Španielsko – Írsko 2:0 (kon.)
Španielsko
2:0 (0:0)
Írsko
cz Streda 12.06.2013, 02:00 • Yankee Stadium, New York, USA • Medzinárodné zápasy

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:50:08)

Favorizovaní nakonec dnešní zápas zvládli a po dvou brankách Soldada a Maty uhráli další vítězství, tentokrát nad Irskem 2:0. I když se soupeře snažil, seč mu síly stačily, na víc to prostě dnes nestačilo. I když, otázkou zůstává, jak by se zápas vyvíjel, kdyby rozhodčí uznali, podle mnohých regulérní, gól Irska. Ten pad v 82, minutě po rohovém kopu, ale rozhodčí ho pro domnělý ofsajd nakonec neuznali. Španělsko pak přidalo ještě druhou branku a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

90+2
    Běží již druhá minuta nastaveného času, z celkem tří nastavených minut, míč vykopává Randolph.

90
    Probíhá poslední minuta řádné hrací doby, Irové ještě střídají, Delaney nahradí Kellyho. McCarthy také opouští hrací plochu, nahradí ho Meyler.

88
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Skvělá rychlá akce Španělů, míč se dostává po krátkých narážečkách s Cazorlou až k JUANU MATOVI, který se ocitá za obranou Irska a pohotově zakončuje pod padajícím Randolphem.

88
    Sám faulovaný Busquets rozehrává, míč letí na Navase.

87
    Busquets faulován na vlastní polovině, tím končí útočná snaha Irů.

86
    Zvlášť poté, co mají k dispozici další rohový kop z pravé strany.

85
    Začala poslední pětiminutovka dnešního zápasu, Irové se snaží o vyrovnání a nejsou od něho příliš daleko!

84
    Na který si ve vápně nejlépe naskakuje Ramos, jenž ale hlavičkuje nad bránu.

83
    Cazorla vytěžil z dobré přihrávky Busquetse, dostává se do dobré střelecké pozice, střílí, Randolph jen tak tak vytěsnil na roh.

82
    Stephen Quinn nedovoleným zákrokem zastavuje průnik hostů, dostává za to žlutou kartu.

82
    A mohlo být vyrovnáno! Cox hlavičkuje po rohovém kopu na bližší tyči, míč se ocitá na břevně brány Španělska, odkud dopadá přímo pod nohy McCarthyho, ten pohotově zakončil, radost Irů z vyrovnání byla ale předčasná, rozhodčí ho neuznávají pro ofsajd.

81
    McClean proniká po levém křídle až do vápna, ocitá se před Casillasem, střílí, reflexivním zákrokem Casillas zachraňuje! Bude z toho rohový kop pro Irsko.

80
    Ano, avizované střídání je tady, Pedro ze hřiště odchází, Cazorla přichází.

79
    Španělé připravují další změnu v sestavě, na hřiště se chystá Cazorla.

78
    Ale po razantních změnách v sestavě se Španělé těžko probíjí do vápna soupeře.

76
    Přitom však McClean nepříjemně zasáhl bránícího Pedra do obličeje nebo do oblasti hlavy, již je vše v pořádku a Pedro se zvedá z trávníku.

75
    McClean posílá do vápna Španělska centr z levé strany, ale jeden z bránících hráčů odvrací.

74
    Dvojstřídání v sestavě Irska, Forde přepouští své místo v bráně Randolphovi, Andy Keogh pak zase McCleanovi.

73
    Busquets se dlouho nemohl z trávníku zvednout.

72
    Cox pouze za cenu nedovoleného zákroku na levém křídle zastavuje protiútok Španělska, sudí mu za tento faul dává žlutou kartu.

70
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Xavi, přichází Mata.

69
    Překvapivá střela ROBERTA SOLDALDA, který pohotově vypálil uvnitř vápna a míč "zaplul" k tyči, Forde se po něm pouze ohlédl.

69
    Jesus Navas se skluzem na pravém křídle ještě snaží prostrčit míč do vápna Irska, ale marně, hraje soupeř.

68
    Del Bosque je ale zatím hrubě nespokojený s výkonem svých svěřenců, Španělé jsou mnohem méně nebezpeční, oproti prvnímu poločasu.

67
    Navíc na polovině Španělska faulují, hraje soupeř.

66
    Irové rozehrávají volný kop z půli hřiště, ale pouze odevzdávají míč.

64
    Piqué posílá nepřesný centr do vápna, míč prolétl pokutovým územím, nikým neatakován.

63
    Kelly blokuje střelu Busquetse z pravé strany na roh.

62
    Nic z toho Španělé nevytěžili, Forde odkopává od brány.

61
    Piqué protáhl Forda v bráně Irska, ten s vypětím všech sil vytěsňuje jeho dalekonosnou střelu na roh.

60
    Hodina hry je za námi, zatím stále na první gól čekáme, což mnoho lidí zde na Yankee Stadium v New Yorku nečekalo, hlavně díky útočným schopnostem Španělů.

