Celta Vigo
4:2 (3:1)
Real Betis
Piatok 24.01.2014, 21:00Španielska LaLiga

Stretnutie medzi Celta Vigo – Real Betis je úspešne za nami. Nejeden divák čo si pozrel dnešné stretnutie môže byť spokojný. Zápasu nechýbali góly a taktiež karty a vylúčenie. Vstup do druhého polčasu mali jednoznačne lepší hráči Betisu. Pomaly otvárali hru čo sa im vypomstilo v 73. minúte gólom Nolia. Hosťom sa podarilo rýchlo no zároveň neskoro odpovedať v 78. minúte druhým gólom Castra. Zvyšok stretnutia sa dohrával na polke Celty a v 90+2 minúte sme videli skratové správanie Cedrica za čo videl červenú kartu a zápas nedohral. Domáci zaslúžene vyhrali a potvrdili rolu favorita v tomto stretnutí.

Štatistiky:
    Držanie lopty:52%-48%
    Strely celkom:10-13
    Strely na bránku:5-5

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (22:59:12)

90+4

90+4
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Charles, prichádza Bermejo.

90+2
    Cedric smeruje predčasne pod sprchy. Zákrok ktorý nemal s futbalom nič spoločné. Cedricov skrat a následný sklz na bezbranného Rafinhu bol oprávnene potrestaný červenou kartou.

90
    Nadstavujú sa +3 minúty.

89
    Domáci pripravujú posledné striedanie aby pozbierali cenné sekundy.

88
    Trápenie Betisu mohol definitívne ukončiť Orellana. Jeho technický obstrel však len olízal brvno na bránke Betisu.

87
    ... Castrovi chýbali centimetre aby na Sevillou center dočiahol. Lopta preletela tesne okolo Yoelovej ľavej tyčky.

86
    Žltú kartu dostává Orellana (Celta Vigo) za faul na Sevillu.

86
    Priamy kop z ľavého krídla pre Betis...

85
    A znovu Castro verzus Yoel. Z tohto súboja vyšiel úspešne domáci gólman ktorý vytiahol zákrok za ktorý sa nemusí hanbiť.

84
    Verduho strela preletela okolo múru a chýbalo niečo menej ako pol metra aby skončila za chrbtom Yoela, ktorý bol prikrátky.

83
    Fontás škaredo zostrelil Castra dobrých 20 metrov od bránky Yoela.

81
    Hostia stále pri chuti. Neustála okupácia bránky Yoela by im mohla priniesť ešte nejaký ten gól.

80
    Žltú kartu vidí za protesty dvojgólový strelec Betisu Castro.

78
    Real Betis dal gól!
    A to sa im vyplatilo. Z priameho kopu sa hráčom Betisu podarilo na dvakrát prekonať Yoela. Prvýkrát to skúšal Sevilla a následnú dorážku si vychutnal RUBEN CASTRO, ktorý sa nemýlil a upravuje skóre stretnutia na 4:2!

77
    Hráči Real Betisu sa stále nevzdávajú aj napriek nepriaznivému skóre, ktoré svieti na svetelnej tabuli.

75
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Krohn-Dehli, prichádza Madinda.

73
    Celta Vigo dalo gól!
    Niečo okolo 5 minút na ihrisku a hneď gól. Bola to hra na jeden dotyk v podaní domácich hráčov. Na centrovanú loptu si dobre nabehol DURAN NOLITO, ktorý poloakrobatickým kúskom zakončuje za chrbát Saru.

72
    Ten sa Figuerasovi nepodaril a budeme sledovať odkop od Yoelovej bránky.

72
    Budeme sledovať rohový kop pre Betis.

70
    Posledné minúty sledujeme kopec nevynútených chýb na oboch stranách. Lepšie je na tom však Celta Vigo, ktorej stačí kontrolovať priebeh hry.

69
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Nono, prichádza Cedric.

68
    Čerstvá posila Viga mohla zvýšiť náskok svojho celku. Ku kolmici za obranu Betisu sa dostal Nolito no žiaľ mu bol odmávaný ofsajd.

68
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Lopéz, prichádza Nolito.

