Skalica – Trenčín 3:2 (kon.) | Poprad – Martin 4:2 (kon.) | Nitra – Košice 4:0 (kon.)
Piešťany – Žilina 7:2 (kon.) | Zvolen – B. Bystrica 8:0 (kon.)
HK Nitra
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
HC Košice
Piatok 15.11.2013, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Nedobytná pevnosť v Nitra Aréne hostí v 21. kole hokejovej extraligy HC Košice. O zápas je veľký divácky záujem nielen v Nitre ale aj v Košiciach, kde Fanklub Steelers organizuje výjazd Do Nitry. V súboji prvého s druhým platilo v tejto sezóne „môj dom – môj hrad“, aj keď oba tohto sezónne zápasy sa skončili tesnými víťazstvami domácich. V 3. kole Košice zdolali Nitru na svojom lade 2:1 a v 12. kole Nitra zvíťazila na domácom lade 3:2.

Košické rady vystužil po reprezentačnej prestávke skúsený 33-ročný obranca Tomáš Klouček, ktorý okúsil aj zámorskú NHL. Naopak na pretlak v útoku Košic doplatil odchovanec nitrianskeho hokeja Marek Slovák, ktorý už niekoľko zápasov háji farby Bardejova v prvej lige. V minulom kole si aktuálny líder pripísal do tabuľky 3 body za víťazstvo 3:1 nad Žilinou a úspešne vstúpil do štvorzápasového maratónu v priebehu siedmich dní na klziskách súperov.

Domáca Nitra po prehre vo Zvolene 4:0 vstúpila po reprezentačnej prestávke do extraligového kolotoča víťazstvom na domácom lade v pomere 4:2 nad Popradom. V nitrianskom drese sa predstaví Michal Novák, ktorý donedávna hájil farby Košíc a istotne bude mať pre neho zápas špecifickú príchuť.

Stávkové kancelárie mierne favorizujú domácu Nitru avšak my očakávame nerozhodný výsledok s menším počtom strelených gólov. Ako to však skutočne všetko dopadne sa môžete dozvedieť aj z nášho prenosu.

HK Nitra: Kristan (Zima) – Nádašdi, Milo, Kováčik, Chrenko, Ručkay – Ordzovenský, Konig, Tománek, Stümpel, Novák Lukáš – Bača, Novák Michal, Segľa, Hamrák, Bajtek – Ďurkech, Piačka, Štumpf, Kmeč, Pupák. Tréner: Antonín Stavjaňa

HC Košice: Hylák (Riečický) – Deyl, Štrbák (C), Spilar, Pašek Jenčík – Klouček, Macejko, Bicek, Češík, Nagy – Cebák, Šeda, Hrnka, Marcinko, Bartoš – Kolba, Konečný, Hinďoš, Boltun, Jokeľ. Tréner: A. Tomko.

Rozhodca: Orolín, Jonák, Bednár, Snášel, Vrančík.

0-:10
    10 minút pred začiatkom zápasu sú nitrianske tribúny slušne zaplnené. Mužstvá dostávajú v kabíne posledné taktické pokyny a o malú chvíľu vykorčulujú na ľadovú plochu.

00:01
    Mužstvá sú už na ľadovej ploche a šláger 21. kola sa môže začať.

00:01

00:37
    Hneď v úvode stretnutia domáci zle striedali a dve minúty si posedí Novák Lukáš.

01:10
    Jenčík strieľal z pravej strany, jeho pokus mieril tesne vedľa.

02:15
    Domáci sa dobre bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

02:38
    Domáci v plnom počte.

02:47
    Jozef Stumpel chyboval pri rozohrávke a následne zahákol unikajúceho Košičana.

03:42
    Prvý útok hostí nebezpečne pohrozil domácemu gólmanovi, ten všetko s prehľadom vyriešil. Následne vznikla menšia strkanica.

04:20
    Štrbákovu delovku od modrej kryje opať domáci brankár.

04:54

06:00
    Prvých šesť minút sa hrá vo vysokom tempe, obaja brankári sa musia mať na pozore.

06:42
    Cez troch domácich hráčov sa presadil košický útočník, Kristan chytá.

