Chabarovsk – Kazaň 6:3 (kon.) | Vladivostok – Novgorod 5:0 (kon.) | Novokuzneck – D. Moskva 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Doneck 2:1 (kon.) | Ufa – Záhreb 2:3 (kon.)
Čeljabinsk – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Nižnekamsk – S.Moskva 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Riga – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Jekaterinburg 3:1 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
3:4 (2:0, 1:1, 0:1)
Dynamo Moskva
Piatok 15.11.2013, 13:00KHL

Je dobojované! Hosťom sa podarilo stiahnuť trojgólovú stratu v dueli a nakoniec v predĺžení zvíťaziť. (15:27:31)

63:37
    Dinamo Moskva dalo gól!

Je rozhodnuté! Hostia si niekoľkokrát okolo modrej čiary vymenili puk, až sa na ľavom kruhu pre vhadzovanie odhodlal ku striel z prvej MARTINS KARSUMS a prepálil tak presúvajúceho sa Hovinena. Hostia zužitkovali presilovú hru 4 na 3. Asistencie: Alexej Cvetkov, Dmitrij Višnevskij.

59:24
    Domáci Lapenkov páli z ľavého krídla, Jerjomenko radšej preruší hru.

58:47
    Nahodenie Korjagin zo stredného pásma tlmí vo svojej výstroji Hovinen a radšej preruší hru.

58:00
    Ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny. Zároveň sa domáci previnili ofsajdom.

57:32
    Hostia sú pri chuti a naďalej lietajú ako zbesilí po ihrisku. Domáci nevedia, kam skôr skočiť.

56:47
    Hostia mohli ísť razom do vedenia, Karpov ale situáciu troch proti jednému zakončoval tesne mimo. Hovinen bol úplne dezorientovaný.

55:35

Vyrovnané! Štyri a pol minúty pred koncom sa hostia presadzujú tretíkrát v zápase, keď na ľavom krídle napriahol DOMINIK GRAŇÁK a presne umiestnenou strelou trafil priestor pri vzdialenejšej tyči. Puk navyše bránkovú konštrukciu lízol, strela to teda bola veľmi presná. Asistencie: Denis Mosaljov, Leo Komarov.

54:29
    Domáci sa už len sústredia hlavne na defenzívu. Radšej puk odovzdajú súperovi a sú vystriedať, než aby skúšali nejaké riskantné útočné prieniky.

53:48
    Ďalšia práca pre Jerjomenka. Z pravého kruhu pálil Vyglazov, hosťujúci brankár radšej preruší hru.

52:47
    Mitrjakov páli z ľavého krídla cez obrancu, zásah hosťujúceho brankára po dlhšej dobe.

52:03
    Rana Jalasvaary od pravého mantinelu, Hovinen pripravený.

51:39
    Pred dotierajúcim Kurepanovem musel hosťujúci brankár rýchlo rozohrať puk. To sa mu podarilo, dokonca ho pod časovým nátlakom pritom nepopáliť ani do ochrannej siete.

51:12
    Domáci v plnom počte.

50:34
    Sopin mal na hokejke vyrovnávaciu trefu. Sám pred Hovinenom ale nedokázal z ľavej strany zamieriť presne. Veľké šťastie pre domáci mančaft.

Jaroslav Popel

Góly a asistencie: 11. Lapenko (Kurepanov), 20. Kosourov (Grioux, Garajev), 32. Vyglazov (Mitrjakov) – 38. Višnevskij (Pestunov), 44. Višnevskij (Kvapil, Sopin), 56. Graňák (Mosaljov, Komarov), 64. Karsums (Cvetkov, Višnevskij)

Metallurg Novokuzneck: Hovinen – Martjonov, Arzamascev, Mantyla, Aksjonenko, Giroux, Kuklev, Kanarskij, Kamalov – Achmetov, Galimov, Lapenkov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Garejev, Krtajev, Kosourov – Velichin, Jemelin, Nazarov.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko – Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Višněvskij, Derljuk, Mironov, Barncev, Korjagin – Soin, Babenko, Kokarev – Pestunov, Mosaljov, Komarov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Volkov, Sopin, Kvapil.

Rozhodca: Gusev, Kadrjov – Raming, Misjur