Hamburger – Leverkusen 0:1 (kon.) | Freiburg – Schalke 1:2 (kon.) | Norimberk – Brémy 3:2 (kon.)
Hannover – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Augsburg – Fürth 3:1 (kon.) | Stuttgart – Mainz 2:2 (kon.)
Mönchengladbach – Bayern 3:4 (kon.) | Dortmund – Hoffenheim 1:2 (kon.) | Frankfurt – Wolfsburg 2:2 (kon.)
Borussia Dortmund
1:2 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 18.05.2013, 15:30Nemecká Bundesliga

Je za nami zápas posledného kola nemeckej Bundesligy medzi Borussiou Dortmund a TSG 1899 Hoffenheim. Hostia nakoniec zvíťazili 1:2. V posledných 14.minútach otočili vďaka dvom gólom Salihovica z penált tento zápas. Ja sa s Vami lúčim a ďakujem za pozornosť! (17:43:11)

90+5

90+3
    Lopta po štandartke končí v bráne Hoffenheimu, ale hlavný rozhodca po porade s čiarovými rozhodcami gól neuznal pre ofsajd ! Hráči Hoffenheimu teraz utiekli hrobárovi z lopaty! Kloppovi a domácim hráčom či fanúšikom sa tento verdikt nepáči a dohrávať sa bude zrejme vo veľmi nervóznej atmosfére.

90+1
    Hoffenheimu tento výsledok stačí na záchranu !

90
    Rozhodca nadstavuje v druhom polčase 4 minúty.

89
    Dnešné stretnutie sleduje 80645 divákov !

88
    Všetko smeruje ku koncu zápasu. Už sa asi nič nezmení.

87
    Hoffenheim podľa očakávania už len bráni. Dortmund to skúša kombinačnou hrou.

85
    Hoffenheim takticky strieda a posilňuje defenzívu. Z ihriska odchádza Gisdol a nahradí ho Firmino.

85
    Marco Reus dostal žltú kartu za nešportové správanie.

84
    Hoffenheim teraz Borussiu k ničomu nepúšťa.

83
    Domáce tribúny sú poriadne zaskočené, takto si posledný ligový zápas nepredstavovali.

82
    Hoffenheim dal gól!

SEJAD SALIHOVIĆ premenil aj druhý pokutový kop a jeho tím už vedie v tomto zápase 2:1 !

80
    Borussia už tri krát striedala a tak do brány pôjde niekto z hráčov !

80
    Navyše dostáva Roman Weidenfeller červenú kartu a tútu penaltu bude musieť chytiť jeden z jeho spoluhráčov.

80
    Weidenfeller zastavuje v pokutovom územi nedovolene Schipplocka. Bude to ďalší pokutový kop ! Neuveriteľné...

78
    Domácim sa momentálne nedarí a hostia hrajú ako pokropení svätou vodou.

76
    Hoffenheim dramatizuje zápas. Teraz už mu stačí dať len jeden gól,aby mal teoretickú šancu na záchranu.

76

Pokutový kop premenil bezpečne SEJAD SALIHOVIĆ. Brankár vystihol smer strely, ale na dobre umiestnenú strelu nemal šancu.

76
    Pokutový kop pre Hoffenheim !

75
    Dortmund si stráži svoje vedenie.

73
    Schipplock sa dostal do šance, ale jeho strela končí mimo.

72
    Hra je prerušená. Polanski potrebuje ošetrenie.

71
    Schipplock fauloval Polanskiho a dostal žltú kartu.

70
    Gundogan skúšal strieľať z hranice pokutového územia. Jeho strela bola nepresná.

69
    Domáca Borussia strieda. Odišiel Piszczek a nahradil ho Schieber.

69
    Ďalší pokus hostí končí ofsajdom. Previnil sa Volland.

