Žilina – Spišská N. Ves 3:2 (kon.) | Topoľčany – B. Bystrica 2:3 (0:2 po s.n.) | Skalica – Košice 4:7 (kon.)
Trenčín – Poprad 4:3 (0:1 po s.n.) | Nitra – Zvolen 5:6 (0:1 po s.n.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 5:4 (2:0 po s.n.)
MsHK Žilina
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
HK Spišská Nová Ves
Sobota 19.10.2013, 14:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Extraliga juniorov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Príjemný dobrý deň, vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 13. kola hokejovej extraligy juniorov, v ktorom hráči MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hokejistov HK Spišská Nová Ves. Samotný zápas sa začína o 14:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

MsHK DOXXbet Žilina – Žilinčania mali dobrý vstup do súťaže, no posledné dva zápasy im nevyšli. Aj preto sa v tabuľke nachádzajú na 9. mieste so ziskom 15 bodov. Najproduktívnejším hráčom tímu je Patrik Holák, ktorý v 12 zápasoch zaznamenal 6 gólov a 8 asistencií. Druhým mužov v poradí je Patrik Zicho, o tretie miesto sa delia Jakub Teubner a Marek Janák. Oporou tímu sú i brankári Maroš Mikoláš a Peter Buliš. So Spišiakmi majú Žilinčania v tejto sezóne priaznivú bilanciu, keď 2 zápasy vyhrali v riadnom hracom čase a jeden v predĺžení.

Spiš.N.Ves – Spišiakom sa v tejto sezóne juniorskej extraligy vôbec nedarí. So ziskom 6 bodov beznádejne okupujú posledné miesto tabuľky a nedokázali doposiaľ vyhrať ani jeden zápas v riadnom hracom čase. K ťahúňom tímu patrí Jakub Lesňák, ktorý v 12 zápasoch získal 12 bodov za 7 gólov a 5 asistencií. Na druhom mieste je Boris Drozd, tretie miesto v produktivite patrí Matejovi Giľákovi.

Samotný zápas sa začína o 14:00, k jeho sledovaniu vás srdečne pozýva Dávid Švec.

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš (Majerík) – Solar, Niník (A), Majerčík, Prášek (A), Gálik, Pekný – Pšurný, Michalek, Kubala, Vrábel, Dolinajec M., Rovner, Janák, Rogoň, Dolinajec L., Teubner, Ligas, Holák, Zicho (C). Tréner: I. Marták.

HK Spišská Nová Ves: Strmeň (Surák) – Šmelko, Janovčík, Kyčák, Zakopjan (A), Vrana, Bednár – Horváth, Hamrák, Drozd (C), Hamráček (A), Gonda, Giľák, Švec, Findura, Zwick, Lesňák. Tréner: P. Hrehorčák

Rozhodca: Ljačiak – Hronský,Gajdošík.

Na ľade máme rozhodcov, čakáme na tímy.

Na zápas práve zavítal hlavný tréner Žiliny p. Jan Neliba.

Doznela štátna hymna Slovenskej republiky, môžeme začať.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:01
    Úvodné buly v prospech hostí zo Spišskej Novej Vsi.

00:35
    Na ľade útok vedený Patrikom Holákom, ktorý má na krídlach bratov Dolinajcovcov. Prvý problém v obrane s prehľadom vyriešil Silvester Prášek.

01:25
    Rýchly začiatok z oboch strán, hostia však predsalen vstúpili do zápasu o niečo aktívnejšie.

02:45
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Potvrdzujú sa moje slová, hostia sa ujímajú vedenia. Po peknej prihrávke Finduru nedal Mikolášovi v bránke Žiliny žiadnu šancu BRANISLAV ZWICK. Asistencie: Jakub Findura, Michal Bednár.

03:15
    Domácich hokejistov inkasovaný gól nabudil, začínajú herne hostí prevyšovať.

04:43
    Ligas si pekne odstavil telom protihráča, posunul puk Dolinajcovi, no jeho prihrávka na Holáka už neprešla.

05:23
    Martin Pekný si vymenil puk s Mikolášom, následne ho posunul na Jakuba Teubnera, ktorý ho vyhodil s pomocou Patrika Zicha von z pásma a odchádza striedať. Treba povedať, že Jakub Teubner si dnes zaslúži absolutórium za to, že po zdravotných problémoch, ktoré ho zastihli v týždni, vôbec nastúpil na ľad. Kiež by podobný prístup k žilinskému dresu malo viacero hráčov.

06:28
    Bomba jedného z obrancov Žiliny, Strmeň si pripisuje prvá vážnejší zákrok.

07:52
    Približne minútu držia Žilinčania svojho súpera v obrannom pásme, nasleduje séria buly – strela, buly – strela, no Strmeň ostáva s čistým štítom. Hostia sa bránia i za cenu zakázaného uvoľnenia.

08:13
    Nahodený puk do pásma radšej Maroš Mikoláš skryl do lapačky.

08:34
    Pekná akcia Dolinajca s Holákom, na konci sa však puk nešťastne zaplietol Gálikovi medzi korčule.

