Hamburger – Leverkusen 0:1 (kon.) | Freiburg – Schalke 1:2 (kon.) | Norimberk – Brémy 3:2 (kon.)
Hannover – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Augsburg – Fürth 3:1 (kon.) | Stuttgart – Mainz 2:2 (kon.)
Mönchengladbach – Bayern 3:4 (kon.) | Dortmund – Hoffenheim 1:2 (kon.) | Frankfurt – Wolfsburg 2:2 (kon.)
1. FC Norimberk
3:2 (0:1)
Werder Brémy
Sobota 18.05.2013, 15:30 • Grundig - Stadion • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.

Nemecká futbalová súťaž je už na konci a ostáva odohrať už iba posledné bundesligové kolo. V tom 34 kole na seba narazia mužstvá, ktoré už v podstate nehrajú o nič.

1. FC Norimberg je na 13 priečke keď v doterajších 33 kolách nazbierali hráči 41 bodov. Mužstvo trénera Wiesingera by prípadným víťazstvom mohlo poskočiť na 9 priečku ale tá nezaručuje učasť v žiadnej z európskych líg.
    Norimberg v minulom kole hral na ihrisku Fortuny Dusseldorf a po štyroch prehrách v rade prišla výhra v pomere 1:2.

Werder Brémy je na 14 mieste s počtom bodov 34 a v prípade výhry či prehry sa nič meniť nebude. Ich pozíciu v tabuľke to už nezmení, no v prípade víťazstva si aspoň vylepšia body a budú ich mať 37. Hráči Brém hrali v predchádzajúcom kole na domácom ihrisku s Eintrachtom Frankfurt a obe mužstvá sa rozišli po remíze 1:1. Werder Brémy ťahajú nepriaznivú 12 zápasovú šnúru bez výhry. Naposledy vyhrali 9.2.2013 na ihrisku Stuttgartu 4:1.

Obe mužstvá sa stretli koncom minulého roka v decembri na ihrisku Werderu Brémy a po góloch Gebharta z 82.min 0:1 a Petersena z 88.min sa zápas skončil remízou 1:1.

-13
    Dobrý deň prajem a zároveň Vás vítam pri sledovaní onlajn komentárov zo zápasu 1.FC Norimberg a Werder Brémy.

-10

1. FC Norimberg: Schäfer – Pinola, Nilsson, Klose, Plattenhardt, Balitsch, Simons, Mak, Mendler, Stark, Pekhart

Werder Brémy: Mielitz – Fritz, Prodl, Lukimya, Gebre Selassie, Junuzović, Kroos, Ignjovski, De Bruyne, Akpala,Petersen

Rozhodca: Winkmann – Hacker, Assmuth.

-1
    Obe mužstvá sú už na hracej ploche. Domáci v červeno-čiernom a hostia klasicky v zeleno-bielom.

1
    Hostia mali úvodný výkop v zápase a dlhou loptou na Petersena chceli ohroziť brankára domácich, no Pinola sa postavil pred Petersena a loptu odprevadil za čiaru.

3
    Loptu majú hráči werderu a zo svojej polovice ihriska sa snažia niečo vymyslieť ale obrana opäť skvele zapracovala.

4
    De Bruyne pri lopte a posiela ju na Ignojvskeho, ktorý prešiel cez Balitscha ,no miesto toho aby pokračoval po ľavej strane na bránu hodil sa o zem a je z toho priamy kop pre hostí. Treba ale uznať, že herecké umenie Ignjovskému nechýba. Obrana sa ale našťastie štadnardke ubránila.

8
    Na ľavej strane dostal Ignjovski pekný pas do behu ale loptu si zle spracoval a ušla mu za čiaru. Pri lopte sú už domáci.

10
    Pekná akcia domácich po osi Stark, Mak, po ktorej nasledovala strela a zblokovaná lopta obrancom Lukymiom a na prekvapenie všetkých na ihrisku je z toho odkop od brány Mielitza.

12
    De Bruyne sa v šestnástke domácich k lopte nedostal,obral ho o ňu dobre hrajúci Klose.

12
    Mendler chcel vystreliť spoza šestnástky na Mielitza, no v poslednej chvíli sa pošmykol a jeho strela išla mimo bránu.

14
    Balitsch sa chcel kľučkou zbaviť Junuzovića ale to mu nevyšlo a Junuzovića sa lopty zmocnil. Balitsch nakoniec ostal chvíľu ležať na trávniku ale už je v poriadku a v hre pokračuje.

