6:8 (2:4, 2:2, 2:2)
HC MIKRON Nové Zámky
Piatok 20.12.2013, 18:30MOL liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Hráči HC MIKRON Nové Zámky nastúpia na ďalší zápas v piatok 20.12.2013 o 18:00 na ľade posledného Újpeštu.

Hráčov HC MIKRON Nové Zámky čakajú po nevydarenom domácom zápase proti Miškolcu, dva veľmi náročné zápasy. Prvý z nich odohrajú už tento piatok 20.12.2013 na ľade Újpeštu, kde sa predstavia o 18:00, druhý zápas, ktorý bude zároveň posledným zápasom pred domácim publikom v tomto roku, bude v nedeľu 22.12.2013 o 18:00 kedy hostia Dab. Docler Dunaujvároš aktuálne druhé mužstvo tabuľky.

V poslednom vzájomnom meraní si síl na ľade Újpeštu v 25. kole sa hráči Nových Zámkov ako favorit stretnutia celý zápas trápili. V zápase prehrávali 0:2 a o svojom triumfe rozhodli až v posledných 10 minútach tretej tretiny, kedy sa v 52. minúte presadil Frolík, ktorý vyrovnával na 2:2 a skóre uzavrel Čaládi v 59. minúte, a zabezpečil víťazstvo hostí v pomere 3:2.

V poslednom zápase prehrali Nové Zámky na svojom ľade po veľmi zlom výkone s mužstvom z Miškolcu 2:5 ale aj napriek prehre si udržali prvé miesto v tabuľke s 56 bodmi po odohraní 29 zápasov. Pre domácich to bol vôbec prvý domáci zápas v tejto sezóne, v ktorom si z domáceho zápasu neodniesli ani bod.

Novozámčania zaradili v tomto zápase do zostavy niektorých uzdravených hráčov po rekonvalescencii ale bez dlhodobejšieho tréningu, čo bolo na týchto hráčoch vidieť. Zaostávali za súperom vo všetkých herných činnostiach a hoci sa im v druhej tretine podarilo vyrovnať na 2:2 v poslednej tretine inkasovali tri góly a prehrali 2:5.

Hráči Újpeštu sa naposledy predstavili na ľade Ferencvárošu Budapešť, kde prehrali 2:5 a s troma bodmi sa nachádzajú na poslednom mieste tabuľky s veľkým 45 bodovým odstupom na šiesty tím Ferencvárošu Budapešť.

Napriek prehre majú výkony mužstva Újpeštu stúpajúcu tendenciu a v každom z posledných stretnutí dlho odolávali favoritovi stretnutia, Ferencvároš rozhodol podobne ako v spomínanom stretnutí Nové Zámky, v posledných 10 minútach zápasu.

Tréner HC MIKRON Nové Zámky Ladislav Lubina môže do tohto zápasu po dlhšom čase nasadiť skoro kompletnú zostavu, otázny je len štart zraneného Čaládiho, do stretnutia nezasiahnu len dlhodobo zranení Albín Podstavek, Jakub Hrudík a chorý Matúš Púchovský.

Aj napriek postaveniu v tabuľke, nakoľko sa stretne prvý z posledným, bude pre novozámčanov tento zápas veľmi náročný. Hráči chcú odčiniť domáce zaváhanie s Miškolcom a získať stratenú pohodu pred veľmi ťažkým domácim zápasom s mužstvom Dab. Docler Dunaujvároš.

00:01

01:23
    Jameson Roscoe Swenney (Ujpešť) – Krošček – 2 minúty.

02:23
    HC Nové Zámky dali gól!
    Gól strelil DUBEC. Asistencie Podstávek, Zajac.

05:05
    Újpešť TE dali gól!
    Gól strelil CRICHTON. Asistencie Dubetz.

06:16
    Martin Zajac (HC Nové Zámky) – Držanie – 2 minúty.

06:26
    Michal Šiška (HC Nové Zámky) – Krošček – 2 minúty.

08:46
    Gól strelil VIRAG.

12:37
    Gól strelil FROLÍK. Asistencie Šiška.

12:43
    Martin Baron (HC Nové Zámky) – Nedovolené bránenie – 2 minúty.

13:40
    Gól strelil WEISSMANN. Asistencie Hurtaj, Pavešič.

14:26
    Bence Zalavári (Ujpešť) – Nedovolené bránenie – 2 minúty.

15:42
    Gól strelil SUCHARDA. Asistencie Weissmann, Hurtaj.

20:00

20:01

23:00
    Martin Zajac (HC Nové Zámky) – Krošček – 2 minúty.

28:00
    Gól strelil DUBEC. Asistencie Podstávek.

31:00
    Gól strelil COLEMAN. Asistencie Crichton.

36:16
    Gól strelil SZIRÁNYI. Asistencie Pichler.

39:34
    Gól strelil PODSTÁVEK. Asistencie Dubec, Štefanka.

40:00

40:01

42:45
    Dominik Kubica (HC Nové Zámky) – Podrazenie – 2 minúty.

42:55
    Gól strelil ŠTEFANKA.

48:21
    Gól strelil HURTAJ. Asistencie Frolík.

57:00
    Miroslav Štefanka (HC Nové Zámky) – Podrazenie – 2 minúty.

57:19
    Gól strelil SOMMER. Asistencie Virág, Coleman.

58:22
    Gól strelil HORVÁTH. Asistencie Dubetz, Sweeney.

60:00
    Koniec zápasu. (20:11:18)

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 6. Crichton (Dubetz), 9. Virag, 31. Coleman (Crichton, Virág), 37. Szirányi (Pichler), 58. Sommer (Virág, Coleman), 59. Horváth (Dubetz, Sweeney) – 3. Dubec (Podstávek, Zajac), 13. Frolík (Šiška), 14. Weissmann (Hurtaj, Pavešič), 16. Sucharda (Weissmann, Hurtaj), 28. Dubec (Podstávek), 40. Podstávek (Dubec, Štefanka), 43. Štefanka, 49. Hurtaj (Frolík)