Real Madrid – Osasuna 4:2 (kon.) | Barcelona – Malaga 4:1 (kon.) | Zaragoza – Atlético Madrid 1:3 (kon.)
Levante – Real Betis 1:1 (kon.) | Granada – Getafe 2:0 (kon.) | Rayo Vallecano – Bilbao 2:2 (kon.)
Sevilla – Valencia 4:3 (kon.) | La Coruña – Sociedad 0:1 (kon.) | Vigo – Espanyol 1:0 (kon.)
Mallorca – Valladolid 4:2 (kon.)
Granada CF
2:0 (1:0)
Getafe CF
Sobota 01.06.2013, 21:00 • Los Cármenes, Granada, Andalúzia, Španielsko • Španielska LaLiga

Máme tu koniec zápasu a s ním aj záver sezóny 2012/13. V druhom polčase sa už nestalo nič okrem El-Arabiho gólu na 2:0 z 64. minúty. Hostia mali loptu po väčšinu času na svojich kopačkách, no z ich snahy nevyplynula ani jedna gólová šanca.

Ja Vám v mene všetkých redaktorov ďakujem za pozornosť počas všetkých zápasov. Prajem dobrú noc a príjemný zvyšok víkendu. (22:52:24)

90+3
    Už sa len čaká na záverečný hvizd.

90+1
    Ešte uvidíme tri minúty.

90
    Posledné striedanie na domácej strane. Z ihriska ide za veľkých ovácií domáci kapitán Lucena a v posledných minútach sezóny ho nahradí Ighalo.

90
    Po ňom však ku nebezpečenstvu neprišlo. Lopta skončila za bránkovou čiarou a nasledovať bude odkop od Robertovej brány.

89
    Domáci si vypracovali rohový kop.

88
    Hostia už dávajú všetko do útoku. Ich snahu však opäť zastavil ofsajd.

86
    Akciu hosťujúceho tímu teraz zastavil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu.

84
    Do konca zápasu a aj sezóny ostáva niečo cez 6 minút. Domáci by už mali tento zápas doviesť do víťazného konca.

83
    Teraz sme videli ďalšiu chybu v rozohrávke Getafe.

82
    Opäť vidíme nezáživný futbal, ktorý sa snažia oživiť naplnené domáce tribúny.

80
    Hostia teraz trocha zatlačili, no z ich snahy plynie len odkop v podaní Roberta.

78
    Youssef El-Arabi vidí žltú kartu zato, že loptu hodil na tribúnu medzi priaznivcov jeho tímu.

78
    Center z kopačky Buonanotteho bol príliš dlhý a El-Arabi ho nestihol.

77
    Teraz budú domáci navyše zahrávať rohový kop.

76
    Domáci teraz s trpezlivosťou kombinujú. Hru musia tvoriť hostia, no tí nemajú loptu pod svojou kontrolou.

74
    Z ihriska odchádza veľmi aktívny Brahimi, ktorého nahradí Juanma Ortiz.

73
    Domáci fanúšikovia vytvárajú počas celého zápasu skvelú kulisu a po druhom góle spievajú už len víťazné chorály a pomaly sa lúčia s touto sezónou.

72
    Hostia však stále držia loptu a domáci svoju obranu po druhom góle v sieti súpera trochu otvorili, no aj tak sa hráči Getafe nedokázali prepracovať ku poriadnej príležitosti.

69
    Tak máme tu ďalšieho zraneného na strane hostí. Álvaro končí v zápase a jeho miesto zaujme Gavilan.

68
    Prvé striedanie na strane domácich. Z trávnika odchádza Nolito, ktorého nahradí Brayan Angulo.

67
    Álvaro ostal ležať na zemi po tom čo pravdepodobne zle dostupil. Je to tak už druhý hráč hostí s týmto zranením a uvidíme čo ešte zasiahne do hry.

66
    Hostia tak dostali za svoju pasívnu hru trest, ktorý by ich mohol nakopnúť aspoň k odvážnejšej hre.

64
    Granada dala gól!
    Domáci zvyšujú svoj náskok! Brahimi dostal loptu do behu, prenikol do súperovho vápna, neulakomil sa a za obranou Getafe našiel uvoľneného EL-ARABIHO, ktorý loptu bezproblémov dopravil do prázdnej brány.