67
    Nervozita na ihrisku sa stupňuje. Počet faulov stúpa z minúty ma minútu.

66
    Striedanie sa chystá aj na strane domáceho celku.

65
    Nono je ďalším potrestaným hráčom za faul pri stredovej čiare.

65
    A vo vápne hostí sa snažil vypýtať si penaltu Lopez za čo zrejme uvidí aj žltú kartu. Amaya sklzom na hranici pokutového územia trafil prvú loptu.

63
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Baptistao, prichádza Molina.

62
    Ojojój. Veľkú šancu spálil Lopéz. Zoťi voči gólmanovi Sarovi posiela loptu do bočnej siete bránky Betisu.

61
    A začína sa známa kombinácia z prvého polčasu. Loptu si vymieňa trojica Costas, Fontas a Yoel.

60
    No to netrvá dlho a lakťom posiela k zemi Krohn-Dehli Baptistaoa za čo vidí žltú "odmenu".

59
    Až teraz sa domácim podarí definitívne oslobodiť. Faulom sa v strede ihriska previnil Oubina.

58
    No lopta smeruje na kopačkách hráčov Betisu znovu pred bránku Yoela.

57
    Domáci sa na pár okamžikov oslobodzujú razantným odkopom Figuerasa.

56
    Nekončiaci nátlak hostí dávať riadne zabrať všetkým jedenástim hráčom Celty.

55
    Hráči Betisu to teraz až moc prekombinovali vo vápne Celty. Lopta sa po sérií nahrávok dostala k Verdovi no ten bol v poslednej chvíli o loptu pripravený.

54
    Domáci hráči v druhom polčase zatiaľ bezzubí.

53
    A v zápätí nádhernú strelu vytiahol aj Sevilla. Loptu si potiahol pred vápno a jeho technický obstrel len tesne míňa Yoelovu bránku.

52
    Castrova pohotová strela preletela okolo pravého horného rohu Yoelovej bránky. Našťastie domácich Castro strieľal z otočky.

50
    Hostia sa počas prvej 5-minútovky druhého polčasu držia prevažne na polovičke domácich. Kombinácia im ide ale tá koncovka chýba.

49
    Kontakt s loptou v druhom polčase mal už aj gólman Sara. Loptu posiela dlhým výkopom na polku Viga.

49
    Hra pokračuje súbojmi o loptu v blízkosti stredového kruhu.

48
    Baptistaova kolmica za obranu Viga bola pridlhá a Castro ju nemal šancu dobehnúť.

47
    Betis zahájil druhý polčas oveľa aktívnejšie. Možno že sa domáci rozhodli postrážiť výsledok.

46
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Paulao, prichádza Figueras.

46
    Lopta na polovičke Viga. Súboj medzi Rafinhom a Nonom vyhral domáci Rafinha.

46
    Zápas zahájili hráči Betisu rozohrávkou.

46

Druhý polčas začneme zmenou na strane hostí.

Štatistiky:
    Držanie lopty:65%-35%
    Strely celkom:6-5
    Strely na bránku:4-3

Prvý polčas je za nami. Domácim sa podaril nádherný zvrat. V 17. minúte strelil jediný gól Betisu Castro čím dostal svoj tím na pár minút do vedenia. Odpoveď prišla pomerne rýchlo a to v podaní Orellana v 22. minúte. T ovšak nebol jeho jediný gól. Po góle Charlesa na 2:1 sa Orellana presadil ešte raz. Dokáže Betis zvrátiť nepriaznivý stav v druhom polčase?

45+1

45
    Nadstavuje sa +1 minúta.

45
    Z toho nevznikla gólová radosť pre hostí.

44
    Betis bol blízko kontaktného gólu. Castrov strelecký pokus z vápna vyráža Yoel pohotovým zákrokom na rohový kop.

43
    Mallom center opäť narobil šarapaty pred Sarom. Našťastie obranca hostí loptu razante odkopol do bezpečia.

42
    Domáci pohodlne kontrolujú hru pred Sarom.

41
    Napätie na strane Betisu stúpa. Chyby v obrane sa stupňujú a hostia majú čo robiť aby si postrážili aspoň takýto výsledok.

