Toronto – Nashville 2:4 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 4:1 (kon.) | Boston – St. Louis 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Carolina 4:3 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:6 (kon.) | Dallas – NY Rangers 2:3 (kon.)
Arizona – Colorado 3:4 (po pr.) | Edmonton – Florida 4:1 (kon.) | LA Kings – NJ Devils 1:2 (po pr.)
San Jose – Tampa Bay 5:1 (kon.)
Edmonton Oilers
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Florida Panthers
cz Piatok 22.11.2013, 03:30 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

V noci ze čtvrtka na pátek je na programu mezikonferenční duel dvou celků, které se nacházejí na dně svých konferencí. Edmonton Oilers přivítá na svém ledě Floridu Panters. Soubojem dvou týmů, které se vezou v současné době na notě dvou výher v řadě, Vás bude z Rexall Place v Edmontonu provázet komentátor Tomáš Reiner.

Hokejistům Edmontonu se v dosavadním průběhu letošního ročníku NHL příliš nedaří, poslední dva zápasy však dokázali vyhrát a zastavili tak pětizápasovou sérii proher v řadě. Oilers v neděli porazili venku 4:2 Calgary Flames a ve středu v noci si poté vyšlápli na Columbus Blue Jackets, který doslova smetli před vlastními fanoušky v Rexall Place 7:0.

Florida v sobotu nestačila Minnesotu Wild, které podlehli těsně 3:2. Noc poté si ale vyšlápli na venkovním ledě na Colorado, nad nímž zvítězili snadno 4:1. Ve středu potom Panters zavítali do Kanady, kde se střetli s Vancouverem. Zápas skončil po normální hrací době nerozhodně a po prodloužení museli přijít na řadu nájezdy, které rozhodl Huberdeau.

Poslední vzájemné střetnutí

Edmonton Oilers naposledy přivítal Floridu Panthers na svém ledě 11. října 2010, kdy se z vítězství v normální hrací době radovali domácí hokejisté. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, v níž padlo pět gólů. Oilers porazili Panters těsně 3:2 a stejný výsledek by určitě brali i v tomto zápase. V aktuálně lepší formě se však nacházejí hosté.

Sestavy

Edmonton Oilers: Dubnyk (Bryzgalov) – Petry, Ference, Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – J. Schultz, Belov, Hemský, Gagner, Yakupov – Potter, N. Schultz, Perron, Gordon, Smyth – Gazdic, Acton, Joensuu

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell, Fleischmann, Bjugstad, Huberdeau – Kulikov, Gudbranson, Boyes, Barkov, Upshall – Gilroy, Mottau, Winchester, Goc, Kopecký – Barch, Matthias, Hayes

Rozhodčí: Brad Meier, Dean Morton – Mark Wheler, Matt MacPherson.

Československá stopa

V dnešním zápase nebude v dresu Floridy Panthers chybět český hokejista Tomáš Fleischmann a jeho slovenský spoluhráč Tomáš Kopecký. Edmonton Oilers samozřejmě povolal Aleše Hemského, který bude nastupovat ve druhé formaci.

Těsně před úvodní buly

Hokejisté obou týmů už jsou připraveni na ladě a po doznění americké hymny bude moci zápas mezi Edmontonem Oilers a Floridou Panthers začít.

00:01

00:01
    Winchester vyhrál úvodní buly a jako první mohou přejít do útoku Panthers.

00:12
    Marcel Goc se dostal ke střele, jeho pokus ale skončil pouze na zadním mantinelu.

00:28
    Gilbert fauloval Yakupova a za podražení byl vyloučen na dvě minuty.

00:56
    Edmonton právě vstřelil branku!
    JORDAN EBERLE využívá přesilovku a posílá Edmonton do vedení!! Nugent-Hopkins předložil puk Eberlemu, který poté přesnou střelou překonal bezmocného Thomase, který se nestačil včas přesunout. ASISTENCE: Ryan Nugent-Hopkins, Taylor Hall.

01:47
    Upshall vypálil, Dybnyk byl ale připraven a připsal si první úspěšný zákrok v dnešním zápase.

02:42
    Barch napřáhl ke tvrdé střele, Dubnyk ale dokázal jeho projektil chytit a přerušil hru. Florida zůstane v útočném pásmu.

02:59
    Smyth se dostal na druhé straně ke slovu, Thomas ale jeho střelu levým betonem vyrazil do rohu kluziště.

03:05
    Thomas vzápětí musel předvést další zákrok, tentokrát proti střele Gordona.

