Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 5:4 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 5:2 (kon.) | Detroit – Calgary 3:2 (po pr.) | Ottawa – Florida 2:4 (kon.)
Tampa Bay – Nashville 4:2 (kon.) | St. Louis – Montreal 5:1 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:2 (kon.) | LA Kings – San Jose 4:1 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Calgary Flames
Piatok 20.12.2013, 01:30 • Joe Louis Arena • NHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:30.

Dnešný zápas medzi Red Wings a Flames bude druhým vzájomným zápasom týchto tímov v prebiehajúcej sezóne. V Calgary sa 1.novembra tešili z víťazstva hokejisti Detroitu po víťazstve 4:3. V tomto zápase strelil víťazný gól Abdelkader, v zostave boli aj viacerí ďalší hráči, ktorí tentoraz budú trénerovi Babcockovi chýbať.

Maródka „Červených krídiel“ je naozaj rozsiahla. Chýbajú: Zetterberg, Howard, DeKeyser, Franzen, Abdelkader, Helm, Nyquist a Weiss. Aj preto majú hráči Detroitu slabšiu bilanciu z posledných zápasov. V posledných 10 dueloch vyhrali trikrát, 5 zápasov prehrali a v dvoch si pripísali bod, keď podľahli v nadstavenom čase. Duelom s Calgary zakončia štvorzápasovú domácu sériu, v ktorej však zatiaľ nezískali ani bod (Pittsburgh 1:4, Tampa 0:3, Anaheim 2:5).

“Plamene“ z Calgary nazbierali v posledných 10 dueloch viac bodov ako Detroit. 5 stretnutí doviedli do víťazného konca, v 4 odišli smutní, v jednom brali bod. Posledný duel odohrali hráči Calgary v TD Garden v Bostone, kde ich dvoma gólmi „odstrelil“ Zdeno Chára. Na listine zranených figuruje v kádri tímu iba obranca Dennis Wideman.

Zaujímavosťou je, že oba tímy hrajú v tejto sezóne lepšie na klziskách súperov. Detroit doma nazbieral iba 16 bodov, kým vonku 23. U Calgary je ten rozdiel tesnejší (doma 15, vonku 16).

Slovenských fanúšikov samozrejme bude najviac zaujímať štart dvoch domácich hokejistov – Tomáša Tatara a Tomáša Jurča. Tatar má už pevné miesto v zostave tímu, v doterajšom priebehu sezóny strelil 6 gólov a pridal 7 asistencií. Tomáš Jurčo sa dostal do zostavy práve vďaka maródke spoluhráčov, odohral zatiaľ dva zápasy, v tom druhom si otvoril strelecké skóre v NHL.

V noci zo štvrtka na piatok slovenského času tak budeme sledovať ďalšie vystúpenia slovenských hokejistov, snahu domáceho tímu o prelomenie neúspešnej šnúry, ako aj pokus Calgary o využitie absencií súpera na zisk cenných bodov. Nenechajte si zápas ujsť a sledujte nás.

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Ericcson, Kronwall, Jurčo, Datsyuk, Alfredsson – Quincey, Smith, Miller, Andersson, Tatar – Lashoff, Kindl, Cleary, Glendening, Eaves – Bertuzzi, Sheahan, Tootoo.

Calgary Flames: Ramo – Russell, Brodie, Glencross, Stajan, Stempniak – Giordano, Šmíd, Cammalleri, Backlund, Jones – Butler, O´Brien, Byron, Monahan, Hudler – Bouma, Colborne, McGrattan..

V Joe Louis Arena sa už všetko pripravuje na začiatok zápasu. Hráči nastupujú na ľad.

Stále prebiehajú úvodné oficiality a tak sa úvodné buly oneskorí.

00:01

00:06
    Stajan s Glendeningom sa pri úvodnom buly zablokovali a tak sa bude musieť opakovať.

00:08
    Červené krídla spoza vlastnej bránky zakladajú prvú akciu.