09:13
    Žilina dala gól!
    Nuž, čo povedať. PATRIK HOLÁK má formu ako hrom, pretože najskôr si obišiel protihráča a následne backhandovou strelou pod hornú žŕdku urobil zo Strmeňa štatistu. Asistencia: Milan Dolinajec

10:33
    Na ľade ostáva otrasený Patrik Zicho. Po chvíli sa však zdvihol a jeho pohľad na striedačku hostí neveští pre súpera nič dobré.

10:48
    Pšurný strieľal od modrej čiary, Patrik Rogoň s dorážkou neuspel. V týchto chvíľach sa hrá skutočne len na jednu bránku.

11:13
    Patrik Holák je všade, v obrane i v útoku. Vidieť, že sa mu hra darí a baví ho to.

11:29
    Jakub Teubner sa dostal k odrazenému puku v medzikruží, jeho bomba však letela vysoko nad Strmeňovu bránku.

13:26
    Pred chvíľou spomínaný škaredý pohľad PATRIKA ZICHA mal opodstatnenie, žilinský kapitán po prihrávke Rovnera nakláňa misky váh na stranu svojho tímu. Asistencia: Andrej Rovner.

14:20
    Domáci hokejisti už hrajú v pohode, hostia sa snáď 5 minút nedostali na dostrel Mikolášovej bránky.

15:01
    Máme pred sebou záverečných 5 minút prvej tretiny.

15:39
    Po dlhej dobe sa vhadzuje po pravej ruke brankára Žiliny Maroša Mikoláša.

16:09
    Aktívny forčeking prvého útoku Žiliny takmer slávil úspech. Zicho puk zobral jednému z obrancov hostí, zadovkou ho poslal na Teubnera. Jakub sa neulakomil a poslal ho na lepšie postaveného spoluhráča, toho však Strmeň vychytal. Každopádne, krásna akcia takmer naslepo.

16:52
    Hostia na útočnom výlete, od modrej pekne vystrelil Tomáš Vrana, pred Mikolášom puk ešte tečoval Boris Drozd, no napokon brankára Žiliny neprekvapil.

17:37
    Domáci hokejisti opäť nasťahovaní pred Strmeňom, no i hostia pôsobia, že sa začínajú preberať z útlmu.

18:28
    Potvrdené, pretože po strele Finduru musel Mikoláš odložiť štrikovanie a vytiahnúť pekný zákrok. Nuž, hostia dokázali, že keď veľmi chcú, tak sa vedia domácim herne vyrovnať.

19:01
    Do konca úvodnej časti hry ostáva necelá minúta.

19:55
    Prečíslenie Žilinčanov 2 na 1, prihrávke Lukáša Michaleka na Juraja Kubalu však neprešla.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 2:1. Hostia sa dostali do vedenia gólom Zwicka, za domácich vyrovnával parádnym gólom Patrik Holák a vedenie na stranu Žiliny strhol kapitán Patrik Zicho. Žilinčania mali počas takmer celej tretiny herne navrch, treba však povedať, že hráči hostí si taktiež dokázali vybojovať zaujímavé šance. Druhá tretina sa začne približne o 14:50.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny pre domácu Žilinu.

21:02
    Patrik Holák našiel spoza bránky voľného Jakuba Niníka, s jeho strelou si však Kristián Strmeň v bráne hostí poradil.

22:30
    Findura v spolupráci s Borisom Drozdom zoči – voči Marošovi Mikolášovi neuspeli.

23:11
    Dvojica Michálek a Kubala dobre zabojovala o puk, do prečíslenia sa ale napokon nedostala.

24:31
    Domáci hokejisti v náznaku prečíslenia, do toho ich však nepustil čiarový rozhodca, pretočil videl tesné postavenie mimo hru.

25:12
    Miloš Zakopjan sa snažil pretlačil popri pravom mantineli, pozor si však naňho dal Matúš Gálik a jasne mu ukázal, že tadiaľ cesta k Mikolášovej bránke nevedie.

26:40
    Silvester Prášek v drobnej výmene názorov s Jakubom Lesňákom.

27:32
    Hostia z východu v týchto momentoch výborne napádajú Žilinčanov, tí majú problém s rozohrávkou.

28:51
    Marek Janák sa prebil cez troch brániacich hráčov hostí, pred Strmeňom však už neuspel.

29:43
    Hra je momentálne viacmenej vyrovnaná, domáci hráči sa akoby prispôsobili výkonu hostí. Alebo sa hostia vyrovnali domácim? Ťažko povedať.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu a Žilina stále vedie nad Spišskou Novou Vsou 2:1.

31:34
    Vylúčenie Spišská Nová Ves, 2 minúty dostáva Jakub Švec za sekanie.

32:13
    Laxný prístup k puku v útočnom pásme, rýchly protiútok hostí a výborný zákrok Maroša Mikoláša. Asi tak vyzerali úvodné sekundy presilovej hry Žiliny.

