly.

20:01

22:11
    A vidíme prvé vylúčenie v prostrednej časti, postaral sa oň domáci Filip Buliš, keď sa previnil podrazením.

22:23
    Černák mal možnosť prvej strely v presilovke – mimo.

22:40
    Puk teraz prikryl na ľade Kompas a uvidíme tak ďalšie buly.

23:16
    Hostia využívajú presilovku po minúte a šiestich sekundách! S prvotnou strelou si Erik Kompas poradil, síce len vyrazil, k dorážke sa dostal FILIP STUPEŇ, ktorý prekonáva trenčianskeho brankára. Asistencie: Dimun Adrián, Zikmund Ladislav

23:38
    Vyrovnanie nenechalo na seba dlho čakať! Trenčania okamžite vyrovnávajú a zarmucujú košickú striedačku. Autorom vyrovnávacieho gólu je MATÚŠ HOLENDA. Asistencia: Novák Dominik

24:20
    Boris Sádecký zoči-voči Rusňákovi, prestreľuje ale bránu!

24:45
    Pataky sa snaží na dlhšie získať pásmo pre svoj tím.

25:11
    Zikmund to teraz pekne myslel na spoluhráča Kaszonyiho, prihávka sa mu ale nepodarila tak, ako si predstavoval.

26:04
    Po súboji v obrannom pásme Košíc prišiel o prilbu Ľubomír Buraľ. Rozhodca vylučuje obojstranne. Buraľ 2 minúty za držanie a domáci Minárik 2 minúty taktiež za držanie.

26:27
    Bude sa vylučovať znovu, Jakub Varga sa previnil taktiež držaním. Hrá sa 4 na 3.

27:18
    Hatalovu strelu tečoval Briestenský len mimo bránu.

27:31
    Rusňák prerušuje hru, oba tímy môžu prestriedať.

27:39
    Hudecova strela na pravý betón Rusňáka.

28:08
    Dukla v pätici, Košice vo štvorici.

28:19
    Opäť Hudec strieľa, opäť do pravého betónu brankára.

28:29

28:52
    Markuš, Briják, Zikmund. Trojica, ktorá teraz poriadne podkúrila trenčianskej obrane, keď sa peknými prihrávkami dostali až pred Kompasa, Markuš síce vystrelil, už bol ale vo veľkom uhle.

29:24
    Kaszonyi tečoval Markušovu strelu, Kompas nemusel zasahovať.

29:58
    Ťažko povedať teraz, či si DENIS MARKUŠ svoju strelu takto predstavoval, každopádne v sieti skončila takže gól platí. Asistencie: Zikmund Ladislav, Černák Erik

30:27
    Dukla môže opäť odpovedať, na dve minúty totiž oslabuje svoj tím Košičan Branislav Pavúk.

30:46
    Príklep Hrehuša mimo bránu.

31:16
    Ryzák zle rozohral, košický útočník ale k puku nestihol dokorčuľovať, Novák tam bol skôr a Dukla tak zostáva v pásme.

31:46
    Dukla síce v presilovke kombinuje, no chýba tomu strela.

32:12
    Briestenský v brejku! Už sa zdalo, že kľučka mu vyšla a puk zasunie do prázdnej brány, tam sa ale efektným kotrmelcom premiestnil brankár Rusňák!

33:00
    Košice už sú medzi tým v plnom počte.

33:31
    Ani Záborského strela spoza obrancu nenašla priestor brány.

33:40
    Dnešné stretnutie sleduje 300 divákov.

33:53
    Matúš Socha uštedril tvrdý hit Tomášovi Hrehušovi, ktorý otrasený odchádza na striedačku.

33:57
    V hre sa tak môže pokračovať.

34:37
    Kapitán domácich Hatala rozohráva akciu.

35:11
    Filipova Stupeňova strela síce išla po zemi a nemala potrebnú razanciu, Kompas len vyráža.

36:02
    Markuš prenikal do pásma Trenčína, Marek Ryzák ho ale telom odstavil od puku, ktorý dokĺzal ku Kompasovi a ten ho znova posunul do hry.