62
    Getafe strieda. Mane odchádza z ihriska a vystrieda ho Paco Alcacer.

62
    Brahimi sa prepracoval ku strele, no ten z dobrej palebnej pozície len prestrelil bránu.

61
    Po dlhej dobe sa na polovici Getafe ocitli domáci. Loptu držia za šestnástkou a snažia sa preniknúť cez modrú obranu.

60
    Ku lopte sa postavil Pedro León a jeho strela takmer skončila v sieti! Roberto ostal stáť ako priklincovaný a len sa prizeral ako biele čudo plachtí vzduchom, no na jeho šťastie skončilo nad bránou.

59
    Videli sme faul v podaní Brahimiho. Hostia budú zahrávať priamy kop z veľmi nebezpečnej pozície. Podarí sa im vyrovnať?

58
    Lopo sa dostal do konfliktu s Siqueirom a rozdelil ich až hlavný rozhodca.

57
    Hostia sa teraz pokúsili zakončiť, no strela v podaní Lopa mierila nad bránu.

55
    Domáci priaznivci ženú svojich miláčikov dopredu, no tí držia svoju obrannú hrádzu veľmi dobre.

54
    Chyba v rozohrávke následný náznak o útok v podaní domácich, o ten zastavil Lopo García obranným sklzom. Loptu poslal do autu.

53
    Loptu držia stále hostia.

52
    Hostia sa snažia obranný val svojho súpera rozbiť rôznymi spôsobmi a jedným z nich sú aj dlhé lopty zaň. Buonanotte však nedokázal Pdero León však nedokázal zachytiť center od Xaviho Torresa.

50
    Hostia sa snažia preniknúť cez obranu súpera, no nedarí sa im to. Roberto v tomto polčase ešte zamestnaný nebol.

49
    Teraz sa však dostali aj do šestnástky svojho súpera, no tam rýchlo o loptu prišli. Vidíme tak úplne taký istý obraz hry, aký sa nám naskytoval na konci prvého polčasu.

48
    Loptu držia hosťujúci hráči, ktorých narozdiel od prvého dejstva domáci pri ich kombinácii nenapádajú.

47
    Tí taktiež prišli o loptu pred šestnástkou svojho súpera. Z následného protiútoku hostia nepohrozili. Loptu má vo svojom náručí Roberto.

46
    O loptu však prišli a teraz zakladajú akciu domáci.

46
    Druhý polčas začali svojou rozohrávkou hostia, ktorí sa ihneď stiahli na svoju polovicu a začínajú s kombináciou.

46
    Do druhého polčasu nezasiahne Juan Valera, ktorý zle dostupil v závere prvého dejstva. Nahradí ho Fraile.

46
    Začal druhý polčas.

Druhé dejstvo by malo začať okolo 22:00.

Videli sme prvý polčas, v ktorom sme videli hlavne veľkú aktivitu domácich. Ich snaha vyvrcholila gólom z kopačky Nolita, ktorý padol v 29. minúte.

Hostia sa s loptou do 35. minúty poriadne nestretli, no potom domáci povolili z nastoleného tempa čo hosťom veľmi sedele, pretože mohli kombinovať na svojej polovici.

Uvidíme, či domáci vstúpia do druhého polčasu tak isto ako do toho prvého a či zvýšia svoje vedenie.

Prvý polčas skončil.

45+1
    Pokračuje sa v hre. Prvý polčas bude ešte predĺžený o jednu minútu.

45
    Na zemi ostáva ležať Juan Valera, ktorý zle dostupil a vytkol si členok. Je to veľmi smolný moment, kedže čochvíľa bude odpískaný polčas.

44
    A opäť prišli hostia o loptu v tej záverečnej fáze ich útočného ťaženia. Sarabia sa pokúšal vysunúť Álvara, no ten sa lopty opäť nedočkal.

