Real Madrid – Osasuna 4:2 (kon.) | Barcelona – Malaga 4:1 (kon.) | Zaragoza – Atlético Madrid 1:3 (kon.)
Levante – Real Betis 1:1 (kon.) | Granada – Getafe 2:0 (kon.) | Rayo Vallecano – Bilbao 2:2 (kon.)
Sevilla – Valencia 4:3 (kon.) | La Coruña – Sociedad 0:1 (kon.) | Vigo – Espanyol 1:0 (kon.)
Mallorca – Valladolid 4:2 (kon.)
Real Zaragoza
1:3 (0:0)
Atlético Madrid
Sobota 01.06.2013, 21:00Španielska LaLiga

Tak skončila sa nám stretnutie, v ktorom domáca Zaragoza absolútne nezvládla záver stretnutia a doslova vybuchla a inkasovala 3 góly.
    Keďže Zaragoza aj La Coruna svoje zápasy nezvládli a prehrali, ich zaváhanie využila Celta Vigo, ktorá svoj zápas vyhrala a tak sa udržala v najvyššej španielskej súťaži.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (22:51:44)

90+1
    Atlético dalo gól!
    Tak toto je naozaj veľmi kruté pre domácich.
    Treté klinček do ich rakvy pridáva ten istý hráč DIEGO COSTA a zrejme uzatvára aj toto stretnutia. Gól dosiahol tak povediac do prázdnej brány, pretože domáci sa sústredili už iba na útok.

90
    Hostia sa predsa len dostávajú do vedenia, ďalšiu chybu v domácej obrane kruto trestá DIEGO COSTA a svoj výkon tak zaslúžene korunuje streleným gólom.

89
    Zaragoza dala gól!
    Tak domáci dokázali ešte vykresať iskričku nádeje. Montanes sa dokázal individuálne pretlačiť až pred bránku Atlética k lopte sa dostal HÉLDER POSTIGA a dokázal ju dotlačiť za bránkovú čiaru.

86
    Aj po strelenom góle Atlético kontroluje hru a nepúšťa súpera do žiadnej šance.

84
    Tak sa zdá sa, že je o všetko rozhodnuté!
    ARDA TURAN zobral všetko na seba, dokázal sa predrať cez obranu domácich až ku zakončeniu a jeho strela strela skončila za Francom.

83
    Loptu chvíľu na to získavajú späť na svoje kopačky domáci hráči. Do konca stretnutia zostáva už iba pár minúť. Stretnutie hrané v Celte Vigo sa taktiež blíži ku svojmu koncu a stav je nezmenený 1:0 pre domácich.

81
    Do útoku sa tlačia hráči Atlética, no narazili iba na pozornú obranu svojho súpera.

80
    Začala sa nám posledná 10 minútovka. A začala sa rohovým kopom domácich, no ani z tohoto centru nič nevyťažili a lopta končí v náručí brankára Atlética.

77
    Striedajú aj hostia. Z ihriska odchádza Rodriguez a na jeho miesto prichádza Turan.

76
    Domáci brankár teraz vyfasoval žltú kartu za faul na Costu. Brankár Zaragozy bol nútený hrať mimo pokutového územia, čo sa mu našťastie nevypomstilo.

76
    Lopty sa zmocnili hostia, tí poslali center do šesnástky, tam ale číhal pozorný brankár Franco.

75
    K lopte sa dostali domáci, tí kombinujú na svojej polovici.

74
    Ich ru sa ale bude snažiť oživiť Rochina, ktorý prichádza na miesto Ortiho.

73
    Zdá sa, ako by domáci hráči vedeli výsledok zo štadióna v Celte Vigo a čo je čudné nikam sa neponáhľajú, tempo hry nám výrazne upadlo.

71
    Nasledoval center na ktorý si nabehol hosťujúci brankár Courtouis.

70
    Zaragoza teraz bude zahrávať po faule na svojho hráča priamy kop.

68
    Teraz však o loptu prišli a musia rýchlo utekať do obrany.

66
    Pri lopte opäť hostia, ale tí už ako sme si zvykli v tomto stretnutí sa nikam neponáhľajú.

64
    Máme tu hneď dvojité striedanie, z ihriska odíde domáci Rodriguez, na jeho miesto prichádza Bienvenu.
    Hosťujúci tréner z ihriska stiahol Garciu a na jeho miesto poslal Torresa.

62
    Pri lopte Atlético, jeho hráči však kombinujú na polovici súpera, no nikam sa neponáhľajú.

60
    Máme za sebou hodinu hry a pred sebou posledných 30 minút, hra je veľmi vzácne vyrovnaná, no bližšie otvoriť skóre mali aj v tomto druhom polčase hostia.

