Chabarovsk – Doneck 0:4 (kon.) | Vladivostok – S.Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzneck – Záhreb 1:5 (kon.)
Novosibirsk – Dinamo Minsk 3:1 (kon.) | Novgorod – D. Moskva 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.)
HC Slovan – Čerepovec 3:2 (kon.) | Lev – Petrohrad 3:4 (3:4 po s.n.)
Metallurg Novokuzneck
1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
KHL Medveščak Záhreb
Pondelok 02.12.2013, 13:00KHL

59:51
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Dekanich prišiel o čisté konto v posledných sekundách, keď ho prestrelil bombou z medzikružia ANSEL GALIMOV. Asistencia: Rafael Akhmetov.

57:26
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Krásnu kombináciu hostí zakončuje dorážkou do prázdnej brány MICHAEL RYAN, keď ho nádhernou prihrávkou pri pravej žrdi našiel Murley. Asistencia: Matt Murley.

56:19
    Na druhej strane Cheechoo v obrovskej šanci, ale zblízka nedokázal prekonať Lozhkina.

55:04
    Domáci mali veľkú príležitosť na čestný úspech, ale nie je im súdené, pretože Galimov nastrelil hornú žŕďku brány Medveščaku.

51:04
    BOYD KANE využíva komickú chybu domácich za vlastnou bránou a do opustenej svätyne Lozhkina nemohol nedať. Asistencia: Mike Glumac.

49:18
    Domáci sú v ofenzíve totálne bezzubí a ťažko uveriť, že v predchádzajúcom zápase v Kazani strelili 5 gólov.

42:54
    Opäť Lozhkin, obrovské diery v defenzíve domáceho tímu. Pred Lozhkinom sa ocitol úplne sám Ryan, široko-ďaleko nebol nikto, ale hosťujúci útočník veľa špekuloval a gól streliť nedokázal.

41:47
    Veľká príležitosť Medveščaku. Cheechoo na dvakrát dorážal puk vo výbornom postavení pred bránou domácich, ale náhradný brankár Lozhkin sa zapísal dobre a Cheechoo vychytal.

40:01
    Striedanie brankárov v tíme Metallurgu Novokuzneck – Ilyu Sorokina nahradil od začiatku 3. tretiny Nikita Lozhkin.

34:34
    HUGH JESSIMAN zúročuje aktivitu hostí a bombou od modrej čiary prekonáva brankára Sorokina, ktorý tentoraz nemal nárok. Hostia držia zápas pevne vo svojich rukách. Asistencie: Kurtis Foster a Alan Letang.

31:39
    V obrovskej šanci McLean, ale sám pred Dekanichom nedokázal doraziť puk za jeho chrbát. Vynikajúci zákrok hosťujúceho brankára.

31:11
    Domáci majú k dispozícií presilovku 5 proti 3. Teraz alebo nikdy!

30:53
    Vylúčenie Medveščak – Alan Letang – dve minúty za držanie.

30:27
    Vylúčenie Medveščak – Hugh Jessiman – dve minúty za seknutie.

26:35
    Vylúčenie Metallurg – Raymond Giroux – dve minúty za hákovanie.

16:07
    BILL THOMAS strelou z ľavého kruhu nekompromisne zavesil pod hornú žŕdku domáceho brankára, keď puk v útočnom pásme vybojoval Ryan. Bola to však veľká chyba domáceho Aksyonenka, ktorý vo vlastnej tretine ľahkovážne prišiel o puk. Asistencia: Michael Ryan.

12:23
    Prvá vážnejšia príležitosť hostí a okamžite znamená gól. Hostia unikli do prečíslenia 2 na 1 a Bill Thomas ideálne prihral na voľného MICHAELA RYANA, ktorý už nemal problém prekonať Sorokina. Asistencia: Bill Thomas.

10:20
    Vylúčenie Medveščak – Ryan Vesce – dve minúty za krošček.

06:15
    Pri signalizovanom vylúčení Fostera hrali domáci dlho v šestici a roztočili pred Dekanichom poriadny kolotoč, gól však streliť nedokázali, teraz hrajú ďalšiu presilovú hru.

06:15
    Vylúčenie Medveščak – Kurtis Foster – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

03:32
    Vylúčenie Medveščak – Mark Dekanich – dve minúty za vyhodenie puku mimo ľadovej plochy.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 60. Galimov (Akhmetov) – 13. Ryan (Thoma), 17. Thomas (Ryan), 35. Jessiman (Foster, Letang), 52. Kane (Glumac), 58. Ryan (Murley)

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (od 41. Lozhkin) – Martynov, Arzamastsev, Zhafyarov, Galimov, McLean – Mantyla, Kuklev, Kosourov, Kartayev, Gereyev – Giroux, Chernov, Lapenkov, Yemelin, Valuisky – Aksyonenko, Kanarsky, Mitryakov, Turukin, Akhmetov
    KHL Medveščak Záhreb: Dekanich (Vasiljevic) – Carle, Popovic, Ryan, Thomas, Murley – Švárny, Foster, Linglet, Cheechoo, Vesce – Letang, Katic, Ellison, Jessiman, Glumac – Nyström, Murray, Björkstrand, Kane

Rozhodca: Zakharov, Kulakov – Zakharenkov, Sadovnikov

Diváci: 2 739