Chabarovsk – Kazaň 6:3 (kon.) | Vladivostok – Novgorod 5:0 (kon.) | Novokuzneck – D. Moskva 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Doneck 2:1 (kon.) | Ufa – Záhreb 2:3 (kon.)
Čeljabinsk – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Nižnekamsk – S.Moskva 5:0 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 3:0 (kon.)
Riga – Omsk 3:1 (kon.) | Lev – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Jekaterinburg 3:1 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
3:4 (2:0, 1:1, 0:1)
Dynamo Moskva
Piatok 15.11.2013, 13:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Dobré popoludnie. Vítam Vás pri ďalšom zápase medzinárodnej hokejovej KHL, kde si dnes zmerajú sily domáci Metallurg Novokuzneck s hosťujúce Dinamo Moskva. Zápas začína o 13:00 SEČ.

Dinamo Moskva:
    Dinamo Moskva má veľmi dobre rozohranú sezónu. Momentálne sa nachádza tím z ruskej metropoly na druhej priečke západnej konferencie so ziskom päťdesiatich bodov. Z dvadsiatich piatich zápolení odišli hráči ruského Dinama šestnásťkrát víťazne.

Metallurg Novokuzneck:
    Hostia sú v dnešnom zápase jasným outsiderom. Jeho štrnásta pozícia vo východnej konferencii so ziskom sedemnástich bodov hovorí za všetko. Domáci budú chcieť určite bodovať, avšak dnes to budú mať veľmi ťažké.

Rafael Achmetov – 3

Metallurg Novokuzneck: Hovinen – Martjonov, Arzamascev, Mantyla, Aksjonenko, Giroux, Kuklev, Kanarskij, Kamalov – Achmetov, Galimov, Lapenkov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Garejev, Krtajev, Kosourov – Velichin, Jemelin, Nazarov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Višněvskij, Derljuk, Mironov, Barncev, Korjagin – Soin, Babenko, Kokarev – Pestunov, Mosaljov, Komarov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Volkov, Sopin, Kvapil.

Rozhodca: Gusev, Kadrjov – Raming, Misjur.

Oba celky sú nastúpené na svojich modrých čiarach, znie ruská hymna. Potom budeme môcť začať.

00:01

00:39
    Domáci Galimov vyskúšal z pravého krídla pozornosť hosťujúceho brankára, jeho bekhend z ostrého uhla ale moc nádejí na úspech nemal.

01:49
    Na druhej strane aj hostia. Karsums obkrúžila bránu, jeho následnú strelu z ľavého kruhu na vhadzovanie kryje Hovinen a preruší hru.

02:06
    Cvetkov sa po buly dostal k zakončeniu, obkrúžila bránu, puk ale poslal len do betónov Hovinena.

02:28
    Domáci pod tlakom posielajú puk len na zakázané uvoľnenie.

02:57
    Hostia hrajú aktívnu hru a snaží sa o aktivitu v útočnom pásme.

03:20
    Kartajeva pri prechode do útočného pásma brzdí ofsajd.

03:41
    Kokarev sa vrútil do útočného pásma, jeho strela z ľavého krídla končí na vyrážečke Hovinena.

03:58
    Bude sa prvýkrát v zápase vylučovať. Domáci Rafael Achmetov odpyká dve minúty za podrazenie.

04:21
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia a vyhadzujú puk z obranného pásma.

04:59
    Ani teraz sa hosťom nepodarilo udržať v útočnom pásme.

05:21
    Vo vlastnom oslabení navyše chcel pohroziť Galimov, hosťujúci hráči ho ale o puk obrali a zabránili najhoršiemu.

05:58
    Domáci v plnom počte. Dinamu sa presilovka vôbec nevydarila.

06:21
    Kurepanov z ľavého kruhu na vhadzovanie chcel ohroziť Jerjomenka, jeho pokus ale letel tesne mimo.

06:39
    Hosťujúci Sopin sa z ľavého krídla tlačil do zakončenia. Mieril si to priamo pred Hovinena, v rozhodujúcom momente však spadol a nemohol vystreliť presne.

07:03
    Pestunov si schádzal pred Hovinena, prihrávka na neho ale bola príliš prudká.