00:26
    Detroit Red Wings dáva gól!
    Domáci sa z prvej akcie dostávajú do vedenia! Od pravého mantinelu vystrelil Datsyuk a k odrazenému puku sa dostal DANIEL ALFREDSSON, na ktorého bol Ramo krátky. Asistencie: Pavel Datsyuk, Niklas Kronwall.

00:42
    Detroit pokračuje vo svojej aktivite, pred Ramom dotieral Tomáš Tatár, ale druhý gól domácich nepridal.

01:05
    Stajan síce vyhral vhadzovanie proti Gledeningovi, ale Plamene prišli o puk.

02:09
    Jakub Kindl strieľal od modrej čiary, ale jeho pokus letel len na zadný mantinel.

02:31
    Na druhej strane musel zasahovať Gustavsson, ktorý zneškodnil strelu Backlunda zápästím.

03:21
    Calgary sa tlačí do ofenzívy, Cammaleriho zakončenie však domáca defenzíva zblokovala.

04:16
    Červené krídla sa dostali pod tlak, teraz však Kronwall dostal puk aspoň do stredného pásma.

05:11
    Calgary Flames dáva gól!
    A hostia po dlhšej anabáze v útočnom pásme nakoniec vyrovnávajú! MIKAEL BACKLUND dokázal v páda dostať odrazený puk od zadného mantinelu za chrbát Gustavssona. Asistencie: Mike Cammalleri, Kris Russell.

06:41
    Prvé vylúčenie. Hudler hral proti Quinceymu vysokou hokejkou a dostáva 2 minúty.

06:41
    Po komerčnej prestávke vyhral Datsyuk dôležité buly.

06:55
    Po niekoľkých sekundách sa však bude opakovať, teraz bol úspešný hosťujúci Backlund.

07:11
    Calgary v oslabení zaútočilo! Strela obrancu Brodieho však skončila mimo troch žrdí.

07:33
    Na strane druhej strieľal Eaves, ale Ramo s prehľadom chytil. Formácia s našim Tatarom tak odchádza striedať.

07:46
    Flames vyhodili po úspešnom buly cez všetky čiary a tak musia Red Wings začínať spoza vlastnej bránky.

08:41
    Hostia sa v prvom oslabení dokázali ubrániť.

09:16
    Detroit sa až po početnej prevahe dokázal usadiť v pásme a Tatar ich mohol poslať do vedenia! Tomáša našiel pred bránkou jeho spoluhráč, ale slovenský útočník ani na dvakrát puk neprepasíroval do siete.

10:35
    Kindl viacmenej len propagačne vystrelil od modrej, vybojoval aspoň vhadzovanie.

11:13
    Akciu Calgary zakončil TJ Brodie strelou príklepom a donútil Gustavssona k zákroku.

11:13
    Aktuálne prebieha komerčná prestávka. Domáci zatiaľ vedú na strelecké pokusy 9:5.

11:29
    Tootoo svojim nahodením Rama nevystrašil, hostia sa rýchlo dostali k puku.

12:33
    Stajan a spol sa vydali do ofenzívy, ale defenzíva Detroitu ich do vážnejšej príležitosti nepustila.

13:10
    Z pravého kruhu vystrelil Stempniak zápästím, Gustavsson skryl puk v lapačke.

13:52
    V postavení mimo hru sa ocitol Alfredsson.

14:03
    Glendening vyhral buly, ale Detroit sa pri puku dlho neohrial.

14:38
    Ani následná akcia Flames nepriniesla nebezpečenstvo, zaujímavý bol akurát hit Šmída na Glendeninga.

14:47
    Ramo spracoval puk za svojou bránkou, oba tímy budú striedať.

15:46
    Sheahan zakončil zápästím, Ramo mal otvorený výhľad a tak puk chytil. Bude sa však vylučovať.

15:46
    Lee Stempniak dostáva 2 minúty za hákovanie Sheahana pri zakončení.