69
    Hostia neustále bojujú, ale pomohli si útočným faulom a o loptu tak prišli.

67
    Piszczek sa dobre uvoľnil. Prihrával na voľného Kehla, ktorý trafil len brankára hostí.

66
    Dortmund svojou defenzívou nedáva šancu hosťom.

65
    Szarka skúšal strieľať, ale nepresne.

64
    Centrovaná lopta našla v pokutovom území len hráča Hoffenheimu.

63
    Roh pre domácu Borussiu.

62
    Podobne dopadol aj Blaszczykowski. Jeho šance tiež zastavená pre ofsajdové postavenie.

62
    Domáci pokus o vysunutie Reusa, ten nemohol zakončovať pre ofsajd.

60
    Prvé striedanie na strane domácich. Z ihriska odchádza Bender a nahradí ho Kehl.

59
    Hráči Hoffenheimu to skúšajú prihrávkami za obranu, ale opäť ich zastavuje ofsajd.

58
    Druhé striedanie hostí. Z ihriska odišiel Ochs a nahradil ho Schipplock.

57
    Lopta však stále skončí len v rukaviciah pozorného Weidenfellera.

56
    Pri lopte hostia , skúšajú to jednoduchými pasmi ...

55
    Hoffenheimu ešte zostáva 35 minút na dva góly, je to 35.minút nádeje, ináč sa neudržai v najvyššej nemeckej súťaži.

54
    Obrovksá šanca Dortmundu ! Gundogan vystrelil, Casteels vyráža len končekami prstov na brvno.

53
    Hoffenheim sa sanží ako sa len dá, ale hostia sa nevedia presadiť.

52
    Jakub Blaszczykowski strieľal z hranice šestnástky nepresne.

52
    Prihrávak Johnsona smerovala do ofsajdu.

51
    Hráči Dortmundu držia loptu a nemusia sa nikam ponáhľať.

49
    Šancu Dortmundu teraz zastavil ofsajdový verdikt čiarového rozhodcu.

48
    Nepresná strela Vollanda.

47
    Lewansowski sa pokúšal presadiť v pokutovom území hostí cez ich obrancu, ale neuspéšne a pri lopte sú hostia.

47
    K lopte sa však veľmi skoro dostali domáci. Borussia zakladá svoj útok.

46
    Výkopom hostí začal druhý polčas. Hoffenheim zakladá prvú akciu.

46

Hostia nastupujú do druhého polčasu s jednou zmenou. Na lavičke ostal Rudy a v druhom polčase zasiahne do hry Szarka.

Druhý polčas sa začne približne o 16:32.

Máme za sebou prvý polčas. Zápas sa začal veľkým tlakom Borussie, ktorý vyústil do prvého gólu v šiestej minúte. Potom však tempo upadlo a defenzívy prevyšovali ofenzívy obidvoch tímov. Verme, že druhý polčas nám ponukne viac šancí a hlavne viac gólov!

45
    Pri lopte domáci hráči s kombináciou na vlastnej polovici. Rozhodca nebude nič nadstavovať.

44
    Prvý polčas sa už len dohráva...

43
    Poliak Jakub Blaszczykowski skúšal strieľať z diaľky, ale nepresne.

42
    Ilkay Gundogan vystrelil, ale trafil len stopéra Hoffenheimu.

41
    Prihrávka na Reusa končí ofsajdom.

39
    Centrovanú loptu do pokutového územia Robert Lewandowski odhlavičkoval nepresne.

38
    Lewandowski sa dostal v pokutovom území do šance, ale teraz neuspel.

38
    V obrovskej príležitosti na vyrovnanie sa ocitol Salihovic, ale trafil len Weidenfellera.

36
    Weidenfellera teraz preveril Roberto Firmino.

35
    Piszczek sa presadil na hranici pokutového územia hostí. Jeho strela bola však zblokovaná jedným z jeho spoluhráčov a končí mimo hracej plochy.

34
    Zápas po polhodine hry opäť naberá na tempe. Dortmund zrýchlil prechod a snaží sa hrať veľmi jednoducho.

33
    Bender rozohral priamy kop Borussie, ale jeho center končí len pri Casteelsovi.

31
    Firmino sa dostal do šance v pokutovom území domácich, ale jeho strela bola nepresná.

30
    Jannik Vestergaard tiež sklzom trafil hráča Dortmundu a tiež vidí zaslúženú žltú kartu.

29
    Hra sa o niečo upokojila a prevažne sa bojuje o stred poľa.

28
    Schmelzer sa pokúšal presadiť po pravje strane, ale neúspešne.

26
    S. Rudy sklzom škaredo fauloval Dortmundského hráča a vidí žltú kartu.

25
    Lukasz Piszczek skúšal strieľať, ale jeho strela bola zblokovaná.

24
    Borussia zakladá novú akciu z vlastnej polovice.

23
    Hráči Dortmundu to stále skúšajú, ale stále narážajú na dobre pracujúcu defenzívu.

21
    Lewandowski sa dostal do ďalšej šance, ale teraz strieľal nepresne.

21
    Borussia sa pokúša neustále o rýchlu kombináciu a o prenášanie hry. Zatiaľ až na ten inkasovaný gól pracuje defenzíva hostí spoľahlivo.