07:19
    Z rýchleho protiútoku domácich preruší Jerjomenko radšej hru. Buly po jeho ľavici.

07:25
    Galmov páli hneď po buly, Jerjomenko na svojom mieste.

07:46
    Pokus hostí o rýchlu kontru brzdí hvizd rozhodcu pre ofsajd.

08:10
    Karpov sa na ľavom krídle dostával do sľubnej šance, puk sa mu však pri strele postavil na hranu a hosťujúci útočník vystrelil nepresne.

09:16
    Kurepanov sa snažil spoza brány dostať do útočnej šance, jeho pokus ale zblokoval hosťujúci obrana.

10:47
    Metallurg Novokuzneck dal gól!

Domáci idú v prvej tretine do vedenia. Po zmätkoch pred Jerjomenko poslal Kurepanov puk na ľavé krídlo dobiehajúcemu JEVGENIKOVI LAPENKOVI, ktorý nemal problém prestreliť presouvajícího sa Jerjomenka. Asistencie: Denis Kurepanov.

11:21
    Hostia sa hneď snažia obrátiť hru a vážnejšie ohroziť domáceho brankára, zatiaľ im ale problémy robí obrana Novokuznecku.

12:30
    Domáci sú pri chuti, hostia sa musia len brániť.

13:45
    Bude sa druhýkrát vylučovať. Za podrazenie mieri na trestnú lavicu domáci Denis Kurepanov. Šanca pre hostí dostať sa späť do zápasu

13:49
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Hosťujúci Konstantin Volkov je vylúčený za hrubosť.

13:49
    Tak predsa len presilovka pre hostí. Vylúčený je tiež domáci Ansel Galimov za vysokú palicu.

13:59
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk z obranného pásma.

14:20
    Pokus hosťujúceho Mosaljova z pravého krídla, Hovinen pripravený.

15:45
    Kurepanov na ľade.

15:49
    Oba celky hrajú v plnom počte.

16:50
    Marek Kvapil si to prešiel cez celé ihrisko až do útočného pásma. Z ľavého krídla sa natlačil pred Hovinena, v rozhodujúci okamih mu ale puk vypichol jeden z domácich obrancov.

17:03
    Kvapil to následne skúsil ihneď po buly. Hovinen na puk cez skrumáž tiel videl a vyrážačkou zasahuje.

18:06
    Nahodenie domáceho Mantylu od modrej nedoputovalo k Jerjomenkovi, zblokovala ho obrana Dinama.

19:00
    Ohlásená posledná minúta prvej tretiny. Domáci sa držia pri puku.

19:20

Tak to je nepredvídateľný priebeh duelu. Domáci ešte v prvej tretine pridávajú druhý gól v zápase, po prihrávke Girouxa uplatnil svoj ​​dôraz na hranici bránkoviska ALEXEJ KOSOUROV, pohral sa s hosťujúcim brankárom a pomerne ľahko mu poslal puk druhýkrát do brány. Asistencie: Raymond Giroux, Artjom Garejev.

19:50
    Hostia sa snažia so stavom ešte niečo urobiť, prvá tretina ale už tak zrejme skončí.

20:00

Prvá tretina je na konci, prekvapivo ju ovládol domáci Metallurg Novokuzneck. Domáci vďaka svojej aktívnej hre strelili dva góly z předbrankového priestoru, hostia sa zatiaľ do žiadnej vyloženej situácie pred Hovinenem nedostali.

Strely na bránu v prvej tretine: 16 – 6

Ďalšia tretina sa začne približne o 13:51.

20:01

20:20
    Hosťujúci Kokarev sa ihneď po buly vrhol do útočenia, jeho pokus z pravého krídla bol ale pochúťkou pre Hovinena.

20:54
    Mosaljov sa za bránou zbavil svojho strážcu, vymotal sa pred bránu, kde ho však ďalej nepustil betón Hovinena.

21:20
    Útok domáceho celku brzdí ofsajd.

22:03
    Cvetkov hneval znova pred domácim brankárom, obrana Novokuznecku ale nakoniec všetko bravúrne vyriešila.

22:30
    Aktivita v druhej tretine je zatiaľ jasne na strane hostí. Hrá sa prakticky na jednu bránku.