04:39
    Belov vyslal na hostující bránu tvrdou střelu, ta ale prostor mezi třemi tyčemi minula.

05:14
    Ference vypálil od modré čáry, Thomas měl ale dobrý výhled a s jeho pokusem si poradil.

05:43
    Barch dohrál u mantinelu Petryho a připsal dobrý hit.

05:44
    Petry se prodral do zakončení, jeho střela ale skončila mimo.

06:31
    Florida si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici usedl Boyd Gordon, který dostal dvě minuty za hákování.

06:41
    Hráči Panthers přešli do útočného pásma a poté se dostal ke střele Kulikov, Dubnyk ho ale vychytal a připsal si další úspěšný zákrok.

07:47
    K další střele se dostal Gilbert, Dubnyk byl ale opět pozorný.

08:25
    Winchester byl blízko vstřelení gólu v přesilovce, jeho pokus ale skončl těsně mimo!

08:31
    Vyloučený Boyd Gordon se vrací na led a je po přesilovce Floridy.

09:43
    Edmonton si zahraje druhou přesilovku. Jimmy Hayes dohrál souboj s Justinem Schultzem a za krosček usedl na dvě minuty na trestnou lavici.

10:35
    Nugent-Hopkins mohl poslat Edmonton do dvou brankového vedení, jenže Thomas předvedl skvělý zákrok a ukryl puk ve své lapačce!

11:11
    Gagner pálí, Thomas ale jeho střelu vyráží.

11:43
    Domácí Edmonton druhou přesilovku v zápase nevyužil a Jimmy Hayes se vrací zpět na led.

15:48
    Matthiasova střela byla sice razantní, ale skončila pouze na zadním mantinelu.

16:03
    Hra je přerušena. Nyní bude následovat reklamní přestávka.

17:20
    Perron se dokázal uvolnit u mantinelu a poté posílal před bránu Floridy nebezpečnou přihrávku, kterou Thomas na přední tyči raději kryl a schoval puk pod lapačkou!

18:30
    Edmonton rozjel po vyhození Nugenta-Hopkinse rychlý protiútok, následná střela Halla, který se ocitl v dobré šanci, ale skončila mimo.

18:58
    Campbell odvedl v obraně dobrou práci a vyhodil puk do středního pásma.

19:20
    Edmonton vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Dubnykem.

19:54
    Perron napřáhl z pravého kruhu k nebezpečné střelou, kterou Thomas dokázal vyrazit, přestože puk viděl přes stínící hráče až na poslední chvíli!

20:00

Jordan Eberle využil v první minutě zápasu přesilovou hru a jeho zásluhou vede Edmonton Oilers nad Floridou Panters po první třetině 1:0. Domácí hokejisté jsou zatím aktivnější a na svého soupeře vyslali dvojnásobný počet střel.

Vracíme se zpět do Rexall Place v Edmontonu, kde za několik málo okamžiků začne druhá třetina zápasu. Edmonton měl v první třetině více ze hry, k čemuž určitě napomohl brzký gól Eberleho, který se prosadil v přesilové hře po 56 vteřinách, a Oilers tak vedou nad Floridou 1:0.

20:01

20:01
    Goc uspěl na vhazování proti Gagnerovi.

20:54
    Hráči Edmontonu přešli do útočného pásma, vzápětí ale o puk přišli a Florida se v pohodě ubránila.

21:26
    Ference vypálil z levého kruhu, jeho střela ale našla pouze připraveného Thomase, který vzápětí puk raději podržel.

22:29
    Puk skončil na střídačce a hra byla přerušena.

23:03
    Matthias předvedl na pravém křídle povedenou stahovačku a poté střelou zápěstím vypálil, Dubnyk byl ale připraven a na dvakrát si dokázal s jeho projektilem poradit.

23:43
    Huberdeau se ocitl ve skvělé šanci! Hráči Floridy se dostali do přečíslení dva na jednoho, Huberdeau ale zvolil místo přihrávky na volného Fleischmanna střelu, která skončila mimo. Škoda, český hokejista mohl puk doklepávat do prázdné brány.

25:00
    Edmonton se usadil v útočném pásmu.

25:06
    Thomas předvedl dobrý zákrok a puk přikryl, aby Edmonton nepustil k dorážce.

26:10
    SAM GAGNER zakončil skvělý protiútok Oilers a zvýšuje na 2:0!! Nail Yakupov odvedl fantastickou práci, když nejprve vybojoval puk v obranném pásmu, poté ho rychle zavezl a před bránou našel z druhé vlny najíždějícího Gagnera, který puk uklidil přesně k pravé tyči. ASISTENCE: Nail Yakupov.