16
    Je za nami pätnásť minút hry, no zatiaľ sa ani jedno mužstvo nedostalo do nejakej výraznejšej gólovej šance.

18
    De Bruyne dostal skvelú prihrávku do behu, vnikol do šestnástky ale domáci brankár skvele vybehol a znemožnil mu zakončenie. je z toho nakoniec odkop od brány.

19
    De Bruyne hľadal prihrávkou v šestnástkou domácich Akpalu ale prihrávka bola nepresná a tak sa k nej Akpala vôbec nedostal iba loptu sledoval ako sa kotúľa za čiaru.

21
    Faul Gebre Selassieho na Simonsa ale všetko je to na poliacej čiare odkiaľ nehrozí brankárovi žiadne nebezpečie.

22
    Mendler zastavil útok werderu ráznym odkopnutím lopty za čiaru. Hostia pokračujú autom.

23
    Mak bol faulovaný Prodlom a je z toho štandardná situácia pre domácich. Z dobrých 30 metrov to skúsil strelou Mak ale lopta letí vysoko nad.

26
    Petersen adresoval prudkú loptu do vápna na De Bruyneho ale ten loptu neusmernil do brány. Odkop od brány.

29
    De Bruyne vypálil spoza šestnástky ale Schafer parádnym zákrokom jeho pokus likviduje.

30
    Fritz skúšal ohroziť domácu bránu z diaľky ale jeho strele chýbala presnosť.

32
    Azda najväčšia šanca hostí. Ku hlavičke sa dostal na päťke osamotený Petersen ale míňa bránu. Domácim nevyšiel ofsajd systém a môžu byť radi, že z toho nebol gól v ich sieti.

33
    Plattenhardt pálil z priameho kopu ale zostrelil Krooseho. Takže na gól naďalej čakáme.

36
    Pinola poslal loptu z autového vhadzovania priamo do šestnástky ale Lukymia loptu poslal mimo vápno.

37
    Werder Brémy dali gól! Gól strelil DE BRUYNE.
    DE BRUYNE dostal nádhernú prihrávku za obranu od Fritza a naprosto sám pokračoval na domáceho brankára, ktorého pekným lobom prekonal a nedal mu žiadnu šancu na zákrok.

39
    De Bruyne sa snaží navýšiť svoj strelecký účet ale jeho strela tentoraz minula pravú tyč domácej brány.

42
    Nedorozumenie medzi Simonsom a Mendlerom a prihrávka od prvého menovaného končí za čiarou. Nasleduje aut pre hostí.

43
    Domáci obranca Balitsch to skúša z diaľky ale jeho strele chýba presnosť.

45
    Po centrovanej lopte do vápna sa dostal k zakončeniu Stark ale jeho hlavičku bez problémov brankár chytil.

45
    Na druhej strane to skúsil strelou De Bruyne ale skvele ho vychytal domáci brankár.

Prvý polčas je za nami a treba konštatovať, že aktívnym mužstvom je Werder. O jediný gól sa postaral v 37. minúte DE BRUYNE, ktorý si skvele zabehol za domácu obranu a lobom prekonal domáceho brankára. De Bruyne sa dostal do minimálne dvoch ďalších šancí ale v nich už bol úspešnejší domáci brankár.

46

46
    Domáci sa ihneď po začatí druhého polčasu dostali na polovicu svojho súpera ale ich celá akcia sa skončila na nepresnej prihrávke.

47
    Simons dostal peknú prihrávku od Balitscha do vápna, Simons vystrelil ale brankár Mielitz bol na mieste.

47
    Prvá žltá karta v zápase a dostal ju domáci Mendler.

48
    Werder zahrával nepriamy kop z ľavej strany, lopta letela na jedenástku ale obrana domácich zapracovlala skvele a nedovolila hosťom ohroziť brankára.

51
    Pri lopte sú hostia ale na polovici boli zastavený Mendlerom a tak to skúsia opäť ale ani tentoraz im to nevyšlo. Loptu majú domáci.

52
    Mendler sa prebil po pravej strane cez dvoch obrancov ale v šestnástke spoluhráča nenašiel.

53
    De Bruyne sa kľučkami zbavil v šestnástke obrancov, nahral na nabiehajúceho Junuzovića, no ten páli nad bránu.

55
    Petersen padá v šestnástke domácich po zákroku brankára, pýta si jedenástku ale rozhodca ostáva pokojný. Ešte tam hráči werderu reklamujú ale myslím, že im to nie je nič platné.