23:06
    Strela hosťujúceho kapitána Babenka z ľavého krídla a ďalší zásah Hovinena.

25:24
    Garejev dostal dobrú prihrávku pred Jerjomenka, z prvej ale puk namieril len do hrude hosťujúceho brankára.

25:57
    Domáci pod tlakom vyhadzujú puk len na zakázané uvoľnenie.

26:38
    Nazarov prenechal na pravom krídle puk Velichinovi, ktorý z prvej poslal touš len do náručia hosťujúceho brankára. Domáci pozvoľna vyrovnávajú hru, hostia už nie sú toľko aktívny ako v úvode tretiny.

27:03
    Kokarev si po pravom krídle nakorčuĺoval do útočného pásma, jeho pokus tečoval prvý brániace obranca mimo.

27:58
    Kvapil obkrúžil bránku a následne našiel v medzikruží voľného Karpova. Tomu ale rana príliš nesadla, Hovinen tak nemusel riešiť žiadne zložitosti.

28:41
    Domáci posielajú puk na zakázané uvoľnenie, hostia boli už dlhšiu dobu usadili u nich v pásme.

29:57
    Galimov ukradol v strednom pásme hosťom puk, nakorčuĺoval si do útočného pásma k strele, tú však umiestnil priamo do lapačky Jerjomenka.

31:47

Domáci pridávajú tretí gól v zápase a navyšujú svoje vedenie! Mitrjakov vybojoval svojím dôrazom v útočnom pásme puk, ten sa dostal až do medzikružia, kde ho za brankára Jerjomenka precedil NIKITA VYGLAZOV. Domáci tak pokračujú vo svojej aktívnej hre a stále sa favorizovanému Dinamu vzďaľujú. Asistencie: Vadim Mitrjakov.

32:36
    Karpov hneď v rýchlom útoku na druhej strane. Namiesto strely z pravého krídla ale ešte chcel prihrávať, čo robiť nemal.

33:12
    Hostia sú stále aktívni v útočnom pásme, obrana domáceho Novokuznecku ale dnes pôsobí veľmi solídnym dojmom.

33:54
    Kurepanov motal hostí v útočnom pásme, nakoniec prenechal puk obrancovi Arzamascev, ktorého projektil mieril mimo.

34:29
    Obranca Jalasvaara na útočnom výlete. Obišiel bránku, následne sa snažil aj zakončiť, domáce obrana si však znova všetko postrážila.

36:15
    Domáci Alexander Aksjonenko je vylúčený za držanie hokejky.

36:27
    Cvetkov z pravého krídla vyskúšal pozornosť domáceho brankára, Hovinen si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

36:47
    Ďalšia práca pre Hovinena, pokus od modrej v podaní Solovjova ale nemal bránkovej rozmery.

37:54
    Dinamo Moskva dalo gól!

Hostia využívajú presilovú hru a znižujú stav dnešného duelu. Pestunov našiel Krížna prihrávkou na ľavom kruhu voľného DIMITRIJA VIŠNEVSKIJA, ktorý sa z prvej do puku oprel a prepálil presúvajúceho sa Hovinena. Domáci tak vedú na konci druhej tretiny už len o dva góly. Asistencie: Dimitrij Pestunov.

39:45
    Ďalšia presilovka pre Metallurg Novokuzneck. Za vrazenie je vylúčený hosťujúci Jalasvaara.

39:50
    Mosaljov vo vlastnom oslabení páli švihom nad domácu bránu.

40:00

Druhá tretina je za nami, videli sme v nej po jednom góle na každej strane. Hostia začali druhú časť veľkým nátlakom, z gólu sa však nakoniec tretíkrát radovali domáci. Trojgólový náskok si ale Novokuzneck do záverečnej tretiny neprenesie, v záverečných minútach hostia znížili na rozdiel dvoch presných zásahov.

Strely na bránu v druhej tretine: 3 – 19 (celkovo: 19 – 26).

40:01

40:26
    Obrovská šanca domácich z kraja tretiny. Po peknej súhre celej päťky mohol z ľavého krídla dorážať do poloprázdne brány Achmetov, trestuhodne ale nezamieril presne a trafil len presúvajúceho sa brankára Jerjomenka.