39
    FABIAN ORELLANA si pripisuje druhý gól zápasu. Toto obrana Betisu vôbec nezvládla. Oubinov center zostal poskakovať pred Sarom, kým neprišiel Charles, ktorý loptu posunul na Orellanu a ten krížnou strelou zvyšuje na 3:1.

38
    Oubina sa po centri prezentuje nádhernou hlavičkou. Sara na dvakrát likviduje.

37
    A tu sa to končí rohovým kopom po strele z ostrého uhla v podaní Costasa.

37
    Tie sa podarilo vyhrať domácim, ktorí ihneď smerujú pred gólmana Sara.

36
    Momentálne sledujeme súboje o loptu v strede hracej plochy.

35
    Obrana Celty ostala pozorná. Hlavou odvracia do bezpečia Castro.

35
    Priamy kop budeme sledovať aj na opačnej strane.

33
    Tento center do vápna Betisu vôbec nevyšiel. Lopta prelieta vápnom bez povšimnutia.

33
    Prvú žltú kartu vidí Sevilla.

32
    Stretnutie nabralo iný smer. Hostia majú čo robiť aby prekonali obranu domáceho celku.

31
    A domáci otáčajú stretnutie. Do vápna zakrútil z pravého krídla loptu Mallo. Jeho center pred Sara zakončil nádhernou "rybičkou" CHARLES OLIVEIRA. Sara nemal šancu túto loptu chytiť.

31
    Prelobovať Zoela sa snažil Baptistao. Domáci gólman zachoval chladnú hlavu a situáciu pozorne vyriešil.

29
    S centrom si obrana domácich podarila a lopta ihneď smeruje pred Sara.

29
    Sevilla faulovaný na polovičke domácich. Priamy kop pre Betis.

28
    Hosťom zjavne takýto výsledok vyhovuje. Kombináciu domácich stopérov nenapádajú a držia si svoje pozície.

27
    Costas si loptu vymieňa s Fontasom na vlastnej polovičke. Do série nahrávok zapájajú aj Yoela.

26
    Costasov pas na Charlesa bol pridlhý a lopta končí mimo hraciu plochu. Odkopávať od bránky bude Sara.

25
    Hráči Celty využívajú na prienik najmä krídla čo si začínajú všímať hostia a dávajú si väčší pozor.

24
    Tak a ideme pekne od začiatku. Celta po rozohrávke Betisu ihneď získala loptu a zatiaľ ju neodovzdala hosťom. Kombínacia prebieha až zo zadných radov.

22
    Netrvalo dlho a Celta Vigo odpovedá. FABIAN ORELLANA hlavičkou doslova lobol gólmana Saru. Rafinha sa prezentoval nádherným centrom na hlavu spomínaného strelca.

20
    Hostia si pýtajú penaltu no do píšťalky sa nepíska. Castro na hranici pokutového územia padol veľmi ochotne. Loptu teda z náručia bude vykopávať Yoel.

19
    Ale ani domáci to nevzdávajú. Zo zadných radov lieta jedna lopta za druhou pred bránku Sara.

18
    A hostia pokračujú. Jednoznačne sú pri chuti a skúšajú to aj z väčších vzdialeností. Konkrétne to teraz skúšal Verdu no veľmi nepresne.

17
    Po strate lopty Celty na polke Betisu vyštartoval na pravom krídle Juanfran, ktorý našiel svojim centrom kopačku RUBENA CASTRA.Ten pohodlne loptu umiestnil do prázdnej bránky. Yoel tento center jednoznačne podcenil.

15
    Štvrť hodina hry je za nami. Sledujeme zápas zo strany na strany. Ani jeden z tímov si loptu nedokáže dlhšie udržať.

14
    Kontakt s loptou mal po dlhej dobe aj domáci gólman Yoel. Dlhým výkopom našiel Charlesa, ktorý ale nemôže postupovať dopredu sám a tak posúva loptu dozadu.

13
    Orellanov poks o samostatný prienik neuspel ani tentokráť. Lopta končí mimo hraciu plochu. Vhadzovať bude Vigo.

12
    Hostia nabudení. Veria že gól príde a tak skúšajú akcie najmä po krídlach. Zatiaľ však obrana Viga odoláva.

11
    V ofsajde pristihnutý Castro.

11
    A sieť Viga sa rozvlnila! Bohužial pre hostí, domáci hráči nachystali pre Betis výbornú ofsajdovú pascu a gól neplatí.