59
    Trojstřídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Iniesta, přichází Fábregas, gólmana Valdése nahradí po zbytek zápasu Casillas a na hřiště se dostane i Soldado, ten nahradí Davida Villu.

58
    Střídaní připravují i Španělé, u postranní čáry již nervózně "stepuje" Fábregas.

57
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Keane, přichází Cox.

56
    Španělé jsou zatím v úvodu druhého poločasu doslova neškodní.

54
    Ale míč se vrací do obrany, Španělé to zkouší odzadu.

53
    McCarthy fauluje Pedra na vlastní polovině, Španělé si již staví míč k rozehrání volného kopu.

52
    Irové zkouší dlouhé nákopy, ale to zatím k úspěchu nevede.

51
    Ale věc nevídaná – Španělsko ztrácí míč, mnohem častěji, než v první pětačtyřicetiminutovce.

50
    Autové vhazování Španělů z pravé strany, na jejich polovině.

49
    Pedro faulován Sammonem na půlící čáře, Španělé rychle rozehrávají.

48
    Irové začínají druhou půli o něco aktivněji, než jak končili tu první.

46

46
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Silva, přichází Navas. O poločasové přestávce také střídají Irové, hřiště opouští Hendrick, nahradí ho Quinn.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 3:01 hodin.

První poločas je již minulostí, Španělé se již nedostali k autovému vhazování na polovině soupeře a tak po prvních pětačtyřiceti minutách platí stále bezbrankový stav, ač jasně lepším týmem bylo Španělsko. Irové se v první půli pouze bránili, zahrozili Sammonem pouze jednou, jinak jsou pod, místy drtivým, tlakem soupeře. Ten se ale zatím pouze zastřeluje, i proto na první gól stále čekáme.

45
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu, rozhodčí zřejmě nebude muset nic nastavovat, hraje se téměř bez přerušení.

44
    Iniesta vybojoval rohový kop pro Španělsko, Xavi rozehrává z levé strany, ale přetažený centr na zadní tyči nikdo nezachytil.

43
    Tlak Španělů v závěru poločasu roste, Villa nachází Albu ve vápně, ale před ním odehrává obránce, míč se však dostává k Iniestovi, který volí střelu z levé strany, zpoza vápna, vedle.

42
    Pedro si připravil dobrou pozici na zakončení, s míčem u nohy dokázal oklamat obránce Irska v pokutovém území, udělal kličku na levou nohu, vypálil a míč orazítkoval břevno!

40
    Znovu spolupráce Silva – Villa, kdy druhý jmenovaný se dostal do těsné blízkosti vyběhnuvšího Forda, ten jeho šanci likviduje pohotovým zákrokem.

39
    Pedro zkoušel propasírovat přízemní přihrávkou z levé strany míč do vápna, nepovedlo se, obrana Irska odkopává.

38
    Hendrick zachytává přihrávku Pedra z levé strany, odkopává z pokutového území, míč mají opět Španělé.

37
    Míč uvede do hry odkopem Forde, tím ho ale pouze odevzdává soupeři.

36
    Iniesta zkouší technickým centrem z levé strany vybídnout někoho ze svých spoluhráčů uvnitř pokutového území, ale tam není nikdo, kdo by zakončil.

35
    Irové však již dlouho míč neudrželi a opět sledujeme postupnou kombinaci Španělů.

34
    Zatím se to daří, jejich kombinaci končí faul Ramose na Keana na polovině hřiště.

33
    Irové se snaží podržet míč o něco déle, než je zatím zvykem v tomto utkání.

32
    Spolupráce Villa – Silva připravuje pozici v pokutovém území pro Pedra, ten ve skluzu zakončuje, míč jen těsně míjí bránu Irska!

30
    Je za námi půlhodina hry, více za hry mají opět tradičně Španělové, kteří zatím ale Fordeho v bráně Irska nepřekonali. Stejně si vedou i Irové, a tak na první gól stále čekáme.

29
    Xaviho střela z pětadvaceti metrů končí v náruči připraveného gólmana Irska.

28
    Sammon má míč na levé straně, postupuje sám před Valdése, toho zkouší překonat střelou z úhlu, ale míč letí pouze vedle vzdálenější tyče.

27
    Před Davidem Silvou bere míč v pokutovém území Irska jeden z obránců, Irové jdou do rychlého protiútoku.

26
    Coleman se snažil vybojovat rohový kop v souboji s Albou, ale úspěšnější je Španěl, bude z toho pouze odkop Valdése.

