Chabarovsk – Kazaň 6:3 (kon.) | Vladivostok – Novgorod 5:0 (kon.) | Novokuzneck – D. Moskva 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Doneck 2:1 (kon.) | Ufa – Záhreb 2:3 (kon.)
Čeljabinsk – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Nižnekamsk – S.Moskva 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Riga – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Jekaterinburg 3:1 (kon.)
Lev Praha
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Piatok 15.11.2013, 19:00 • Tipsport Aréna, Praha • KHL

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zbytok večera. (21:19:40)

Lev to dokázal! Po skvelom nástupe do tretej tretiny domáci od svojho tlaku ustúpili, no v čase 57:52 strhol víťazstvo na stranu domácich perfektnou strelou Nathan Oystrick. Hráči Leva si tak vybojovali veľmi dôležité tri body! Naopak Jugra si tak pripísala už deviatu porážku v rade.

60:00

59:30
    Domáci držia puk na svojich hokejkách v útočnom pásme a zdá sa, že už dokráčajú k víťazstvu.

59:00
    Do konca riadneho hracieho času zostáva už len minúta a domáci hrajú stále presilovku!

57:52
    Lev Praha dala gól!

Domáci sa dostávajú do vedenia! Sekáč poslal puk na NATHANA OYSTRICKA, ktorý strelou zápästím prekonal bezmocného Birjukova.

Asistencia: Jiří Sekáč

57:42
    Nathan Oystrick sa odhodlal ku strele od modrej čiary, ktorú zrazil jeden z hráčov Jugry.

56:56
    Obrovská príležitosť sa teraz naskytá domácim! Tí si zahrajú 4-minútovú presilovú hru, pretože po Savinainenovom faule tečie Řepíkovi krv!

56:56
    Lev bude hrať presilovku! Savinainen pri pokuse dostať puk do stredného pásma zasiahol svojou hokejkou do tváre Michala Řepíka, ktorý ostáva ležať na zemi.

56:19
    Teraz to však všetko mohol zmeniť Kňazev! Ten si na pravom kruhu počkal na skvelú prihrávku spoza bránky, no jeho strelu Vehanen našťastie chytil.

55:17
    Domáci sú v plnom počte a dokázali tak prečkať možno zlomovú presilovku hostí. Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako päť minút.

54:12
    Justin Azevedo teraz mohol vyraziť dopredu, no namiesto toho sa otočil a vrátil sa späť. Týmto získal pre Lev drahocenné sekundy.

53:55
    Domáci sa dokázali oslobodiť.

53:17
    A teraz prídu ťažké chvíle pre hráčov pražského celku. Řepík poslal puk z obranného pásma do hľadiska začo putuje na dve minúty na tresnú lavicu. Hostia majú príležitosť dostať sa do vedenia pár minút pred koncom tretej tretiny.

52:57
    Druhá lajna domácich sa aj tak dostala ku strele, no s tou si Birjukov bezproblémovo poradil.

52:45
    Sekáč sa teraz snažil nájsť Thörnberga, no jeho prihrávka bola príliš prudká.

51:53
    Mäenpää sa teraz do útočného ťaženia, no strela tohto fínskeho beka nemierila do priestoru Birjukovej brány.

50:59
    Po útočnej aktivite hostí, z ktorej nevzišla žiadna šanca, sa dopredu vydali domáci, no aj ich akcia bola nevýrazná.

50:00
    Desať minút do konca riadnej hracej doby sa tímy upokojili a hrajú oveľa opatrnejšie ako v prvej päťminútovke poslednej tretiny.

Roland Hric

Góly a asistencie: 29. Sekáč (Ševc, Mäenpää), 58. Oystrick (Sekáč) – 8. Savinainen (Starosta)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O´Byrne, Mikuš, Humphries – Ridderwall, Azevedo, Klepiš – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Novotný, Řepík – Matai, Cingel, Pacovský
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kukin) – Chvostov, Šefer, Trončinský, Pepeljajev, Starosta, Sokolov, Ďakov, Petrov – Sitnikov, Žukov, Kňazev – Savinainen, Dixon, Smoleňák – Chlyncev, Krysanov, Buljanskij – Gusev, Gorbunov, Plotnikov

Rozhodca: Beljajev, Olenin – Zacharenko, Pavlov