32:30
    Domáci už nasťahovaní pred Strmeňom, puk však ihneď putuje za bránku Maroša Mikoláša.

33:15
    Domácim hráčom sa v tejto presilovej hre vôbec nedarí.

33:34
    Hostia v plnom počte.

33:42
    Vhadzovať sa bude po pravici Kristiána Strmeňa.

34:32
    Domácim viazne rozohrávka, dvojica Prášek a Majerčík sa teraz takmer dostala do problémov, pretože hostia výborne napádajú a nedajú domácim obrancom dýchať.

35:35
    Patrik Ligas vletel do pásma hostí, sťahovačkou si obohral obrancu, no následne mu puk utiekol z čepele hokejky. Škoda, bola to pekná individuálna akcia.

36:15
    Drozd páli na Mikoláša, ten puk skryl do lapačky a bude sa vhadzovať po jeho pravej ruke.

37:13
    Marek Janák dostal puk medzi dvoch hráčov, nabral rýchlosť, no jeden z obrancov ho napokon zastavil.

37:27
    Žilina sa však napokon dostáva do vedenia o dva góly, keď aktivita spomínaného Mareka Janáka vyústila do prihrávky na obrancu LUKÁŠA MAJERČÍKA a ten už vedel, čo má s pukom urobiť. Asistencia: Marek Janák.

38:35
    Hostia však ani za nepriaznivého stavu neskladajú zbrane.

39:01
    Do konca druhej časti hry ostáva necelá minúta.

39:30
    V nej sa už nič mimoriadne nedeje, oba tímy akoby čakali na klaksón.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Je tu koniec druhe tretiny, po ktorej vedie Žilina nad Spišskou Novou Vsou 3:1. O jediný gól v tejto časti hry sa postaral obranca Lukáš Majerčík. Záverečná tretina sa začne približne o 15:28.

Strely na bránku po dvoch tretinách máme 24:14.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:11
    Domáci sa snažia zveľadiť svoj náskok, zatiaľ sa im to nedarí.

42:35
    Pekný zákrok Strmeňa, ktorý vytiahol efektnú lapačku.

43:55
    Domáci vysoko forčekujú hráčov Spišskej Novej Vsi, úspech im to zatiaľ neprináša.

44:59
    Hra v týchto momentoch prevažne v strednom pásme.

45:41
    Hostia reklamujú u hlavného rozhodcu postavenie mimo hru. Nuž, s týmto asi neuspejú, pretože hlavný rozhodca za nich gól nedá.

46:29
    Stále boj v strednom pásme o každý kúsok ľadu.

47:36
    Patrik Holák vyskúšal príklep, puk z čepele jeho hokejky však letel mimo bránku Kristiána Strmeňa.

48:13
    Prvé vylúčenie na strane Žiliny, 2 minúty dostáva Lukáš Majerčík za hákovanie a hostia majú ideálnu šancu znížiť vedenie Žiliny.

49:25
    V presilovej hre sa však hráči hostí nedokážu usadiť v útočnom pásme.

49:01
    Puk putuje za bránku Kristiána Strmeňa.

49:13
    Domáci v plnom počte.

50:01
    Máme pred sebou posledných 10 minút tretej tretiny. Spravia hostia ešte niečo s výsledkom?

51:04
    Vyzerá to veru, že ani nie. Spišiaci dnes prišli do Žiliny s tromi päticami hráčov a vyzerá to tak, že chlapci sú už pomerne dosť unavení.

52:36
    Na druhe strane, domácej Žiline počas týždňa chýbalo viacero hráčov. Rastislav Slota s Tomášom Čičalom sú zranení, Patrik Zicho a Jakub Teubner rovnako vynechali časť tréningov pre bližšie nešpecifikované zdravotné problémy.

54:55
    Zápas sa viacmenej z oboch strán len dohráva.

56:47
    Boje v strede klziska, ďaleko od oboch brán.

59:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelá minúta.

59:22
    Oddychový čas hostia.

59:22
    Skončil sa oddychový čas, môžeme pokračovať.

59:31
    Hostia napokon znižujú na 2:3. Gól dáva JAKUB LESŇÁK. Asistencie: Matej Giľák, Boris Drozd.

60:00

Skončil sa zápas juniorskej hokejovej extraligy, v ktorom Žilina tesne víťazí nad Spišskou Novou Vsou 3:2. Ja sa s vami lúčim a želám príjemný zvyšok dňa. (15:57:20)
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Dávid Švec

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 10. Holák (Dolinajec), 14. Zicho (Rovner), 38. Majerčík (Janák) – 3. Zwick (Findura, Bednár), 60. Lesňák (Giľák, Drozd)

MsHK Žilina: Mikoláš (Majerík) – Solar, Niník (A), Majerčík, Prášek (A), Gálik, Pekný – Pšurný, Michalek, Kubala, Vrábel, Dolinajec M., Rovner, Janák, Rogoň, Dolinajec L., Teubner, Ligas, Holák, Zicho (C). Tréner: I. Marták.

Rozhodca: Ljačiak – Hronský,Gajdošík