16:55
    Kronwall strieľal od modrej a pred bránkou boli na teč prirpavení Alfredsson s Bertuzzim, ale ani jednému sa puk nepodarilo dostať do bránky.

17:40
    Z pravého kruhu sa snažil puk zdvihnúť nad lapačku Rama Datsyuk, ale to sa mu nepodarilo a tak sa už nemal šancu na dorážku pripravený Tomáš Jurčo.

18:04
    Monahan vyhral proti Eavesovi buly a hostia môžu upokojiť hru.

18:55
    Momentálne sledujeme pasáž plnú osobných súbojov pri mantineli v obrannej tretine Detroitu.

19:02
    Calgary sa dopustilo ofsajdu na modrej a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

19:02
    Backlund síce buly vyhral, ale túto činnosť si bude musieť po niekoľkých sekundách zopakovať.

19:10
    Teraz už úspešný nebol, domáci sú pri puku a snažia sa upokojiť hru, prípadne založiť ešte nejakú akciu. Na ľade je aj Tomáš Jurčo.

19:45
    Puk je v strednom pásme, už sa pravdepodobne nič nestane.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu. Zverenci trénera Babcooka sa dostal už v prvej minúte do vedenia zásluhou Daniela Alfredssona. Hostia na odpoveď nenechali dlho čakať a už v 6.minúte sa presadil Backlund po odraze od zadného mantinelu. Detroit mal šancu ísť do vedenia v dvoch presilovkách, ale tie nedokázal využiť a do šatni tímy odchádzali za nerozhodného stavu 1:1.

Čas na ľade po 1.tretine:

Tomáš Tatar – 6:25 (bez strely)
    Tomáš Jurčo – 5:51 (1 strela)

Hráči sa už pomaličky prichádzajú z kabín na ľad, druhá tretina je na spadnutie.

20:01

20:13
    Calgary vyhralo úvodné vhadzovanie a už sa aj stihlo usadiť v útočnom pásme.

20:24
    Strela Glencrossa z medzikružia však nemala gólové parametre a Gustavsson ju vytesnil do rohu, Detroit môže útočiť.

20:57
    Viacero nepresností na oboch stranách a tak sa hrá prevažne v strednom pásme.

21:15
    Z ľavej strany vystrelil Tatar, ale puk nakoniec skončil len na zadnom mantineli.

21:40
    Domáci mali gól na hokejke, Bertuzzi nedokázal v dobrej pozícii trafiť puk.

22:12
    Andersson teraz prekazil útočnú snahu hostí v strednom pásme.

23:10
    Vhadzovanie v útočnom pásme Red Wings. Domáci sa však ku strele nedostali a tak súper otáča hru.

23:20
    Jurčo si pripisuje ďalší strelecký pokus, keď zápästím ohrozil Rama.

23:41
    O niekoľko sekúnd neskôr musel Ramo skrotiť nahodený puk z hokejky Ericssona.

23:42
    Následné buly vyhral Backlund a hostia začínajú svoju akciu.

23:56
    K výraznejšiemu ohrozeniu bránky sa však Flames nedostali.

24:54
    Jíři Hudler sa ocitol v postavení mimo hru. Pre forvarda hostí je dnešný zápas výnimočný, keďže v Detroite strávil nezabudnuteľnú čas svojej kariéry.

25:48
    Hostia sa bránia tlaku domácich. Russell sa obetavo hodil do strely a prerušil tak hru, puk sa odrazil do ochrannej siete.

26:03
    Nasleduje komerčná prestávka, Detroit vedie na strely 17:7, na góly jeto však vyrovnané 1:1.

26:03
    Cleary vyhral buly proti Stajanovi, ale Calgary puk rýchlo vybojovalo.

26:18
    Glendenning tvrdo zostrelil v strednom pásme Stajana, ktorý odkorčuľoval na striedačku po náročnom striedaní.

27:10
    Hra je prerušená kvôli prihrávke rukou.

