Chelsea FC
2:1 (1:1)
Aston Villa FC
Streda 21.08.2013, 20:45 • Stamford Bridge • Anglická Premier League

A aj sa tak stalo, domáci tím dnešný zápas vyhráva tesne 2:1. O druhý gól domácich sa v 73. minúte postaral presnou hlavičkou Ivanović. Následne prišiel tlak Aston Villy, Čech musel riešiť niekoľko nebezpečných situácii. Domáci tím si tesné vedenie ubránil až do konca a tak získava do tabuľky ďalšie 3 body. Hostia, naopak dnes odídu naprázdno.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (22:43:18)

90+5
    Z toho nič nebolo, naopak rohový kop na opačnej strane získava domáci tím. Zdá sa, že už o tesné vedenie neprídu.

90+4
    Hostia tlačia aj naďalej, teraz získavajú rohový kop.

90+3
    Rozhodca teraz zrejme odoprel penaltu tímu hostí! Po centri do šestnástky Terry zahral rukou, hlavný rozhodca však zostáva chladným a napriek hromadným protestom pokutový kop nepíska!

90+2
    A skoro sa im to podarilo znova, útočník Aston Villy sa sám rútil na Petra Čecha, český brankár však situáciu riešil vybehnutím z brány a odkopom do bezpečia.

90+1
    Hostia tak majú pomerne dosť čas na prípadné vyrovnanie, vzhľadom na to, že v prvom polčase dokázali vyrovnať v čase 47:50.

90
    Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby zápasu, nadstavovať sa bude až 5 minút.

89
    Lopta sa pri hranici šestnástky viackrát odrazila, ešte sa snažil vypáliť Tonev, ale aj jeho pokus bol zablokovaný.

88
    Hostia získavajú priamy kop na súperovej polovici, pozícia odkiaľ sa bude zahrávať je však vo veľmi veľkej vzdialenosti od Čechovej brány.

87
    Hráči Chelsea si teraz v útoku nerozumeli, Lampard chcel prihrávku vrátiť Hazardovi na krídlo, ten ju ale nečakal a lopta letí mimo hraciu plochu.

86
    Čech práve zachránil svoj tím od nerozhodného stavu! Po predĺženej prihrávke sa lopta dostala až na kopačku Weimanna, ten z prvej vypálil ale český brankár výborne zareagoval a loptu vyráža do bezpečia.

85
    Dlhá prihrávka na striedajúceho Schürrle bola naozaj dlhá, nedokázal na ňu zareagovať, rozohrávať bude Guzan.

84
    Posledné striedanie domáceho tímu v zápase znamená, že z ihriska odchádza Oscar, opačnou stranou vybieha van Ginkel.

83
    Cahill teraz hasil situáciu vo vlastnom pokutovom území, nerobil si s tým ťažkú hlavu, riešil to najjednoduchšie, odkopom.

82
    Hostia striedajú, tentoraz ide dole z ihriska El Ahmadi, na jeho miesto príde Tonev.

81
    Domáci sa pochopiteľne nikam nenáhlia, zdržiavajú sa okolo stredového kruhu, s rozohrávkou vyčkávajú.

80
    Aj naďalej sa pokračuje na polovici Aston Villy, hosťom rýchlo ubieha čas na vyrovnanie skóre.

79
    Schürrle si potiahol loptu až k hranici šestnástky, odtiaľ posielal prudkú prihrávku na Lukakua, ten prenechával Ivanovićovi, tesne pred ním ale zasiahla obrana a loptu odkopla do bezpečia.

78
    Do útoku sa pustil Lukaku, ktorý sa dostal až do šestnástky súpera, vystrelil, avšak jeho pokus sa nevmestil do brány.

76
    Za protesty vidí nakoniec žltú kartu Benteke.

76
    Obrana Chelsea sa bez väčších problémov ubránila, domáci sa nikam neponáhľajú, loptu držia na svojich kopačkách.

75
    Ivanović, ktorý už jednu žltú kartu má sa znova previnil nepekným faul, Benteke si od rozhodcu pýta červenú pre domáceho obrancu, ten ale zostáva chladný a ukazuje iba na miesto pre priamy kop.

