Rakúsko – Nórsko 3:1 (kon.) | Rusko – Slovensko 1:0 (2:0 po s.n.) | Slovinsko – USA 1:5 (kon.)
Fínsko – Kanada 1:2 (po pr.)
Fínsko
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Kanada
Nedeľa 16.02.2014, 18:00 • Bolšoj Ice Dome, Soči • Olympijské Hry - muži

Ja vám ďakujem za pozornosť, hokej má zo Soči na jeden deň pauzu, ale pozrieť si môžete množstvo rôznych iných bojov o cenné kovy. Do čítania! (20:25:55)

Keď už som spomenula priamych postupujúcich, zopakujme si čo už bolo známe: Rusko v kvalifikácii o štvrťfinále v utorok zahrá proti Nórsku, Švajčiarsko s Lotyšskom, Slováci nastúpia proti Čechom a Slovinci proti Rakúsku.

Kanada zvíťazila gólom Doughtyho v predĺžení 2:1 a vyhrala tak skupinu B, ktorá má ako jediná dvoch postupujúcich priamo do štvrťfinále. Tými sú Švédsko, USA, Kanada a Fínsko.

61:32
    Kanada dala gól!
    Svojim druhým gólom v zápase DREW DOUGHTY rozhoduje zápas! Dostal prihrávku od Cartera a nevidel nikoho, komu by mohol prihrať a tak sa rozhodol pre strelu, puk prešiel pod Raskovu ľavú nohu za jeho chrbát!
    Asistencie: Jeff Carter

61:35
    Benn sa dostal do úniku, Kukkonen mu nič nedaroval a natlačil ho dosť nepríjemne na zadný mantinel. Benn mal nohy vpredu a brzdil, keď doňho Kukkonen vrazil trochu rukami, na mantinel to bola ďaleká cesta a Benna tam oprelo vrchnou časťou tela.

60:56
    Price po dlhom čase zasahuje, strelu Sala zblízka dostal do vyrážačky.

60:14
    Crosby na Bergerona pred bránu, ale Raska neprekonal.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Strely na bránu v tretej tretine 2:8, celkovo 14:25.

Remízou sa skončil zápas po 60 minútach – každý z tímov teda má po bode, v sumári teda sedem – a tak aj Fíni aj Kanada získali štvrťfinálové miestenky.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:26
    Getzlaf na Vlasica, ktorý z ľavej strany počkal so strelou, ale napokon ju posiela privysoko.

59:07
    Doughty sa stiahol až na pravý kruh a vystrelil, nepresne.

58:37
    Perry po pravom krídle do pásma, k strele sa nedostal a pri prechádzaní za bránu mu puk skĺzol.

57:42
    Icing po vyhodení puku Ruutum. Ten bol pred pol minútou vrazený do rohu Bennom.

57:00
    Nahodenie Pietrangela od modrej na bránu, Rask musel zasahovať, mal pri sebe priveľa hráčov.

56:40
    Mimochodom, na strely je to aktuálne 2:6. Fínske útoky boli zväčša zastavené už po prechode do pásma, ako napríklad teraz Granlund.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 38. Ruutu (Väänänen, J. Jokinen) – 14. Doughty (Weber, Crosby), 62. Doughty (Carter)

Fínsko: Rask – Timonen, Vatanen, Määttä, Salo, Lepistö, Hietanen, Väänänen, Kukkonen – Selänne, Immonen, Granlund – Ruutu, O. Jokinen, Korpikoski – Aaltonen, Kontiola, J. Jokinen – Komarov, Lehterä, Pihlström.
    Kanada: Price – Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis – Bergeron, Crosby, Benn – Perry, Getzlaf, Duchene – Carter, Toews, Marleau – Nash, Tavares, Kunitz – Sharp.

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Pollock (CAN) – Dedioulia (BLR), Kovachik (CAN)