07:33
    Na opačnej strane nebezpečne stieľal Štumpf.

07:46
    zakázané uvoľnenie Nitry.

09:08
    Tománek Stumpel v akcii, nerozumeli si, na opačnej strane Češík na dvakrát nebezpečne ohrozil Kristana.

09:08
    Prvú presilovku si zahrajú domáci tentokrát Košice mali príliš veľa hráčov na lade.

10:40
    Nitra sa nevie usadiť v útočnom pásme.

11:00
    Chrenko si posedí dve minúty za nedovolené bránenie v hre a pomer síl na lade je vyrovnaný.

12:50
    Kristan chýta strelu Košíc, Pupák vyhadzuje cez všetky čiary. Hostia hrajú ďalšiu presilovku.

13:00

13:15
    Nitra dala gól!

Ako blesk z jasného neba Nitra dáva gól. Ručkay potiahol puk poza bránku Hyláka, bekendom ju posunul pred bránku, kde po strele z prvej otvára skóre dnešného zápasu NOVÁK. Asistencie: Ručkay, Chrenko

13:36
    Domáci môžu zvýšiť náskok v presilovke, kedy si dve minúty posedí Češík za sekanie.

14:33
    Tománek strieľa z pravej stany. Hylák kryje.

15:03
    Marcinko si posedí dve minúty za napadnutie.

15:42

JOZEF STUMPEL zvyšuje stav stretnutia na 2:0 vo využitej presilovej hre. Podobná situácia ako pri prvom góle. Domáci matador dostal prihrávku spoza bránky od strelca prvého gólu Nováka a pretlačil puk za chrbát Hyláka. Asistencia: Novák Lukáš

17:15
    Hylák opať v akcii, tentokrát sa stav nemení.

18:12
    Nagy v súboji s Ručkayom, domáci si žiadajú vylúčenie Košičana.

19:30
    Kristan chytá Marcinkovu strelu.

20:00

Videli sme veľmi kvalitnú prvú tretinu, v ktorej prvej polovici aj vďaka presilovým hrám mali prevahu hostia z Košíc. Potvrdilo sa však známe nedáš dostaneš, keď dobré príležitosti hostí pochytal Kristan a na opačnej strane zmrznutého Hyláka prekonal Lukáš Novák a v presilovej hre Jozef Stumpel.

Pomer striel v prvej tretiene bol 11 : 15.

20:01

21:04
    Zakázané uvoľnenie domácich.

21:44
    Nagy strieľa, Kristan vyrážačkou zasahuje.

21:49
    Postavenie mimo hry Košíc posúdené ako úmyselné.

22:14
    Hamrák sa z rohu klziska prekorčuloval až pred Hyláka, strieľa nepresne.

22:34

Po dobýjaní košickej bránky zvyšuje stav stretnutia na 3:0 SEGĽA po nedôraze košických obrancov pred Hylákom. Asistencie: Bajtek, Hamrák.

23:09
    Hylák opäť v permanencii po nahodení puku.

23:40
    Vylúčenie na oboch stranách, z Košíc si dve minúty posedí Marcinko a na strane domácich si dve minúty odsedi Lukáš Novák.

24:20
    Kováčik unikol po ľavej strane, tiesnený strieľa, Hylák pozorný.

25:43
    Obe mužstvá sú v plnom počte.

26:32
    Kristan zasahuje po teči Boltuna.

27:30
    Nitra vyčkáva na svojej polovici, Košice rozohrávajú so svojho obranného pásma.

28:02
    Kristan na dvakrát schováva puk do svojej moci po dôraze Pašeka.

28:44
    Puk končí na ochrannej sieti po stečovanej strele Ručkaya.

29:20
    4-tý domáci útok podkúril Košičanom, tým sa oslobodzujú za cenu zakázaného uvoľnenia.

30:18

31:20

TOMÁŠ CHRENKO dáva ďalší gól domácich, kedy sa puk odrazil od masky brankára hostí, v hre sa pokračovalo a domáci strelec dosiahol štvrtý gól Nitry. Hostia po tomto góle striedajú brankárov. Hyláka nahradil Riečický. Asistencie: Ručkay, Kováčik.