57
    Mak poslal loptu do šestnástky hostí kde aj našiel Kloseho ale jeho hlavička a následná dorážka boli zbytočné, postranný rozhodca odmával Klosemu ofsajd.

59
    Lukymia vyhral hlavičkový súboj so Starkom. Nasleduje autové vhadzovanie domácich.

60
    Striedanie v domácom tíme. Polter nahradil na ihrisku Mendlera.

61
    Norimberg dal gól! Gól strelil NILSSON.
    Domáci zaslúžene vyrovnávajú skóre stretnutia na 1:1. Po rohovom kope sa dostal k hlavičke NILSSON, no trafil iba pravú tyč, následne sa lopta odrazila k tomu istému hráčovi a pravačkou sa už nemýlil.

62
    Druhá žltá karta pre domáce mužstvo, tentoraz ju dostal Klose.

64
    Nilssonovmu vyrovnávajúcemu gólu predchádzala tvrdá strela od Pinolu, ktorú zrazil obranca hostí tesne nad brvno. Nasledoval rohový kop a už spomínaný gól Nilssona.

67
    Striedanie hostí. Junuzovića vystriedal Schmitz.

69
    Mak z pravej strany poslal prudkú loptu na jedenástku, lopta prešla až na druhú stranu kde ju ale Pekhart nestihol dopraviť do brány. Rýchla a jednoduchá akcia od domácich.

71
    Domáce mužstvo opäť predviedlo rýchlu akciu ale ani tentokrát sa neskončila gólom.

73
    Domáci za pár minút niekoľkokrát pohrozili hosťom v šestnástke. Pakhart sa zbavil na ľavej strane obrancu Prodla, poslal loptu do vápna ale nikto z jeho spoluhráčov si na loptu nenabehol.

76
    Hráči werderu teraz držia loptu na svojej polovici ihriska aby trochu vyviedli z tempa rozbehnutých domácich hráčov.

77
    Ďalšie striedanie v domácom tíme. Esswein nahradil Pinolu.

79
    Nový hráč na ihrisku Esswein bol zastavený dobrým obranným zákrokom od Kroosa.

81
    Norimberg dal gól! Gól strelil POLTER.
    Mak vybojoval v súboji s Kroosom roh pre domácich. Na centrovanú loptu vyskočil najvyššie POLTER a otáča skóre v zápase v prospech domácich. POLTER strelil svoj piaty gól v sezóne.

83
    Faul Balitscha. Pri lopte ostanú hostia.

84
    Striedanie v tíme werderu. Kroos prenechal svoje miesto na trávniku Stevanovićovi.

86
    Hostia majú ešte štyri minúty na vyrovnanie.

86
    Predtým ale ešte striedanie v tíme hostí. Akpalu nahradil na ihrisku Wurtz.

87
    Domáci priaznivci pomaly ale isto oslavujú výhru svojho tímu. ale do konca ostávajú ešte nejaké minútky.

88
    Norimberg dal gól! Gól strelil PEKHART.
    MAK si pripisuje svoju druhú asistenciu v dnešnom zápase. Skvele sa zbavil na pravej strane troch obrancov, poslal loptu na druhú tyč kde bol nestrážený PEKHART a do prázdnej brány zvyšuje na 3:1.

89
    KEVIN DE BRUYNE strieľa svoj druhý gól v zápase. Domáci hráči ešte reklamovali ofsajd ale u rozhodcu nepochodili. DE BRUYNE sa sám zoči voči brankárovi Schaferovi nemýlil a zdramatizoval záver zápasu.

90+3
    Domáci brankár skryl do svojich rukavíc nebezpečný center, ktorý mieril do päťky.

Rozhodca Winkmann ukončil zápas, v ktorom sme mohli vidieť až päť gólov. Po prvom polčase viedli hostia gólom DE BRUYNEHO 1:0 ale toto manko zmazal na dvakrát v 61. minúte po rohovom kope NILSSON. Do vedenia 2:1 domácich poslal v 81. minúte POLTER. Tomuto gólu predchádzala skvelá práca Maka, po ktorej nasledoval rohový kop. Na 3:1 pre nurnberg zvýšil v 88. minúte PEKHART a opät bol pri tom slovenský reprezentant MAK. Na pravej strane vnikol do šestnástky cez troch obrancov, poslal loptu na druhú tyč kde už čakal PEKHART a do prázdnej brány navýšil skóre na rozdiel dvoch gólov. O minútu neskôr v 89. minúte ešte znížil DE BRUYNE na 3:2 a to bol už posledný gól v zápase. Ďakujem za pozornosť, dovidenia. (17:27:48)