59
    Doplním ešte veľmi dôležitú informáciu so zároveň sa hrajúceho zápasu, v ktorom hrá zachraňujúca sa La Coruňa s Realom Sociedad a prehráva v ňom 0:1, domáci ak chcú La Coruňu preskočiť musia teda v dnešnom stretnutí zvíťaziť, remíza im nič nerieši. No vyhráva aj Celta Viga a to 1:0 a tak v tejto chvíli by sa zachránili oni a vypadli by Zaragoza a La Coruňa.

58
    Rozhodca Fernandéz vytiahol žltú kartu po druhý krát v dnešnom stretnutí. Tento krát ju vidí domáci hráč Hélder Postiga.

57
    Po dlhšom čase sa v útoku osmelili aj domáci. K centrovanej lopte sa dostával Helder Postiga, no ten netrafil loptu ideálne.

54
    Zaragoza si aj s týmto centrom dokázala poradiť a odvrátiť ho do bezpečia.

53
    Atlética má teraz možnosť zahrávať rohový kop, po tom, šo sa k strele dostal Costa, no lopta bola zblokovaná.

52
    Ten istý hráč to skúšal centrovanou loptou do šestnástky, no obrana Atlética loptu odvrátila.

50
    Z pravej strany sa do dobrej šance dostával Rodriguez, no už bol z uhla a tak si s jeho strelou bez nejakých problémov Courouis poradil.

49
    Hostia si ale teraz nerozumeli a tak sa k lopte dostávajú hráči Zaragozy.

48
    Do druhej polovice stretnuai vstúpili lepšie hostia, tí zatiaľ držia loptu na svojich kopačkách.

46
    Druhý polčas sa nám začal a domáci urobili vo svojich radoch jednu zmenu, z ihriska stiahli Pintéra, na jeho miesto prichádza Movilla.

46
    Začal druhý polčas.

Tak v tomto polčase sa nakoniec nič dôležité neudialo už, stav nám zostal bez gólový hoci v posledných minútach rozvlnil sieť domácej bránky Miranda, jeho gól neplatil. Zaragóza teda má posledných 45 minút na to, aby si dokázala uchovať nádej na zotrvania v najvyššej španielskej súťaži, no potrebuje k tomu streliť minimálne jedne gól a neinkasovať.

Prvý polčas skončil.

45
    Costa sa dokázal dostať ku strele, tá je ale zblokovaná a tak v posledných sekundách uvidíme ešte jeden rohový kop Atlética.

44
    Nasleduje opäť rohový kop hosťujúceho tímu, uvidíme, ako si dokážu poradiť s touto štandardkou.

43
    Ale ani táto štandardka sa neujala, pri lopte hráči Zaragozy.

42
    Domáci celok si ale pripisuje ďalší obranný faul, nasleduje tak štandardka hosťujúceho celku, z celkom priateľnej vzdialenosti.

41
    Tak hostia predsa len otvorili skóre tohoto stretnutia! Na center do šestnástky si nabehol Miranda, loptu usmernil do brány, ale gól neplatí na šťastie po domáci tím!

40
    Začalo sa nám posledných 5 minút prvého polčasu. Pri lopte domáci.

38
    Hra sa nám v týchto chvíľach prelína z jednej strany na druhú, gólové šance sú k nevideniu a tak sú obaja brankári bez práce.

36
    K štandardke svojho tímu sa postavil Hélder Postiga, jeho strela ale mieri vysoko nad hosťujúcu bránku.

35
    Máme tu aj prvú žltú kartu v stretnutí. Za nešetrný zákrok ju vyfasoval Tiago.

34
    Ich útočná akcia je prerušená zbytočným útočným faulom a k lopte sa tak po dlhšej dobe dostávajú domáci.

33
    V zápätí je tu ďalší rohový kop Atlética.

32
    Centrovanú loptu ale dokázala opäť pozorná obrana odvrátiť do bezpečia. Tak v týchto minútach hostia pár krát pohrozili, ak sa Zaragoza bude chcieť zachrániť, takéto hluché chvíle bude musieť zminimalizovať.

31
    A opäť pri lopte azda najaktívnejší hráč hostí Costa. Ten poslal loptu do šestnástky, tento krát nenašla žiadneho adresáta z hosťujúceho tímu a tam domáca obrana odkopla loptu iba na rohový kop.

30
    Hostia to skúšajú centrovanou loptou do šestnástky, no tam zatiaľ nepochodili, pretože svätyňu Zaragozy stráži doposiaľ sto percentný Franco.

28
    Tak to je priam neuveriteľné, čo teraz zahodili hostia! Akcia domácich ťahal Costa, dokázal prihrať do šestnástky na voľného Kokeho, ten ale z pár metrov trestuhodne mieri nad bránku.

27
    Po centrovanej lopte do šestnástky Atletica budú mať hostia výhodu rohového kopu. Zahrávať ho bude Montanes.

25
    V týchto chvíľach preberajú aktivitu na ihrisku do svojich rúk hostia, do dobre príležitosti sa už už dostával jeden z hosťujúcich hráčov, ak som dobre videl bol to Franco, no výborne proti nemu zakročila domáca obrana, ktorá ho zbavila držania lopty.