11
    Trošku sme sa posunuli a následuje ďalší priamy kop hostí. Tentokrát to bude oveľa lepšia pozícia.

10
    Ďalší faul. tentokrát bola lopta prisúdená hráčom Betisu.

9
    Dehliho pokus ohroziť Sara bol neúspešný. Lopta míňa ľavú žrď o viac ako dva metre.

8
    Ďalší priamy kop pre Vigo približne z 25 metrov.

7
    Tak napokon je to so stopérom Betisu v poriadku. V tento moment vybieha na ihrisko a vyzerá byť v poriadku.

7
    V hre pokračujeme zatiaľ bez stopéra Paulaoa. Pri lopte stále domáci.

6
    Na zemi ostáva ležať Paulao. Vyzerá to vážne a ostáva otázkou či sa stopér Betisu pozrie dnes do hry.

5
    Center sa nepodaril domácemu stredopoliarovi. Lopta končí len na múre z hráčov Betisu.

4
    Faulom sa previnil aj Paulao a bude to príležitosť pre Vigo zakrútiť loptu do vápna hostí.

3
    Orrelana poslal na zem v 16-tke hostí Reyesa a tým sa končí cela snaha Viga o strelenie gólu.

3
    Aktivita domácich v úvode stretnutia sa páči fanúškom čo dávajú jasne pocítiť.

2
    Pred Yoelom sa to vôbec nepodarilo Castrovi. Loptu si nakopol príliš dopredu a tá končí u domáceho gólmana.

1
    Lopez sa na pravom krídle presadiť nedokázal a protiútok zahajujú aj hostia.

1
    Stretnutie sa oficiálne začalo a domáci ihneď smerujú na polku Betisu.

1

Úvodný výkop budú mať na starosti hráči Celty Vigo.

Hráči sa pripravujú na hracej ploche na úvodný hvizd hlavného arbitra – Hernándeza.

Celta Vigo: Yoel – Castro, Fontàs, Costas, Mallo – Rafinha, Oubiña, Á. López – Orellana, Charles, Krohn-Dehli.
    Náhradníci: Álvarez – Cabral, Aurtenetxe, Madinda, Bermejo, Nolito, Mina.

Real Betis: Sara – Nacho, Amaya, Paulão, Moreno Juanfran – Sevilla, Nono, Verdú, L. Reyes, Baptistão – R. Castro.
    Náhradníci: Andersen – Chica, Figueras, Matilla, Vadillo, Cedrick, Molina.

Rozhodca: Hernández – Fernández, Aboy.

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 21. kole španielskejkej Primera División pre sezónu 2013/2014. V dnešnom kole si zmerajú sily Celta Vigo a Real Betis.

Celta Vigo sa po dvadsiatich kolách nachádza na 16. priečke s 19 bodmi a so skóre 23:32. V poslednom kole si hráči Viga merali sily s Espanyolom, ktorému podľahli tesne a to 1:0. Najlepším strelcom Celty Vigo je Brazílec Charles s 8 gólmi. Naposledy sa mu podarilo skórovať proti Valencií (19. kolo) a to až dvakrát.
    Forma: P V P R P

Real Betis hrá veľmi nevydarenú sezónu. Momentálne okupuje chvost tabuľky s 11 bodmi a so skóre 16:43. Na predposlednú priečku stráca Betis 5 bodov a od udržania sa 8 bodov. No liga je ešte len v polovici tak nepredbiehajme. Betis naposledy v lige vyhral v 7. kole proti Villarealu. V poslednom kole podlľahli hostia Realu Madrid 5:0

Celta Vigo – Betis 1 : 1

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Patrik Ondrovič

Góly: 22. Orellana, 31. Charles, 39. Orellana, 73. Nolito – 17. Castro, 78. Castro

Karty:   60. Krohn-Dehli (VIG), 86. Orellana (VIG) – 33. Sevilla (RBE), 65. Nono (RBE), 80. Castro (RBE)   90+2. Cedric (RBE)

Rozhodca: Hernández – Fernández, Aboy