27:10
    Bertuzzi vyhral vhadzovanie a Červené krídla to v útoku opäť roztáčajú.

27:30
    Šmíd zblokoval strelu Ericssona.

28:08
    Andersson neuspel pred Ramom bekhendovým pokusom.

28:11
    Tlak pokračuje, od modrej strieľal Kindl, ale jeho spoluhráči nedokázali puk tečovať.

29:18
    Calgary sa vymanilo a už ohrozil Gustavssona strelou zápästím Brodie.

29:19
    Prvá presilovka pre hostí. Andersson dostáva 2 minúty za krošček.

29:50
    Domáci vyhodili cez všetky čiary až za hosťujúcu bránku.

30:20
    Dobrú prácu v tomto oslabení odvádza Datsyuk, hostia sa nemôžu dostať do pásma.

31:19
    Detroit hrá v plnom počte.

31:38
    A domáci sa po ubránenom oslabení dostávajú do vedenia 2:1! Celú akciu založil Datsyuk, ktorý posunul na modrú na Alfredssona, ten vystrelil a jeho strelu tečoval do siete JOAKIM ANDERSSON. Assitencie: Daniel Alfredsson, Pavel Datsyuk.

31:58
    Jurčo pekne hitoval Šmída.

32:02
    Lenže český obranca chcel oplatil kroščekom a tak Jurčo vybojoval pre domácich presilovku.

32:37
    Datsyuk vyhral buly, puk bol v útočnom pásme. Ramo nemusel zasahovať.

32:46
    Ramo vyrazil strelu zápästím v podaní Datsyuka.

32:57
    Domáci sa už tešili z tretieho gólu, ale po následnej konzultácii s videorozhodcom, hlavný rozhodca domácim gól neuznal. Puk po strele Alfredssona neskončil za chrbtom Rama.

33:28
    Tomáš Jurčo podrazil za bránkou Marka Giordana a dostáva 2 minúty.

33:46
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Smith podrazil prenikajúceho Brodieho a bude robiť Jurčovi spoločnosť.

34:02
    Calgary hrá v plnom počte a tak má k dispozícii presilovku 5 na 3.

34:38
    Red Wings sa zatiaľ dobre bránia a puk posielajú cez všetky čiary.

35:21
    Hosťujúci tréner si vzal oddychový čas, jeho zverencom zostáva ešte 7 sekúnd dvojnásobnej presilovky.

35:21
    Ericsson je ďalším potrestaným, keď za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva 2 minúty.

35:52
    A je opäť vyrovnané! Calgary predsa len využíva početnú výhodu zásluhou MARKA GIORDANA, ktorý po strele zápästím zaskočil domácich fanúšikov. Asistencie: Curtis Glencross, Mike Cammalleri.

35:53
    Backlund vyhral buly a hostia majú puk naďalej vo svojej moci.

36:12
    Šmíd vystrelil zápästím, ale táto strela už Gustavssona neprekvapila.

36:29
    Andersson preveril pozornosť Rama, ten puk pridržal lapačkou.

36:39
    Následne sa pokúšal o niečo podobné Backlund, ale ani on nedokázal nadviazať na svoj prvý gól.

36:58
    Backlund a ani Stempniak nedokázali Gustavssona po tretíkrát prekonať.

37:21
    Skóre je stále vyrovnané, o puk sa bojuje v strednom pásme.

38:08
    Patrick Eaves preveril pozornosť Rama.

38:41
    Po vyhranom buly Datsyuka sa dostal k prízemnej strele Kronwall na modrej, Ramo bol aj v tomto prípade na mieste.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:49
    Domáci sa držia v útočnom pásme, Drew Miller zakončil ich kombináciu z pravého kruhu strelou, ale Ramo nezaváhal.

40:00

Je za nami aj druhá tretina, ktorá sa skončila taktiež výsledkom 1:1. Domáci sa dostali do vedenia zásluhou Anderssona. Následne mohli viesť už 3:1, ale rozhodca gól Alfredssona neuznal. Udrelo tak Calgary v presilovke, keď Giordano vyrovnával na 2:2. Rozhodne sa v tretej tretine?