26:41
    Nail Yakupov usedne na trestnou lavici za vražení na mantinel.

27:03
    Campbell napřáhl k nebezpečné střele, Dubnyk ale dokázal jeho střelu dobrým zákrokem vyrazit!

27:31
    Brad Boyes dostal dvě minuty za hákování a Edmonton bude za několik málo vteřin hrát přesilovku.

28:41
    Nail Yakupov se vrací zpět na led a začíná přesilovka Edmontonu.

29:33
    A další vyloučení. Opět na straně Floridy. Na trestnou lavici usedl Upshall, který dostal dvě minuty za sekání.

30:54
    DAVID PERRON využívá přesilovku a zvyšuje již na 3:0!! Nugent-Hopkins si vyměnil u mantilenu puk s J. Schultzem a poté ho předložil na druhou stranu Perronovi, který z levého kruhu napřáhl k tvrdé střele z první a jeho pokus zamířil přesně do pravého horního rohu. ASISTENCE: Ryan Nugent-Hopkins, Justin Schultz.

31:21
    Acton vyhodil puk na zakázané uvolnění.

32:03
    Edmonton se dostal další střele, Thomas byl ale tentokrát pozorný a pravým betonem puk vyrazil do rohu kluziště.

33:09
    Gagner vypálil z prostoru mezi kruhy, jeho střela ale našla pouze lapačku Thomase, který předvedl krásný semafor!

34:09
    Thomas vyjel za bránu, aby svým spoluhráčům pomohl rozehrát.

34:38
    Schultzova střela byla nepřesná. Edmonton ale zůstal v útočném pásmu.

35:10
    Pokus Marcela Goce byl sražen nad ochranné sklo a hra byla přerušena. Následuje komerční přestávka.

35:22
    Edmonton vyrazil do rychlého protiútoku, Hall ale neměl komu přihrát a tak z celé akce nakonec nic nebylo. Thomas tentokrát mohl zůstat v klidu.

35:59
    Petry napřáhl ke střele, kterou Thomas kryje a vhazovat se bude v útočném pásmu Edmontonu.

36:34
    Florida právě vstřelila branku!
    SCOTTIE UPSHALL snižuje na 1:3 z pohledu Floridy!! Upshall vyjel zpoza brány a poté z úhlu překonal Dubnyka, který ani nevěděl, jak puk do sítě prošel. ASISTENCE: Aleksander Barkov, Matt Gilroy.

37:05
    Thomas předvedl v rychlém sledu dva zákroky a Florida mohla vyrazit směrem vpřed.

37:45
    Marcel Goc se ocitl ve velmi slibné šanci, Thomas ho ale dokázal skvělým zákrokem vychytat!

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají dvě minuty.

39:38
    Goc se dostal opět ke střele, jeho projektil byl ale tentokrát nepřesný.

40:00

Edmonton pokračuje v útočné hře a po druhé třetině vede nad Floridou 3:1 poté, co Thomase překonali Gagner a z přesilovky Perron. Panthers dokázali v závěru třetiny snížit, když se střelou z úhlu dokázal prosadit Upshall.

Naposledy se dnes vracíme do Rexall Place, kde za chvíli bude pokračovat závěrečná část zápasu mezi Edmontonem Oilers a Floridou Panthers. Domácí mohou být spokojeni, když dokázali využít dvě za čtyř přesilovek a po 40 minutách vedou 3:1.

40:01

40:27
    Hráčům Floridy bylo odpískáno postavení mimo hru.

40:54
    Yakupova přihrávka byla nepřesná a Florida se ubránila.

41:23
    Brian Campbell dostal dvě minuty za sekání a Edmonton si zahraje pátou přesilovku.

42:04
    Yakupovovo nahození bylo sraženo a Hayes vyhodil puk až k Dubnykovi, které ihned rozehrál.

42:19
    A je po přesilovce. Ryan Nugent-Hopkins dostal dvě minuty za podražení a necelou minutu se bude hrát 4 na 4.

43:04
    Dva hráči se nyní srazili ve středu hřiště, oba jsou ale v pořádku.

43:23
    Vyloučený Campbell je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilovka Floridy Panthers.

44:25
    Hráči Floridy vyvolali v obraně Oilers velký zmatek a Dubnyk musel vytáhnout skvělý zákrok, aby podruhé v zápase neinkasoval.

44:25
    Andrew Ference a Scottie Upshall si to rozdali v pěstním souboji a oba jeli vychladnout na trestnou lavici.

45:20
    Upshall bitku vyvolal a tak má nyní Florida početní výhodu.

