Chabarovsk – Dinamo Minsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Záhreb 0:2 (kon.) | Novokuzneck – Doneck 0:2 (kon.)
Novosibirsk – S.Moskva 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 2:0 (kon.) | Riga – Čerepovec 1:2 (kon.)
Lev – Jaroslavľ 0:1 (po pr.)
po s.n. (0:1)
Amur Chabarovsk
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
HC Dinamo Minsk
Piatok 06.12.2013, 09:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:00.

Príjemné dopoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes si priaznivci Kontinentálnej hokejovej ligy opäť prídu na svoje. Začíname už od rána. Moje meno je Martin Platko a ja Vás budem sprevádzať stretnutím medzi Amurom Chabarovsk a HC Dinamo Minsk. Pred začiatkom si poďme predstaviť oba tímy.

Domáci sa už síce odpútali od dna svojej konferencie, ale napriek tomu to nie je nič slávne. Amuru patrí v tabuľke Východnej konferencie 13.miesto so ziskom 32 bodov pri skóre 70:104. Doposiaľ Chabarovsk vyhral 9 zápasov a 24 prehral. Z posledných piatich zápasov domáci získali 6 bodov. V poslednom zápase na domácom ľade dokázali zdolať Spartak Moskva 4:3 po nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom domáceho tímu je český útočník Jakub Petružálek, ktorý nazbieral 18 kanadských bodov za 12 gólov a 6 asistencií. Podarí sa domácim aj v dnešnom zápase bodovať?

Hostia z metropoly Bieloruska taktiež na tom nie sú veľmi slávne. Dinamu patrí v tabuľke Západnej konferencie 14.miesto so ziskom 33 bodov pri skóre 65:100. Doposiaľ hostia vyhral 10 zápasov a 23 prehrali. Z posledných piatich zápasov Minsk vybojoval až 9 bodov, keď na domácom ľade postupne porazil Magnitogorsk 3:1, Nižnekamsk 4:3 a Čeljabinsk 4:2. Avšak na tripe ťahá sériu dvoch prehier. V poslednom zápase hostia nestačili na Novokuzneck a prehrali 3:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Platt, ktorý nazbieral 24 kanadských bodov za 14 gólov a 10 asistencií.

Amur Chabarovsk: Jarvinen (Jerjomin) – Salcido, Reese, A. Loginov, V. Loginov, Ježov, Bilalov, Těrjaev – A. Junkov, Korotkov, Petružálek – Tarasov, Muršak, Stěpanov – Orlov, Krjukov, Lugin – Šiškanov, Dubinin, Smurov.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepňov) – Nogačjov, Krajíček, Lintner, Kaznaděj, Sinkevič, Usenko, Filičkin – Kaljužnyj, Irgl, Stas – Platt, Surový, Matěruchin – Zacharov, Kitarov, Jefimenko – Lopasčuk, Dadonov, Chouinard, Kirjuščenkov.

Rozhodca: Naumov, Čerenkov – Pavlov, Sazonov.

00:01

00:55
    Obe mužstvá vstúpili do tohto zápasu veľmi opatrne a zatiaľ sa len oťukávajú.

01:28
    Jarvinen musel po prvýkrát zasahovať, keď na neho puk nahodil jeden z hráčov hostí.

01:46
    Domácim sa podarilo vybojovať útočné pásmo.

01:54
    Teraz sa pripomenul aj Jakub Petružálek, ale Haugen pri prvom zákroku nezaváhal.

02:38
    Hostia preniesli hru na druhú stranu a sami teraz kombinujú pred Jarvinenom.

03:55
    Chabarovsk si nedokázal vytvoriť významnejšiu príležitosť a hostia puk vyhadzujú do stredného pásma.

04:40
    Šiškanov založil zaujímavú akciu po ktorej sa dostali do šance Muršak so Stepanovom, avšak puk končí pod brankárom hostí.

05:16
    Dinamo vyhralo buly v obrannom pásme a má puk za vlastnou bránou.

06:14
    Minsk puk neudržal veľmi dlho a už kombinujú domáci, ktorým sa však nedarí založiť útočnú akciu.

07:05
    Na rade je prvá komerčná prestávka.

08:20
    Hostia ubránili ďalšiu domácu snahu o ofenzívu. Zatiaľ sme sa nedočkali výraznejšej šance.

08:50
    Postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitol domáci hráč.

09:37
    Domáci sú v tomto zápase aktívnejším mužstvo, ale výraznejšiu šancu sme ešte nevideli.

10:49
    Po dlhšej dobe si zákrok pripísal brankár Jarvinen.