25
    Ramos si nyní musí vyslechnout domluvu hlavního sudího za faul na St. Ledgera, na půlící čáře.

24
    První gólová šance, opět letí míč na vzdálenější tyč, kde se snaží o zakončení Piqué, ten ale padá a k míči se dostává Ramos, ale tomu padl pod nohy jeden z obránců, míč nakonec sbírá gólman David Forde.

23
    Znovu budou Španělové rozehrávat rohový kop z levé strany.

22
    Dlouhý výkop gólmana Forde, ale Kelly neudržel míč na polovině Irska, hrají Španělové.

21
    Jordi Alba se tlačí do vápna z levé strany, zkouší zakončit, ale jeho střela "z první", přes padajícího obránce Irska, letí mimo bránu.

20
    Rozehrává Piqué, míč letí do pokutového území, tam zkouší naskočit Ramos, ale obránce Irska odkopává míč.

19
    Španělský "zámek" před pokutovým územím Irska, David Villa v souboji s St. Ledgerem vybojoval další rohový kop pro Španělsko z levé strany.

18
    Stejně tak končí snaha Pedra, který o míč přichází v osobním souboji s McCarthym.

17
    Kombinace Irů končí na polovině Španělska ztrátou míče.

16
    Znovu pálí Iniesta zpoza vápna, ale znovu netrefuje bránu.

15
    Irové se na druhé straně dostávají k prvnímu rohovému kopu, z levé strany rozehrává Andy Keogh, na vzdálenější tyči hlavičkuje McShane, ale pouze vedle brány.

14
    Iniesta všechny, včetně gólmana Forda, překvapil bleskovým a ukrytým pasem na Villu, míč však má Forde, navíc je mávám ofsajd.

13
    Coleman posílá do vápna pěkný centr z pravé strany, A. Keogh zkouší zakončit, ale netrefuje bránu Španělska, první šance Irů.

12
    Jordi Alba ztrácí míč na půlící čáře, Pedro musí "hasit požár" a fauluje, dostává za to žlutou kartu.

11
    Na druhé straně končí akci Irska odpískaný ofsajd a v něm Keane.

10
    Sergio Ramos nyní akrobaticky odvrací nákop hostů, míč se ocitá na půlící čáře, kde ho získává Iniesta.

9
    David Villa střílí ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, ale střela mu nesedla a míří mimo bránu Irska. Forde bude vykopávat.

8
    Míč se postupně dostal až k Iniestovi, ten zkouší technickou střelu zpoza vápna z levé strany, ale míč končí několik metrů vedle brány.

7
    Pedro vybojoval další rohový kop pro Španělsko.

6
    David Silva faulován na polovině hřiště Andy Keoghem.

5
    Piqué rozehrává z levé strany, Irové odvrací.

4
    McShane blokuje střelu Alby z levé strany, první rohový kop pro Španělsko.

3
    Španělové opět krátkými přihrávkami uzamkli soupeře před jeho pokutovým územím, nakonec je z toho lehký lob Iniesty na Villu, míč má gólman Forde.

2
    St. Ledger odvrací přihrávku Španělu z levé strany.

1

Španělsko: Valdés – Ramos, Arbeoa, Piqué, Alba – Xavi, Silva, Iniesta, Busquets – Villa, Pedro

Irsko: Forde- O´Dea, McShane, St. Ledger, Kelly – Hendrick, Coleman, McCarthy – Keane, A. Keogh, Sammon.

Poslední vzájemné zápasy:
    26.04.1989 / MS – kvalifikace Ev Sk 6 / Irsko – Španělsko 1:0
    18.11.1992 / MS – kvalifikace Ev Sk 3 / Španělsko – Irsko 0:0
    13.10.1993 / MS – kvalifikace Ev Sk 3 / Irsko – Španělsko 1:3
    16.06.2002 / Mistrovství světa Pl. OF / Španělsko – Irsko 2:1p
    14.06.2012 / Mistrovství Evropy Sk C / Španělsko – Irsko 4:0

Na Yankee Stadium v New Yorku se hraje velice atraktivní zápas. Mistři světa se utkají s hrdým týmem ze Zeleného ostrova. Pro Španělsko jde o druhý a zároveň poslední přípravný zápas před Pohárem FIFA, takže si logicky chtějí na tento turnaj vše ideálně dopilovat a podle toho bude také odpovídat přístup k zápasu. Oproti prvnímu utkání si také pozvali respektovanějšího soupeře, který je více prověří. Irsko je známo svoji bojovností a zápalem, i když samozřejmě v tomto zápase nenastupuje v roli favorita. Co ale bude vyrovnané, budou asi síly v hledišti. Hispánců a potomků irských přistěhovalců je tam všude dost, takže bude snad vyprodáno.