Lotyšsko – Švajčiarsko 0:2 (kon.) | Turecko – Malta 4:0 (kon.) | Luxembursko – Gruzínsko 0:3 (kon.)
Maďarsko – Bosna 4:1 (kon.) | Litva – Fínsko 0:1 (kon.) | Holandsko – Škótsko 4:0 (kon.)
Srbsko – Cyprus 2:1 (kon.) | Rakúsko – Španielsko 2:6 (kon.) | Anglicko – Moldavsko 1:0 (kon.)
Francúzsko – Kazachstan 5:0 (kon.) | Taliansko – Belgicko 1:3 (kon.) | Portugalsko – Nórsko 5:1 (kon.)
Francúzsko
5:0 (3:0)
Kazachstan
cz Štvrtok 05.09.2013, 20:50 • Michel-d'Ornano, Caen (FRA) • Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:50.

Kromě národních A týmů hrají svá kvalifikační utkání i mladší ročníky. Kategorie U21 v Evropě hraje kvalifikaci na EURO hrané v roce 2013 a jednomu zápasu ze skupiny číslo 10 se budeme věnovat i v tomto přenosu. Konkrétně se bude jednat o utkání Francie – Kazachstán.

V tomto utkání není vůbec těžké najít favorita, Francouzi by měli být fotbalově někde jinde než jejich dnešní soupeř a potvrdit by se to mělo i na trávníku. Pro tým ze země galského kohouta se dnes jedná o premiérový zápas v celé kvalifikaci a vstup do ní bude jistě velmi důležitý.

Na druhé straně Kazachové odehráli již dva zápasy, v tom prvním vyloupili Bělorusko, když vyhráli 0:1. Stejnou porážku však utrpěli o dva měsíce později v domácím prostředí od Arménie.

Jistotu účasti na závěrečném šampionátu v roce 2015 již má Česká republika a to z jednoduchého důvodu. Kongres UEFA v roce 2012 totiž rozhodl, že se závěrečný turnaj bude konat právě u nás. Bude to vůbec naposled, co se turnaj bude konat v lichém roce, další šampionát bude následovat v roce 2016 a poté co dva roky v sudých letech.

Šampionátu se mohou zúčastnit hráči narození po 1. lednu 1992, na začátku kvalifikace jim může nanejvýš 21 let.

Francie: Boucher – Digne, Umtiti (C), Zouma, Foulquier – Benzia, Veretout, Ferri, Ntep De Madiba – Sanogo, Martial

Kazachstán: Pokatilov – Grek, Kožabajev (C), Passichnik, Sartakov – Ayaganov, Kalinin, Kuat, Sarijev – Murtazajev, Beisebekov

Rozhodčí: Slyva – Šimkus, Radius.

-3
    Trojice rozhodčích již přivádí základní jedenáctky obou týmů na hrací plochu.

1

1
    Francouzi od prvních minut u míče a soupeři ho zatím vůbec nepůjčili.

3
    Kombinace francouzského týmu zatím probíhá daleko od pokutového území, navíc si Sanogo pomohl i faulem a tak si zahrají i Kazaši.

4
    Vzápětí však fauloval i Kalinin (KAZ) a míč se tak dostane opět na kopačky Francouzů.

5
    Průnik po pravém křídle je zastaven a tak budou domácí fotbalisté pouze vhazovat.

6
    Centr v pokutovém území našel připraveného Sanoga, no jeho zakončení z otočky skončilo vysoko nad břevnem.

7
    Pokatilov malinko podcenil situaci a Martial ho za to téměř vytrestal, nakonec celá akce končí jen rohovým kopem pro Francii.

7
    Standardní situaci rozehrál Veretout, ale jeho míč nenašel nikoho ze spoluhráčů.

9
    Po sérii nepřesných přihrávek se míč vrátil na kopačky domácího týmu, který zakládá další pokus na překonání obrany.

9
    Nečekaný centr do pokutového území málem našel Sanoga (FRA), ale ten v souboji upadl a tak nemohl zakončit.

10
    Francie právě vstřelila branku!

Počáteční tlak Francie končí úvodní brankou a to již v desáté minutě zápasu. Po průniku Martiala do pokutového území přišla včasná přihrávka na nabíhajícího JORDANA FERRIHO a ten překonal Pokatilova. Ten si sice na míč sáhl, no nevytlačil ho z brány.