23
    Hostia majú výhodu štandardnej situácie. Nasleduje center do šestnástky, na ktorý si výborne nabehol domáci brankár Franco a bude rozohrávať.

21
    Teraz sme boli svedkami troch za sebou idúcich outových vhadzovaní hosťujúceho celku, no tí len hru ukľudňujú a nikam sa neponáhľajú.

19
    Pomaly sa nám končí prvý 20 minút, my môžme skonštatovať iba to, čo sme od tohto duelu očakávali. Domáci hrajú o ráchranu a tak sú jasne aktívnejším mužstvom, hosťujúcemu celku o nič nejde, no mohli to byť práve oni ktorý mohli otvoriť toto stretnutie.

18
    Hélder Postiga si nabehol na centrovanú loptu do šestnástky, ocitol sa na zemi, no píšťalka hlavného rozhodcu zostáva nemá. Budeme svedkami odkopu od hosťujúcej brány.

17
    Ten bol však zastavený hosťujúcou obranou, pri lopte Madrid, ten sa ale s rozohrávkou príliš neponáhľa.

16
    Pri lopte domáci, tí sa snažia o rýchly protiútok.

15
    Prvá obrovská šanca na strane hostí! Costa mohol otvoriť skóre po tom, čo si počkal na vzdialenejšej tyči na centrovanú loptu, no jeho hlavičku zastavila konštrukcia Francovej brány.

14
    Ale ani z tejto štandardky nevznikla žiadna šanca domácich, pri lopte však stále Real.

13
    Ten v zápätí stratili a tak nasleduje v krátkej dobe už tretí rohový kop pre Zaragozu.

12
    Z tohoto ale nehrozilo žiadne nebezpečenstvo a tak pri lopte hráči Atlética.

12
    Po rohovom kopu sa k lopte dostal Apoño, ten z prvej vystrelil, no aj s touto tvrdou strelou si hosťujúci brankár dokázal poradiť a loptu vyrazil na druhý rohový kop.

11
    Atletico v doterajších minútach musí iba brániť, hroziaca nebezpečenstvo zažehnal Insúa, ktorý poslal loptu na rohový kop.

9
    Gólman Atlética si teraz výborne vybehol po lopte a bude začínať útočnú akciu svojho tímu.

7
    A opäť domáci v útočnej aktivite, teraz sa k strele z diaľky odhodlal Rodriguez, no jeho strelu kryje brankár Courtouis a pripisuje si prvý zákrok v dnešnom stretnutí.

5
    Domáci sa predsa len osmelili, po centrovanej lopte do šestnástky sa k nej dostal Pintér, no jeho hlavička míňa bránu Atlética.

3
    Na dlhšiu dobu teraz pri lopte domáci, tí kombniujú na polovici súpera, no zatiaľ bez potrebného efektu.

2
    Stretnutie sa nám začalo, v úvodných sekundách hra prebieha v strede ihriska, obe mužstvá sa striedajú v držaní lopty.

1
    Stretnutie práve začalo.

Real Zaragoza: Franco – Abraham, Loovens, Álvaro Gonzáles, Fernández – Paco Montañés, Pintér, Víctor Rodríguez, Jorge Ortí – Apoño – Hélder Postiga

Atlético Madrid: Courtouis – Insúa, Miranda, Jorge Pulido, Juanfran – C. Rodríguez, Koke, Tiago, Adrián – Raúl García – Diego Costa

Rozhodca: Estrada Fernández – Díaz Pérez, Martín García.

Čaká nás teda určite veľmi zaujímavý zápas, v ktorom padne minimum gólov, ja osobne si dovolím tipnúť remízu 1:1.
    Naplnia sa moje predpoklady? Môžte sledovať live na onlajnoch od 21:00.
    Prajem príjemný športový zážitok.

Naopak domácemu Realu Zaragoza ide o veľa, keďže aktuálne je v zóne vypadnutia a v dnešnom súboji potrebuje bodovať.
    Zaragoza sa nachádza na predposlednom 19.mieste, so ziskom 34 bodov. Na 17. miesto, ktoré zaručuje účasť aj v budúcoročnej Primera Division pritom stráca iba jeden jediný bod.

Myslím si, že pri hosťujúcom celku z Atlética Madrid nemáme veľmi čo diskutovať, tento tím naplnil predsezónne očakávania do bodky a so ziskom 73 bodov a 8 bodovým mankom na štvrtú Valenciu sa drží na 3.mieste, na ktorom aj zostane po stretnutí so Zaragozou.

Vítam Vás pri stretnutí najvyššej španielskej súťaži.
    V poslednom kole budem pre Vás komentovať dozaista veľmi atraktívne stretnutie, v ktorom sa môže rozhodnúť o vypadávajúcom.
    Priblížme si teda situáciu v akej sa nachádzajú oba celky.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 21:00.