36:48
    Hra prerušený z dôvodu menšej potýčky medzi domácim Ryzákom a hosťujúcim Zikmundom. Obaja sú vylúčený za hrubosť.

37:24
    Holenda nahadzoval puk do pásma, Oliver Pataky do neho vkorčuľoval o niečo skôr a Trenčania tak nemohli pokračovať v akcii z dôvodu ofsajdu.

37:50
    Hostia z východu odskakujú domácim hokejistom na rozdiel dvoch gólov! Ešte pred gólom avizoval hl. rozhodca vylúčenie, to sa tým pádom ruší. Autorom gólu je STUPEŇ FILIP, ktorý zaznamenáva hetrik! Asistencie: Černák Erik, Drábik Juraj

38:01
    Nechajme sa prekvapiť, či domáci hokejisti strelia ešte do konca tretiny gól a budú tak mať v šatni o čosi veselšiu atmosféru.

38:28
    Košičan Zikmund mal zrejme chuť na férovú bitku, ťažko povedať či aj Andrej Hatala. Rozhodcovia ich ale na férovú bitku nepustili a tak z toho bola len potýčka, z čoho pramení obojstranné vylúčenie za hrubosť.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:20
    Drábikov blafák tesne vedľa trenčianskej brány!

39:51
    Opäť vidíme ďalšie vylúčenie. Košice – Jakub Varga, hákovanie.

40:00
    Na konci tretiny ešte ďalšie vylúčenia, keď vznikla pred brankárom Rusňákom ďalšia strkanica. Rozhodca ešte dohovára všetkým aktérom šarvátky. Vylúčenia prinesieme cez prestávku.

40:00

Druhú tretinu máme za sebou, kde sme sa už na zápas pozreli detailnejšie formou plného prenosu. Videli sme pekný, rýchly hokej na oboch stranách. Takisto aj viacero strkaníc, ktoré vyplynuli z nervozity.

Ďalšia tretina začne približne o 12:35 hod.

00:00
    Verdikt rozhodcu je teda taký, že sa vylučuje len na strane hostí, konkrétne je vylúčený Markuš Denis. 2 minúty za zdvihnutie hokejky + 2 minúty za údery.

40:01

40:01
    Tretina začína 5 na 3 v prospech Dukly.

40:51
    Dukla kombinuje v pásme, zatiaľ bez strely.

41:15
    Pataky prihrával pred bránu spoluhráčovi, Černák si takmer dal nešťastný vlastný gól!

41:51
    Košice už so štyrmi hráčmi.

42:11
    Varga sa dostal sám do úniku, volil strelu a prestrelil bránu!

42:16
    Trenčania boli teraz na ľade vo väčšom počte, ako je dovolené. 2 minúty pre hráčsku lavicu.

42:29
    Sily sú tak na ľade teraz vyrovnané – 4 na 4.

42:58
    Holenda v šprintérskom súboji so Stupňom. Tento mini-súboj vyhral prvý menovaný.

44:18
    Oba tímy v plnom počte.

44:36
    Denis Gális v ideálnej pozícií na strelu, tá mu nesadla.

44:43
    Jakub Varga vylúčený za bránenie v hre a za protesty dostáva trest do konca stretnutia.

45:25
    Ani Novák, Švec a ani Hatala neprekonal teraz vo veľkých príležitostiach Rusňáka!

46:18
    Sádecký sa natlačil do brány, Rusňák ale puk vyrazil a následne strieľa Buliš len do stredu brány.

46:34
    Dukla presilovku nevyužila a Košice už s piatimi hráčmi.

47:29
    Po niekoľkých odskokoch puku v strednom pásme sa najlepšie zorientoval Ľubomír Buraľ, ktorý zatiahol puk do pásma Dukly, no tam bol tvrdo prišpendlený na mantinel.

48:46
    Nešťastný gól pre brankára Košíc Dávida Rusňáka, pretože absolútne strelu nemal šancu vidieť, kvôli cloniacim hráčom. Strelu Matúša Holendu ešte pred bránou tečoval ANDREJ HATALA. Asistencie: Holenda Matúš, Gális Denis

49:04
    A je vyrovnané! Okamžite vyrovnáva DOMINIK NOVÁK! Asistencie: Švec Jozef, Briestenský Dominik

49:36
    Vyúčenie na domácej strane – Boris Sádecký, seknutie.

