Michalovce – Prešov 5:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 5:3 (kon.) | SR 18 – Pov. Bystrica 2:3 (kon.)
Prievidza – Detva 4:5 (po pr.) | Topoľčany – Senica 4:5 (kon.) | Bardejov – Trnava 4:1 (kon.)
HC Topoľčany
4:5 (2:0, 1:2, 1:3)
HC Dukla Senica
Piatok 15.11.2013, 17:30 • Zimný štadión Topoľčany. • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Je to za nami! Napínavé stretnutie ľahodiace oku diváka, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani extraligový hráči, nakoniec dokázal vybojovať vo svoj prospech líder zo Senice a tak si domov odnáša 3 body. To je odomňa na dnes všetko ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:49:57)

60:00

59:47
    Domáci prehrali buly a tak je tu záver stretnutia.

59:47
    Senica si vzala oddychový čas.

59:43
    Závar pred bránou gólom neskončil a hostia sa oslobodili iba pomocou zakázaného uvoľnenia.

59:34
    Zakázané uvoľnenie hostí po ktorom domáci odvolali svojho brankára a hrajú šiesti.

58:59
    Hostia dobrým napádaním nepúštajú domácich do útočnej tretiny.

58:38
    Pri prečíslení dvoch na jedného zakončil Surovka a jeho strelu Hippík vytlačil na ochrannú sieť.

58:14
    Domáci sú pri puku ale v útočnej tretine sa ešte neusadili.

57:56
    Domáci si vzali oddychový čas a je možné, že čoskoro uvidíme powerplay Topoľčian.

57:51
    Do konca zostáva niečo viac ako 2 minúty. Dokážu ešte niečo domáci spraviť s výsledkom?

57:30
    Senica dala gól!

Hostia sa po veľkom tlaku na Hippíkovu bránu nakoniec presadili. Po Janíkovej strele od mantinela puk pomedzi Hippíkové betóny tečoval MARTIN IVIČIČ. Asistencie: Ondrej Janík, Dušan Klučiar.

56:32
    Domáci v plnom počte.

56:24
    Do konca presilovej hry hostí zostáva len pár sekúnd a vyzéra to tak, že sa domáci znova ubránia.

56:02
    Po Šedivého nahodení sa k dorážke ani jeden z jeho spoluhráčov nedostal a tak sa domáci oslobodili.

55:25
    Šedivý opäť napriahol od modrej ale jeho strela skončila v Hippíkovej výstroji.

55:18
    Šedivého strela z náprahu skončila iba v lapačke Hippíka.

54:32
    Ďalším vylúčeným je Andrej Drahovský, ktorý si odpyká 2 minúty za hákovanie.

53:55
    Košecký po veľkej chybe Peksu netrafil prázdnu bránu.

52:44
    Topoľčany dali gól!

A je znova vyrovnané! Po tom čo LIBOR KÁČER prihrával pred bránu sa mu puk vrátil naspäť na hokejku a prekonal Peksu ponad lapačku. Asistencie: Denis Mihalik, Lukáš Tvrdík.

52:32
    Skvelý Hippík drží domácich v zápase Mrázik ho neprekonal ani z absolútnej blízkosti.

52:13
    Hra sa prerušuje kvôli zakázanému uvoľneniu hostí.

51:25
    Domácich drží dobre postavená Hippíkova brána, pretože strelu Vaškoviča zastavila žŕďka.

50:45
    Ihneď po tom čo sa hostia ubránili sám sa bránu sa rútil Sajdl zakončenie sa mu však nepodarilo.

50:12
    Po prihrávke spoza brány zabránil zakončeniu Tvrdíka do odkrytej brány hosťujúci obranca.

49:55
    Potom čo sa Žochári konečne dostali k strelu hru prerušil Peksa.

48:47
    Hudecovu dorážku do polo odkrytej brány zastavil Peksa akrobatickým zákrokom.

48:05
    Domáci majú ďalšiu presilovku, 2 minúty za podrazenie si odsedí Jakub Sajdl.

47:29
    Hostia v plnom počte.

46:47
    Domáci majú presilovú hru ale po šoku z úvodu tretiny sa vôbec nedokážu dostať do hry.

45:29
    Marián Reissmuller 2 minúty za faul lakťom.

45:04
    Takmer Senica viedla o dva góly. Puk po Penákova delovke z kruhov po odrazení od brvna zostal ležať na bránkovej čiare.

44:29

Domáci sa ešte ani nestihli vzpamätať a inkasovali znova!
    Hippík prvú strelu iba vyrazil a k dorážke sa dostal DUŠAN KLUČIAR, ktorý zamieril presne. Asistencie: Jozef Salajka, Martin Kalináč.

43:56

A je vyrovnané! Po krídle sám zaútočil TOMÁŠ MÉRY a jeho presná strela z bodu na vhadzovanie nakoniec skončila v bráne. Asistencie: Jakub Sajdl, Ondrej Janík.