74
    Hostia sa okamžite vydali do útoku, určite budú chcieť skóre čím skôr vyrovnať. Dnes ukázali, že na to majú.

73
    Chelsea dala gól!
    Po priamom kope, ktorý zahrával Lampard sa k zakončeniu hlavou dostal BRANISLAV IVANOVIĆ, ktorý nezaváhal a posiela svoj tím znova do jednogólového vedenia.

72
    Následne však prichádza faul Westwooda, domáci tak budú zahrávať priamy kop.

71
    Do útoku loptu potiahol Lukaku, ten posielal prihrávku do šestnástky, tam však na ňu nemal kto zareagovať.

70
    Ivanović získava za faul lakťom do tváre súpera žltú kartu, hostia sa dožadujú červenej, tú však rozhodca nevyťahuje.

68
    Ďalší pokus ohroziť bránu Guzana končí strelou ponad brvno brány.

67
    Chelsea sa okamžite tlačí vpred, ale stále sa nedarí domácim hráčom ohroziť bránu hostí.

65
    Ide o dvojité striedanie, odchádza aj Mata, na trávnik vybieha Schürrle.

65
    Prvú žltú kartu v zápase vidí El Ahmadi, ktorý nepekne fauloval Matu.

65
    Tréner Mourinho sa odhodlal k prvému striedaniu v zápase, z ihriska odchádza Ba, nahradí ho Lukaku.

64
    S tým nemala obrana Chelsea väčší problém a lopta je opäť v strede ihriska.

63
    Ďalšiu obrovskú šancu mal Weimann! Po krížnej prihrávke zakončoval v páde, ešte pred ním ale zasahoval obranca, ktorý loptu takmer umiestnil do svojej siete. Hostia tak získavajú prvý rohový kop v zápase.

62
    Na druhej strane Mata posielal mäkučkú loptu na Baa, k nemu sa ale nedostala, do protiútoku sa okamžite púšťajú hostia.

61
    Veľkú príležitosť na strelenie gólu a tým poslanie svojho tímu do vedenia mal teraz Benteke! Po krásne prihrávke na hranicu šestnástky prišla strela, ktorá len o centimetre míňa Čechovu bránu.

60
    Ďalšia útočná akcia Chelsea, Ba posielal loptu na Hazarda, ktorý v šestnástke vypálil z prvej. Strela sa mu ale nepodarila a lopta letí mimo priestoru brány.

59
    Dlhý center, ktorý letel do šestnástky nakoniec končí v náruči Čecha, ten okamžite vysúva svojich vpred.

58
    Naopak, do útoku sa pustili hostia, vybojovali aj priamy kop, ten bude zahrávať Westwood.

57
    Ďalšia pekná kombinácia pred hranicou vápna Aston Villy, ale ani tentoraz sme sa koncovky nedostali, hráči Chelsea sa snažia hrať až príliš profesorský futbal.

56
    Delph hľadal kolmicou Bentekeho, lopta nakoniec končí v rukaviciach Čecha, obrana si útočníka Aston Villy postrážila.

55
    Do útoku sa púšťali hostia, konkrétne Delph, ten bol nedovolene zastavený Ramiresom. Rozhodca kartu nevyťahuje, situáciu rieši dohovorom.

54
    Ba pri rozohrávke získal loptu, následne sa sám proti štvorci obrancov pustil Hazard, jeho snaha bola zbytočná hostia sa bez väčších problémov oslobodzujú.

53
    Zmeniť to chcel Mata, jeho center bol ale privysoký a tak končí až mimo hracej plochy.

52
    Domáci zostávajú na súperovej polovici, aj naďalej tam kombinujú, nedostávajú sa však do šestnástky pred Guzana.

51
    Ba znova v akcii, tentoraz do vápna posielal center Oscar, ten bol ale príliš prudký a Ba naň nedokázal zareagovať včas.