41:45
    Hostia v plnom počte. Tlak domácich na úvod tretiny bol ale obrovský.

42:06
    Hosťujúci Karsums si to nakorčuľoval z ľavého krídla až do medzikružia, jeho pokus švihom ale bol zblokovaný mimo.

42:35
    Z následnej akcie hosťuje končí puk v ochrannej sieti. Buly po pravici Hovinena.

43:07

Hostia sa predsa len dočkajú vytúženého kontaktného gólu a najskôr nás bude čakať ešte dráma. Kvapil z pravého krídla zašiel za domácu bránu, ešte pred tým ale dokázal prihrať do medzikružia voľnému DIMITRIJOVI VIŠNEVSKIJEMU, ktorý sa znovu nemýlil. Obranca Dinama tak skóruje druhýkrát v zápase a drží nádeje hostí na body z dnešného mača. Asistencia: Marek Kvapil, Alexej Sopin.

43:30
    Presilovka pre Metallurg, vylúčený bol hosťujúci hráč za držanie.

45:03
    Domáci nepríjemne kombinujú v útočnom pásme, nemôžu sa však dostať do vážnej streleckej príležitosti.

45:30
    Hostia v plnom počte.

46:21
    Kvapil sa na pravom krídle nepresadil, dopredu tak môžu ísť domáci.

47:04
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, puk majú viac na paliciach domáce a tí nikam moc neponáhľajú. Ako keby im jednogólový náskok stačil.

47:34
    Z ľavého krídla sa k strele odhodlal hosťujúci Cvetkov, Hovinen na mieste.

48:00
    Pokus Babenka z ľavého kruhu na vhadzovanie, po zásahu Hovinena nás bude čakať ďalšie buly v útočnom pásme Dinama.

49:12
    Bude sa opäť vylučovať. Za úder do oblasti hlavy a krku je potrestaný domáci Kartajev, ktorý si vyšliapol na Graňáka. Domáci hráč inkasuje trest 2 + 10 minút osobného trestu.

49:57
    Domáci sa zatiaľ dobre bráni a jednoducho vyhadzujú puky von z pásma.

50:34
    Sopin mal na hokejke vyrovnávaciu trefu. Sám pred Hovinenom ale nedokázal z ľavej strany zamieriť presne. Veľké šťastie pre domáci mančaft.

51:12
    Domáci v plnom počte.

51:39
    Pred dotierajúcim Kurepanovem musel hosťujúci brankár rýchlo rozohrať puk. To sa mu podarilo, dokonca ho pod časovým nátlakom pritom nepopáliť ani do ochrannej siete.

52:03
    Rana Jalasvaary od pravého mantinelu, Hovinen pripravený.

52:47
    Mitrjakov páli z ľavého krídla cez obrancu, zásah hosťujúceho brankára po dlhšej dobe.

53:48
    Ďalšia práca pre Jerjomenka. Z pravého kruhu pálil Vyglazov, hosťujúci brankár radšej preruší hru.

54:29
    Domáci sa už len sústredia hlavne na defenzívu. Radšej puk odovzdajú súperovi a sú vystriedať, než aby skúšali nejaké riskantné útočné prieniky.

55:35

Vyrovnané! Štyri a pol minúty pred koncom sa hostia presadzujú tretíkrát v zápase, keď na ľavom krídle napriahol DOMINIK GRAŇÁK a presne umiestnenou strelou trafil priestor pri vzdialenejšej tyči. Puk navyše bránkovú konštrukciu lízol, strela to teda bola veľmi presná. Asistencie: Denis Mosaljov, Leo Komarov.

56:47
    Hostia mohli ísť razom do vedenia, Karpov ale situáciu troch proti jednému zakončoval tesne mimo. Hovinen bol úplne dezorientovaný.

57:32
    Hostia sú pri chuti a naďalej lietajú ako zbesilí po ihrisku. Domáci nevedia, kam skôr skočiť.

58:00
    Ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny. Zároveň sa domáci previnili ofsajdom.

58:47
    Nahodenie Korjagin zo stredného pásma tlmí vo svojej výstroji Hovinen a radšej preruší hru.

59:24
    Domáci Lapenkov páli z ľavého krídla, Jerjomenko radšej preruší hru.