Košice – Žilina 4:3 (kon.) | Poprad – Nitra 1:3 (kon.) | Zvolen – Martin 1:3 (kon.)
Skalica – B. Bystrica 1:3 (kon.) | Piešťany – Trenčín 4:3 (2:0 po s.n.)
HK Skalica
1:3 (0:2, 1:1,0:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Nedeľa 09.02.2014, 17:00 • HANT aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

A máme tu koniec! Skalica prehrala nad Banskou Bystricou 3:1.
    Od nás je to pre dnešok všetko a s prianím pekného zvyšku večera sa s vami lúči Michal Štetina. (19:17:03)

60:00

59:39
    Domáci už v šestici, ale v zápätí sa do brány Lipovský vracia, kvôli nevydarenému útoku.

59:03
    Oddychový čas domácich.

58:36
    Banská Bystrica zbiera opäť veľmi cenné sekundy. Do konca stretnutia zostáva vyše jednej minúty. Podarí sa domácim ešte vyrovnať?

57:38
    Obdržálek so Školiakom teraz pekne zakombinovali, no opäť k tomu chýbala strela.

56:42
    Banská Bystrica v tlaku, ale zrejme sa im už táto presilovka nepodarí využiť.

55:48
    Hrá sa nám prevažne v strednom pásme. V tomto momente to na ľade vyzerá, akoby sa stretnutie už len dohrávalo.

54:54
    Skalica-Miroslav Lažo si ide sadnúť za vrazenie na mantinel.
    Lažo tam ešte niečo drsnými slovami vysvetľoval práve faulovanému hráčovi.

54:33
    Hostia sa aj v tejto presilovke bez väčších problémov bránia a do ničoho vážnejšieho domácich nepúšťajú.

53:52
    Vylúčenie Banská Bystrica!
    Patrik Lamper si ide sadnúť za držanie.

52:44
    Domácim dochádzajú sily a Kalemba berie svojimi perfektnými zákrokmi domácim strelcom sebavedomie.

51:19
    Kutálek to skúsil z otočky, no zrejme zachránila Kalembu opäť pravá žrďka.

50:50
    No a znovu to skúšal Obdržálek, ale jeho strela švihom z medzikružia sa končí medzi betónami pohotového Kalembu.

49:42
    Opäť Obdržálek osamotený pred Kalembom, kde zvolil strelu švihom, no opäť mimo brány hostí.

48:42
    Skalica si stále vytvára tlak, ale dnes im naozaj nič nevychádza, a tak sa Bystrica bez problémov bráni.

47:27
    Hrá sa nám už 5 proti 5.

46:26
    Bystrica sa snaží zdržiavať hru a zbierať cenné sekundy, no Skalica sa im to snaží prekaziť.

45:26
    Obdržálek sa dostal do úniku, no zvolil strelu príklepom, ktorá letela úplne mimo hosťujúcej brány.

45:02
    Dnešné stretnutie sleduje 1258 divákov.

44:45
    No dnes sa k výkonu rozhodcov naozaj nevládzem vyjadrovať!
    Miroslav Lažo si ide sadnúť za seknutie!

43:26
    Domácim sa v tejto presilovke nič nedarí, a tak začínajú od vlastnej obrannej tretiny.

42:22
    Bystrica – Dominik Kadura – 10 minút osobný trest, 5 minút za napadnutie hlavy a krku a 2 minúty za hrubosť.
    Skalica- Miroslav Preisinger- 2+2 minúty za hrubosť a 10 minút osobný trest.

42:22
    Na ľad bol veľmi nepekne zrazený jeden z domácich hráčov. No hneď sa do Kaduru spustil Preisinger a vysvetlil mu, že sa toto nerobí, no víťazom v pästnom súboji sa stal práve Kadura.

41:27
    Hrá sa nám prevažne v strednom pásme. Obe mužstvá začali túto tretinu veľmi opatrne.

40:11
    Lažo dostal pekne nabité od Školiak, no veľmi málo chýbalo ku gólu.

40:01

Máme za sebou 2. tretinu v ktorej sme videli 2 góle. Najprv sa presadili hostia zásluhou Luntera. no o 3 minúty veľmi tesne prekonal Kalembu Kropáč, a tak máme stav stretnutia po dvoch tretinách 1:3! Ďalšia tretina začne približne o 12 minút.

40:00

39:49
    Druhá tretina sa nám už len dohráva. Ale Skalica bola jednoznačne lepším súperom, no uvidíme či sa im to šťastie prilepí na hokejky v tretej tretine.

38:11
    Hrá sa nám už 5 proti 5, ale Skalica je stále usadená v útočnom pásme a snaží sa ešte niečo vymyslieť pred koncom 2. tretiny.

