Ottawa – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 0:3 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 2:1 (kon.)
Boston – NY Rangers 3:2 (kon.) | Tampa Bay – Pittsburgh 0:3 (kon.) | NY Islanders – Detroit 0:5 (kon.)
Anaheim – Calgary 5:2 (kon.) | San Jose – St. Louis 6:3 (kon.) | Washington – Montreal 3:2 (3:2 po s.n.)
Ottawa Senators
2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Vancouver Canucks
cz Piatok 29.11.2013, 01:35 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Příjemný zbytek pátečního rána vám přeje Petr Dejnožka. (04:19:56)

trestné minuty: 18:18

Vancouver si ve třetí třetině zkušeně pohlídal svůj náskok, a dokonce ho dokázal ještě navýšit. Ve druhé a třetí části byli hosté střelecky lepší a dvoubodový zisk si rozhodně zaslouží.

60:00

59:40
    Fanoušci Vancouveru již po právu oslavují vítězství, jejich tým si do tabulky připíše důležité dva body.

58:55
    Ještě se hra přerušuje, Ottawě je odpískán ofsajd.

58:43
    Domácí se ještě zběsile snaží o vstřelení třetí branky, Vancouver však drží otěže zápasu těžce ve svých rukou.

58:00
    Nyní si brankář Canucks připsal další obtížný zákrok. Zack Smith poslal střelu směrem na lapačku, puk mu vypadl z rukavice, čímž dal možnost dorážkám. Nikdo v dresu Ottawy ale puk za brankovou čáru neprocpal!

57:25
    Velkým aspirantem na první hvězdu zápasu je brankář Vancouveru Roberto Luongo, v současné době na něj mířilo šestatřicet střel a za svá záda propustil pouze dvě.

56:59
    Oba hříšníci jsou velmi rychle zpět na ledě.

55:58
    Ani jeden z týmů si nedokáže, i přes velký prostor na ledě, vytvořit střeleckou příležitost. Duel se dohrává bez jakýchkoliv šancí na jedné či druhé straně.

54:59
    Okolo modré čáry došlo k drobné potyčce, z níž si dva hráči odnesli dvouminutový trest. Jedná se konkrétně o Coryho Conachera (OTT) a Alexandera Burrowse (VAN). Opět nás čeká hra ve čtyřech.

54:59
    Přesně pět minut před koncem třetí třetiny a s největší pravděpodobností i zápas mají hosté třígólový náskok. Senators již příliš času alespoň na snížení nemají,

53:46
    Duel se postupem času ubíhá ke svému konci, stále sledujeme hru na jednu branka, jenže brankář Luongo v posledních minutách nemusel předvést žádný obtížný zákrok.

52:16
    Další přerušení hry přichází po icingu Vancouveru Canucks.

51:43
    Utkání se již pouze dohrává, dnes půjde už jen o to, o kolik gólů se Vancouveru podaří zvítězit.

51:06
    Rychlý přechod Senators přes střední pásmo skončil neúspěchem, píská se postavení mimo hru.

50:58

Petr Dejnožka

Góly a asistencie: 9. MacArthur (Methot, Ryan), 39. Zibanejad (Corvo, Spezza) – 21. Sedin D. (Sedin H., Tanev), 22. Booth (Santorelli), 25. Garrison (Sedin H., Sedin D.), 30. Weise (Garrison, Booth), 46. Santorelli

Ottawa Senators: Anderson (30. Lehner) – Karlsson, Methot, Gryba, Borowiecki, Corvo, Phillips – Zibanejad, Spezza, Michálek – Ryan, Turris, MacArthur – Neil, Smith, Conacher – Condra, Grant, Greening
    Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Garrison, Edler, Tanev, Hamhuis, Bieksa, Stanton – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Hansen, Kesler, Booth – Weise, Santorelli, Higgins – Kassian, Richardson, Sestito

Rozhodca: Pollock, Skilliter – Barton, Cormier