Strávený čas slovenských hokejistov na ľade po 2.tretine:

Tomáš Tatar – 10:46 (bez strely)
    Tomáš Jurčo – 9:03 (2 strely, 2 trestné minúty)

40:01

40:05
    Stajan vyhral úvodné buly tretej tretiny a zakladá útok Calgary.

40:28
    Ten istý hráč v dobrej príležitosti netrafil bránku Gustavssona.

40:51
    Hostia teraz domácich zamkli v obrannom pásme a ich obliehanie nemá konca kraja.

41:10
    Cammalleri dostal peknú prihrávku, ale domáci gólman sa stihol premiestniť.

41:16
    Giordano svojim príklepom trafil pripraveného Gustavssona.

41:25
    Šmídova delovka taktiež neskončila v sieti.

41:50
    Na druhej strane sa konečne pripomenuli domáci, Bertuzzi v prieniku minul bránku Rama.

42:06
    Ramo chcel založiť akciu, lenže puk poslal do miest, kde nebol nikto z jeho spoluhráčov.

42:55
    Bouma zostrelil Smitha v strednom pásme, obaja striedajú.

43:29
    Jurčo sa teraz predviedol krásnou sťahovačkou, lenže jeho následné bekhendové zakončenie nemohlo Rama ohroziť.

44:37
    Ramo si poradil aj s bekhendom Bertuzziho.

44:42
    Detroit opäť pridal na aktivite, ale hostia zatiaľ pozorne bránia.

45:05
    Tvrdosť Hudlera teraz naplno pocítil Ericsson.

45:45
    McGrattan prihral nepresne a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

46:29
    Jurčo vystreli spoza obrancu zápästím, ale Rama ani v tomto prípade neprekonal.

46:39
    Následne sa slovenský útočník s číslom 26 prezentoval dobrým napádaním hosťujúcej rozohrávky.

46:47
    Tootoo dopadol podobne ako jeho kolega Jurčo, puk dostal pred odkrytú bránku, ale do siete ho nedokázal doraziť. Veľká šanca Red Wings.

47:01
    Cleary poslal k zemi dovoleným spôsobom Stajana.

47:48
    Tatar sa nedokázal na pravom krídle presadiť a o niekoľko sekúnd neskôr o puk prišiel v strednom pásme, lenže nakoniec sa stihol vrátiť a hosťom prekazil rodiaci sa brejk.

49:10
    Domáci Andersson dostáva 2 minúty za hákovanie.

49:26
    Datsyuk síce buly prehral, ale domáci aj napriek tomu vyhadzujú cez všetky čiary.

49:37
    Giordano vystrelil zápästím, Gustavsson bol na svojom mieste.

50:00
    Teraz sa Calgary dostalo do postavenia mimo hru.

50:28
    Po vyhranom buly Clearyho predviedol domáci Lashoff ukážkové hity proti Russellovi.

50:57
    Domáci Eaves sa dostal do brejku, ale bránku prestrelil. Detroit mohol byť opäť vo vedení, ale skóre sa nemení.

51:15
    Aktivita Detroitu pokračuje, Datsyuk zakončoval bekhendom z pravej strany, ale Karri Ramo je zatiaľ mužom číslo jedna na strane Calgary.

51:32
    Na druhej strane vyskúšal pozornosť Gustavssona Glencross.

52:25
    Datsyuk unikal po ľavej strane, jeho strela však skončila na ochrannej sieti po teči jedného z obrancov hostí.

52:36
    Datsyuk vyhral buly, do zakončenia sa dostal jeho spoluhráč Ericsson, avšak strela neskončila v priestore, kde kráľuje Ramo.

52:52
    Oba tímy sa v prvom rade sústredia na defenzívu, do konca tretej tretiny už neostáva veľa času a skóre je nerozhodné 2:2.