37:02
    Vylúčenie na oboch stranách!
    Skalica- René Školiak – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.
    Banská Bystrica-James Martin- nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

36:32
    Domáci sú už v presilovkom rozostavení a snažia sa ešte o jeden gól, ale dnes naozaj skvelo chytajúci Kalemba je proti.

35:43
    Domáci si zahrajú presilovku zásluhou Jaroslava Komu, ktorý sa previnil nedovoleným bránením.

35:08
    Skalica dala gól!
    Tak nakoniec ho rozhodcovia uznávajú a domáci sa môžu radovať z kontaktného gólu o ktorý sa postaral RADOSLAV KROPÁČ! Bez asistencie.

35:08
    Stále nie je jasné či to bol gól. Štadión sa teraz ženie mohutné SKALICA DO TEHO, no uvidíme či sa domáci fanúšikovia dočkajú kontaktného gólu.

35:08
    Skalica dala gól ale...
    Bude sa telefonovať, no zrejme to gól nebol.

34:37
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú, no viac aktívnejší sú stále domáci.

33:17
    Školiak vyskúšal Kalembu, ktorý s prehľadom vyráža pred seba. Domáci sa snažia streliť kontaktný gól, ale dnes majú zatiaľ obrovskú smolu na svojich hokejkách.

32:04
    Banská Bystrica dala gól!
    Hostia si vytvorili intenzívny tlak, ktorý im prináša ovocie v podobe streleného gólu o ktorý sa postaral MÁRIO LUNTER! Asistovali mu James Martin a Patrik Lamper.

30:53
    Zigo sa dostal do výbornej palebnej pozície, ale jeho strela švihom letela tesne nad Lipovského bránu.

29:50
    Vyrúbalík to skúsil od modrej švihom, ale opäť mimo Kalembovej svätyne.

28:52
    Skalica trávi väčšinu času v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im nedarí nájsť správny recept na dnes výborne chytajúceho Kalembu.

27:49
    Kafka sa snažil niečo vymyslieť, no nakoniec zvolil strelu švihom, ktorú aj s menšími problémami Lipovský vyráža pred seba.

26:16
    Dnes majú zatiaľ hostia obrovské šťastie. pretože toľko premárnených šancí na domácej strane som ešte nevidel.

24:09
    Tak teraz Školiak zahodil nemožné! Presnú nahrávku dostal od svojho spoluhráča, ale v poslednej chvíli mu skĺzol puk z hokejky, a tak sa domáci opäť nemôžu radovať.

23:31
    Trškova delovka trafila pravú žrď Kalembovej brány. Domáci si vytvárajú tlak, ale hostia im stále nič nedovolujú.

22:17
    Sloboda mal na svojej hokejke tutovku, no stačilo len zdvihnúť puk, ktorý by letel do prázdnej brány, ale domácim sa to znovu nepodarilo.

21:12
    Mráz sa dostal do úniku, ale jeho pokus o zníženie domácim opäť nevyšiel.

20:35
    Obdržálek pekne nabil Lažovi, no jeho delovka letela nad Kalembovu bránu.

20:01

20:00

19:27
    Lamper bol v dobrej palebnej pozícii, ale jeho úmysel Lipovský dobre prečítal.

18:33
    Skalica si vo vlastnom oslabení vytvára tlak a snaží sa niečo s výsledkom do konca 1. tretine ešte spraviť.

17:49
    Neuveriteľné čo sa dnes v Skalici píska (nepíska)!
    Radoslav Kropáč inkasuje dve minúty za napadnutie. A štadiónom sa opäť šíri piskot!

16:29
    Štadión sa šíri mohutný piskot po tom, ako bol veľmi tvrdo zrazený k zemi Peter Trška, no vylučovať sa nebude.

15:48
    Domáci uzavreli Bystricu v ich obrannom pásme, ale chýba strela, a tak zatiaľ nič vážne Skalica nevymyslela.

14:37
    Tomáš Zigo si ide sadnúť za hákovanie. Podarí sa domácim streliť kontaktný gól?

14:23
    Kudrna mohol znížiť, ale opäť veľmi dobre pozorný Kalemba!

13:54
    Domáci sa usadili v útočnom pásme a snažia sa niečo vymyslieť, ale obrana hostí je proti!

12:06
    Školiak získal v útočnom pásme puk, no jeho blafák Kalemba veľmi dobre prečítal, a tak sa domáci nemôžu opäť radovať zo streleného gólu.

11:30
    Hra sa nám na chvíľu zastaví kvôli poškodeniu mantinela.

11:30
    Hostia si opäť vytvorili tlak a pri hre 6 proti 5 strieľajú nádherný gól o ktorý sa postaral PETR MACHÁČEK!!! Asistoval mu James Martin.

10:43
    Mráz sa dostal do úniku, no jeho pokus zastavil čiarový rozhodca.

09:17
    Obrovský tlak si teraz vytvorila Bystrica! Radomír Heizer to skúsil z ťažkého uhľa,no Lipovského zachránila ľavá žrď!