43
    Ich hra sa nepáči ani domácim priaznivcom, ktorí to dávajú najavo hlasným pískaním a bučaním.

42
    Po 35. minútach dynamického futbale, v ktorom diktovali hru najmä domáci, teraz vidíme hru bez náboja. Možno je to tým, že loptu majú v držaní pasívny hostia, ktorí sa do ničoho nepúšťajú, akoby mali rešpekt pred súperovou šestnástkou.

39
    Hráči Getafe obliehajú pokutové územie Granady, no nedokázali sa presadiť. O loptu navyše prišli a musia tak zaujať svoje obranné pozície.

38
    Hostia si však loptu opäť vydolovali na svoje kopačky a preberajú iniciatívu v hre.

37
    Domáci sa snažili vyslať na Moyu strelu, no nakoniec o loptu prišli. Z následného protiútoku hostia taktiež neohrozili bránu svojho súpera a ku lopte sa dostávajú nastálo domáci.

35
    Hráči Granady hrajú stále svoju hru, s ktorou majú hostia značné problémy, pretože ich rozohrávka pod tlakom je veľmi slabá.

34
    Hostia si loptu získali opäť na svoje kopačky a svojou rozohrávkou ukľudňujú priebeh zápasu.

34
    Domáci hrozia svojho súpera rýchlymi protiútokmi, teraz sa v jednom ocitol El-Arabi, no ten sa proti trojici brániacich v modrom drese nedokázal presadiť.

33
    Vidíme futbal, ktorý sa po strelenom góle odohráva hlavne v strednej časti trávnika.

33
    Pri bielom čude sú teraz hostia, no cez pozorný obranný val domáceho tímu sa nevedia dostať.

32
    Po ňom nastala pred Moyom skrumáž, no jeden z domácich poslal loptu mimo brány, takže bude nasledovať odkop od brány Getafe.

31
    Po úvodnom góle domáci opäť ožili. Teraz budú zahrávať rohový kop.

29
    Domáci sa dostávajú do vedenia! Vzdušný center nedokázal zachytiť ani jeden z hráčov v modrom a loptu napokon skrotil MANUEL NOLITO, ktorý prestrelil Moyu.

29
    Po dlhej chvíli sa hráči Getafe pokúsili o akciu, no Rafova prihrávka skončila iba v náručí Roberta.

27
    Hostia teraz držia loptu na svojich kopačkách, trpezlivo kombinujú pred vlastným vápnom a to sa nepáči domácim priaznivcom, ktorí na ich adresu pískajú.

26
    Ku lopte sa postavil Mané, no jeho strele chýbala patričná presnosť. Pre zmenu bude teraz od svojej brány odkopávať Roberto.

26
    Jeden z domácich teraz fauloval v priestore pred šestnástkou. Hostia budú zahrávať veľmi zaujímavú štandardku.

25
    Diakhaté sa teraz snažil vysunúť Buonanotteho, no jeho prihrávka bola nepresná, nasledovať bude iba odkop od brány hostí.

24
    Po skrumáži pred šestnástkou Granady sa do lopty oprel Catro, ktorého strela letela tesne nad brvno.

23
    Pri lopte sú teraz hráči Getafe, ktorí sa po úvodnom nápore domácich prebudili k životu.

22
    Teraz vidíme ustálenú hru. Lopta sa väčšinou gúľa v stredovej časti trávnika.

21
    Ku lopte sa postavil Pedro León, ktorý loptu nasmeroval na Álvara, no ten si svoj pohyb na šťastie domácich načasoval zle.

20
    Po zblokovanej strele budú hostia zahrávať ďalší rohový kop.

19
    Ani ten však nepriniesol ohrozenie Robertovej brány. Domáci tak ešte nezaregistrovali strelu na svoju bránu, zatiaľ čo oni už ohrozili Moyá niekoľkokrát.

19
    Lopta nebezpečne padla pred malé vápno, kde ju nedokázal skrotiť Lopo a domáci odkopli aspoň na rohový kop.

18
    Hostia budú zahrávať priamy kop.

17
    Domáci, ale stále vládnu v stredovej časti ihriska. Svojho súpera napádajú a nenechávajú mu tak príliš času na rozohrávku. Následkom ich aktívnej hry bez lopty je to, že hostia chybujú pri rozohrávke až príliš často.