53:09
    Opäť strieľal Datsyuk! Tentokrát zápästím neprekonal Rama.

54:37
    Calgary sa dokázalo usadiť v útočnom pásme a po krátkom rotovaní sa ku strele dostal na modrej čiare voľný Hudler, Gustavsson radšej prerušil hru.

55:18
    Domáci zastavili zvýšenú aktivitu hostí. Prvá formácia Detroitu zamkla hostí v obrannom pásme, ale zakončenie Datsyuka zápästím Ramovi problémy nenarobilo.

55:49
    Ani jeden z tímov sa teraz nevie dostať do útočného pásma, predĺženie sa blíži. Dokážu ho ešte domáci alebo hostia odvrátiť?

56:28
    Aktivita na hokejkách domácich, strela Anderssona ale minula bránku o niekoľko centimetrov.

57:01
    Bežia posledné tri minúty základnej hracej doby.

57:50
    Hrá sa v strednom pásme. O puk sa bojuje pri mantineloch.

58:26
    Ani jeden z tímov sa nikam neženie, zdá sa, že predĺženie nás neminie.

59:01
    Hlásateľ ohlásil poslednú minútu tretej tretiny.

59:18
    Brodie hákoval Datsyuka v dobrej pozícii a domáci môžu predsa len ešte rozhodnúť v riadnom hracom čase.

59:18
    Domáci kouč si berie oddychový čas.

59:29
    Rama teraz vychytal v dobrej šanci Bertuzziho.

59:42
    Puk v strednom pásme.

59:57
    Alfredsson bol v malom streleckom uhle, ale pokúsil sa puk nahodiť na bránku, kde boli jeho spoluhráči. Ani jeden z trojice však puk nepretlačil za Ramu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Ani tretia tretina nerozhodla o víťazovi tohto zápasu a tak nasleduje päťminútové predĺženie. Detroit pokračuje v presilovej hre.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:01
    Bouma vyhral buly proti Datsyukovi.

60:37
    Domáce Červené Krídla sa už usadili v útočnom pásme v presilovkovom vzorci.

61:01
    Datsyuk minul bránku v dobrej pozícii. Pásmo však dokázali jeho spoluhráči udržať.

61:03
    DANIEL ALFREDSSON dostal presnú prihrávku do medzikružia, odkiaľ strelou z prvej prekonal brankára Rama a získal pre svoj tím druhý bod. Asistencie: Pavel Datsyuk, Niklas Kronwall.

A je rozhodnuté! Predĺženie nakoniec ani dlho netrvalo, keď presilovku domáceho tímu využil Daniel Alfredsson a svojim druhým gólom vybojoval druhý bod pre Červené Krídla. Calgary bolo dnes mimoriadne vyrovnaným súperom, ale Detroit ukázal chuť po víťazstve a napriek viacerým absenciám v zostave predvádzali zverenci trénera Babcoka celkom atraktívny hokej.

Tri hviezdy zápasu:

1. Daniel Alfredsson (DET) 2+1;
    2. Mike Cammalleri (CGY) 0+2;
    3. Niklas Kronwall (DET) 0+2.

Štatistika slovenských hokejistov v tomto zápase:

Tomáš Tatar (DET) – 0+0, 0 striel, čas na ľade: 15:45;
    Tomáš Jurčo (DET) – 0+0. 3 strely. čas na ľade 11:29.

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (04:27:05)

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Alfredsson (Datsyuk, Kronwall), 32. Andersson (Alfredsson, Datsyuk), 62. Alfredsson (Datsyuk, Kronwall) – 6. Backlund (Cammalleri, Russell), 36. Giordano (Glencross, Cammalleri)

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Ericcson, Kronwall, Jurčo, Datsyuk. Alfredsson – Quincey, Smith, Miller, Andersson, Tatar – Lashoff, Kindl, Cleary, Glendening, Eaves – Bertuzzi, Sheahan, Tootoo.

Rozhodca: Furlatt, Morton – Brisebois, Gibbs