11
    Na ofenzivní výlet se vydali i Kazaši, ale ten skončil dříve než vůbec začal.

12
    Kalinin (KAZ) připisuje na konto svého týmu první střelecký pokus, ten šel sice hodně mimo bránu, ale počítá se.

13

Dnes to vypadá na gólové hody domácího týmu a tento gól si za klobouček nedá brankář Pokatilov. Po několika rychlých přihrávkách se míč dostal na kopačku PAULA NTEP DE MADIBU a ten překonal brankáře Kazachstánu nepříliš razantní střelou.

14
    Po inkasovaném gólu se hosté vydali opět na výlet a ten zakončoval Ayaganov, ale ani jeho střela mezi tři tyče neletěla.

15
    Riskantní malá domů sice hostům vyšla, ale Pokatilov poté v nouzi odkopl míč jen do zámezí.

17
    Sarijev zastavil protihráče nedovoleně a nabídl tak domácím standardní situaci.

17

Veretout si postavil míč a jeho centr proskákal až k úplně volnému ANTHONY MARTIALOVI, který neměl problém překonat gólmana Kazachstánu. Francouzi tak během osmnácti minut téměř rozhodli tento zápas.

19
    A samozřejmě nadále se dá očekávat, že budou domácí fotbalisté tím aktivnějším týmem na hřišti.

19
    Digne (FRA) zůstává ležet na zeleném pažitu a jen těžce se zvedá.

21
    Již se ve hře pokračuje a Francouzi se okamžitě vydávají směr pokutové území soupeře.

22
    Sarijev (KAZ) dělal co mohl a nakonec míč před čarou dostihl, jeho následný centr však skončil přímo v náručí připraveného Bouchera.

23
    Pokatilov vystartoval z brány a dokázal vyboxovat centr mimo nebezpečné území, sice jeho zákrok na oko nevypadal pohledně, ale splnil to nejdůležitější.

24
    Boucher již zablokovaný míč nedostihl a tak budou hosté rozehrávat rohový kop.

25
    Beisebekov dlouho čekal s rozehrávkou rohu a nakonec míč dolétl pouze a jen na kopačku francouzského fotbalisty.

26
    Až ofsajd musel zastavit Martiala, který se velmi odvážně hnal za míčem a jistě by vymyslel přihrávku na své nabíhající spoluhráče, no praporek pomezního byl proti.

28
    Zdá se, že v tomto utkání se již hraje pouze o to, kolik Francouzi soupeři nastřílí branek. Jako poslední zkoušel štěstí Benzia, ale jeho střela letěla vysoko nad bránu.

29
    Dobře postavená obrana Kazachů nepustila soupeře k pokutovému území.

30
    Po další nepřesné přihrávce hosté dokonce vyráží do rychlého protiútoku.

30
    Beisebekov (KAZ) to vzal na sebe a jeho střela nebyla vůbec špatná, nakonec však letěla dobrý metr vedle pravé tyče.

31
    Kalinin si pomohl faulem zezadu a může být rád, že za tento zákrok neviděl žlutý kartónek.

33
    Zajímavý centr do pokutového území nadělal francouzské obraně mírné starosti, ale nakonec si domácí celek v pohodě poradil i při této defenzivní práci.

34
    Benzia (FRA) si narazil míč se spoluhráčem a nakonec i přes dva bránící protihráče vystřelil, míč však vylétl opět jen nad břevno.

34
    Finální přihrávku na poslední chvíli zablokovala obrana Kazachstánu a tak měl rázem k míči nejblíže brankář Pokatilov.

36
    Sanogovi přiťukl nechtěně míč Kuat (KAZ) a poté tak musel hodně zabrat, aby nepustil Sanaga do větší příležitosti. Z celé akce bude nakonec rohový kop pro Francii.

37
    Z něj však nic výrazného před bránou Kazachů nevzniklo.

37
    Boucher vyběhl z brány a s velkým přehledem byl u míče jako první. Takovéto zákroky pouze udržují domácího gólmana v provozní teplotě.

39
    Kazaši kombinují ve středu hřiště ale jejich rozehrávka k ničemu nevedla.

40
    Již se blíží závěr poločasu, ale Francie nadále drží míč a snaží se o případné navýšení skóre.

41
    Výborný míč přilétl do pokutového území a jen nepřesná hlavička zabránila vstřelení čtvrté branky.

42
    První střídání v zápase je zde a to ještě před koncem prvního poločasu. Ze hřiště odchází Ayaganov a nahrazuje jej Pikalkin (KAZ).