16
    Xavi Torres teraz fauloval v strede ihriska. Na zem stiahol El-Arabiho.

16
    Buonanotte sa dostal do zakončenia, no Moyá nemusel zasahovať.

15
    Mané sa previnil faulom na Brahimiho.

15
    Domáci zo svojho tlaku upustili. Teraz vidíme hostí a ich trpezlivú kombináciu na ich polovici.

13
    Veľká šanca hostí! Álvaro dostal dobrú kolmicu za obranu súpera a zoči-voči brankárovi Robertovi neuspel a bránu netrafil, no do gólu chýbalo málo!

12
    Teraz sú však pri lopte hráči v modrých dresoch čiže hostia madridského celku Getafe CF.

11
    Domáci sú pri lopte takmer od začiatku a svojmu súperovi ju požičali len na chvíľu.

10
    Pri lopte hráči Granady. Ja pozdravujem Dana Veselovského, ktorý je náš verný čitateľ a ukazuje nám vernosť aj tým, že sleduje tento zápas.

8
    Lopo vidí žltú kartu za odstavenie protihráča, ktoré by sme mali vidieť skôr na ľade medzi mantinelmi ako na zelenom trávniku.

7
    Po faule sa domácim naskytla dobrá príležitosť na skórovanie. Do centru strčil nohu Buonanotte a lopta len tesne minula priestor brány!

5
    Hráči Granady sú veľmi aktívny! Nolito dotiahol loptu až do šestnástky, kde ju prenechal El-Arabimu, no jeho strela bola zblokovaná. Loptu odkopli hostia na polovicu svojho súpera.

4
    Ďalší rýchly výpad domácich. Siqueira dával strielanú nahrávku na El-Arabiho, jeho pokus skončil mimo brány.

3
    Aktívnejší hráči domáceho celku sa dostali do prvého náznaku šance, no nedokázali ho dotiahnuť až do konca. Pozorná obrana hostí nedovolila vyslať na Moyá žiadnu strelu.

2
    Pri lopte sú teraz znova domáci, ktorí držia loptu na svojej polovici a trpezlivo si ju posúvajú z kopačky na kopačku.

1
    Hneď v úvodnej minúte sa domáci pokúšali dostať do priestoru pred šestnástkou súpera, no tam o loptu prišli.

1
    Stretnutie práve začalo.

Granada CF: Roberto – Nyom, Diakhaté, Mainz, Siqueira – M.Rico, Lucena (C), Nolito, Buonanotte – Brahimi, El-Arabi

Getafe CF: Moyá – Juan Valera, Lopo, Rafa, Mané – Xavi Torres, Míchel – Pedro León, Pablo Sarabia, Diego Castro, Álvaro

Rozhodca: Hernández – Esquerdo, Aboy.

Naposledy sa tieto dva tímy stretli v priamom súboji 14.1.2013 a vtedy sa zrodila remíza po výsledku 2:2. Dnešný súboj začína o 21:00.

Getafe CF sa počas celej súťaže pohybuje medzi 8.-12. priečkou. 47 bodov v 37 zápasoch ich radí na 10. miesto najvyššej španielskej súťaže.

Naposledy hráči Getafe padli na domácej pôde v priamom súboji Rayo Vallecano. El Geta nevyhrali už tri razy po sebe, keď v 36. a 35. kole prehrali doma s Valenciou 0:1, predtým ešte na trávniku trávniku Pamplony 0:1.

Tím z madridskej časti Getafe sa bude chcieť určite rozlúčiť s výhrou a nie štvrtou prehrou.

Granada CF je pred posledným kolom súťaže na 16. mieste a na konte má 39 bodov a znamená to, že sa už vyhli zostupu do nižšej ligy.

V predchádzajúcom kole však prehrala na trávniku Valencie 1:0, no v 36. kole hráči tímu z juhu Španielska zdolali Osasunu Pamplona poľahky 3:0. Ešte 13.5. dokázali remizovať na trávniku piateho San Sebastianu.

El Graná tak má hlavný cieľ sezóny splnený, no v poslednom zápase sa budú chcieť určite rozlúčiť dobrým výkonom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 21:00.