50
    Hra sa nám teraz prelieva z jednej strany na druhú, Ivanović a Ba to potiahli po pravom krídle, tam ich ale odzbrojila pozorná obrana hostí.

49
    Na opačnej strane sa o niečo podobné snažil Benteke, aj on bol čisto zastavený obrancom, hra znova v strede ihriska.

48
    To sa snažil zmeniť Ba, ktorý sa dostával do úniku, bol ale stíhaný obrancom, ktorý mu v poslednej chvíli zabránil vystreliť na Guzanovu bránu.

47
    Aston Villa začína byť čoraz nebezpečnejšia, v týchto momentoch sledujeme práve domáce mužstvo, ktoré sa musí brániť.

46
    Tentoraz rozohrávali hostia, okamžite sa tlačili dopredu, domáci obranný val ich ale cez hranicu šestnástky nepustil.

46
    Začal druhý polčas.

Hráči oboch tímov dnes po druhý raz opúšťajú svoje šatne, o malú chvíľu pokračujeme.

Tak to bol záver ako hrom, obrana Chelsea zaspala a vypomstilo sa jej to gólom do šatne. Skóre po prvom polčase je teda 1:1, za domáci tím sa v 7. minúte presadil Hazard. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne zhruba o 21:50.

Prvý polčas skončil.

45+3
    Aston Villa dala gól! 10 sekúnd pred uplynutím nadstaveného času je vyrovnané! Po prihrávke z ľavého krídla sa v šestnástke ocitol nikým nebránený CHRISTIAN BENTEKE, ktorý nedáva Čechovi šancu a v samom závere prvého polčasu vyrovnáva skóre na 1:1!

45+3
    V samom závere ešte prišla prihrávka na Baa, ktorý pálil z hranice šestnástky, jeho strele však chýbala razancia, takže Guzan bez problémov chytá.

45+2
    Ten posielal loptu na hlavy spoluhráčov, k lopte sa prvý dostal obranca súpera, ktorý ju posiela do stredu ihriska.

45+1
    Domáci ešte získavajú na súperovej polovici priamy kop. Zahrávať ho bude Terry.

45
    Beží nám posledná minúta riadnej hracej doby prvého polčasu, štvrtý rozhodca signalizuje, že nadstavovať sa budú 3 minúty. To je zapríčinené najmä ošetrovaním Clarka.

44
    V závere prvého polčasu sa hostia osmelili k dlhšiemu útoku, vo vápne pred Čechom nastal menší zmätok, Weimann zakončoval, obrana Chelsea ale zostáva stopercentná.

43
    Zdá sa, že zranenie Clarkovi neumožňuje ďalej hrať, preto je v 43. minúte striedaný za Okoreho.

42
    Do útoku sa pustili hostia, zastavil ich však ofsajd.

42
    Po kratšom prerušení kvôli ošetreniu sa v hre pokračuje.

41
    Ramires pri páde nešťastne zasiahol Clarkove čelo kopačkou, lekári ho odvádzajú za postrannú čiaru. Uvidíme či ešte dnes bude môcť hrať.

40
    Do súboja sa teraz dostal Ramires a Clark, druhý menovaný po súboji zostáva ležať na trávniku, vybieha k nemu aj lekársky tím.

39
    Ba sa ocitol v ďalšom postavení mimo hry, dnes sa mu to stáva veru často.

38
    Aston Villa teraz už takmer totálne bráni, takmer každý dotyk s loptou hostia riešia odkopom.

37
    Hráči Chelsea niekedy až zbytočne veľa kombinujú, doslova sa ponúkajú tým, kto vystrelí a dopadne to tak, že niektorý z obrancov Aston Villy situáciu vyrieši odkopom, tak ako pred pár sekundami.

36
    Ďalší ojedinelý útočný výlet Aston Villy, po chvíli ale lopta končí až u domáceho brankára Čecha.

35
    A do tretice sa Oscar snažil prekonať brankára Guzana spoza šestnástky a do tretice míňa jeho bránu. Treba ale povedať, že tentoraz šlo o jeho dnes najvydarenejší pokus.