43:30
    Hostia sa nevedeli presadiť cez obranu domácich a tak ich zakladanie útoku skončilo iba zakázaným uvoľnením.

42:05
    Klučiar hľadal pred bránou voľného spoluhráča ale puk sa až k nemu nedostal, následne Hippík prerušil hru.

41:42
    Chylo zaútočil po ľavej strane ale strela sa mu nepodarila a minul Peksovu bránu.

40:32
    Strelu Vaškoviča Hippík vytlačil nad bránu.

40:01

Seničania dokázali síce druhú tretinu vyhrať v pomere 2:1 avšak domáci sú stále pri chuti a to, že vyhrávajú iba o jeden gól má na svedomí skvele chytajúci Peksa.

40:00

38:35

Senici sa podarilo v závere tretiny znížiť nepriaznivý stav stretnutia! Šedivého strelu stečoval za Hippíkov chrbát ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ. Asistencia: Eduard Šedivý.

37:48
    Šúrek sa nedostal k dorážke vlastnej strely a tak majú puk na svojich hokejkách domáci.

36:44
    Po strele Chyla pomohol vlastnému brankárovi Klučiar, ktorý odpálil puk kotúľajúci sa smerom za bránkovú čiaru.

35:54
    Po chybnej rozohrávke hostí sme svedkami zakázaného uvoľnenia.

34:54
    Chromý sa dobre vrátil do obrany a zabránil úniku Surovku.

34:01
    Domáci brankár vyrazil strelu Janík poľahky do rohu klziska.

33:48
    Útok Seničanov bol zastavený pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

33:23
    Chylo nahadzoval puk pred bránu ale tam sa k dorážke nedostal ani jeden z jeho spoluhráčov.

32:46
    Drahovský potiahol puk po krídle ale Peksa bol pripravený a úspešne zasiahol, následne sa bude vhadzovať po jeho ľavej ruke.

32:31
    Seničania sa ubránili a tak sa hrá opäť 5 na 5.

31:22
    Domáci sú nasťahovaný v útočnej tretine ale Seničania všetky ich strely úspešne blokujú.

30:31
    Domáci si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Ondrej Janík si odpyká 2 minúty za sekanie.

28:31

Seničania zle striedali a potom čo Chlapovič vybojoval puk vyslal samého na bránu LIBORA KÁČERA, ktorý sa zoči voči Peksovi nemýlil.
    Asistencia: Roman Chlapovič.

28:23
    Hudec sám pred bránou na Peksovi stroskotal.

27:37

Seničania zničoho nič znižujú. Po nevyužitej presilovke z prvej vypálil JAKUB SAJDL a prepálil Hippíka. Asistencie: Ondrej Janík, Martin Kalináč.

27:26
    Domáci sú v plnom počte. Hippík prerušil hru a umožnil spoluhráčom prestriedať.

27:11
    Prvá strela ku ktorej sa Seničania dostali bola domácou obranou zblokovaná.

26:34
    Útočné snaženie hostí zastavil ofsajd.

26:17
    Domáci sa dobre bránia a Senicu zatiaľ k ničomu počas presilovky nepustili.

25:26
    Vylučovať sa bude aj na druhej strane. Na trestnú lavicu na 2 minúty mieri Miloš Bystričan za podrazenie.

24:45
    Senica hrá v plnom počte.

24:31
    Proti Dobrého dorážke vytiahol krásny semafor Peksa.

24:15
    Senica so štyrmi hráčmi.

23:49
    Domáci síce točia Senicu vo vlastnej obrannej tretine avśak zatiaĺ si žiadnu väčšiu šancu nevypracovali.

22:45
    Aj domáci si zahrajú presilovú hru o dvoch hráčov. 2 minúty za krosček si na tresnej lavici posedí Martin Ivičič.

22:15
    Ďalším vylúčeným na strane hostí je Marián Reissmuller, ktorý si odpyká 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

21:39
    Klačanského šikovný teč preletel tesne ponad bránu.

20:51
    Gula napriahol od modrej ale ani jeho delovka za Hippíkovým chrbtom neskončila.

20:45
    Na stečovanú strelu od modrej si dal Hippík pozor a ihneď po nej prerušil hru.

20:01

Je za nami prvá tretina v ktorej Topoľčany dostali Senicu pod veľký tlak a zaslúžene vyhrali tretinu v pomere 2:0 a to ešte môžu byť hostia vďačný svojmu brankárovi, že toho za svoj chrbát nepustil viac. Udržia si domáci nastolené tempo alebo sa líder zo Senice preberie k lepšiemu výkonu?

20:00

19:02
    Hostia sa aj so šťastím ubránili a znova sa hrá 5 na 5.