08:15
    Vylúčenie Skalica!
    Za vyhodenie puku si ide sadnúť Tomáš Staňo.

07:34
    Šátek to skúsil z medzikružia švihom, ale opäť len do obrancu.

06:33
    Domáci opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary von. Skalica sa zrejme už ubráni tejto presilovke.

05:52
    Skalica sa zatiaľ bez problémov bráni a do ničoho vážnejšieho hostí nepúšťajú.

04:46
    Jindřich Barák si ide na dve minúty sadnúť za vyhodenie puku.

04:24
    Nedáš, dostaneš! Skalica nevyužila obrovskú šancu na strelenie gólu a tak sa dostali k slovu hostia po tom, ako Lipovský pustil za svoj chrbát Handlovského strelu, no a dorážajúci PETER KAFKA nemal žiadny problém streliť úvodný gól.
    Asistovali mu Lukáš Handlovský a Radomír Heizer.

03:46
    Závar pred Kalembou! Lažo nahodil puk na hosťujúceho gólmana, ktorému vypadol z lapačky, no následná dorážka Školiaka letela mimo Kalembovej brány.

02:16
    Hostia sa usadili v pásme a vytvárajú si tlak, no domáca obrana zatiaľ bez väčších problémov odoláva.

01:10
    Kutálek to skúsil od modrej švihom, ale jeho strela letela priamo do výstroje hosťujúceho obrancu.

00:24
    Obdržálek sa snažil dlhou prihrávkou vysunúť rozbehnutého Laža, ale táto akcia sa skončila zakázaným uvoľnením.

00:01

Všetko je pripravené na úvodné buly v tomto zápase. O malú chvíľu začíname.

HK 36 Skalica: Lipovský – Kozák, Vyrúbalík, Trška, Luža,Srnec, Staňo, Kudrna, Mikuš, Lažo,
    Obdržálek, Školiak – Preisinger, Stieler,Kropáč –
    Kutálek, Mráz, Šátek, Barák , Sloboda, Krejčiřík.

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, Macháček, Bambúch, Predajnianský – Handlovský, White, Hudec, Dolník, Heizer, Kadura, Lamper, Lunter, Zigo, Gašpar, Róth, Kafka, Martin, Konečný, Koma.

Rozhodca: Baluška, Kubuš – Kacej, Orolín.

Srdečne Vás vítam pri v poradí už 47. kole našej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku – Tipsport extraliga! V tomto online prenose Vám budem pravidelnými príspevkami približovať aktuálne dianie zo skalického zimného štadióna, kde proti sebe od 17:00 nastúpia tímy HK 36 Skalica a HC 05 Banská Bystrica.

Skalickí hokejisti sa po 48 odohraných zápasoch nachádzajú na priebežnej siedmej priečke so ziskom 64 bodov a gólovým skóre 138:162 za 19 výhier a 22 prehier. Záhoráci vo svojom poslednom zápase našli správny recept na víťazstvo v Turci 4:2 a tak pocestovali domov s plným bodovým ziskom. Play off sa nesmierne rýchlo blíži a tabuľka sa môže ešte poriadne zamotať, a tak je veľmi pravdepodobné, že domáca Skalica sa v ňom stretne s Piešťanmi.

HC 05 Banská Bystrica sú na tom oveľa lepšie ako domáca Skalica. Barani sa po 48 odohraných zápasoch nachádzajú na tretej priečke so ziskom 82 bodov. Banská Bystrica vo svojom poslednom zápase nezvládla záver stretnutie proti "havranom" z Piešťan po tom, ako v 54. minúte inkasovala rozhodujúci gól od Melicháreka. Ak sa pozrieme do tabuľky, tak na PLAY OFF zatiaľ Baranom vychádza Zvolen, no kľudne to môže biť aj práve domáca Skalica, ktorá stráca na šiesti Zvolen len 2 body!

Tieto dve mužstvá sa v tejto sezónne stretli už päť krát a z toho tri zápase vyhrala Bystrica a dva Skalica.V pozícii mierneho favorita sú „barani,“ no Skalica má výhodu domáceho prostredia. Priebeh a konečný výsledok tohto stretnutia sa dozviete od 17:00!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Michal Štetina

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 36. Kropáč – 5. Kafka (Handlovský, Heizer), 12. Macháček (Martin), 33. Lunter (Lamper, Martin)

HK Skalica: Lipovský – Kozák, Vyrúbalík, Trška, Luža,
    Srnec, Staňo, Kudrna, Mikuš, Lažo,

HC MONACObet Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, Macháček, Bambúch, Predajnianský – Handlovský, White, Hudec, Dolník, Heizer, Kadura, Lamper, Lunter, Zigo, Gašpar, Róth, Kafka, Martin, Konečný, Koma.

Rozhodca: Baluška, Kubuš – Kacej, Orolín