11:35
    O ďalší strelecký pokus sa postaral Jakub Petružálek, ale ani on proti Haugenovi neuspel.

12:47
    Na druhej strane Jarvinena preverili Kitanov a Kaznadej, ale domáci gólman bol pozorný.

13:38
    Druhá komerčná prestávka.

14:16
    Pred Haugenom sa bude opakovať vhadzovanie.

15:27
    Chabaravosk stratil puk v útočnom pásme a hostia išli do prečíslenia 3 na 2, ktoré skončilo strelou a zákrokom Jarvinena.

16:26
    Stepanov vystrelil z ľavej strany, ale bol vo veľmi ostrom uhle a Haugen s týmto pokusom nemal problém.

17:05
    Dinamo zaviezlo puk pred Jarvinena a drží ho v rohu klziska.

17:22
    Dinamo Minsk dal gól!
    Po strele od modrej čiary sa k bekhendovému pokusu dostal ZBYNĚK IRGL a puk skončil za chrbtom Jarvinena. Bez asistencie.

18:19
    Domáci gólman likviduje ďalší pokus hostí a radšej drží puk pod lapačkou.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:27
    Po pokuse Korotkova zasahuje na druhej strane Haugen.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu. Domáci minimálne v prvej polovici oveľa aktívnejším mužstvom, avšak do vedenia sa ako prví dostali hostia. Postaral sa o to Zbynek Irgl, ktorý dorazil strelu od modrej.

Druhá tretina začne približne o 9:50.

20:01

20:39
    Domáci vstúpili do druhej tretiny aktívne, puk majú za svojou bránkou.

21:40
    Klimčuk preveril pozornosť hosťujúceho Haugena.

22:45
    Domáci sa nevedeli vymaniť zo svojho obranného pásma, hostia však Jarvinena výraznejšie neohrozili.

23:55
    Teraz sa už hrá pred Haugenom, avšak ani domáci sa nevedia prepracovať do zaujímavejšej šance.

24:30
    Ani so strelou Stepanova nemal Haugen problém a Dinamo ukľudnňuje hru.

25:23
    Hostia zakladajú svoju útočnú akciu.

26:09
    Minsk kombinuje v útočnom pásme.

26:26
    Nakoniec Jarvinena nedokázali ohroziť a hra sa prerušuje.

27:03
    Komerčná prestávka.

27:43
    Domáci preniesli hru na druhú stranu a kombinujú pred Haugenom.

28:46
    Stále sa hrá v obrannom pásme Dinama, domáci sú však dnes zatiaľ neškodní.

29:06
    Kaznadej dostáva dve minúty za nedovolené bránenie a uvidíme tak vôbec prvú presilovku v dnešnom zápase.

29:35
    Domáci sa dopustili postavenia mimo hru.

30:39
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, strela Ježov skončila v Haugenovej lapačke.

30:49
    Domácim sa táto presilovka príliš nedarí.

31:06
    Dinamo je v plnom počte.

32:20
    Po ďalšej strele od modrej čiary opäť zasahuje brankár hostí.

32:35

33:29
    Útočník hostí vystrelil z bezprostrednej blízkosti, avšak jeho pokus Jarvinen chytil.

34:27
    Tarasov vystrelil z pozície obrancu do horného rohu, ale Haugen ukázal zákrok najvyššej triedy.

34:45
    Vhadzovanie pred Jarvinenom vyhrali domáci a zakladajú útočnú akciu.

35:35
    Jarvinen musel zasahovať proti protiútoku Dinama, ktoré hrá v druhej polovici tretiny opäť lepšie.

36:44
    Hostia sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme. Irglov pokus dokázal Jarvninen vyraziť.

37:57
    Domáce mužstvo chybovalo v obrannom pásme, avšak puk vzápätí získalo späť a po rýchlom prechode do útoku musel zasahovať Haugen.

38:29
    Iniciatívu opäť prebrali domáci, ktorí sa snažia vyrovnať.

39:02
    Beží už posledná minúta tretiny.

39:55
    Ešte raz sa bude vhadzovať pred Haugenom.

40:00

Druhá tretina pripomínal tú prvú. V jej prvej polovici boli oveľa aktívnejší domáci. Hostia však boli nebezpečnejší, ale druhý gól sa im streliť nepodarilo a tak do tretej tretiny vstúpia s jednogólovým náskokom.

Tretia tretina sa začne o 10:37.

40:01

40:57
    Ako prví sa do ofenzívy pustili domáci hráči, avšak Dinamo ich k ničomu nepustilo a posúva puk do stredného pásma.