17:50
    Po pekne kombinácii strelu voľného Tvrdíka zastavilo brvno brány.

17:02
    Domáci si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Tentokrát si odpyká 2 minúty na trestnej lavici Martin Kalináč za držanie hokejky protihráča.

16:01
    Vaškovičove zakončenie do polo odkrytej brány zastavil iba úžasný reflexný zákrok Hippíka.

15:14
    Hostia po inkasovaní dvoch gólov zostali úplne otlmení.

14:07
    Klačanský prehral korčuliarský súboj s Salajakom a tak majú puk na hokejkách hostia.

13:15

Domáci sa v tej istej početnej výhode dokázali presadiť aj druhý krát!
    Peksa síce dobre zasiahol proti strele Barčáka ale na dorážku MARTINA CHYLA už nemal nárok. Asistencie: Rastislav Barčák, Ľuboš Dobrý.

13:10
    Topoľčany dostali Senicu pod veľký tlak.

12:33
    Obetavosť Vaškoviča zabránila druhému gólu Topoľčian.

12:00
    Topoľčany pokračujú vo svojej presilovke ale v tretine Senice sa zatiaľ nezabývali.

11:23

Domáci bleskovo využili svoju presilovku! Po strele Kutňanského sa pred bránou skvele zorientoval LUKÁŠ TVRDÍK, ktorý dorazil puk za bezmocného Peksu. Asistencie: Andrej Kutňanský, Libor Káčer

11:02
    Hlavný rozhodca dodatočne po odpískaní po porade s postrannými poslal na trestnú lavicu Michala Šúreka za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

11:02
    Po kontakte s protihráčom zostal na ľade ležať Šimurka a tak sa hra prerušila.

10:46
    Je tu prvé zakázané uvoľnenie Seničanov a bude sa vhadzovať po pravej ruke Peksu.

09:55
    Žochári sa ubránili a tak sa hrá opäť 5 na 5.

09:22
    Domáci hrajú v štyroch.

09:05
    Líder zo Senice má síce početnú výhodu o 2 hráčov avšak bez strely sa im Hippíka prekonať nepodarí.

07:55
    Miloš Bystričan na 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

07:22
    Andrej Drahovský na 2 minúty za podrazenie.

Doplnenie spomínaných zostáv.

HC Topoľčany: Hippík – Kmeť, Drahovský(„C“), Kasana, Grman, Chromý, Bystričan, Kutňanský(„A“), – Káčer(„A“), Chlapovič, Chylo, Šimurka, Klačanský, Trenčan, Košecký, Tvrdík, M.Mihalik, Hudec, Barčák, Dobrý, D.Mihalik

HC Dukla Senica: Peksa – Janík, Šedivý, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka(„A“), Ivičič(„A“), Klučiar, Vaškovič(„C“), Méry, Penák, Mikolášek, Daráš, Surovka, Sajdl, Kalináč, Šúrek, Šalka.

04:57
    Peksa po nahodení domácich radšej ukľudnil hru a tak sa bude vhadzovať po jeho ľavej ruke.

03:30
    Autorom prvej strely domácich je nováčik v zostave Filip Hudec.

02:30
    Kalináč sa spoza brány pokúsil o šikovné zakončenie ale obrana domácich ho až k strele nepustila.

01:59
    Klučiar sa ľahko dostal do útočného pásma ale jeho strela bola zblokovaná.

00:45
    Penák vystrelil z veľkého uhla ale Hippíka neprekvapil.

Zostavy oboch tímov doplníme po prvej tretine.

00:01

Vitajte priaznivci slovenského hokeja dnes sa pozrieme na zápas 1.HL, ktorý vám odkomentujem zo Zimného štadióna v Topoľčanoch kde odohrajú duel 20. kola domáce HC Topoľčany a hosťujúca HC Dukla Senica .

Títo dvaja súperi sa už v tejto sezóne stretli pričom Senica na domácom ľade dokázala zdolať Topoľčany 3:2, a tak im majú Žochári čo oplácať.

Forma:
    HC Topoľčany P – V – V – V – P
    HC Dukla Senica V – P – V – V – P

Domáci sa momentálne nachádzajú na 10. mieste s 20 bodmi a gólovým skóre 57:84. ale po hroznom Októbri sa pomaly stavajú na nohy a odlepujú zo spodných priečok tabuľky. Ich trojzápasovú sériu výhier prekazila až v stredu Detva. Udržia si formu alebo sa znova prepadnú ?

Hostia sa po poslednom kole dostali na prvú priečku 1.HL. I keď v piatok v derby o prvú priečku v Bardejove priam zlyhali keď prehrali 1:7 tak v stredu to všetko napravili a porazili Michalovce. Bardejov vonku zaváhal a tak máme po dlhom čase zmenu na čele tabuľky. Senica si bude chcieť vedúcu pozíciu dnes udržať. Podarí sa im to ?