34
    Navyše si teraz Cole nerozumel s Lampardom, z čoho mohol vzniknúť protiútok hostí. Našťastie pre domáci tím z toho bude iba vhadzovanie pre tím hostí.

33
    Hráči v modrom pekne kombinujú na polovici súpera, k strele sa však nie a nie dostať.

32
    Chelsea jasne vedie v držaní lopty, konkrétne je to 70% – 30% pre domáci tím.

31
    Na ľavom krídle pekne zakombinoval Cole s Hazardom, ten sa snažil nájsť Cola peknou pätičkou naslepo, prihral však iba do miest, kde bol obranca Aston Villy.

30
    Chelsea opäť na svojej polovici, škoda tých nepresných prihrávok v okolí stredovej čiary.

29
    Ďalšia dlhá lopta na Baa, tentoraz sa snažil zakončiť v šestnástke, tesne pred brankárom Guzanom. Prihrávka bola prisilná, takže nestihol včas zareagovať a lopta je mimo hracej plochy.

28
    Na kopačkách hráčov Chelsea sa však začínajú hromadiť nepresnosti a to najmä v strednej časti ihriska, teda pri prechode do útoku. Po jednej takejto chybe boli nútení stiahnuť sa až k vlastnej šestnástke.

27
    Domáci sa zdržiavajú na vlastnej polovici, s rozohrávkou sa nikam nenáhlia.

26
    Lampard sa tentoraz snažil vysunúť Baa dlhou prihrávkou, toho si ale obrana hostí dnes poctivo stráži.

25
    Ten zahrával kto iný ako Lampard, jeho pokus ale letí vysoko nad bránu Guzana.

24
    Ten istý hráč teraz pri obrannom zákroku nepekne fauloval Hazarda. Domáci získavajú priamy kop.

23
    Hostia začínajú byť aktívnejší, síce sa nedostávajú do šestnástky Chelsea, skúšajú šťastie aj z väčšej diaľky. Príkladom je strela El Ahmadiho, ktorá ale míňa svätyňu Petra Čecha.

22
    Hrá sa znova v strede ihriska, čoskoro nám ubehne polovica z prvého polčasu.

21
    Domáci to teraz skúšali po pravej strane, k hranici šestnástky priletelo niekoľko nebezpečných lôpt, lopta nakoniec skončila u Oscara, ktorý v útoku fauloval.

20
    Prvú vážnejšiu šancu skórovať mal za hostí Weimann, po mäkučkom centri z ľavej strany prišlo zakončenie hlavou, to ale neskončilo v priestore brány.

20
    Šťastie ešte skúšal Oscar, jeho strela z veľkej vzdialenosti končí mimo troch žrdí brány hostí.

19
    Zmeniť to chcel Mata, ktorý si robil priestor pri hranici šestnástky, priestor bol však prehustený obrancami Aston Villy a tak sa lopta znova dostáva do stredu ihriska.

18
    Hra sa nám presunula najmä do stredných polôh hracej plochy, ani jeden z tímov sa vyloženie nehrnie do útoku.

17
    Cole rozvíjal hru po ľavom krídle, prihrávkou našiel Oscara, ten pri súboji fauloval súpera. Loptu tak získava Aston Villa.

16
    Ďalšia dlhá prihrávka na Dembu Baa a znova zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu – postavenie mimo hry.

15
    Je pravda, že do útoku sa ťažko prechádza, keď súper tak dobre prehusťuje priestor, navyše hráči Chelsea nebezpečne napádajú súperovu rozohrávku.

14
    Pri lopte sú stále hostia, v strede ihriska kombinujú, nechcú sa nechať odstaviť od lopty, výraznejší prechod do útoku ale neprichádza.

13
    Po dlhšej dobe sa dostali hostia až k hranici šestnástky Čecha, dlho tam ale nepobudli, znova sa hrá v strede ihriska.