50:26
    Košiciam sa v presilovke zatiaľ príliš nedarí.

50:46
    Teraz sa dokonca dopustili ofsajdu. Do konca presilovky Košíc zostáva ešte 34 sekúnd.

51:22
    Domáci v plnom počte.

51:36
    Neskutočné, aký kuriózny gól teraz dostal Dávid Rusňák, ktorého môže aj poraziť. JOZEF ŠVEC ťahal puk po ľavej strane, zadovkou chcel prihrať spoluhráčom pred bránu, namiesto toho sa puk nejak odrazil pravdepodobne od korčule obrancu do brány Rusňáka! Asistencie: Briestenský Dominik, Novák Dominik

52:58
    Tak to je naozaj neuveriteľný obrat trenčianskej Dukly, Košice sa ale snažia aj napriek smole, akú mali aspoň vyrovnať. Času majú ešte dosť.

54:00
    Marek Ryzák sa s pukom nikam neponáhľa a ukľudňuje hru.

54:34
    Hra prerušená, mužstvá striedajú, buly v strednom pásme...

55:04
    Na košických hráčoch je vidieť snahu, proti nim stojí ale výborne pracujúca obrana Trenčína.

55:34
    Buliš tečoval vyhodenie Matejku a zakázané uvoľnenie z toho tak nie je.

56:03
    Matejka švihom nad bránu!

56:44
    Matúš Záborský zostal ležať na ľade, nevidel som presne, čo sa tam udialo, ale každopádne Filip Stupeň je vylúčený za seknutie.

57:22
    Tak Košičania predsa len vyrovnávajú! Košickým hrdinom je LADISLAV ZIKMUND! Asistencie: Denis Markuš, Martin Lenďák

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:25
    Dominikovi Novákovi dohovára hlavný rozhodca za prejav nervozity, keď hokejkou udrel do mantinelu po odpískaní.

58:25
    Oddychový čas Dukly Trenčín.

58:25
    Na ľade najlepšia formácie Dukly, ktorá je odhodľaná ešte s výsledkom niečo spraviť.

58:49
    Dukla skúša dokonca powerplay!

59:24
    Tvrdé súboje pri mantineloch, po jednom sa pískalo, no nevylučuje sa.

59:24
    Dukla stále bez brankára!

59:39
    LADISLAV ZIKMUND dáva gól do prázdnej brány a rozhoduje tak zápas. Asistencia: Markuš Denis

59:57
    Posledné sekundy stretnutia, ešte trochu nervozity medzi Patakym a Zikmundom. Obaja vylúčený – hrubosť.

60:00

Zápas je na konci, aj keď to tak chvíľu ešte nevyzeralo, keďže stav bol 5:5, no Dukla ešte odvolala brankára, pretože už nemala čo stratiť a Zikmund presným zásahom rozhodol o tom, že Košice pôjdu do play-off z druhého miesta, ktoré si týmto víťazstvom obhájili.

Ďakujeme, že ste sledovali náš prenos. Pekný zvyšok dňa a nezabudnite dnes fandiť slovenským hokejistom na ZOH v Soči v zápase proti Rusku.
    (13:14:51)
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Dávid Švec

René Lipták

Góly a asistencie: 7. Pataky (Palovič, Záborský), 24. Holenda (Novák), 49. Hatala (Holenda, Gális), 50. Novák (Švec, Briestenský), 52. Švec (Briestenský, Novák) – 11. Stupeň (Kaszonyi, Lenďák), 24. Stupeň (Dimun, Zikmund), 30. Markuš (Zikmund, Černák), 38. Stupeň (Černák, Drábik), 58. Zimund (Markuš, Lenďák), 60. Zikmund (Markuš)

HK DUKLA Trenčín: Kompas – Hatala, Holenda – Ryzák, Matejka – Plško, Palovič – Hrehuš – Briestenský, Švec, Novák – Ryzák, Sádecký, Pardavý – Berák, Pataky, Záborský – Gális, Minárik.

Rozhodca: Krist Mário – Tvrdoň Peter, Nosek Martin