20
    V hre sledujeme teraz veľa nepresností.

19
    Blaszczykowski sa dobre uvoľnil cez obrancu Hoffenheimu. Jeho strelu avšak na dvakrát zlikvidoval Casteels.

18
    Hráči Hoffenheimu si pomohli faulom v strede. Rozohrávka pre domácich.

16
    Hraje sa prevažne v strede ihriska s dobrou defenzívou na obidvoch stranách.

16
    Piszczek skúšal prihrávať do šestnástky, ale našiel len hráča Hoffenheimu.

15
    Hostia potrebujú hrať, ale nevedia nič konštruktívne vymyslieť.

14
    Domáci sa stále snažia dostať do šance svojou kombinačnou hrou, ale zatiaľ sa im nedarí presadiť.

12
    Túto situáciu však zahrali veľmi zle, o loptu prišli a Dortmund sa okamžite tlačí dopredu.

11
    Lewandowski si pomohol faulom v stredovom kruhu. Hostia budú rozohrávať štandartku zo stredového kruhu.

10
    Hráči Borussie sú aktívnejší, loptu majú častejšie na svojich kopačkách. Hostia sú len zatiahnutí v obrannej ulite.

8
    Piszczek sa dostával do šance, pomohol si však útočným faulom a o loptu prišiel.

7
    Domáci fanúšikovia si pýtajú ďalší gól.

6
    Dortmund dal gól!

Na pravej strane sa uvoľnil Grosskreutz. Jeho prihrávka smerovala do pokutového územia na Reusa, ktorý hlavou trafil brankára hostí, od ktorého sa lopta dostala k ROBERTOVI LEWANDOWSKEMU, pre ktorého to už bola ľahká práce. 1:0!

5
    Dortmund zastavilo ofsajdové postavenie.

4
    Piszczek dvkrát zahrával autové vhadzovanie, ale lopto skončila vždy na kopačkách hostí.

3
    Hostia si pomohli útočným faulom a prišli o loptu.

2
    Dortmund sa nedokázal presadiť a tak sa k lopte dostávajú hostia, ktorí dnes potrebujú naplno bodovať.

2
    Hoffenheim sa dobre bráni. Domáci sa po kombinácii nevedeli dostať do šance.

1
    Okamžite sa tlačia do útoku. Štadión je pravdepodobne vypredaný.

1
    Výkop mali domáci v tradičnej žlto-čiernej kombinácii.

1

Na Westfalskom štadióne je už všetko pripravené k začiatku zápasu. Rozhodcovia privádzajú na hraciu plochy obidva celky.

Borussia Dortmund: R. Weidenfeller – M. Hummels, Ł. Piszczek, N. Subotić, M. Schmelzer, J. Błaszczykowski, S. Bender, K. Großkreutz, I. Gündogan, R. Lewandowski, M. Reus Trenér : J. Klopp

TSG 1899 Hoffenheim: K. Casteels – A. Beck, F. Johnson, D. Abraham, J. Vestergaard, P. Ochs, E. Polanski, S. Salihović, S. Rudy, Roberto Firmino, K. Volland Trenér : M. Gisdol.

Rozhodca: J.Drees – T.Christ, B.Brand.

TSG 1899 HOFFENHEIM

Hostia sú však v nezávideniahodnej situácii. Okrem toho, že potrebujú získať tri body na ihrisku Dortmundu, musia sa ešte spoliehať na zaváhanie ich konkurentov a to Dusseldorfu a Augsburgu. Hoffenheim ma aktuálne na konte 28 bodov. Podarí sa hosťom zachrániť v Bundeslige ?

BORUSSIA DORTMUND

Druhá Borussia už nemá o čo bojovať. Už dávnejšie je o prvých miestach tabuľky rozhodnuté a Dortmund si zaistil priamu účasť v budúcej sezóne Ligy Majstrov. Pozornosť zverencov Jurgena Kloppa sa už sústreďuje na blížiace sa finále Ligy Majstrov s Bayernom Mníchov v londýnskom Wembley. Podarí sa im dnes naladiť víťazstvom ?

Prajem pekné popoludnie všetkým futbalovým priaznivcom. Nemecká Bundesliga sa dostala do záverečnného 34.kola. Dnes Vám priblížim zápas medzi druhou Borussiou Dortmund a zachraňujúcim sa Hoffenheimom. Nemusím pripomínať, že jasným favoritom je domáci celok,

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.