12
    Obrana Chelsea sa snažila o vysunutie Baa dlhou prihrávkou, bola však pri ňom až dvojica obrancov súpera, ktorá mu nedovolila dostať sa na dostrel brány.

11
    Netrvalo ale dlho a hráči v modrom sú znova nasťahovaní na polovici hostí, vhadzovať bude Ivanović.

10
    Po prerušení sa hra mierne ukľudnila, domáci kombinujú na vlastnej polovici.

9
    Z veľkej diaľky teraz skúšal šťastie Oscar, jeho strela ale míňa bránu Guzana.

8
    Chelsea zostáva pri chuti, domáci hráči sa aj naďalej tlačia pred súperovu šestnástku, ten má veľké problémy ubrániť sa.

7
    Podobné vysunutie ako pred chvíľou! Oscar našiel peknou prihrávkou EDENA HAZARDA, ktorý z ľavej strany vystrelil. Strelu ešte stihol brankár Guzan vyraziť, nakoniec si však loptu do svojej siete nešťastne zrazil hráč hostí. 1:0.

6
    Na ľavej strane operoval Hazard, obrana mu loptu zobrala, po chybe v rozohrávke však Chelsea zostáva v útoku.

5
    Po chybe v kombinácii sa však k lopte dostali hostia, hroziaci protiútok ale zastavuje zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu – ofsajd.

4
    Domáci hráči aj naďalej s prechodom do útoku vyčkávajú, kombinujú v blízkosti stredového kruhu.

3
    Smerom vpred sa osmelili aj hostia, na pravej strane však kraľoval Ivanović, ktorý nedovolil útočníkovi hostí ohroziť Čecha.

2
    Prvý výraznejší prechod do útoku už v 2. minúte stretnutia zastavuje postavenie mimo hry Baa.

1
    Úvodnej rozohrávky sa zhostili domáci hráči, po pravom krídle potiahol loptu na útočnú polovicu Ivanović, hráči Chelsea sa však s rozohrávkou nikam neponáhľajú, stiahli sa až na vlastnú polovicu ihriska.

1
    Stretnutie práve začalo.

Hráči obidvoch tímov už vychádzajú na hraciu plochu, domáci nastúpia tradične v modrých dresoch, hostia budú hrať v červeno-belasom.

Chelsea FC: Čech – Cole, Terry, Cahill, Ivanović – Lampard, Ramires – Hazard, Mata, Oscar – Ba

Aston Villa FC: Guzan – Luna, Clark, Vlaar, Lowton – Delph, Westwood, El Ahmadi – Agbonlahor, Benteke, Weimann

Rozhodca: Friend – Beswick, Collin.

Aj vďaka tomu sú kurzy stávkových kancelárii na jednotlivé výsledky také aké sú. Na víťazstvo domáceho tímu sa kurz pohybuje okolo hodnoty 1,3, na remízu 5,5 a na víťazstvo hostí až 9,5.

História vzájomných zápasov hovorí jasne v prospech FC Chelsea. Z posledných 5tich zápasov sa štyri skončili víťazstvom Chelsea a iba raz víťazstvom Aston Villy. Za spomenutie stojí zápas z 23.12.2012 Keď FC Chelsea na domácej pôde porazila Aston Villu 8:0.

Pekný večer Vám prajem a vítam Vás pri zápase druhého kola najvyššej anglickej Premier League. Dnes si sily zmerajú Chelsea FC a Aston Villa FC.

Chelsea FC

Trénerovi Mourinhovi vyšiel úvod do sezóny, na domácej pôde tím FC Chelsea zdolal Hull City bez väčších problémov 2:0. Autormi gólov boli Oscar a Lampard. Uvidíme, či sa aj dnešný zápas skončí víťazstvom tímu zo Stamford Bridge.

Aj Aston Villa začala sezónu perfektne a to víťazstvom nad Arsenalom Londýn na jeho vlastnej pôde. Výsledok vtedy skončil 1:3, za Aston Villu skórovali Luna a dvakrát Benteke. Tréner Lambert by určite rád privítal skalp ďalšieho slávneho londýnskeho klubu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:45.