43
    Sanogo se pohyboval na hranici ofsajdu a nakonec byl v momentu přihrávky přece jen za obranou Kazachstánu.

44
    Francouzi naprosto rozebrali na místě stojící obranu Kazachstánu a jen dobrý zákrok Passičnika zabránil další katastrofě. Bude z celé akce rohový kop pro domácí tým.

45
    Po rohovém kopu vzniklo kolem brány jisté nebezpečí, no až ke střele se domácí nedostali.

45
    V prvním poločase se nastavuje jedna minuta.

45+1
    Hosté sice přečetli rozehrávku, ale jejich pokus o rychlý brejk byl velmi rychle zastaven.

První poločas je za námi a v podstatě už po sedmnácti minutách hry bylo jasné, že dnes zůstanou tři body ve Francii. Od desáté do sedmnácté minuty totiž domácí překonali obranu Kazachů hned třikrát a tím v podstatě rozhodli toto utkání.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:53 a my můžeme jenom očekávat, co nám týmy předvedou ve zbývajícím čase.

46

46
    Do druhého poločasu už nenastoupil za hosty Kuat a nahradil jej Islamkhan.

46
    Střídali také Francouzi, Landre nahradil Zoumu.

46
    Sanogo (FRA) se hned v první akci dostal ke střele, tu však dokázal brankář hostí pokrýt.

48
    Zaváhání v rozehrávce Francouzů vypadalo hodně nebezpečně, ale nakonec domácí tým nebezpečí uhasil.

49
    Sarijev (KAZ) vhodí míč do hry po nepřesné přihrávce jednoho z domácích hráčů.

51
    Ntep De Madiba (FRA) dobře zapracoval a vybojoval pro svůj tým rohový kop.

52
    Veretout si postavil míč k rohovému praporku, no jeho centr nenašel nikoho v modrém.

53
    Landre nebral žádné ohledy a velmi tvrdě poslal k zemi Kalinina, ani tentokrát se žlutá karta nevytahuje a klidně to mohlo přijít.

54
    Martial (FRA) se protlačil do šance a pouze fakt, že jeho střela byla zablokovaná zabránil francouzského hráči navýšit vedení svého týmu.

55
    Grek se dobře položil do míče a zabránil mu, aby dolétl do šestnáctky. Domácí však budou zahrávat ještě roh.

55
    Rozehráno nakrátko, ale i tak byl druhý centr velmi nebezpečný. Pokatilov však ukázal dobrý postřeh a míč vyboxoval.

57

Jenže o krátkou chvíli později právě Pokatilov nezvládl vyběhnutí a díky toho mohl v poločase střídající LOUICK LANDRE dopravit míč do sítě. Pokatilov to myslel svým výběhem dobře, jenže u míče byl pozdě a to celou situaci domácím výrazně usnadnilo. Po gólu zůstal v bráně ležet otřesený Grek (KAZ).

58
    Dlouho trvalo než se Grek (KAZ) dal dohromady, no nyní již čeká na půli hřiště a hlásí se o návrat do hry.

60

Francouzi zřejmě opět našli recept na přidávání branek, YASSINE BENZIA zakroutil míč svou levačkou a kulatý nesmysl dolétl přesně k levé tyči, kde Pokatilov nemohl být. Nádherný gól a o pátou brankou Francouzů se postaral již pátý hráč, také úctyhodná bilance.

61
    Kazaši o míč velmi rychle přišli a opět se musí vrátit na svou polovinu k bránění.

63
    Sanogo dostal dobrou přihrávku před bránu, no proti němu vystartovala hned dvojice obránců a také gólman Pokatilov. Výsledkem všeho je tak zablokovaná střela a roh pro Francouze.

64
    Z následného rohu se domácím nepodařilo vytěžit vůbec nic.

64
    Kapitán Francie Umtiti zůstává ležet na trávníku a žádá ošetření.

66
    Do rychlého brejku Francouzů se vydala hned pětice hráčů, přihrávka však šla na jediného z nich, který stal v ofsajdu a byl ním Benzia.

67
    Sanogo dnes sice branku nedal, ale byl pro hostující defenzívu velkou hrozbou, v 67. minutě jej nahrazuje na hřišti Bahlouli.