46:04
    Barkov napřáhl ke střele. Ta ale skončila mimo. Dubnyk zasahovat nemusel.

46:19
    STŘELY NA BRÁNU: Edmonton 30 Florida 22

46:51
    Goc nahazoval puk na bránu, jeho spoluhráč ho ale nedokázal tečovat.

46:55
    Nick Schultz dostal dvě minuty za držení. Florida bude hrát šestou přesilovku, zatím nedokázala využít ani jednu.

47:14
    Edmonton vyhazuje puk přes všechny čáry a oba týmy odcházejí střídat.

47:54
    Kulikov nedokázal udržet útočné pásmo a Edmonton posunul puk alespoň do středního pásma.

48:55
    Dubnyk předvedl dobrý zákrok a je po přesilovce Floridy.

49:27
    Perron posílal před bránu nepříjemnou střílenou přihrávku, kterou Thomas vyrazil do bezpečí.

50:26
    Aleš Hemský zavezl puk do útočného pásma a poté přihrál do obrovské šance Yakupovovi, ten ale v tahu na bránu nemohl pokračovat, již před tím bylo totiž pískáno postavení mimo hru.

50:40
    Edmonton mohl přejít do útoku, opět si ale jeho hráči nepohlídali přechod přes modrou.

51:22
    Florida se na chvíli usadila v útočném pásmu, Edmonton se ale rychle vysvobodil. Zatím to na žádný velký tlak a pokus o vyrovnání ze strany Panthers nevypadá.

51:50
    Marcel Goc nahodil puk do útočného pásma, jeho spoluhráči ho ale nedokázali udržet.

52:48
    Nugent-Hopkins se snažil za bránou dojet puk, k tomu ho ale nepustila dvojnásobná přesila hráčů Floridy.

53:30
    Schultz si sjel pro puk a poté ho zavezl za bránu, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

54:32
    Kulikov nahazoval puk na bránu, jeho nahození ale bylo příliš vysoké a Dubnyk jen kontroval, kde skončí.

55:14
    Nahození Floridy za bránou zpomalil Dubnyk, který vyjel z brány, aby pomohl svým spoluhráčům.

56:19
    Edmonton podnikl protiútok, po němž Thomas předvedl pohodový zákrok a ukryl puk ve své výstroji.

56:19
    Hra byla po zásahu Thomase přerušena. Panthers už moc času nezbývá, aby s dnešním zápasem ještě něco udělali. Uvidíme, jestli zkusí hru bez brankáře, aby se dostali na dostřel.

56:50
    Edmonton vyhodil puk přes všechny čáry a Florida musí opět rozehrávat od vlastní brány.

57:21
    Upshall předvedl dobrý pressing a poté se snažil zadní přihrávkou najít svého spoluhráče, jeho pas byl ale nepřesný.

58:18
    Thomas opustil bránu a hosté z Floridy to zkoušejí v šesti.

58:49
    JORDAN EBERLE uklízí puk do prázdné brány a pečetí vítězství Edmontonu!! Hall vybojoval puk a poté vysunul Nugenta-Hopkinse. Ten vzápětí uvolnil Eberleho, který zachoval pod tlakem obránce klid a s chladnou hlavou puk uklidil do prázdné brány. ASISTENCE: Ryan Nugent-Hopkins, Taylor Hall.

59:50
    V dnešním zápase se už nic nestane, fanoušci Edmontonu mohou oslavovat výhru.

60:00

Edmonton Oilers poráží na svém ledě Floridu Panthers a poprvé v letošní sezóně zaznamenává třetí výhru v řadě. O osudu utkání rozhodli přesilovky, Edmonton dokázal proměnit dvě, zatímco Florida ani jednu. V domácím dresu se dvakrát prosadil Eberle a jednou Gagner s Perronem. Čestný úspěch hostů vstřelil Upshall. Konečný výsledek. Edmonton 4 Florida 1.

Tomáš Kopecký (FLO) 0+0, 0 střel, čas na ledě 02:01

Ze zápasu NHL mezi Edmontonem a Floridou je to ode mě vše. Dobrou noc či ráno Vám přeje komentátor Tomáš Reiner! Na shledanou. (06:18:13)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 1. Eberle (Nugent-Hopkins, Hall), 27. Gagner (Yakupov), 31. Perron (J. Schultz, Nugent-Hopkins), 59. Eberle (Nugent-Hopkins, Hall) – 37. Upshall (Barkov, Gilroy)

Rozhodca: Brad Meier, Dean Morton – Mark Wheler, Matt MacPherson