Chabarovsk – Dinamo Minsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Záhreb 0:2 (kon.) | Novokuzneck – Doneck 0:2 (kon.)
Novosibirsk – S.Moskva 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 2:0 (kon.) | Riga – Čerepovec 1:2 (kon.)
Lev – Jaroslavľ 0:1 (po pr.)
CSKA Moskva
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
SKA Petrohrad
Piatok 06.12.2013, 16:00KHL

Najlepší tím ligy odchádza z hlavného mesta Ruska so skomolenými hlavami. Domáce CSKA pripravilo Petrohradu po dlhšej dobe siedmu prehru v sezóne po riadnom hracom čas,e aj napriek tomu je Petrohrad najlepším tímom ligy. My sa s vami lúčime a tešíme sa opäť pri prenosoch, či už z hokeja, ale aj futbalu a iných športov. Pekný víkend želá Michal Bakoš – komentátor dnešného stretnutia. (18:22:53)

60:00

59:21
    CSKA Moska dala gól!
    Domáci odolali záverečnému tlaku SKA, ALEXANDER RADULOV navyše získal puk a do opustenej svätyne pridal druhý domáci gól ! Bez asistencie.

59:00
    Hostia hrajú bez brankára, Salák pustil do hry šiesteho korčuliara !

58:55
    Za pár sekúnd sa rozbehne posledná minúta tretej tretiny a puk je za Salákovou bránou.

58:00
    Hosťujúci kouč Jalonen si zobral oddychový čas, do konca zápasu ostávajú dve minúty.

57:30
    Petrohrad sa po práci Kovalčuka dostal do útočného pásma, kde však za bránou vyhrali domáci osobný súboj a puk vyhodili do bezpečia.

56:30
    Domáci vybojovali útočné pásmo, kde puk ponahánali po mantineli a už sú opäť pri puku hostia, ktorí sa sťahujú do ofenzívy.

55:45
    Domáci po zisku puku volia len jednoduché nahodenie za Salákovú bránu. Tlak Petrohradu by sa mal s blížiacim koncom zápasu stupňovať.

55:30
    So slabým nahodením od modrej nemal domáci brankár problémy, no puk pre istotu podržal v lapačke.

53:08
    Grigorenko je späť na ľadovej ploche. Táto presilová hra bola už celkovo deviata v zápase, ktorá ostala nevyužitou.

52:08
    Pred korčuľujúcimi hráčmi Proskurjakov radšej prikryl puk. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

51:08
    Igor Gregorenko dstáva menší trest za vysokú hokejku, presilovka pre zmenu pre SKA.

50:00
    Do konca tretej tretiny ostáva desať minút. Petrohrad má stále dostatok času na vyrovnanie.

48:42
    Petrohrad s piatimi hráčmi. V tomto zápase sme u sledovali dosť presilovkových možností, no ani jedna z nich nebola využitá.

47:42
    Minúta domácej početnej výhody je minulosťou.

46:42
    Vylúčenie na strane hostí. Po faule Semjonova si v početnej prevahe zahrajú domáci.

46:55
    Hra sa odvíja presne tam, kde je to pre Moskovčanov najideálnejšie, teda v pásme Petrohradu. CSKA sa do zakončenia netlačí, snaží sa hlavne neprepadnúť pošetriť čas.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 9. Alexej Morozov (Ilari Filppula, Oleg Saprykin), 60. Alexander Radulov (Bez asistencie)

CSKA Moskva: Proskurjakov (Fefelov) – Mišarin, Zaijttsev, Denisov, Rylov, Eminger, Jegooršev, Gimajev – Grigorenko, Radulov, Prochorkin – Saprajkin, Filippula, Morozov – Reid, Žarkov, Frolov – Neprjajev, Ljubimov, Fjodorov
    SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Kalinin, Kuťjekin, Semjonov, Chudionov, Rjassensky, Dallman, Judin – Tichonov, Červenka, Skačkov – Kovalčuk, Šhipačov, Ketov – Ponikarovsky, Kučerjavenko, Panarin – Makarov, Sigarev, Burdasov

Rozhodca: Ravodin, Romasko – Gleb, Morozov