68
    Hodně nepřesným centrem se prezentoval kapitán Kazachů Kožabajev,

69
    Podobná pozice jako při posledním gólu, ale Martialův pokus tentokrát dokázal Pokatilov s velkou snahou vyrazit.

71
    Hosté se dopracovali ke standardní situaci, ale míč letící do šestnáctky si pohlídala obrana Francie.

71
    Mohlo to být už 6:0, ale Digne ve výborné pozici poslal míč pouze doprostřed brány a tam stál Pokatilov, který ho pokryl.

73
    Francouzi dnes naposled střídají a zasloužený potlesk tak dostává Benzia, kterého nahrazuje Bahebeck.

74
    Rozehrání rohového kopu se domácím příliš nevyvedlo.

75
    Kožabajev (KAZ) zřejmě prohodil nějakou peprnou poznámku a za to je tak prvním karetně potrestaným hráčem dnes.

75
    Ntep De Madiba se snažil trefit míč přímo z voleje, to se mu sice podařilo, ale střela byla hodně slaboučká.

76
    Obrana Kazachstánu naprosto zapomněla na nabíhajícího Martiala, který si chtěl vychutnat brankáře a pouze mu poslat míč kolem něj. To se také povedlo, jenže kulatý nesmysl také skončil těsně vedle levé tyče.

77
    Následně se dostal k zakončení také Bahlouli, ale jeho pokus byl zablokován. Z následného rohu právě Bahlouli nikoho nenašel.

78
    Pokatilov musel být opět ve střehu, brankář Kazachů si dnes rozhodně na málo práce stěžovat nemůže.

80
    Po zisku míče vybíhají domácí okamžitě do rychlého protiútoku, ten zakončil prudkou střelou Bahebeck a Pokatilov měl plné ruce práce a míč vyrazil spíše se štěstím.

81
    Hra se malinko kouskuje, ani jeden z týmů už nemá moc kam spěchat.

82
    Sarijev (KAZ) se zapsal mezi hráče, kteří si dnes vystřelili, na bránu však jeho střela z dálky neletěla ani náhodou.

83
    Pokatilov se musel opět ukázat proti tvrdé dělovce Bahlouliho, která letěla mezi tři tyče, no hostující brankář ji vyrazil na roh.

83
    Z toho se domácí k šanci nedostali, ale Kožabajev (KAZ) předvedl pěkné divadélko, kterému však nikdo nevěnoval velkou pozornost.

85
    Ntep De Madiba se opřel do míče z takových dvaceti metrů a trefil se velmi dobře, Pokatilov však balón dokázal opět vyrazit.

85
    Bahlouli (FRA) si pohrál s míčem a hlavně druhá klička byla zřejmě zbytečná, dostal se totiž do horší pozice a tak jeho střela z místa nebyla natolik nebezpečná.

86
    Vzápětí vidí Ferri (FRA) trošičku zbytečnou žlutou kartu.

86
    Islamkhan (KAZ) to zkusil z dálky, ale ani on nezamířil mezi tři tyče. Kazachy je však třeba pochválit, že se snaží alespoň o takovéto propagační střely.

87
    Francouzi by jistě rádi přidali ještě jeden gól, jejich poslední snažení zastavil útočný faul.

88
    Domácí vyráží do dalšího útoku, ale již tolik nespěchají a spíše se drží ve středu hřiště.

89
    Francouzi po velké chybě přišli ve středu hřiště o míč a můžou být rádi, že hosté vyrazili do brejku pouze ve dvou.

90
    Mirošničenko (KAZ) si zahraje ještě na pár vteřin a na hřišti nahrazuje Sarijeva.

90+1
    Nastavují se dvě minuty nad rámec hrací doby a v té první z nich střílel nepřesně z přímého kopu Bahebeck (FRA).

90+2
    Domácí drží míč pevně v moci a již se pouze čeká na závěrečný hvizd hlavního rozhodčího.

Francie dnes tak potvrdila roli favorita a do kvalifikační skupiny si z tohoto utkání odváží s přehledem všechny tři body. Zápas byl rozhodnut v podstatě už po sedmnácti minutách, kdy to bylo 3:0 a zbytek utkání měli i nadále domácí pod kontrolou. Zajímavostí je, že o pět branek Francie se postaralo pět různých hráčů.

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u fotbalu zase příště. (22:41:17)