32:24
    Nagy tvrdo poslal k zemi domáceho hráča a je vylúčený.

32:24
    Nitra si dokonca zahrá presilovku o dvoch hráčov, kedy na trestnej lavici sedí ešte jeden Košičan.

33:03
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary.

34:22
    Domáci sú nasťahovaní pred Riečickým, avšak nevymysleli nič prekvapivé.

34:30
    Hostia v plnom počte.

35:04
    Chrenko vystihol rozohrávku hostí, prihral Ručkayovi, jeho strelu z prvej brankár hostí chytá.

36:14
    Nagy sa pretlačil spoza bránky pred Kristana, ten pozorne zasahuje.

37:27
    Pupák si zoči voči vymienal slová pri striedaní s Nagyom, už to vyzeralo na šarvátku, rozhodcovia včas zasiahli.

37:49
    Konig si posedí dve minúty na trestnej lavici za nedovolené bránenie v hre.

38:15
    Nitra vyhadzuje cez všetky čiary.

39:08
    Puk končí na tribúne, vhadzuje sa po pravici Kristana.

39:55

40:00

Stav po dvoch tretinách je 4:0, kedy druhá tretina skončila rovnakým výsledkom ako prvá. Domáci po dôraze v útočnom pásme pridali tretí gól zásluhou Segľu.. V čase kedy Košice zvýšili agresivitu a napádanie sa presadil Tomáš Chrenko.

40:01

44:26
    Ospravedlnte technické problémy, veríme, že budeme pokračovať.

45:00
    Pri našich problémoch sa nič dôležité nestalo, Nitr hrá momentálne svoju ďalšiu presilovú hru.

46:06
    Hostia sa oslobodzujú cez všetky čiary.

46:21
    Macejko vyhodil puk mimo hracej plochy a posedí si dve minúty.

46:45
    Nitra sa dopustila postavenia mimo hry.

47:47
    Stumpel naivne prihrával cez všetkých hráčov, jeho pokus vystihol Marcinko a vyhodil cez všetky čiary.

48:23

49:00
    Tempo hry nám v tretej tretine opadlo. Nitra bráni svoj náskok a hostia sú bezzubí.

49:25
    Zakázané uvoľnenie Košíc.

49:37
    Kristan zasahuje po Hinďošovom pokuse.

50:13
    Macejko od modrej nahadzuje na Kristana, ten chytá. Domáci brankár dnes nevyráža pred seba žiadne puky a je veľkou oporou domácich.

51:32
    Milovu strelu od modrej čiary chytá Riečický.

52:03
    Ofsajd Košíc.

53:26
    Momentálne sa hra odohráva v rohu klziska bez väčších šancí.

53:44
    Dve minúty si posedí Milo za hákovanie.

54:34
    Cebákova neprájemná strela od modrej tesne minula Kristanovu bránku.

55:05
    V oslabení strieľal Kmeč.

55:45

55:48
    Tentokrát si presilovku zahrá Nitra, na trestnej lavici je Deyl.

56:19
    V presilovke Nitry dvakrát nebezpečne strieľal ex-Košičan Michal Novák.

56:57
    K Deylovi na trestnú lavicu pribudol Kolba a Nitra si zahrá presilovku o dvoch hráčov.

57:50
    Nitra v tlaku, Košice sa úspešne bránia a hrajú už so 4 hráčmi.

58:34
    Nitrania si nerozumeli a v úniku Nagy, Kristan chytá.

58:59

59:38
    Všetci diváci stoja a tlieskajú hráčom za skvelé hokejové divadlo.

60:00

V Nitra Aréne sme videli nadpriemerné extraligové stretnutie, v ktorom Nitra presvedčivo zdolala Košice 4:0 a priblížila sa im v tabuľke na dva body. (19:02:54)

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 14. Novák (Ručkay, Chrenko), 16. Stumpel (Novák), 23. Segľa (Bajtek, Hamrák), 32. Chrenko (Ručkay, Kováčik)

Rozhodca: Orolín, Jonák, Bednár, Snášel, Vrančík