41:46
    Ďalšia nepodarená akcia domácich a dopredu ide Minsk.

42:38
    Hra sa veľmi rýchlo presúva zo strany na stranu a brankári oboch mužstiev tak musia byť na pozore.

43:38
    Reese vyhodil puk z obrannej tretiny mimo klzisko a dostáva tak dve minúty.

44:36
    Hostia musia zakladať nový útok.

44:56
    Po slovenskej spolupráci hostia využívajú presilovku a odskakujú na 0:2. Od modrej čiary sa presadil RICHARD LINTNER po prihrávku Surového. Asistencia: Tomáš Surový.

45:58

46:53
    Platt zaviezol puk do pásma a ešte sa postaral aj o strelu, ktorú Jarvinen chytá a bude sa vhadzovať v obrannom pásme Amuru.

47:38
    Chabarovsk prenáša hru na druhú stranu a drží puk v rohu klziska.

48:49
    Domáci už musia otvoriť hru a tak sa objavuje stále viac možností na protiútoky Dinama.

49:40
    Chabarovsku sa v útočnej tretine stále nedarí presadiť a tak hostia kontrolujú vývoj zápasu.

50:46
    Ďalší rýchly protiútok Dinama zakončený strelou švihom, ktorú chytá Jarvinen.

51:20
    Chabarovsk dal gól!
    Gól musel najprv potvrdiť videorozhodca. Nakoniec sa domáci môžu tešiť, keď gólom JANA MURŠAKA znížili na 1:2 a vykresali nádej na nejaké body. Bez asistencie.

52:56
    Ďalšie útočné snaženie domácich Dinamo ubránilo a hostia postupujú dopredu.

53:51
    Hrá sa veľmi rýchlo, zo strany na stranu. Dinamo sa prispôsobilo hre domácich.

54:27
    Alexander Materuchin dostáva 2 minúty za hákovanie.

54:28
    ALEXANDER LOGINOV sa stáva domácim hrdinom a vyrovnáva stav zápasu na 2:2! Asistencia: Vladimir Loginov.

54:28
    Hostia si berú oddychový čas.

55:36
    Hostia sa teraz držia v útočnom pásme a určite sa budú snažiť udržať aspoň bod za remízu.

56:10
    Chabarovsk sa veľmi rýchlo dostal do útoku a Haugen musí byť na pozore.

57:57
    Hrá sa takmer bez prerušenie v skutočne rýchlom tempe.

58:19
    Blíži sa tretia siréna, bude posledná alebo sa dočkáme predĺženia?

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:42
    Domáci sa ešte zo všetkých síl vrhajú do útoku.

59:46
    Rozhodca neuznal gól domácich! Domáci hráč trafil podľa hlavného rozhodcu len hornú tyčku.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Nasleduje tak päťminútové predĺženie a ak sa nerozhodne tak aj samostatné nájazdy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:40
    Domáci nabudení dobrým výkonom z konca tretej tretiny teraz všetko vrhli do ofenzívy.

61:34
    Hráči Chabarovsku teraz kombinujú za bránou Dinama.

62:57
    Hostia sa taktiež osmelili a hrá sa pred Jarvinenom.

63:20
    Tempo upadlo, zrejme sa už čaká na nájazdy.

64:01
    Začala posledná minúta predĺženia.

64:28
    Dnešný zápas sleduje 7100 divákov a dočkajú sa rozhodnutia v samostatných nájazdoch.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Samostatné nájazdy začínajú.

Muršakovi nevyšiel blafák do bekhendu.

Geoff Platt úspešne predviedol svoju kľučku. 0:1

Za domácich sa následne nepresadil Jakub Petružálek.

Na druhej strane bol neúspešný slovenský obranca Richard Lintner.

Ani Orlov neprekonal vynikajúceho Haugena.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Dinamo Minsk.
    Gól strelil GEOFF PLATT.

A je dobojované. Dva body za víťazstvo po nájazdoch získavajú hostia z Minsku, keď o všetkom rozhodol blafák Geoffa Platta. Domáci môžu byť spokojní aj s jedným bodom, keďže na začiatku tretej tretiny prehrávali už o dva góly a nevyzeralo to s nimi najlepšie. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri večernom zápase HC LEV Praha – Lokomotiv Jaroslavľ. Zatiaľ dočítania. (11:35:55)

Martin Platko

Góly a asistencie: 52. Muršak, 55. Loginov (V.Loginov) – 18. Irgl, 45. Lintner (Surový), rozh. náj. Platt

Rozhodca: Naumov, Čerenkov – Pavlov, Sazonov