Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 5:4 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 5:2 (kon.) | Detroit – Calgary 3:2 (po pr.) | Ottawa – Florida 2:4 (kon.)
Tampa Bay – Nashville 4:2 (kon.) | St. Louis – Montreal 5:1 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:2 (kon.) | LA Kings – San Jose 4:1 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Calgary Flames
Piatok 20.12.2013, 01:30 • Joe Louis Arena • NHL

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (04:27:05)

Štatistika slovenských hokejistov v tomto zápase:

Tomáš Tatar (DET) – 0+0, 0 striel, čas na ľade: 15:45;
    Tomáš Jurčo (DET) – 0+0. 3 strely. čas na ľade 11:29.

Tri hviezdy zápasu:

1. Daniel Alfredsson (DET) 2+1;
    2. Mike Cammalleri (CGY) 0+2;
    3. Niklas Kronwall (DET) 0+2.

A je rozhodnuté! Predĺženie nakoniec ani dlho netrvalo, keď presilovku domáceho tímu využil Daniel Alfredsson a svojim druhým gólom vybojoval druhý bod pre Červené Krídla. Calgary bolo dnes mimoriadne vyrovnaným súperom, ale Detroit ukázal chuť po víťazstve a napriek viacerým absenciám v zostave predvádzali zverenci trénera Babcoka celkom atraktívny hokej.

61:03
    Detroit Red Wings dáva gól!
    DANIEL ALFREDSSON dostal presnú prihrávku do medzikružia, odkiaľ strelou z prvej prekonal brankára Rama a získal pre svoj tím druhý bod. Asistencie: Pavel Datsyuk, Niklas Kronwall.

61:01
    Datsyuk minul bránku v dobrej pozícii. Pásmo však dokázali jeho spoluhráči udržať.

60:37
    Domáce Červené Krídla sa už usadili v útočnom pásme v presilovkovom vzorci.

60:01
    Bouma vyhral buly proti Datsyukovi.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Ani tretia tretina nerozhodla o víťazovi tohto zápasu a tak nasleduje päťminútové predĺženie. Detroit pokračuje v presilovej hre.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:57
    Alfredsson bol v malom streleckom uhle, ale pokúsil sa puk nahodiť na bránku, kde boli jeho spoluhráči. Ani jeden z trojice však puk nepretlačil za Ramu.

59:42
    Puk v strednom pásme.

59:29
    Rama teraz vychytal v dobrej šanci Bertuzziho.

59:18
    Domáci kouč si berie oddychový čas.

59:18
    Brodie hákoval Datsyuka v dobrej pozícii a domáci môžu predsa len ešte rozhodnúť v riadnom hracom čase.

59:01
    Hlásateľ ohlásil poslednú minútu tretej tretiny.

58:26
    Ani jeden z tímov sa nikam neženie, zdá sa, že predĺženie nás neminie.

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Alfredsson (Datsyuk, Kronwall), 32. Andersson (Alfredsson, Datsyuk), 62. Alfredsson (Datsyuk, Kronwall) – 6. Backlund (Cammalleri, Russell), 36. Giordano (Glencross, Cammalleri)

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Ericcson, Kronwall, Jurčo, Datsyuk. Alfredsson – Quincey, Smith, Miller, Andersson, Tatar – Lashoff, Kindl, Cleary, Glendening, Eaves – Bertuzzi, Sheahan, Tootoo.
    Calgary Flames: Ramo – Russell, Brodie, Glencross, Stajan, Stempniak – Giordano, Šmíd, Cammalleri, Backlund, Jones – Butler, O´Brien, Byron, Monahan, Hudler – Bouma, Colborne, McGrattan.

Rozhodca: Furlatt, Morton – Brisebois, Gibbs